Vliv expozice mobilního telefonu na krevní buňky

26.5.2016 v Prevence 9

Mikroskopie v temném poli je metoda používaná k pozorování drobných objektů a jejich povrchových struktur. V lékařství se uplatňuje mj. při analýze krevních buněk. Mikroskopické vyšetření se provádí ze vzorku odebrané kapky krve.
Její podstata spočívá v tom, že do roviny objektu vstupují z kondenzoru pouze okrajové, velmi šikmé světelné paprsky, zatímco středové paprsky jsou pohlceny a při zobrazení se neuplatní. Objekt je tedy osvětlen jen ze stran, paprsky se od něj odrážejí a lámou. Do objektivu vstupují jen paprsky odražené od povrchu objektu a ten proto září v temném poli.

Tato medicínská metoda byla použita při měření vlivu expozice mobilního telefonu na krevní buňky lidského organismu – erythrocyty (červené krvinky). Experiment se uskutečnil na klinice Heilpraktikerin Tomson Kornelia v Celle (SRN).


Ing. Hein – komentář:
Toto měření (neoddiskutovatelná fyzikální metoda – vzorek krve a mikroskop) ukazuje časovou shodnost cca 40 minut pro normalizaci poměrů v krvi a normalizaci parametrů měřených námi metodou EAV. Dvě naprosto odlišné metody s obdobnými výsledky byly prováděny dvěma institucemi, které o sobě a výsledcích své práce navzájem nevěděly.

zdroj: http://www.milanhein.cz/odkazy_erytrocyty.php

Pozn. Alue: Jestli toto není dost pádný a jasný argument proč přestat používat mobilní telefon, tak už nevím. Fascinuje mě, kolik vychází nezávislých studií se stejnými výsledky, ale masa to pořád nechce vidět, ještě to cpe malým dětem, už nestačí starý mobil, už to musí být tablet… A pak se diví, proč má to dítě nádor, nebo proč je úplně vygumované, nerozumí textům a neumí se soustředit.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Milan 2016-05-26 21:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Fascinuje mne jak se řeší telefony, jistěže telefon je vysílač přímo u těla leč by se měli řešit ty nacpaný antény úplně všude, to jsou daleko šílenější výkony, které nezáří jen občas ale jedou 24/7/365 takže celková expozice z mobilního telefonu může být menší a to není jen veřejný soukromý faktor ale hlavně ten průmyslový, dnes veškerá elektronika komunikuje bezdrátově, čerpací stanice odpadních vod jsou dnes všude, vodárny, mobilní sítě mají vlastní mikrovllné sítě, televizní vysílání, skryté síťové-internetové převaděče, jedete vlakem tak na železnici je taky hafo vysílačů a záření z kolejnic kvůli zabezpečovači, můžeme pokračovat dál jako je letectví, vojenství, radary, vysílačky, bezdrátová elektronika je už téměř všude, prostě je ten volný prostor již tak zamořen elektromagnetismem a téměř všude najdeme nějakou anténu, že jej je těžké odstínit i ve trojité izolační faradayové kleci, vím to, potřebovali jsme na jedno zařízení elektromagnetické ticho pro VF jednotku, i tak jsme stále naměřili rušivé signály, takže toho vyzářeného výkonu je tolik, že se mi zdá podle těch obrázků, že musí být lidi už dávno mrtví, zvláště ti, co žijí v panelácích, které mají na střechách vysílače mobilní sítě, ty vysílají hned v několika frekvencích jak pro GSM, tak pro 3G a někde i další systémy (takže vesměs dvojitá-trojitá dávka 900+2100MHz), celý panelák tak silně rezonuje až do sklepa (železobetonové armatůry slouží jako ideální vodič el.mag.záření) v takovém paneláku je lepší prostě nebydlet a to platí i pro sousedící … kdybychom el.mag.záření mohli vidět, dávno by jsme oslepli… jsem proto velice rád jak již s těmito věci nepracuji…   bral bych to jako výrok spisovatelky knihy "Doba jedová" která prohlásila známou větu: Vůbec nechápu, jak tohle tohle vše lidi mohou přežít…

Ikona diskutujiciho BE 2016-05-27 08:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Len tak plácnem Blik  -  prežije, lebo je sám svetlo a stále je nad tými "jedmi"…

Ikona diskutujiciho Martin Matulík 2016-05-27 10:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skvělý článek! Kdyby k tomuto tématu  přistupovala většina alternativně zaměřených webů stejným způsobem, časem by "alternativní" scéna mohla být považována za skutečně seriózní!

Ikona diskutujiciho Gabby 2016-05-27 12:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super článek a jestli Aluška dovolí, všem závislákům na smartphonech mohu doporučit jednu aplikace, která Vám může pomoc mobil omezit úplně, jmenuje se Forest: Stay focused. Jde o to že tam máte les nebo co a pokaždé, když se na mobil připojíte Vám les umírá a čím méně na něm jste tím více Vám les roste 🙂

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2016-05-27 18:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V dnešnej dobe už je mobilný telefón nutnosť, nemôžeš čakať že ľudia len tak odhodia mobily do kanálov. A už vôbec nie od mobilových závislákov s vypálenými mozgami. Ale treba aspoň  vyberať mobily s menším vyžarovaním, napríklad ja teraz používam LG L90 kvôli celkom dobrej výdrži baterky, ale má sakra silné žiarenie (hlavne na telo). Potom mám sony z1 compact ktorý som utopil momentálne rozobratý ten je na tom s žiarením na telo trochu lepšie,  skúsim dať ho nejak dokopy :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2016-05-27 21:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]:  To je jenom iluze, kterou v tobě vychoval systém. Já mobil nepoužívám, jednou za měsíc ho zapnu třeba kvůli potvrzení platby v bance a jinak mi vůbec na nic není!!!!

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2016-05-28 14:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: To ani ja mobil moc nepoužívam na telefonovanie a smsky, tento mesiac som telefonoval 1x a sms 0. Nemám notebook tak ten mobil používam na wifi internet, aj toto na ňom píšem.

Ikona diskutujiciho áťa 2017-11-26 20:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to je síla. Odkaz na originální článek už nefunguje – a to jsem se přitom tam cca před 2 měsíci ještě díval…

Ikona diskutujiciho Alue 2017-11-26 20:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]:  No, vypadá to že tam vypršel nezaplacený hosting :((( ještě že aluška archivuje 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek