Vykládají kartářky skutečnost?

14.1.2011 v Poradna 23

Otázka:

Milá Alue,

ráda bych se Tě zeptala na tvůj názor. Co si myslíš o kartářkách? U nějakých jsem byla, ale spíš ze zvědavosti, jak to funguje… Nemůže náhodou dojít k tomu, že karty mohou být ovlivněny destruktivními energiemi a tím pádem dotazovanému člověku ublížit? Myslím, že člověk, když je mu něco sděleno, tak je tím do určité míry ovlivněn ať chce nebo ne.  Ale člověk si přece řídí svůj osud sám, takže za týden by mohla kartářka sdělit zase jiné údaje nebo ne? I když je třeba kartářka “dobrá, osvědčená” nemůže se třeba díky destruktivním energiím mýlit? A nebo je osud opravdu dopředu určen a karty mluví pravdu a člověk s výsledkem nic nezmůže?

Přeji Ti krásné svátky a děkuji, že jsi.

Odpověď:

Ahoj,
Samozřejmě, že si život určuješ sama, ale vždycky máš nastíněnou určitou cestu, která se málokdy odchýlí a když, tak minimálně. Když z ní uhneš, nastíní se cesta nová, takže vlastně nikdy nejsi bez předvídatelné budoucnosti.
Kartářky toho hodně vidí a ví, jaký máš problém a co chceš slyšet. Bohužel, devadesát procent všech kartářek sice pravdu vidí, umí ji vyložit, ale upraví ji tak, aby ti vyhovovala. Kdyby ti kartářka řekla do očí hnusnou pravdu, kterou třeba nechceš slyšet, v životě bys už k ní nepáchla, takže ti raději řekne, že je všechno v pohodě, že všechno bude, nebo ti řekne jenom tu hezkou půlku z celku, abys byla spokojená a zase se k ní brzy vrátila. Proto ti nemůžu doporučit chodit jen tak k nějaké kartářce, měla by to být tvá dobrá známá, nebo někdo o kom víš, že ti řekne hnusnou pravdu, jinak to nemá moc smysl, dozvědět se jenom část, nebo překrouceninu. To už je lepší si karty vykládat sama, třeba andělské.
Psala jsem o vykládání karet taky článek, můžeš si ho přečíst:
Vykládání karet – podvod, nebo skvělá metoda?

Hodně štěstí 🙂
Alue

Víly, Andělé - Sošky, Figurky

Další sošky andělů a víl – ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho Paťa 2011-01-14 15:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak nedávno som zistila, že máme vo výbere programov akúsi Ezoterickú poradňu (TV8 alebo čo) …Nemám zdania, či tie veštice hovorili pravdu a či boli skutočne vierohodné (pre peniaze sú ľudia schopní povymýšlat vskutku viertohodne veci…hovorili vety ako: Ostante na linke, aby som sa na vás mohla napojit…..)

Ikona diskutujiciho Alue 2011-01-14 17:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Nevím… nikdy jsem takové věci nezkoušela, ale intuitivně k tomu nemám důvěru a rozhodně bych v životě takhle svoje problémy neřešila.

Ikona diskutujiciho Farah 2011-01-14 19:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na kartarky a vesteni se da pohlizet z vice stran. Uvedu nektere: V islamu je zakazano vesteni z karet. Pokud bych sla a zaplatila peniz, aby mi pani vylozila karty, pak se dopustim hrichu vuci Allahu. Znamenalo by to, ze jsem necemu (rekneme  nepraktickemu) uverila vic nez Allahu, coz je FATAL ERROR. Jinak Allah "zamicha karticky" perfektne a pokud neco vedet nemam, tak se to vyvrbi tak, ze vestba nebude spravna.

Ikona diskutujiciho Firzen 2011-01-14 20:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Farah: Nic ve zlém, ale věděla jsi, že slovo religion (tedy česky náboženství) je odvozené z latinského religio, což znamená "pouto"? Vídíš, jak Alláh spoutal tvoji mysl? :-)

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2011-01-14 21:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ne oni nevykadaju skutocnost,niektore sa sice aj trafia ale vecsinou im to nevide navyse vela veci vestia tak aby to sedelo na vecsinu ludí,ona kartarka ma uz naucene urcite typy ludi ,zisti si vek,nieco jej povedia karty,ale ked idete k druhej ta vam moze vyvestit opak toho co prva,je to zbytocne vyhadzovanie penazi,

Ikona diskutujiciho farbe 2011-01-14 21:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj všichni! Podpořte Gymnázium Frýdlant! :-P Stačí pouze kliknout na tlačítko líbíse mi, pod videem na http://www.youtube.com/watch?v=rNLNUls0UOk

Ikona diskutujiciho Patto 2011-01-14 21:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hnusná prvada? Slečno Alue od kdy je pravda hnusná? Máte zajímavý pohled na pravdu, na jednu stranu píšete jak je třeba dávat si pozor jak se člověk vyjadřuje, na co myslí a co dělá. Na druhou stranu nám tu píšete, že pravda je hnusná.

Ikona diskutujiciho Farah 2011-01-14 22:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:Firzen: Prave ze ne.:) Rada jsem jako vyjimka. Muzu se ted v klidu priznat, ze imamy (ti, co si rikaji duchovni, pricemz pak prekrouti radeji take neco k vlastnimu nevim cemu, tomu tezko rozumim) neposloucham. Jdu podle srdicka. A kdyz mi nekdo huci do hlavy: Tebe nenapadne a blabla…odpovim: A proc by me melo porad neco NEBO nekdo napadat?;) Kdybych mela stat fyzicky pred Tebou, tak tohle co tu pisu, taky nereknu. Jestli me neco svazuje, pak je to strach z neanonymity a moznosti, ze budu napadena. Ale jeste jeednou: Proc by me mel nekdo napadat?

Ikona diskutujiciho barchettka 2011-01-14 23:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem se jednou dívala na ezo.tv – a ta hlavní věštkyně: krátké odbarvené vlasy, všude obepnutý kov, dlouhé nalakované nehty, vrásky, oslovení "zlatíčko"… Jsem si spolu s ní pro ty lidi vykládala tarot a odpovídala celkem slušně, občas možná trochu vybarovala, ale jinak radila dobře, oproti jejímu vzhledu

Ikona diskutujiciho cockburn 2011-01-15 00:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho skřítek 2011-01-15 10:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]:Je vidět, že jsi zatím nic nepochopil Patto. Od pradavna platí že pravda je mnohokráte krutá a bolí, ale je osvobozující. Je jedno, jestli řekneš o pravdě že je hnusná nebo škaredá. Když ti zemře někdo v rodině a ty se dovíš pravdu, je to kruté. Vyjádření tu sedí, ty ale mnoho nechápeš a asi si rýpal, že jo?

Ikona diskutujiciho Peťa 2011-01-15 12:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Myslím, že se zbytečně do Alue navážíš, neboť určitě i Alue ví, že pravda je jen jedna, ale záleží na tom, jak kdo tu pravdu v onu chvíli přijímá. Na přívlastku "hnusná pravda" neshledávám nic špatného (já bych ji jen možná nazval "méně nebo hůře přijatelná") ale je to jen označení. Nic více, nic méně. Alespoň já tak tomu rozumím.

Ikona diskutujiciho septik 2011-01-15 14:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: cituju:

Ikona diskutujiciho Nenunka 2011-01-16 00:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je pravda, že kartářky říkají hezký věci, ale tváří se u toho jak funebráci, takže těžko říct, jaká je skutečnost :))

Ikona diskutujiciho Winston Smith 2011-01-17 06:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hele lidi, nepřenášejte zodpovědnost za svoje činy na osud, nic není dopředu dané, neexisuje nastíněná cesta, všechno můžete ovlivnit jen svým chováním. Proto nespoléhejte na kartářky a snažte se chovat nejlíp, jak můžete, vy sami jste strůjci svého osudu.

Ikona diskutujiciho Vláďa 2011-01-17 14:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Považuju výklad karet za hodně pravdivý. Sám karty vykládám, především sobě, a taky občas zajdu i se sebou ke kartářce. Vnímám to jako vytažení záznamů ze svého podvědomí, od duše. Kartama odstavím vědomou mysl. A že to nejsou jen hezké obrázky – pak souhlasím s Alue, že ta vyjevená pravda je někdy pěkně "hnusná". Důležité je nebát se ji přiznat, přijmout a dál pracovat na sobě už vědomě. Moje oblíbené karty jsou Osho Zen Tarot. Jsou vhodné na ryze praktické věci a vztahy tady a teď.

Ikona diskutujiciho Lilien 2011-02-11 12:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vykládám si taroty už skoro rok a ještě nikdy se mi nestalo, že by výklad nebyl pravdivý nebo jak se říká nevyšel. Jsem velmi ráda, že jsem si je koupila. U kartářky jsem nikdy nebyla a ani to nehodlám zkoušet.

Ikona diskutujiciho Jitka 2011-06-02 22:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já osobně věřím na karty, ale nevěřím některým kartářům/-kám. Třeba zkušenost u kartářky Ester Vosátkové. Rozdávání karet u ní je spíše jen kulisou pro její "moudré" rady. Paní Ester sice vypadá, že se do karet dívá a čte je, ale spíše jen přemýšlí, jaký blábol vám napovídat. V mém vykládu neměla pravdu v základních věcech, které by kartář měl umět přečíst, také co se týče rodinné situace, zdraví, práce, všude byla úplně mimo. Když viděla, že se netrefila, vždy jsem jí opravila, začala hovor stáčet ke všeobecným pravdám. Když jsem se znovu konkrétně zeptala, opět začala mlžit. V jednom bodě už jsem její omyl ani neopravovala a teorii, kterou pak rozvinula, jsem se musela jen v duchu smát. Takže výsledek veškerý žádný, nehledě na to, že jsem přišla na řadu o 20 minut později a končili jsme dříve, výklad v podstatě trval cca 20 minut a paní se nestyděla vyinkasovat si plnou hodinu. Kdybych peníze spláchla do záchodu, udělala bych lépe. Takže Věštírnu u Ester rozhodně nedoporučuji. Na druhou stranu jsem se setkala s kartáři Arianou a jejím manželem Ravenem Argonim, dále také s paní Janou Skálovou,  jejich výklad byl přesný, z karet dokázali vyčíst nejen minulost, ale i budoucnost a předpovědi, které mě při výkladu překvapovaly a přišly mi nepravděpodobné, se pak opravdu staly. Bohužel kvalitu kartáře člověk pozná až teprve při osobním kontaktu. Bohužel díky tomu si spousta "podvodníků" přijde na pěkné peníze, aniž by řešili deziluzi v karty, které když jsou správně vyloženy, opravdu dokáží člověku ukázat cestu a případně ulehčit rozhodování, aby vybral tu správnou.

Ikona diskutujiciho Libuna 2011-07-31 19:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jsem to všechno přečetla a došla k závěru,že jsou to všechno jenom kecy a vyhozené peníze ! To si můžu po večerech míchat karty sama a nepotřebuji aby mi někdo kecal bludy za moje těžce vydělané peníze,které skasíruje lehce-to je horší zlo jak herní automaty,ovšem pravděpodobnost výsledku mají podobnou! :((((((

Ikona diskutujiciho Václav 2012-08-04 09:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vždyť budoucnost zná každý, nemusíme chodit ke kartářům. Podle zákona příčiny a následku to funguje. Jaká je minulost, taková je budoucnost. Tyto obě ale určuje přítomnost. Takže přítomnost máme ve svých "rukou".

Ikona diskutujiciho Jitka pankova 2014-10-07 21:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Věřit, či nikoliv….

Ikona diskutujiciho ceskytarot 2015-06-11 14:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, no záleží asi na kartářce, ale i ono samém tazateli, je li tazatel upřímný a přistupuje k samotnému výkladu upřímě, bez zášti k druhým a s nějakou vírou, jsou výklady opravdu přesné. Já vykládám karty snad už 15 let skoro. Mám dobré výsledky a mnoho spokojených klientů. Já dělám nejraději s andělskými bytostmi, tarot atd.

Ikona diskutujiciho gfsgrger 2017-07-08 21:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, může kartářka ovlivnit osud a pomoci mi, když mám věčnou smůlu? Umí udělat sny skutečností?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek