Vypínejte Wifi, hlavně dětem!

20.6.2014 v Prevence 29

Britský fyzik a odborník na mikrovlnné zbraně Barrie Trower většinu kariéry v Královském britském námořnictvu a vojenském spravodajství zasvětil studiu vlivu mikrovlnného záření na lidské tělo.

Dnes je ve výslužbě a tvrdí, že mikrovlnné a wifi záření představuje zdravotní rizika, hlavně pro děti a seniory.

Wifi vysílače vyzařují elektromagnetické záření, podobné mikrovlnám, které se vyskytují u mikrovlnných zbraní (s 40x nižní frekvencí).

Trower upozorňuje na fyziologickou a neurologickou nedospělost dětí, na to, že hemoencefalická bariéra se utváří roky (pozn. Alue: Tato bariéra brání proniknutí toxinů a zhoubných bakterií/virů do mozku. Takto vybavila příroda člověka přirozenou ochranou mozku vůči všemu špatnému, aby skvěle fungoval po celý život! Při pravidelném ozařování hlavy mobilním telefonem se bariéra rozruší a všechny zhoubné látky tak volně pronikají do mozku. To vede k obrovskému množství velice závažných onemocnění, včetně rakoviny.), děti mají řídší kosti, nedospělené imunitní systémy a děvčata mají komplexnější hormonální systém. Wifi záření ve školách, způsobuje u dětí zvracení, bolesti hlavy a poruchy vidění. (pozn. Alue: Dále deprese, neschopnost se soustředit, agresivitu)

Trower připomíná zprávy o mrtvých ptácích v okolí komunikačních antén. Výkonné mikrovlnné vysílače dokáží vyvolat dostatečné oscilace buněk a doslova upéct ptáky zaživa. Elektromagnetické záření může způsobit bolesti hlavy, narušit spánek, oslabit imunitu a způsobit neschopnost bránit se vůči infekcím a vyvolat chronickou únavu. Bylo zdokumentované, že při vysokých koncentracích a při dlouhodobém vystavení tomuto záření, může způsobit rakovinu, například leukémii. (pozn. Alue: leukémie – rakovina krve.)


Doktor medicíny doktor Davit O. Carpenter, ředitel Institutu pro zdraví a životní prostředí na Univerzitě v Albany a expert na elektromagnetické pole, přináší své poznatky o dopadech wifi a extrémně nízkých frekvencích na děti v publikaci Safe Schools 2012 (Bezpečné školy 2012) a dalších. Pro ochranu dětí doporučuje kabelové připojení. Jak tvrdí, chronické, celodenní vystavování se záření z počítačů a antén ve škole je nebezpečnější, než silnější, ale krátkodobé záření mobilního telefonu. Zdravotní rizika hrozí i při záření s hodnotou nižší, než jsou směrnice FCC (Federálního výboru pro telekomunikace), protože ty jsou založené na údajích muže vysokého 180cm, ne dítěte, které víc riskuje poškození DNA a následnou rakovinu.

Při vystavení plodu rádiovým vlnám, nebo mikrovlnám, roste riziko dětské leukémie a spontánního potratu. Podle Carpentera existuje dostatek důkazů o tom, že rádiové či mikrovlnné záření a extrémně nízká frekvence představují zdravotní rizika. Dlouhodobé vystavení se tomuto záření ohrožuje nejvíce děti, zvířata a rostliny. Bylo dokázané, že toto záření poškozuje chromozomy a DNA, vyvolává předčasné stárnutí, smrt buněk a zabíjí mozkové neurony.

Studie na lidech prokázaly výpadky paměti, zpomalené učení, zhoršený výkon, bolesti hlavy, poruchy spánku, únavu, hormonální nevyrovnanost, alergické reakce, problémy s krevním tlakem, potraty, dětskou leukémii a mozkové nádory.

Zranitelné jsou hlavně děti, těhotné ženy, senioři a nemocní lidé. Hlavně děti jsou ohrožené, protože jejich nervový systém se vyvíjí. Dětské lebky jsou tenčí, rádiové vlny a mikrovlny jimi mohou snadněji proniknout do hlavy. U wifi frekvencí (asi 2,45GHz) absorbují více energie do tkání, než dospělí. Neustálé vystavování se wifi záření představuje další riziko. Prostředí s mnoha zdroji rádiových, či mikrovlnných frekvencí, například škola vybavená wifi signálem, je škodlivější než stejně dlouhé izolované ozáření.

Připojení k internetu by mělo být kabelové. Pokud i přesto máte wifi, blízko u routeru jste vystaveni nejsilnějšímu signálu. Už ve vzdálenosti 1,2m od něho, je záření značně zredukované. Nejvíce jste vystaveni záření notebooku, pokud ho máte položený na klíně. Pokud si mezi sebe a notebook umístíte radiační štít, zmenšíte nebezpečí ozáření.

Originální zdroj tohoto článku: Skvělý časopis ZEM&VEK, November 2013 (www.zemavek.sk)

Autor: Milan Pullmann

Přepis, překlad do češtiny a poznámky: Alue K. Loskotová, www.aluska.org

Kam dál:

Zobrazit rubriku ,,Mobily, Wi-fi, televize, mikrovlnky a jejich vliv na naše zdraví“

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Míra 2014-06-20 03:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Počítá se kniha, jako radiační štít?

Ikona diskutujiciho Fox 2014-06-20 03:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Čau všichni, něco mimo téma článku…. Alue tu jednou psala v poradně že můžem pro seznámení využít její stránky pokud budem hledat "alternativně" smýšlejícího kamaráda či kámošku. Já bych rád někoho takového poznal. Jestli někdo chcete pokecat tak napište na FB https://m.facebook.com/fox.vpower nebo na email. Je mi 22 a jsem pološílenej :D Budu se těśit.

Ikona diskutujiciho Petra 2014-06-20 07:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj a krásný den přeji, chci se zeptat na tvůj názor ohledně ochrany pomocí Nilského "kříže". Děkuji.

Ikona diskutujiciho Kuník 2014-06-20 11:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super, tak vypnu doma wifi. Ale těm dalším 6ti wifi sítím od sousedů se stejně neubráním. Leda tam dát rušičku, což je další signál u kterého někdo brzy objeví jeho zdravotní závadnost. Tzn. k čemu takové zjištění? K postrašení?

Ikona diskutujiciho Alue 2014-06-20 11:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Křížem na radioaktivitu? To ti někdo poradil? Nebo jak jsi na tohle přišla?

Ikona diskutujiciho Alue 2014-06-20 11:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Pokud jsi četl článek, je tam napsané, že 1m od zdroje radioaktivita silně klesá. Takže vypnutí u tebe doma rozhodně smysl má.

Ikona diskutujiciho gretka 2014-06-20 11:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tak těd jsem vcelku vystrašená.máme doma wifi a tohle mě fakt vystrašilo

Ikona diskutujiciho Sigil 2014-06-20 11:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně se líbí hned třetí odstavec-"Wifi vysílače vyzařují elektromagnetické záření, podobné mikrovlnám, které se vyskytují u mikrovlnných zbraní (s 40x nižní frekvencí)."

Ikona diskutujiciho Áčko 2014-06-20 12:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevíš jak se mám bránit ve škole?Mamka je bohužel toho názoru že když si to nepřipustíš neohrozí tě to.Kdyby jsme přešli na kabel(doma) vypadne používání dotykového mobilu?Máme také tablet,pochybuji že někoho přemluvím aby se těchto věcí zbavil.Když jsem chtěla dát mamce přečíst minulí článek,řekla mi že tyhle věci číst nebudu a zakázala mi tvoje stránky.

Ikona diskutujiciho martina 2014-06-20 12:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

v okolí wifiny mám  postaveno několik černých turmalínů

Ikona diskutujiciho Fred 2014-06-20 12:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: [6]: Radioaktivita je něco jiného než mikrovlnné záření WiFi. Je vhodné to nezaměňovat, ať nedochází ke zmatkům.

Ikona diskutujiciho Tauri 2014-06-20 12:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj,

Ikona diskutujiciho Alue 2014-06-20 13:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Ve škole by se muselo zatlačit na vedení, ale ne v jednom ale v kolektivu. – Takže datovat spolužáky a učitele, hledat mezi nimi těch pár inteligentních, co nejsou úplně zblblí a zajímá je to.

Ikona diskutujiciho Áčko 2014-06-20 13:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejsem společenská a před lidmi se stydím-bojím,navíc už teď mě mají za cvoka tak co kopat do vosího hnízda-takže co se týče školy mám asi smůlu-spíš jsem myslela něco na způsob orgonitu,.Jinak ten minulý článek je  tenhle: Mobily, Wi-Fi, televize, mikrovlnky a jejich vliv na naše zdraví

Ikona diskutujiciho Kryton 2014-06-20 15:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuju ti za tenhle článek. Pomohl mi, ani nevíš jak :-)

Ikona diskutujiciho Sigil 2014-06-20 17:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]:Neber to tak hraničně, matka má o Tebe starost ale "ve své linii", snaž se ji chápat, v TV vidí jak léčitel rodičům doporučí vysadit dítěti inzulín a to následně zemře a je toho víc.Proto věří tomu co má vyzkoušené, naučené. Sama se můžeš chránit-je to podobné jako s geopatogenními  zónami, existují rušičky, kameny, orgonity, obrazce. Určitě si něco dohledáš sama, když tak Ti mohu poradit.

Ikona diskutujiciho Marta 2014-06-20 18:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavý článek, asi tak trochu k tématu (Možná trochu víc "alarmující"… :-).)

Ikona diskutujiciho M.T. 2014-06-20 20:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je dobře, že víme o škodlivosti WiFi a mobilů, jenže co s tím máme dělat? Avanturín, orgonity a šungit prý pohlcují elektromagnetické záření, ale přece musí existovat ještě něco? Myslím tím ten případ, kdy se zapnutou WiFinou nemůžeme nic dělat (školy, kanceláře…). Hmm, tak mě napadá, že bych z toho mohla udělat nějaký „výcuc“ a přilepit to na školní nástěnku… Samozřejmě s uvedením tvých stránek, Alue 🙂

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2014-06-20 22:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: zkus se více osamostatnit, tj. sama hledat náhradní řešení. Najdi, kolik například stojí kabelové připojení k internetu, navrhni, jak byste ho rozvedli… Co se týče jídla, začni taky sama shánět podrobnosti a důkazy, že to jde i levně, klidně potom i sama vař… Cesty se vždy najdou 🙂

Ikona diskutujiciho Luu 2014-06-21 11:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně hlavně přijde, že tento blog varuje snad úplně přede vším. Jasně, na každém šprochu pravdy trochu, ale co tedy máme v dnešní době dělat? Jen těžko se můžeme vyhýbat wifi signálu, když je tahle sranda v každé budově. A to ani nebudu mluvit o dalších varovných článcích, kterých je tento blog plný.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-06-21 11:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: Ne všechno je ale o penězích. Spousta zdravých věcí je jen o tom, že si s tím dáš práci, jinak to často vyjde finančně levněji. (jako třeba domácí výroba mýdel, mastiček, tinktur a jiné kosmetiky)

Ikona diskutujiciho Alue 2014-06-21 11:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: Tohle je jedno z mála míst, kde se alespoň dozvíš pravdu (pokud chceš) a kde ti nikdo nebude zakrývat oči, jenom abys kupovala jeho jedovaté otraviny a ozařovala si mozek mobilem.

Ikona diskutujiciho Karel Havlík 2014-06-21 12:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: … buď rád a přijmi s pokorou, že něco takového je. Pokud nejsi úplně zdegenerovaný a já věřím že nejsi, je ti jasné, že nezbývá nic jiného, než varovat a varovat. Tyto stránky jsou dobro a nakopnutí nás všech, co chtějí lepší život a mně pomohly. Např. je tady spousta bezva rad, jako jak používat křišťál, jak se o něho starat. Bez Alue by ta cesta k vědění byla mnohem delší. Ať se propadnu do západního Německa, jestli kecám! 🙂

Ikona diskutujiciho Mája 2014-06-22 16:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]:Úplně souhlasí, ve všem.

Ikona diskutujiciho Karel Havlik 2014-06-24 06:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: … tak to si muzeme podat ruku, ja mam zase utkvelou predstavu, ze jsem housenka. Nekdy se i kokonuju. Pod dekou uz nemohu spat, musim si zalezt do kokonu, tedy do spacaku. Ja jsem zase na fuckboku jako karel havlik housenka.

Ikona diskutujiciho Ditouche 2014-06-24 10:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

(to 14) Moc pěkně jsi to napsal/a. Jsem taky matka a samozřejmě chci pro své děti to nejlepší. Bohužel jsem dělala spoustu chyb a asi stále i dělám, ale snažím se vychovávat s láskou a "zdravě". Jenže spoustu nových věcí se dozvídám teprve teď a často jsem dost zaskočená poznáním. Věřím ale, že mým dětem v hlavinkách alespoň něco z mé výchovy zůstane, i když u nás je to spíše naopak a dcera je tvrdě a realisticky proti čemukoliv alternativnímu :-)

Ikona diskutujiciho Hmm 2014-06-24 11:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Wifi nie je podľa mňa vôbec tak škodlivé ako podaktorí hovoria. Myslím si, že ale ani nejak neprospieva :). Používať kábel, hmm to je pekné, keď žiješ v byte alebo v menšom dome, tak dvaja ľudia tak je to v pohodičke. Ale vo veľkej rodine, vo viacposchodovom dome, kde sú niekedy aj 4 ľudia na 4 rôznych počítačoch na rôznych poschodiach,je to už ťažšie. A ťahať po celom dome káble , no neviem neviem. Bez ohľadu na to, pokiaľ nežiješ niekde fakt na samote, chceš či nechceš ožaruje ťa množstvo wifín aj keď ty nemáš žiadnu. Ožaruje človek amnožstvo iných vĺn, terestriálne frekvencie z vysielačov a podobne. Aj cez izbu človeka, ktorý nemá wifi prechádza množstvo wifi signálov a žiarenia. Článok na mňa pôsobí trošku demagogicky a konšpiračne bez nejakých faktov a výskumov. Na hocijaký nazor, ktorý budem chcieť pretlačiť si zoženiem nejakého "odborníka" , ktorý povie presne to čo chcem. To platí vo všetkom a tak isto aj na propagátorov trebárs wifi ako aj odporcov wifi. Ja trebárs mám wifi vyriešnú tak, že v miestnosti kde sa nachádza router nikto nespí a nebýva dlhodobo. Viac preto fakt robiť nebudem, keby mám riešiť každú vec čo mi trošku môže škodiť , tak nerobím nič iné resp. môžem odísť niekde žiť do jaskyne. Všetko má na človek aurčitý vplyv, ale je dôležité aj do akej miery a či sa vyváži niečim iným.

Ikona diskutujiciho Peter 2017-01-11 14:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

my na odrušenie máme doma toto:

Ikona diskutujiciho áťa 2017-09-03 17:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[28]: O příštroji Somavedic na odrušení elektrosmogu jsem slyšel… Funguje vám to, zkoušeli jste to u vás přeměřit? Velmi by mě to zajímalo.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek