Wifi: pomalá smrt v téměř každé domácnosti

26.11.2017 v Prevence 36

Téměř každý má doma Wi-Fi. Není se čemu divit, tato poměrně mladá vymoženost s sebou přináší nemalé pohodlí. Vyvstaly však jisté obavy ohledně její bezpečnosti, pokud jde o lidské zdraví. Závěr je takový, že Wi-Fi je pro celkové zdraví člověka extrémně škodlivá. Ještě větší nebezpečí představuje pro děti a jejich vývoj.

Potencionální nebezpečí Wi-Fi:

Narušuje vývoj dítěte

Netermální radiofrekvenční záření z Wi-Fi může narušit přirozený buněčný vývoj, zejména pak vývoj plodu. Toto záření ovlivňuje rostoucí tkáně, což se týká především dětí a mládeže. Díky tomu jsou vůči popsaným účinkům Wi-Fi citlivější než dospělí, a pakliže hovoříme o vývojových poruchách, jsou právě oni vystaveni největšímu riziku.


PŘISPÍVÁ K ROZVOJI SPÁNKOVÝCH PORUCH

Wi-Fi má také nemalý dopad na kvalitu spánku. Pokud máte pocit, že nemůžete usnout nebo u sebe dlouhodobě pozorujete nepravidelný spánkový režim, může to být způsobeno nízkofrekvenčním elektromagnetickým polem mobilních telefonů nebo Wi-Fi. Lidé, kteří jsou vystaveni elektromagnetickému záření, mají mnohem větší problém s usínáním. A všichni víme, že spánková deprivace může mít pro zdraví fatální následky.

NARUŠUJE FUNKCI MOZKU

Wi-Fi má zásadní dopad na koncentraci a celkovou funkci mozku. Díky tomu, že snižuje mozkovou aktivitu, se poté můžete potýkat s neschopností se soustředit nebo se zhoršující se kvalitou vaší paměti.

Neutralizuje spermie

Wi-Fi je další vliv ohrožující mužství a důvod, proč muži ztrácejí svoji potenci. Vystavování se frekvencím Wi-Fi snižuje pohyb spermií a způsobuje fragmentaci DNA. Navíc může mít negativní dopad na plodnost a zvýšit riziko abnormálního těhotenství.

ZPŮSOBUJE ZMĚNY V SRDEČNÍ ČINNOSTI

Mnoho lidí zažívá při kontaktu s elektromagnetickými frekvencemi skutečnou fyzickou reakci, včetně zvýšení srdečního tepu či srdeční arytmii. Wi-Fi tedy zvyšuje riziko kardiovaskulárního onemocnění.

ZVYŠUJE RIZIKO ONEMOCNĚNÍ RAKOVINOU

Pravidelnou expozicí elektromagnetickému záření zvyšujete riziko rozvoje nádorového onemocnění.

WI-FI ZÁŘENÍ – JAK SE PŘED NÍM CHRÁNIT

Naštěstí existují způsoby, jak se před nebezpečím tohoto škodlivého záření chránit:

  • Neumisťujte Wi-Fi router do kuchyně nebo ložnice.
  • Nenoste mobilní telefony po kapsách. (raja: To platí především pro muže, protože nošení mobilů v kapse kalhot = instantní sterilizace. Proč myslíte, že je dnes tolik párů neplodných. Protože muži nosí v kapse mobil a ženy polykají antikoncepci.)
  • Používejte doma pevnou linku, tím zabráníte vystavení se elektromagnetickému záření.
  • Pokud jste těhotná, vyhněte se vůbec kontaktu s mobilním telefonem. V opačném případě počítejte s možným rizikem komplikací v těhotenství či ve vývoji dítěte.
  • Pokud musíte mít mobil po ruce, dávejte jej vždy do jiné místnosti, než kde se nacházíte. V autě jej umisťujte na zadní sedadlo.
  • Místo volání pište raději smsky. Když už zavolat musíte, potom používejte handsfree nebo zapněte hlasitý hovor. Za žádnou cenu mobil nepřikládejte blízko hlavy.
  • Nepoužívejte bezdrátové dětské chůvičky, všechny pracují na principu mikrovlnného záření
  • Před spaním Wi-Fi vypínejte.

přeložila raja

originální zdroj: http://www.alternativenewsnetwork.net/wi-fi-silent-killer-kills-us-slowly/

převzato z: http://tadesco.cz/wifi-tiche-zlo-ktere-nas-vsechny-pomalu-jiste-zabiji/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Milan 2017-11-26 08:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co kdyby jenom wifi, podívejte se na obsazenost visílacích pásem, od rádia, přes TV, GSM po LTE, po průmyslové komunikace,zkrátka celé pásmo je plné, takže nějaké to WiFi, to už je taková banalita… třeba posledně s LTE přišli další nové vysílače a to jsou další pásma různých frekvencí a kategorií, co koukám tak je tím vesměs opatřeno hned několik paneláků na sídlištích, v kopcích už také jeden vysílač nestačí a bude hůř, s příchodem takzvaných IoT (internetových věciček) které se připojují také na internet a s příchodem různých smart hraček ať už fitnes náramků či jen bezdrátových sluchátek máme talsí miliwatíky bluetooth signálů…

Ikona diskutujiciho Simi 2017-11-26 09:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je opravdu handsfree lepším řešením? Pokud se nemýlím tak funguje přes bluetooth, není to pak skoro to samé?

Ikona diskutujiciho Tom 2017-11-26 09:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vypadá to, že se nás někdo snaží celoplošně likvidovat, když stát a hygiena neberou v potaz ani prevenci, ani netepelné škodlivé účinky. Přitom v Praze už ta situace začíná být neúnosná. Kdo prochází městem přes Karlův most nebo Václavák, i jinde v centru, je doslova grilován a není divu, že je člověk po projití městem jak zmlácenej, bez energie, má oslabené biopole a bolesti hlavy… Dokud zde studuji, tak mi asi nezbývá nic jiného než se chránit orogonitem se šungitem :-(

Ikona diskutujiciho Alue 2017-11-26 10:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:  Trefná poznámka: za slovem handsfree se vlastně skrývá vícero významů. To co nefunguje po blouetooth a je bezpečné, je takzvaný hlasitý hovor, před deseti lety když hlasité hovory v telefonech začínaly, tak jsme tomu říkali handsfree, dneska už to pojmenování možná vyšlo z módy :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2017-11-26 10:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:  To jo a pak potkáš někoho kdo ti řekne jak je v Praze šťastnej, jak je krásná… no krásná asi je, neznám ji, ale to záření… naposledy jsem tam byla v roce 2012 a to byly strašné pecky. Když nemusím nutně, tak tam nejedu.

Ikona diskutujiciho Tánička 2017-11-26 11:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V dnešní době kam se podíváš vše je špatné, škodlivé… Ale i když to už všichni říkají po 50-tý je to pravda a vždy asi zůstane. Ale řekněme si že Wi-Fi i když má třeba na nás špatný vliv má také pozitivní účinky. Bezplatně a rychle se domluvíte, získáte spoustu nových informací….. Moje mamka třeba wi-fi neměla a když neznala nějaké slovo v knížce co znamená musela chodit do knihovny tam si půjčovat encyklopedii a vyhledávat si ta slova tam, já to dělám tak, že si najedu na google a vyhledám si pádný výraz. Ale tohle vše samozřejmě neusvědčuje tvoje důkazy o spánkové depresivě a o narušování mozku…. Jen poznatek víc lidí má doma Wi-Fi než zubní kartáček(někde jsem to četla ) :-)..

Ikona diskutujiciho Psychopathic-rainbow 2017-11-26 11:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

bohužel já Wifi v pokoji mám :/..aspoň na noc ji vypínám a mám nějaké (i větší) orgonity :DD přímo u wifiny…

Ikona diskutujiciho Psychopathic-rainbow 2017-11-26 11:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ale jinak si myslím,  že ten, kdo bydlí ve městě jako já, má částečně smůlu.

Ikona diskutujiciho Petr Pan 2017-11-26 12:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V Praze pomalu je nebo bude wifi všude. Prostředky MHD, zastávky, všechny obchody, místa… Postupně to bude ve všech prostředcích MHD po celé republice, paneláky a takhle jsou samozřejmě plně pokrytý xkrát…  Tomu se vyhnout jedině opravdu odjet někam na konec světa.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-11-26 12:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]:  Na vesnici . A obalit si zevnitř stěny alobalem :D  :D  :D

Ikona diskutujiciho hanka 2017-11-26 12:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Wifi a záření z mobilu je pro mě osobně nejhrůznější a nejnepříjemnější věc kterou obnáší život v systému a hlavně ve městě. Jsem na kraji města v domě s málo byty, ale sousedi mají wifiny. Já mám kabel. Mám doma orgonity, křišťály a i doma nosím energ. krystal kvůli odrušení záření, takže u sebe doma se cítím v pohodě. Jakmile ale jdu do centra města tak je to hrůza, vracím se pokaždé vyčerpaná, s tlaky v hlavě a náladou pod psa. Nejvíc mě štve, že když má člověk děti a ty pak chodí do školy, tak ve všech školách dneska jsou wifi, a naprosto zbytečně. Jedině se přestěhovat na venkov a najít malou školu kde se wifina ještě nedostala, ale myslím že to už je dneska taky ztraceno:(

Ikona diskutujiciho tauri 2017-11-26 12:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Buďto naprostá samota, hluboko v lese, nebo bydlet pod zemi..Pod zem se alespoň nedostane většina záření myšleno i GPS a satelity. A stejně…kdo ví, co bude za pár měsíců. Třeba už to nebudem ani muset řešit :-) Krásný den 🙂

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2017-11-26 12:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Handsfree sú okrem iného tie káblové sluchátka s mikrofónom a tlačítkom ktoré často výrobcovia dodávajú k telefónom. Ale je to asi nepraktické dávať si pokaždé sluchatka do uší a rozmotávať káble. Hlavne v zime keď sú tie sluchatka studene a káble stvrdnuté.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-11-26 12:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]:  jo a navíc to sluchátko, pokud nemá vzduchové odstínění, stejně trochu rezonuje taky…. takže hlasitý hovor vychází fakt nejlíp, nejhorších je cca 20 cm u telefonu, tak stačí dát od hlavy aspoň těch 20 cm a mluvit hlasitě.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-11-26 12:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]:  No tak jestli ti někdo řekne že věříš konspiracím, tak je to jednoduše pablb, protože výzkumů na tohle téma je nepočítaně, článků na internetu plná prd., kdyby se trochu zajímal tak všechno ví. Můžeš tímhle argumentovat. Já je vyloženě sbírám a ta rubrika už je docela naducaná 8-)

Ikona diskutujiciho hanka 2017-11-26 13:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: Já vím, akorát ti lidi to nechtějí slyšet, to je ten hlavní problém. Nejčastější argument: to jsi četla někde na internetu že, ale to není vědecky ověřené a kdyby to bylo škodlivé tak by to zakázali…

Ikona diskutujiciho hanka 2017-11-26 13:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: mám přesně takové sluchátko, měří 130 cm, volám vždycky metr od telefonu a jenom doma, když jsem venku mám mobil vypnutý. Není vůbec špatné nebýt neustále dostupný:))

Ikona diskutujiciho zdeněk 2017-11-26 13:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Zvláštní je, že mám taky problém s elm. polem,avšak ne tak silné projevy, ale když teď zvažuju, že pujdu studovat do Prahy na UK tak vidím samé znamení, že jo že je to správná cesta (konkrétně vídám číslici 54 kolem sebe, téměř pokaždé když nad tím nějak uvažuju). Určitě to zkusím, odejít můžu kdykoliv. Každopádně mě to mate. :D

Ikona diskutujiciho Jan 2017-11-26 13:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Poznal jsem silu srdce.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-11-26 14:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]:  A kde by se indiáni dostali k petrželi, když ta pochází z východního středozemí? .. navíc je to nesmysl.

Ikona diskutujiciho Verča 2017-11-26 15:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: :D  :D  :D to je vtip týdne :-D

Ikona diskutujiciho Marcela 2017-11-26 17:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Reklamy nemám ráda, ale toto si to zaslouží, a opravdu to funguje, máme to doma. http://www.somavedic-brno.cz/

Ikona diskutujiciho Peta 2017-11-26 20:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Stěhuju se na chatu za městem, kde wifi není slyšet a pojedu jen na baterie, aby se ke mě nedostalo rušení; ale stejně se wifi nebojím protože jejich výkon je malý, myslím, že vzduchem lítaj daleko horší věci a silnější signály. S telefonem může bejt problem, protože to je z blízka. Jinak elektromagnetický smog je  poslední dobou opravdu silný, před 50 lety třeba bylo možné telegrafovat z evropy do ameriky s celkem primitivním zařízením na pár součástek, ale dnes je tolik rušení (hlavně ve městě), že se cokoliv slabšího stratí v šumu. Ten šum netvoří jen vysílače ale mnohá elektronika (napájecí zdroje). vysokofrekvenční signály vlivem nedostatečného odfiltrování pronikají do napájecí sítě a každej drát ve zdi může nebo nemusí vyzařovat něco co nemá.

Ikona diskutujiciho Ivour 2017-11-27 09:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ještě třešnička. Podle mého dědy včelaře, nejspíš wifi může za vymírání včelstev. Signál wifi mate navigaci včel, které se už nedokážou dostat zpět do úlu. Když zemřou včely zemřeme i my.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-11-27 10:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]:  aha, tak to už jsem doma.

Ikona diskutujiciho JOJO 2017-11-27 10:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: Ano, přidávám se taky…..somavedic máme druhým rokem a zlepšilo se zdraví, psychika-prostě vše. K tomu spousty nerostů, pevná linka, žití na vesnici-prostě co můžeme ovlivnit tak si zlepšujeme a nemůžeme si stěžovat – nám se aspon částěčně podařilo vystoupit z Matrixu, jen práškování ze zhora se nám moc nedaří, jen octujeme….

Ikona diskutujiciho octomaník 2017-11-27 12:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: Tak tak pěkně octujte a nezapomeňte i na návštěvu octowebu http://vool.cz/eCouu  vypadá to tam pozdechle…..co se týče komentářů….

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2017-11-27 15:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: Wifi nemá až taký dosah aby spôsobovalo takéto vymieranie včiel vo svete. Keď tak bude za tým skôr GSM+Monsanto+GMO

Ikona diskutujiciho Petr L. 2017-11-27 15:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: přesně, to posledních pár měsíců dělám, už netelefonuji jinak než s hlasitým odposlechem ;-) Aluško, docela mě už dlouhou dobu trápí to, že máme v bytovce x wifi a nikdo (kromě mě) to nikdy nevypíná (ani na noc). Napadla mě rušička Wifi signálu, která je dostupná… ale nevím, jestli to nebude mít podobný účinek jako ty wifiny… co myslíš ty? Chtěl bych to nějak řešit, protože když tu z okolních bytu září 7 wifin, tak to už je fakt moc… :-(

Ikona diskutujiciho Petr L. 2017-11-27 16:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: jo jo, někdy to je na svobodným vysílači "výživný", jako třeba když se divák ptal Doležala, na otázku ohledně Breathariánství. On vůbec nevěděl co to je a která bije (což sám řekl), ale po chvilce byl na to neuvěřitelný odborník a že o tom všechno ví a že to nefunguje či co atd. Takže i když jsou na Svobodným vysílači někdy dobrý věci, i přesto je tam spoustu blábolů… ale rozumný člověk si z toho vybere….

Ikona diskutujiciho jirik 2017-11-27 17:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tématický obrázek k pobavení

Ikona diskutujiciho tauri 2017-11-27 18:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevěřím, že za vymíráním včel může wifi, nemá skutečně takovou sílu. Spíš bych usoudil pesticidům, sekáním trávy a včely musí létat o mnohem dál, než dřív. Lítají na řepku a už se to veze. Chemtrails..

Ikona diskutujiciho zdeněk 2017-11-27 20:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[30]: Rušičky nepoužívat, ještě horší se to dělá. Funguje tak, že vysílá vlastní signál modulovaný na nosný signál  mikrovlnné frekvence používaný WIFI (2.4GHz a 5.4GHz) ale modulovaný tak, že zkreslí data vysílané routerem a (např.) počítačem, mobilem apod. takže datový přenos není možný, je tam moc šumu. Nebo je extrémně pomalý. Prostě šum. Dřív…no pár desítek let :D když byl WIFI router 2.4GHz poblíž mikrovlnky (které používají 2.45GHz), který byla špatně stíněná tak WIFI nefungovala. Mikrovlnka by se taky dala použít jako rušička WIFI pro pásmo 2.4GHz, ale logicky by to nikdo nedělal, no poněvadž… :-D https://www.youtube.com/watch?v=0XbLz0L6UdI

Ikona diskutujiciho fred 2017-11-27 22:24:00 Odpovědět

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek