Vysílání Svobodného slovenského rádia na téma: Posvátné ženství a menstruace

2.12.2013 v Žena 7

Když jsem založila novou rubriku ,,Radost být ženou“, začalo samozřejmě sdílení v diskuzích, na které jsem se osobně těšila. Protože vždy když publikuji něco zajímavého, najdou se lidé, co přihodí svoji trošku do mlýna a to mě odkáže a zavede na další zdroje, další zajímavé články, poznatky a zkušenosti. A na tom všem se učíme a společně rosteme.

Jeden takový vysoce přínosný odkaz přišel právě do diskuze pod čtyřdílnou sérii, kterou jsem pojala jednak jako úvod do tématu a za druhé tam doporučuji alternativu pro menstruující ženy.

Díky tomu jsem se dostala přes diskuzi k záznamu z vysílání Svobodného slovenského rádia.

Na první pohled je patrné, že ho dělá tým uvědomělých lidí, kteří svůj projekt financují z dobrovolných darů svých posluchačů. V podstatě dokonalý nápad.

V archivu lze najít spousty moc zajímavých záznamů a jeden z nich se právě týká ženské menstruace. Mluví zde velice moudře RNDr.Emil Páleš CSc. Někdo by si mohl říct, ,,co o tom může muž vědět“, ale předsudky v tomto případě vůbec nejsou na místě.

Pan Páleš pojal své vyprávění z hlediska vědeckého, částečně se zmiňuje o znalostech indiánů a jiných starých kultur.

Vypráví o tom, jak vlastně funguje sladění ženských cyklů a měsíce. Jakou to má hloubku a význam. Nejenom duchovní, duševní, ale i vyloženě biologický, fyzický, hmotně dokazatelný.


Dozvíte se, jak funguje epizýfa a hormony v souladu s měsícem, proč je menstruace velice důležitá pro psychický a duševní život ženy. O tom, jaká jsou nebezpečí užívání hormonální antikoncepce.

Jeho ,,přednáška“ je velice přínosná, protože popisuje v souvislostech a snaží se jít do hloubky, do detailů. Takže pro ty co vše domýšlejí do konců, do souvislostí a chtějí vědět co přesně jak a proč je, je tohle přesně ono, co potřebují slyšet.

Mně osobně velice imponuje přístup pana Páleše. Jeho hluboká úcta k tomuto tématu, snaha vše co nejlépe a co nejvýstižněji objektivně pojmout. Tato osobnost Vám rozhodně má co říct.

Přímý odkaz na záznam z vysílání najdete zde:

http://www.slobodnyvysielac.sk/redata/other/play.php?file=2013-11-08_17-00_ariadnina-nit-9.mp3

Archiv celého vysílaného seriálu pod názvem ,,Adrianina nit“ je zde:

http://www.slobodnyvysielac.sk/ariadnina-nit/m5/p19/r37

V této sekci je zmíněný záznam zařazen jako:

  • 08.11.2013 | prevziať | vypočuť

    téma: Žena a Mesiac: je menštruácia zbytočná?, hosť: RNDr.Emil Páleš CSc – vedec, predstaviteľ sofiológie, moderuje: Boris Koroni

Když jsem se zaposlouchala do vysílání, musela jsem ho po asi 40 minutách stopnout, kus vrátit a přinést si knihu na poznámky, jak je to vyprávění plodné, zajímavé a kolik tam toho bylo nového.

U vysílání jsem s přestávkami strávila celý den, udělala jsem si 8 stran poznámek a celé téma mě vyloženě nadchlo. Chutí jít ještě dál a vědět ještě víc.

Tyto poznámky se mi později budou hodit při psaní dalších článků do rubriky ,,Radost být ženou“, takže na mnoho věcí, které jsou zde řečeny, ještě narazíme. Hodně jsem nad nimi rozjímala a – to mi udělalo velkou radost – perfektně mi zapadly do všeho, co už vím.

Každopádně pokud máte opravdu hluboký zájem poznat blíže skutečnou podstatu ženy, rozhodně investujte svůj čas a na nic nečekejte. A nedoporučuji to jen ženám, ale i mužům. Aby POCHOPILI smysl…


Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Radost být Ženou“

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

• Používáte VIMEO.COM? Účet Alue na Vimeo najdete ZDE


Přispějte na stránky Aluška.org

Komentáře

Ikona diskutujiciho Marek 2013-12-02 08:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Slobodný vysielač je skvelý,počúvam ho prakticky od jeho vzniku,v archíve rádia možno nájsť skutočne veľmi zaujímavé témy,ktoré v cenzúrovaných mainstreamových médiách budeme hľadať márne.

Ikona diskutujiciho lissabonka 2013-12-02 15:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díki :D spravila si mi veľkú radosť 😉 Páleša mám rada, ale o tejto prednáške som nevedela 🙂 úplná paráda… :D ešte raz moc díki 😉 :D

Ikona diskutujiciho Terka 2013-12-02 16:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to už se jakožto neslyšící na články moc těším! Díky 🙂

Ikona diskutujiciho dodino 2013-12-03 09:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Rado sa stalo. A este sem, kuk: http://www.sophia.sk/audiozaznamy

Ikona diskutujiciho Domča 2013-12-03 15:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc pěkné;-)

Ikona diskutujiciho iriska 2013-12-04 22:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vynikající, moc děkuji za inspiraci. Přeposílám dál…

Ikona diskutujiciho Andy 2019-08-24 13:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj jaká škoda že už ten odkaz není funkční 🙁

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek