Tento článek je pokračování seriálu. První díl najdete zde: 1. / Tichá smrt: Wi-fi a mobily
Když jsme se tedy prokousali přes základní údaje, viděli jsme film, shrnuli si důkazy, názory vědců a výsledky studií, dostáváme se konečně k praxi. Pokusím se zodpovědět nejčastější otázky a problémy, se kterými se pravidelně setkávám.
Samozřejmě, že pokud jde jeden člověk proti proudu masy, je jasné, že ne všechny problémy jsou okamžitě řešitelné. Mnohé z nich jsou záležitost dlouhodobá, která vyžaduje i vynaložení nějakého času i financí navíc.
Zdraví však máme jen jedno a vedle naší duše a svobodné volby rozhodnutí je to to nejcennější, co máme. (I když si ho věšinou vůbec nevážíme a uvědomíme si to, až když ho ztratíme.)
Mobil většina lidí nepotřebuje
Při diskuzích s lidmi narážím stále dokola na jeden argument: ,,Ale já ten mobil potřebuji, moje děti ho potřebují, musíme se domluvit, kdyby někdo něco potřeboval…“
Kdo mobil potřebuje: Jediný člověk, který mobil musí neustále nosit u sebe zapnutý a být v pohotovosti je ten, který to má v popisu práce a pro kterého je zapnutý mobil pro výkon práce základní a nezbytná pomůcka, kterou nelze nahradit ničím, ani pevnou linkou, nebo e-mailem.
Tento člověk je výjimka, ale i ten má svobodnou volbu rozhodnutí. Pokud tuto práci dělat nechce, nemusí. Může dělat jinou a problém v popisu práce je pryč. Může to dělat někdo jiný, kdo si myslí, že mobil je bezpečný, což už není naše starost. I ten druhý člověk má totiž právo svobodné volby a nemusí to dělat.
My všichni ostatní ,,obyčejní lidé“, kteří nekoordinujeme letecký provoz, nejezdíme se sanitkou a nemáme obrovitánskou mega firmu, kde se nesmí hovor spozdit ani na dobu, než dojdeme do firmy a sekretářka nám vyřídí vzkazy, my ostatní skutečně mobil nepotřebujeme.
Vaše děti ho mít nemusí: Rodiče, buďte soudní. Když vy jste byli malí, jak vás vaši rodiče vychovávali? Jak vychovávala vaše babička vaši maminku, když tehdy nebyly mobily? – Výchova probíhala normálně a přežili jste to jak vy, tak vaši rodiče a prarodiče. Dítě mělo své povinnosti, rodiče věděli od kdy do kdy má školu, jak dlouho mu trvá cesta domů. Když šlo dítě ven, stanovila se doba kdy přijde a tu bylo nutné dodržet… Když se nedodržela, dítě se nějak potrestalo a jelo se dál…
Dnešní rodiče jsou pod palbou zastrašování: ,,Svět je plný vrahů, úchyláků, auta jezdí rychle, někdo to dítě okrade, nebo ho rovnou ukradne..“
V případě nutnosti je na každé ulici telefonní budka a každý kolemjdoucí má díky přetechnizované době mobil… Proč by se vaše dítě mělo každý den zbytečně ozařovat, když v případě nouze je v okruhu deseti metrů hromada pevných linek a mobilů, odkud se s vámi může spojit přímo, nebo někdo, koho požádá?
Jak jste řešili problémy vy, když jste byli děti? – Myslíte si, že vaše dítě je nějaký jiný tvor, než jste byli vy sami v jeho věku? Že si bez mobilu na rozdíl od vás neporadí?
A kolik problémů způsobují mobily ve školách? – Internet v mobilu je nejlepší tahák, zvonění a vibrování v hodinách ruší, děti se pak špatně / vůbec nesoustředí… Nakonec jim spadne o přestávce na zem, někdo jim ho ukradne a je oheň na střeše.
Nemluvě o tom, kolik děti s mobilem utratí… zbytečně. Se svými kamarády se mají na společných akcích domlouvat buď přímo ve škole, mohou použít internet, nebo si prostě zajdou na slepo a buď dotyčný čas má, nebo nemá. Je to tak jednoduché…
Předtím jsme to tak mohli dělat všichni, ale dnes to najednou nejde a všichni strašně potřebují mobil, protože si bez něj nic nezařídí? – To je jen iluze moderní doby a iluze naší vlastní pohodlnosti.
Dospělý člověk ho také nepotřebuje
Když se chcete s někým sejít, domluvte si to předem třeba přes e-mail, skype, nebo přes pevnou linku. Naučte se dochvilnosti a pečlivosti. Když nemáte mobil, abyste mohli napsat o tom, že máte zpoždění, naučíte se chodit na čas, což vašemu charakteru jedině prospěje a i ostatní lidé to ocení.
Pokud mobil používáte místo budíku a je to pro vás argument, probuďte se a kupte si normální digitální budík, který netiká a poslouží vám rozhodně lépe a zdravěji.
Pokud máte mobil místo hodinek, kupte si prostě hodinky, nebo mp3, či apple iPod. Tam jsou všude hodiny také, bez ozařování a při troše snahy i s hezkou hudbou.
Nechte ho v šuplíku pro výjimečné stavy
I při dodržování všech nejlepších zásad se občas stane, že mobil přijde k duhu… Ale kolikrát se to stane? Pokud člověk správně postupuje, tak maximálně dvakrát do měsíce, což je velmi málo. Často je také potřeba při spravování elektronického bankovnictví, kdy se bez něj člověk skutečně neobejde, případně je mobil dobrý na situace, kdy jdete/jedete na neznámé místo a může se snadno stát, že budete potřebovat dořešit přesné místo srazu, donavigovat k cíli, nebo pokud jedete přes půlku světa, rádi byste rodině napsali, že jste naživu a zdraví.
– Jak často ale tyto situace nastanou a když už nastanou, kdy dojde skutečně na zapínání mobilu? – Mezitím může spát v šuplíku, do práce a do školy choďte bez něj, spěte bez něj… Nenoste ho s sebou na procházky, ani na něm nehrajte hry.
Velice mne fascinuje, jak si lidé navzájem volají o věcech, které mohou ve většině případů počkat a dají se dořešit osobně až přijdou domů, případně jsou to takové maličkosti a zbytečnosti, které není potřeba druhému člověku říkat vůbec. Přesto někomu stojí za to, aby zbytečně provolával.
Když sedím v MHD a poslouchám co se okolo děje, 99% lidí, kteří právě telefonují, řeší blbosti, které by se měly řešit osobně: Někoho pomlouvají, komentují svoji rodinu, stěžují si na svůj život, nebo řeší se svým partnerem nějaký problém.
– Když chci někoho pomluvit, nebo rozebrat svoji rodinu a svůj život, řeknu to své kamarádce osobně nad šálkem kávy a když mám problém se svým přítelem, vyřeším si to s ním, až přijdu domů.
Stejně tak muži v obchodech: Běhají po supermarketu a volají své ženě, co mají nakoupit… Typická situace, ano, každý jistě chápe, že naprostá většina mužů nevěnuje pozornost tomu co je doma vyjedené a co došlo, takže jim to žena musí diktovat.
V mém životě se tomu, kdo jde nakupovat a nemá přehled o tom co je potřeba koupit, píše jmenný seznam i s poznámkou, kolikrát danou věc má koupit.
Seznam se dodrží, dotyčný si k tomu přidá něco podle sebe a když vezme omylem něco jiného, svět se nezboří… a nakoupí i bez mobilu.
Krásné jsou i situace v rodinách: Rodiče napíšou svému dítěti SMS, aby jim šlo otevřít vchodové dveře, místo aby prostě zmáčkli zvonek… Nebo mu volají z vedlejší místnosti, aby přišlo k večeři… Místo aby zvedli zadek a šli za svým dítětem rovnou.
Jak mobil správně používat:
1. Pokud nikomu zrovna nic nepotřebujete napsat, nevoláte a neočekáváte důležitý hovor, nechte mobil vždy vypnutý, pokud ho nosíte u sebe. – Zásadně ho nenoste u sebe, pokud víte, že ho ten den nebudete potřebovat.
2. Používejte ho pouze v případě skutečné potřeby, ne na hlouposti.
3. Kupte si na mobil handsfree sluchátka. Pokud přijímáte hovor, slyšíte a mluvíte přes sluchátka, mobil nedržíte v ruce a položíte ho vedle sebe, co nejdál to jde (kam až dráty dovolí). Pokud voláte a mobil držíte v ruce, má to prakticky stejný efekt, jako když si ho přikládáte k hlavě.
Vhodnou alternativou je i hlasité handsfree.
4. Pokud nemáte handsfree ani sluchátka, pište pouze SMS. Když SMS dopíšete, ve chvíli kdy ji odesíláte, mobil nedržte v ruce. Nechte ho ležet někde bokem. – Mobil který odesílá SMS, vyzařuje mnohem více, než v neaktivní fázi.
5. Pokud vlastníte energetickou kartičku od TM, dá se kartička přiložit na ucho a pak přes ni telefonovat. (Neprochází přes ni záření) Déle než několik minut takto ale netelefonujte, kartička neodstíní úplně vše na 100%, to byste jich museli mít rovnou několik okolo celé hlavy a na štítné žláze. Kartička je pouze krátkodobé řešení pro stavy nouze.
Odrušovače na mobil
Jsou aktuálně pěkná lichva. Žádné nálepky ani spirály neodruší vyzařování mobilu. Znám rušičku, která kompletně a funkčně odstíní veškeré záření do 50ti metrů. Je to pořádný bazmek a nestojí rozhodně korunu padesát… Ale v takovém případě mobil nemá žádný signál.
Pokud váš mobil má signál, potom VŽDY září. Je úplně jedno, čím ho máte polepený, nebo jaký woodoo přívěšek si na něj dáte. Dokud máte signál, máte stále problém.
Elektromagnetické záření dokáže částečně upravit a pohltit pouze Orgonit. Orgonit však nepohltí ani neodstíní vše. Je dobré jich mít pár okolo vašeho počítače. Pokud mají větší rozměr, fungují. Ale ani jako přívěšek na mobil nemá orgonit potřebný efekt, aby dostatečně minimalizoval zdravotní rizika.
Pokud chcete být zdraví a chránění před nebezpečnými mobilními telefony, jediné a skutečně funkční řešení existuje pouze jedno: Nepoužívejte mobil.
Kam dál:
• Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄
• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org
• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat – Vstoupit do Chatu – ZDE
• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE
• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!
• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE
.
Poslední komentáře
-Alue K. Loskotová Tak ideálny by bol nejaký domček pre ježka…
-mariankosnac Není to tak těžké. Záleží na tom čemu…
-Petra K tomuto tématu mohu poradit obyčejné pohádky. Zavřít…
-Petra Zlatý věk už tu dávno je. Respektive tu…
-Petra