Yes man

9.4.2013 v Doporučení 12

Na film Yes man jsem narazila při vyhledávání nějaké komedie pro večerní relax. Našla jsem však film, který mě nejenom rozesmál, ale také inspiroval.

Nečekala bych, že podobný film s Jimem Carrey bude mít tak moc gneiální myšlenku.

Posuďte sami: Sledujeme život hlavního hrdiny, který na všechno říká ne. Nic ho nezajímá, nikoho nechce vidět, nikam nechce jít. Vymýšlí si nesmysly proč nedělat to či ono, vymlouvá se a vlastně ani neexistuje rozumný důvod, proč. Je to určitý mechanismus a jeho postoj k životu, který mu bere radost, elán a odrazuje jeho kamarády.

V části filmu, kde si hlavní hrdina uvědomuje svůj problém (že jeho život je o ničem, nikoho už ani nezajímá) a má představu o tom, jak exne na pohovce a poleze na něm moucha, přitom na něj hledí jeho kamarádi a suše konstatují, jestli to má či nemá za sebou, jsem brečela smíchy.

Pak se přimotá na setkání podivné sekty, kde se propaguje hlavní myšlenka: ,,Na všechny příležitosti říkejte ANO!”

Zezačátku se tento životní postup nějak vymyká z rukou. Hlavní hrdina si zažije pár velmi nepříjemných i nechutných zkušeností a je z toho pořádně na nervy. (Chvílemi jsem byla strašlivě zhnusená i já před obrazovkou) Ale pak se mu všechna jeho ANO začnou vracet. Hlavně v podobě krásné holky, kterou by nebýt tohoto ,,alternativního” postupu neměl šanci poznat.


Oficiální text distributora:

Carl Allen přišel na to, jak se zbavit porozvodové deprese a neperspektivní práce. Dosud jen seděl po večerech doma, odmítal návrhy svých přátel a na všechno odpovídal slůvkem ne. Ale poté, co absolvoval seminář vedený svérázným guru, se Carl rozhodne, že půjde vstříc životu a na všechno bude říkat ano. Bungee jumping? Ano. Nakupovat prostřednictvím teleshoppingu? Ano. Naučit se korejsky? Ano. Koupit si letenku na první let kamkoli? Ano. Získat dívku svých snů? Ano. Odbourat ostatní pohodovou, legrační taškařicí? Ano!

Jim Carrey zapojuje každý kousek svého těla i každý sval své proměnlivé tváře v komediální eskapádě na téma: jak se otevřít životním možnostem. Zejména když zahrnuje i romanci se sympatickou, svobodomyslnou hudebnicí Allison (Zooey Deschanelová). Režisérem filmu je Peyton Reed.

http://www.youtube.com/watch?v=uRv4CoXQoAQ

Po zhlédnutí filmu jsem si tak říkala, jak je zde hezky ukázané, nakolik je odlišný přístup k životu u člověka který na příležitosti říká ,,ano” a který říká ,,ne”. Samozřejmě neberme film doslova, není potřeba učit se Korejsky, když nechceme, nebo se omotávat izolepou… – Ale kolikrát se nám stane, že dostaneme skvělou nabídku, nebo šanci, kterou odmítneme, čistě proto že se bojíme, nebo že si myslíme, že na to nemáme? – Nemám čas, schopnosti, nechce se mi, nedám to, děkuji, ne…

Když ze sebe ale člověk umí vytlačit ANO, přestože má pochybnosti, přestože musí překonat svoji lenost, přestože tak úplně nevěří že to dokáže, svět najednou vypadá úplně jinak a nabízí úplně jiné možnosti. Najednou člověk buduje projekty, má koníčky, spousty kamarádů, plní si své sny. Jen stačilo odhodit obavy a svoji lenost… A proto se mi tento film líbil, proto ho doporučuji ke shlédnutí. I když je v mnoha ohledech ujetý a někdy vulgární. Na to si s Jimem Carreym člověk prostě musí zvyknout 🙂


Kam dál:

Další doporučené filmy – ZDE

Znáte skvělý film, který stojí za zmíňku? – Doporučte mi ho ►mailem◄

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho putanesca 2013-04-09 08:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tenhle film mám hrozně ráda. Viděla jsem ho už několikrát a vždycky jsem se skvěle pobavila.

Ikona diskutujiciho Luz 2013-04-09 10:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to je dobrý, zrovna včera jsem tenhle film viděla (poprvé) na DVD. :D Taky se mi líbil. Pěkně jsem se zasmála a byla v tom i motivující myšlenka pro život.

Ikona diskutujiciho Nasgol 2013-04-09 11:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Yes!!! :D

Ikona diskutujiciho aupaircherryna 2013-04-09 11:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když máš před sebou nějakou takovou větší příležitost, vždycky to nejde přijmout bez strachu. Pokaždé i s tou příležitostí jde milion výčitek a milion obav, ale ono se na to chce doslova ,,vysrat" a prostě do toho jít. Všechno hodit za hlavu. I já to tak udělala, sice teď musím projít hodně těžkými zkouškami, ale prožívám asi nejlepší období mého života a vím že se mi všechno mé úsilí vrátí ;). Jinak ten film mám rozkoukaný a zatím mě taky hodně baví :).

Ikona diskutujiciho Ameline 2013-04-09 14:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A na druhé straně se mnoho lidí musí složitě učit říkat "ne", protože mají strach cokoli odmítnout a pak jsou pro ostatní rohožkami. Já docházím k závěru, že jakékoliv rozhodnutí činěné ze strachu a pohodlnosti je vždy problém. A ne že bych byla nevinna.

Ikona diskutujiciho Dave 2013-04-09 20:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tenhle film je přesně to, co tady v Čechách lidem strašně chybí, pozitivní nálada a hlavně žádný strach ze změn… super film

Ikona diskutujiciho Anub 2013-04-09 22:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to koukám, že si na něj narazila až teď. Je to skvělý film a jeden čas jsem si říkal, že by mohla být sranda si dát třeba týden, kdy na vše kývneme ANO či NE :D

Ikona diskutujiciho Domča 2013-04-09 23:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

viděla jsem ho už pře pár měsíci a řekla si to samé…takových filmů je co mají dobrou myšlenku;-)taky mě to napadlo někde takhle prezentovat, ale vůbec mě nenapadlo, že zrovna na tenhle film to uděláš ty, mile mě to překvapilo, skvělý článek, jen tak dál.

Ikona diskutujiciho vlaja 2013-04-10 12:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

robil som to podobne chces jablko? ANO nechces jablko ? NIE STALE SOM SUHLASIL zivot pekne plynul

Ikona diskutujiciho nika 2013-04-13 23:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milujem tento film 🙂 je skvelý…o čom svedčí aj to, že som ho videla už niekoľkokrát, len tak 🙂 no musím sa priznať, že tá druhá polovica už akoby trochu stráca čaro a spadá to do takej tuctovejšej romantickej zápletky a koncu…no aj tak…sympatické obsadenie…Jim je skvelý 🙂 Má tiež zaujímavý film, trochu iný a Jim je tam úplne iný, ako sme naňho zvyknutý…po slovensky sa to volá "Večný svit nepoškvrnenej mysle"…tak tiež ak ste nevideli, tak odporúčam 🙂

Ikona diskutujiciho Přemek 2013-04-16 22:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Jo, jdu do toho s Tebou. A teď mi řekni, do čeho to jdeme? :-D

Ikona diskutujiciho Karel 2013-07-18 11:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, Alue, bratranec tu nadává, že jsi napsala (první odstavec pod videem) shlédnutí namísto zhlédnutí (zhlédnout film, shlédnout dolů z kopce). Já bych to napsal asi se stejnou chybou, ale prý tě mám opravit.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek