Za mojí dcerou chodí duše zemřelé holčičky – Jak to máme řešit?

10.1.2012 v Poradna 22

Dotaz:

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat… Můj táta nás seznámil se svou novou přítelkyní, které teď v lednu umřela dcera, které bylo 11 let… Byli jsme u ní teď v pátek poprvé na návštěvě. Všude má dcery fotografie… nemůže se z toho vzpamatovat.

Holčička umřela kvůli autonehodě, nabouralo do nich auto a v nemocnici umřela, kvůli nespolehlivosti doktorů. Prostě to zanedbali…

Mé dceři jsou dva roky, když jsme tam přišli, bylo všechno v pořádku, malá si prohlížela fotografie té holčičky, ale po chvilce se najednou začala něčeho bát a chtěla pryč, šla ke dveřím a začala do nich kopat.


Tak jsme tedy odjeli, malá v autě usnula.To samé nám udělala na Vánoce u babičky a dnes dvakrát, pokaždé pak usne. Dostane z ničeho nic záchvat, hystericky pláče, vzpíná se a musim jí chovat – aby byla schovaná obličejem u mne…

Dnes jsme byli v restauraci a malá začala do okna někomu mávat.

Ptám se jí komu mává a kdo tam je… Řekla mi, že je tam teta, obrátila mi hlavu k oknu a držela a povídá, že je tam teta a mává jí…

Prosím o radu o co může jít a co mám dělat… Jsem dost zoufalá…

Je možné, aby dcera zemřelou holčičku viděla a měla teď takové záchvaty?

Děkuji za radu a odpověď.

Odpověď:

Dobrý den,

Ano, je to hodně pravděpodobné, protože malé děti jsou přirozeně jasnozřivé. Vnímavější děti proto podobné problémy mívají. Ačkoliv je to v podstatě paranormální, jde o normální jev, stává se to mnoha dětem.

Jasnozřivé schopnosti dcery se nemohou potlačit a přítelkyni vašeho otce nevím, jestli vysvětlíte, že se má se svojí dcerou konečně rozloučit. – Ví vůbec o existenci těchto věcí? I kdyby ano, vše potřebuje svůj čas a je to téma osobní. Ideální by bylo samozřejmě jít přímo za ní, protože její žal holčičku určitě drží tady jako bludnou duši, kterou může vaše dcera vnímat. Ale jaká bude reakce a jestli je to vůbec vhodné, to vám dopředu neřeknu, je to individuální a citlivé téma.
Pravděpodobně ta duše chodí za dcerou z toho důvodu, že ji vidí a doufá, že jí bude moci nějak pomoct. Je to jenom prosba o pomoc, není v tom úmysl ublížit. Dcera se bojí, takže to holt je teď na vás.

Zkuste to řešit vy sama, jako její matka, nenásilnou formou. Když zase přijde ten ,,záchvat hrůzy“, vemte dceru do náruče a snažte se z ní dostat, co vidí. – Když to bude schopná říct, může vám to dost pomoci, ale i kdyby neříkala nic, musíte zkusit na tu duši promluvit.
Asi z té představy běhá mráz po zádech, ale je to jenom neškodná duše, co hledá pomoc, ve skutečnosti není důvod se jí bát, je jenom nešťastná. – Myšlete na tu zemřelou, představujte si, že je skutečně s vámi a že vás tiše poslouchá a snažte se jí celou situaci vysvětlit. – Že už není mezi živými lidmi a že má odejít do nebe, za světlem, že jí tam bude mnohem lépe.
To zkuste dělat několikrát po sobě, vždy když to nastane. Ona to uslyší stoprocentně.

Pouze tohle může fungovat, ale kdyby ne, evidentně je potřeba, aby se sebou něco začala dělat i otcova přítelkyně. Můžete se pak zkusit to s ní v budoucnu řešit, ale pro dceru můžete dělat maximálně to, že budete prosit anděly a konstruktivní sílu vesmíru, aby měla dcera klid od všech duchů. Také to můžete spojit se svíčkovým rituálem:

,,Jak se ochránit před destruktivními energiemi?“
A u něj prosit o ochranu.

Také je možnost koupit velikou bílou svíci, tu zapálit s myšlenkou na zemřelou holčičku, poprosit konstruktivní síly vesmíru, aby našla klid a odešla do nebe. Potom se svíčka nesmí zhasnout, ale nechat vyhořet až do úplného konce. – Většinou to funguje a je to nenásilná forma pomoci, je tedy jenom na vás, čím začnete.

Můžu vám ale zaručit, že nic není navždycky, duše po čase chodit přestane a problém povolí, ať už se rozhodnete to řešit jakkoliv. Ještě nikdy se mi nestalo, že by za mnou něco chodilo více než pár měsíců, nebo týdnů. Často proto, že duch zkrátka není hloupý, cítí vaše myšlenky, snahu pomoci a brzy skutečně odejde.
Hlavně se toho vůbec nebojte, není důvod ke strachu v kontaktu s duchy. Nemohou nijak ublížit. V naprostém klidu zapalte tu svíci, až přijde, tak na ni mluvte a věřte tomu, že to brzy skončí. Také duši nenadávat, nevyhrožovat a nevyvolávat ji. Dejte přednost mírumilovnému přístupu.

Hodně štěstí 🙂
Alue

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Poradna: Duchové“ – ZDE

Další obrázky koček – ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Daysy 2012-01-10 09:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavé..

Ikona diskutujiciho Vacátko 2012-01-10 09:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Trochu se dívám na věci jinak na základě životních zkušeností. Každý postup, který provedeme s láskou je správný. Podobně jako v odpovědi bych promluvil s dcerou, která očividně bytost zemřelé vnímá. Je jedno, jestli jde o astrála či zbloudilou duši(ta by tu už ale neměla dávno být). Pošlete jí s dcerou (osob může být víc) svou lásku a požehnání, ať duše odpočívá v pokoji. V duchu se zeptat, zda je to z húry dovoleno a můžete jí odeslat do světla.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-01-10 10:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to skoro ako vo filme šiesty (alebo siedmy,už neviem) zmysel.

Ikona diskutujiciho zorka 2012-01-10 11:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zrovna toto léto jsem řešila stejný problém pro holčičku mého bratra, která jasně vnímala ducha naší zemřelé matky a každou noc hodně křičela.

Ikona diskutujiciho Ivča 2012-01-10 11:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K tomu, že doktoři "zanedbali": Nikomu se ani vlas na hlavě nezkříží "náhodou"….

Ikona diskutujiciho (Ta)jemná kakaová 2012-01-10 12:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Páni, to mi nahnalo strach..

Ikona diskutujiciho Jezzy 2012-01-10 13:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zvláštní, zní to jako užiteřná zkušenost, ale zažít bych to nechtěla. :D

Ikona diskutujiciho bigbiz 2012-01-10 14:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je fakt. Mě stačí ty ztracené duše jen občas slyšet, ale kdybych je měl i vidět, taky bych se asi vyděsil. Neslyším sice slova, jen takové zvláštní šumění, ale i tak.

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2012-01-10 18:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když jsem byla malá a zemřel mi dědeček, měla jsem podobné zážitky. Ale nebála jsem se. Jenom jsem se s ním rozloučila 🙂

Ikona diskutujiciho Salvia 2012-01-10 18:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hezký večer,

Ikona diskutujiciho Weri 2012-01-10 19:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

pravda…

Ikona diskutujiciho bigbiz 2012-01-10 19:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: A nesnažila se ta tvoje kamarádka toho přítele vyvolat? Tohle se totiž běžně děje u spiritismu.

Ikona diskutujiciho Salvia 2012-01-10 20:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]:Jo to dělala taky. Zkrátka mu ten klid nedopřála a pak to jelo.

Ikona diskutujiciho Salvia 2012-01-10 20:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

no jo az ted jsem si toho všimla té poslední věty u Alušky – hlavně duchy nevyvolávat 🙂

Ikona diskutujiciho Marie 2012-01-10 21:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, píšeš, že by se měla maminka se zemřelou dcerou rozloučit. Máš určitě pravdu. Ale říkat rodiči, aby se rozloučil s dcerou, která zemřela tento měsíc, není vhodné. Zármutek ze ztráty dítěte není možné zpracovat za měsíc, rok, ani za dva. Je to cesta na celý život. MYslím, že důležité je nechat maminku vyplakat. Možná by jí  pohladilo zjištění, že to malé stvořeníčko její zemřelou dceru vidí. Měla by tak jistotu, že její dcera žije dál i po smrti. Komu jinému by měla věřit, když ne dítěti? Mamince holčičky, která vidí zemřelou dívku, bych doporučila, aby přítelkyni svého otce ukázala stránky občanského sdružení DLouhá cesta (www.dlouhacesta.cz). Toto sdružení sdružuje a především pomáhá všem rodičům, kterým zemřelo dítě v jakémkoliv věku a za jakékoliv příčiny. Tím, že poskytnete pomoc mamince, pomůžete tím i její zemřelé dcerce, resp. když se nebude její maminka trápit, bude moc její zemřelá dcerka klidně odejít.

Ikona diskutujiciho BW 2012-01-10 21:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: ahoj, smrt někoho blíkého určitě zasáhne každého z nás neuvěřitelným způsobem, ale není ten správný způsob truchlit po zbytek života..

Ikona diskutujiciho Viliam 2012-01-10 23:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No hezká odpověď. Mne třeba jdedna dívka proklela. A myslíte, že se mi pro to něco stane? Takto to nefunguje. Kletby se mohou zachytit jen u někoho, kto má negativní emoce již  v sobě!

Ikona diskutujiciho Peter 2012-01-11 10:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdekoliv tě může proklet např. žebrák, protože jsi mu dal podle jeho mínění málo (přitom kdybys mu nedal nic tak si tě v davu ani nevšimne). Takže máš myslím určitě pravdu v tom že ti např. takováto kletba nemá šanci ublížit, pokud ovšem to nějak v tobě nezarezonuje, typicky s nějakou tvojí negativní emocí, ve vztahu k osobě která kletbu vyslala, nebo nějaké vlastnosti či archetypu, kterou daná osoba má má (třeba u žebráka, že obecně žebráky pohrdáš, a zároveň si vnitřně nejsi jist, že kdyby ses žebrákem sám stal, jestli bys unesl stejné pohrdání i od ostatních).

Ikona diskutujiciho Peter 2012-01-11 10:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: …to byla reakce na Vojtu [17]:

Ikona diskutujiciho Peter 2012-01-11 10:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: Viliama, chjo..

Ikona diskutujiciho Lucie 2015-03-09 09:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den, syn vidí ducha mého kamaráda. Já ho cítím. Cítím když je v mé blízkosti. Nevím jak to popsat. Prostě to vím. Syn se na něj směje, mává mu, ukazuje na něj, když syna uspávám divá se upřesně "na něj" ani skoro nemrká, pomalinku dýchá. Jako by se bál. Chtěla bych duši kamaráda pomoct. Byl to moc hodný kluk. Mněl nás rád a my jeho. Spáchal sebevraždu. Ještě není uzavřen jeho případ jako sebevražda nebo vražda. Ať už tak či onak, chci mu pomoct. Prosím o radu. Jak? Mluvila na něj. Byl se zamnou ve snu rozloučit a řekl mi že až budu chtít jít tak ho mám zavolat a on di pro mě příjde. Děkuji za rady.

Ikona diskutujiciho Tereza 2016-11-21 22:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co bych za to dala, kdyby se za mnou přišel alespoň jednou podívat táta, který nám umřel letos, na konci léta… První vánoce bez něj… Chtěla bych, aby mě navštívil…

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek