Za jakého muže by se žena neměla vdávat, podle brožury z roku 1930

9.8.2019 v Žena 8

Kuriózní perlička z historie, nebo dobře použitelný ,,návod“ i pro dnešní moderní ženu? To posuďte sami. V emigrantské knížce, která byla vydána v Ženevě v roce 1930 profesorem Gerlingem, jsou shrnuta doporučení pro ženy, která jsou založena na nejnovějších výzkumech z té doby. Zajímá vás, jaká jsou to doporučení a jestli platí i dnes? Inu pojďme se s brožurkou stručně obeznámit.Ženám se nedoporučuje vdát se za muže:

1. Který věří tomu, že všechno, co dělá, je perfektní.

2. Který nemůže projít kolem zrcadla, aniž se v něm neobdivoval.

3. Který každý týden, nebo i častěji, mění milovanou.

4. Který má vášeň ke kartám a alkoholu.

5. Který má ve zvyku okusování nehtů, nebo který chodí neustále se špinavými nehty.

brožurka s radami z roku 1930

6. Nevstupujte do manželství s těžce nemocným mužem, protože rodina, kterou musí založit novomanželé, není sanatorium, ale je to rodinné hnízdo, ve kterém se musí narodit nové a zdravé pokolení.

7. Nevstupujte do manželství s mužem, o němž je známo, že je velmi hloupým člověkem.

8. Nevstupujte do manželství s mužem, který je morálně méněcenný, například lhář.

9. Který si neklade za cíl vydělat na důstojný život pro ženu a pak pro své potomky.

10. Který je chamtivý a nemá za cíl obdarovat svou ženu suvenýry, vodit ji například do divadla, na dovolenou, kam si žena přeje.

11. Který nechce vědět, že žena musí být radostná a šťastná, protože její nálada a zdraví je základem prosperity v rodinném životě.

12. Nevstupujte do manželství s mužem, který má nevyvážený charakter.

13. Který neumí sedět 5 minut tiše na jednom místě.

14. Který má hlas připomínající štěkání psa, nebo zvuk tříštícího se skla, protože takový hlas označuje svár a nesnášenlivost.

15. Buďte velmi opatrné s mužem, který je jediným dítětem v rodině. Takoví muži pocházejí od matky trpící infantilismem, když je žena zbavena možnosti porodit více dětí.

16. Který je starší o více než 12 let, nebo pokud vy jste starší o více než 12 let.

17. Nedoporučuje se vstupovat do manželství ze známými, velkými muži – velkými umělci, vědci, hudebníky, lékaři, protože ve většině případů se jedná o nervózní lidi, kteří jsou celí ponoření do svých děl.

18. Nedoporučuje se vybírat si do manželství Don Juany, takový muž nemůže vytvořit zdravou rodinu.

19. Nebezpeční pro manželství jsou muži – návštěvníci veřejných domů, protože získali nemocnou duši i tělo. Při vstupu do manželství si takový muž myslí, že je zdravý, ale skrývají se v něm zákeřné nemoci, které pak ničí jeho, i vás a celou vaši rodinu.


zdroj: https://www.biosferaklub.info/za-akeho-muza-by-sa-zena-vydat-nemala-podla-vyskumov-z-roku-1930/
do češtiny AlueKomentáře

Ikona diskutujiciho Kája 2019-08-09 06:21:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na tom něco bude!

Ikona diskutujiciho Victoria 2019-08-09 07:36:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Některé body jsou docela vtipné, s takovou by se ta žena nikdy nevdala :-D. Ale s většinou souhlasím. Akorát musím podotknout, že v té době žena nejspíš neměla možnost muže tolik poznat. Pár týdnu/měsíců dvoření podle mě vůbec nestačí. Je jím okouzlená, jak je skvělý charakter atd., a pak se diví, že má doma s prominutím hňupa. Dokud ti lidi prostě nezačnou žít spolu, tak se toho dost nepozná.

Ikona diskutujiciho df 2019-08-10 14:57:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě přijde, že by se to dalo použít v dnešní době celé, ale přimlouvám se za společné soužití ještě před svatbou (ikdyž svatba, k čemu to je dobré), průšvih je, když ukazatele jsou v zelených polích a pak se to celé změní a jde to do p.dele.

Ikona diskutujiciho Subject 2019-08-09 10:57:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hodně zajímavý článek. Bude i něco ve stylu jak rozpoznat nezadanou ženskou či muže v opačném případě?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-08-09 17:02:34
Ikona diskutujiciho
sipka

jestli se najde brožurka…..

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-08-09 14:18:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ha, díkybohu se vdávat nikdy nikdy nehodlám :D:D a u bodu 16 zklamávám 😀 ohledně bodu 17.. no to platí spíš o mně 😀 někdy jsem tak ponořená do své práce že mě nic a nikdo nezajímá.

Ikona diskutujiciho hanka 2019-08-09 14:52:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takové články ve mně vždycky probudí touhu najít si přesně takového muže a být žena v domácnosti :-))

No nicméně nevstupovat do manželství s velkými umělci, hudebníky, protože jsou zcela ponoření do svých děl, to je velká pravda. Jsou ponoření, protože to je jejich vášeň, mají umění jako svého boha (nemyslím to zle, je to prostě fakt a pro splnění velkého poslání to je zřejmě nutné) a životní styl i myšlení těchto lidí se často do praktického života nehodí, nevědí si rady v některých situacích, uvažují prostě jinak. Ženy těchto mužů jsou často nesmírně obětavé a trpělivé.

Pak se mi líbí ta poznámka, sledovat jaký má hlas. Hlas totiž o člověku hrozně moc prozradí. Úplně nesnáším takový ten mužský nasládlý hlas, ze kterého je cítit jak je to nucené a jak vám lže aby se vetřel do přízně. Stačí náznak takového hlasu a ježí se mi chlupy. Takhle mluví chlap když se vám snaží něco zakrýt, třeba nevěru (stalo se mi to).

Osobně nesnáším namachrované mistry světa a nemám ráda přetvářku, když se doma chová jinak a ve společnosti úplně otočí jen aby si zachoval image, na to mám alergii. Co mi naopak neskutečně imponuje je síla vůle, disciplína a když je sám sebou, na nic si před nikým nehraje.

Ikona diskutujiciho ellie 2019-08-12 18:54:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nesouhlasím se všemi body. Mám svojí hlavu a umím se rozhodovat sama, ale líbí se mi, že se v bodech poukazuje na promiskuitu a veřejné domy, což se mi příčí a u takového člověka si vytvořím maximální bariéru, že bych se do něho nezamilovala.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek