Začínám lucidně snít, ale někdo mi v tom brání. Kdo, nebo co to je?

25.10.2015 v Poradna 12

Dotaz:

Ahoj Aluška,
prepáč že píšem až teraz ale tak mi to vyšlo. Balík som si krásne v stredu pri odchodu vyzdvihla, úplne perfektne načasované. Krystal je prekrásny a pomáha 🙂 knižka je tiež super aj keď som toho stihla prečítať len máličko. Je to všetko jasne a narovinu popísané, niektoré knižky motivačného, osobnostného rastu a ezoterického rázu robia v hlave len zmatok, ale ty to vieš napísať naozaj tak… tak.. upratane 😀 😀 neviem ako to opísať, si naozaj šikula.

Chcela by som sa ale na pár vecí opýtať. Asi pred mesiacom sa mi stalo po prvýkrát vo sne, že som si uvedomila že snívam a možem si to začať ovládať a robiť si čo chcem, ale v tom okamihu som sa akoby vrátila k telu. Bola som akoby v ňom ale zaroveň mimo. Úplne som cítila aj ten presun, veľmi veľmi rýchlo ma ťahalo niečo k telu, až som to cítila ako vcucnutie.

Myslim že si niekde na blogu (alebo v knižke?) písala (to som si prečítala až po tejto skúsenosti, potom som si išla prečítať tvoj Svět za oponou), že ľudský dotyk može zabrániť v návrate do tela.

Spala som s mojim chlapcom a držali sme sa za ruky a ja som chcela pohnúť s rukou alebo nohou, ale nemohla som, akoby som sa nevedela úplne vrátiť do tela. Potom som zaspala a pokračovanie si nepametám. Je možné, že je to kvôli tomu dotyku?

Keď takto snívam, tak v podstate astrálne cestujem, som z tela von (podla mojho zážitku ano, ale som si myslela že keď snívam, že som v tele a že astrálne cestovanie je trochu iné)? Môžu byť niektoré sny aj také, že som v tele? Tvoje astrálne cesty opisuješ trochu inak, akoby to bolo niečo iné ako snívanie. Čiže keď ovládnem sen, že si ho vedome uvedomím, tak astrálne cestujem?


Mimochodom, včera sa mi to stalo po druhýkrát, (to už som mala kryštál pod hlavou, je možné, že napomáha uvedomeniu si sna?) a spala som sama. Snívalo sa mi, uvedomila som si to a začala som utekať: „jeeej ja možem ísť kam chcem“ a už sa to prostredie akoby trochu narušilo, že som dvakrat musela zbehnuť po tych istych schodoch ako chyba v matrixe a asi po 20tich sekundách utekania už som cítila že toto sa niekomu/niečomu nepáči, obzrela som sa a videla som normálnych ľudí, nenahánali ma išli si svoje, ale nemali tváre a v tom momente ma to zase vrátilo do tela, ale tentokrat takým spôsobom, že ma to ťahalo naspeť k miestu, kde som si uvedomila sen a začala som od neho utekať.
Strach som necítila ani v jednom prípade, ale v tom druhom prípade mi to bolo vyslovene nepríjemné a akoby mi chcelo niečo/niekto povedať, že nemám utekať, že som bola neposlušná a drzá. Taký úplne nepríjemný pocit, v tele som bola hneď (nie ako v prvom prípade) ale bola som taká, že som si musela na neho zvykať 😀 taký zvláštny pocit, ale bola som nabručená z toho, že čo to môže byť? Že ma to tak nepríjemne ťahalo a najprv naspeť k tomu miestu? Nevieš čo by to mohlo byť, čo to znamená? A ako sa vo sne udržať?
Aj keď s porovnaním prvého pokusu tých 20 sekund utekania bol úspech 😀 ale príde mi, že ten sen niekto/niečo sleduje a akonáhle si ho uvedomím, tak mi nedovolí robiť si čo chcem. Nebojím sa, nemyslím si, že je to niečo vo mne.

Ďakujem ti za knižky a za radu 😉

Lily 🙂

Odpověď:

Ahoj,
Existuje hodně rozšířená teorie, ke které se přikláním i já, že když člověk spí, duše se vysouvá ven z těla a buď levituje nad ním, nebo cestuje po Vesmíru. Uvědomění si sebe sama ve snu je lucidní snění a lucidní snění často vede k probuzení se ze snu a ty se probereš v astrálním světě.

To znamená, že lidé když z LD často přejdou do AC, najednou jsou daleko o těla, v bůhvíjaké realitě. To se mi stalo mockrát. Ale všimla jsem si, že pak člověk většinu v tom prostředí poleví na ostražitosti, znova usne, realita se přemění a naběhne normální sen. Anebo se rychle vrátíš do těla. Prostě je to strašně nestabilní stav.
Naopak co popisuju na webu, že se proberu v těle a vylezu z něho, to jsou stavy nejvíce stabilní a člověk tam nejvíc vydrží, ale začínáš od píky ve svém pokoji a nevidíš toho tolik jako když se probereš až daleko ,,v terénu“. Podle mě záleží na hloubce spánku a na tom v jaké jsme fázi, když se probudíme. Taky míra probuzení a míra uvědomění si sebe sama ve snu se různí a podle toho se to pak odvíjí.

Že člověk může mít problém se vrátit když na něho někdo sáhne jsem slyšela od jiného zkušeného cestovatele i se to vyskytuje v materiálech o AC, já jsem to ale nikdy nezažila a upřímně bych z toho strach neměla, protože člověk se nakonec vždycky vrátí. Někdy to trošku drhne, nebo trvá, ale vrátí se.

Ano, mám zprávy o tom – i to sama sleduji – že energetické krystaly mění sny. Bývají živější, barevnější a častěji si člověk uvědomí že spí. Tím že člověku dodávají neustále konstruktivní energii, je to logické. Nevím jestli sis toho také všimla, ale celkově čím více konstruktivní člověk je, tím má zajímavější sny. Neupadne do úplné tuhé tupé hybernace, ale naopak si užívá jiný svět.

Stalo se mi mockrát jako tobě, že když jsem se probudila ve snu, přišel někdo, kdo se mi snažil v tom zabránit. Například na mě začal mluvit aby mě rozptýlil, abych zapomněla že spím a zase usnula. Ze začátku se jim to povedlo.
Pak jsem už byla zkušená a ignorovala jsem tyhle lidi, tak mě začali různě nahánět. Teď už je nepotkávám, protože hned co se probudím ve snu, otevřu nějaké dveře, probudím se, vylezu z těla a jsem v AC.

To co nás takhle běhen LD prohání a ruší, jsou programy, podobné jako jsou agenti v Matrixu. Dávají pozor, aby byli všichni tupí a neuvědomili si že jen spí.
Stejně jsme na tom i my. Máme v mozku nahrané tyto programy, které se nám snaží bránit ve vědomém snění. Jak se tam vzaly a kdo vlastně chce aby lidé nebyli uvědomělí, to je na delší diskuzi s nejasným výsledkem, ale pro tebe je podstatné vědět, že je potřeba si nevšímat těch co se tě budou snažit rozptýlit. Oni hlídají tvůj spánek, aby probíhal korektně v rámci hranic. Ale když se probudíš ve snu, jsi mimo hranice, oni se tě snaží znova dostat zpátky. To co tě tam občas může nahánět není nikdo druhý, je to tvůj vlastní mozek, tvůj vlastní program. Vlastně sama sebe hlídáš a sama před sebou utíkáš. Takže ke strachu skutečně není žádný důvod. Jenom ten program obejít, překonat. V tom je ten fígl.

s pozdravem
Alue

Kam dál:

• Kontakt: [email protected]

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

http://alueshop.webnode.cz/

Komentáře

Ikona diskutujiciho .lak 2015-10-25 02:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ufff. K anketě jestli vídám okolo jiskřičky tedy ne, ovšem asi před 2. měsíci jsem v noci vylezl z chajdy a kam jsem se podíval tam se rozsvícely světlušky ve směru pohledu a to tedy periferní vidění mám. Asi po týdnu jsem si říkal je po sezóně ale rozsvítila se mi jedna u nohou v trávě a zase když jsem odvrátil pohled zhasla a když jsem se podíval znovu tak se po chvilce rozsvítila znovu a zkusil jsem to asi třikrát abych vyloučil náhodu howgh, lump.

Ikona diskutujiciho Ykka 2015-10-25 09:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Konečně jsem se dostal k tomu, abych si přečetl Cesty mimo tělo. Musím uznat, že je to velice zajímavé, i když jsem ještě neměl čas ty postupy vyzkoušet v praxi. Zatím se aspoň snažím všímat si všech snů a po probuzení je zachytit. Asi záleží v jakém smyslu konstruktivní by měl člověk být, u mě třeba ovlivňuje snění to, jestli jsem unavený po práci, nebo odpočatý, jindy mívám celé období, kdy se nemůžu rozpomenout na nějaký sen, možná to odráží nějaký stav duše, ale vím, že určitá myšlenková aktivita v noci probíhala, protože se pak budím unavenější, než když jsem šel spát. Díky těm rozborům snů po probuzení jsem si uvědomil, že i během noci mívám nejspíš nějaký zážitek z astrálního světa, mezi těmi obyčejnými sny. Ale je pravda, že tyhle cesty jsou nestabilní a krátké. Dřív se mi docela často zdávalo, že jsem byl v těle někoho jiného, koho neznám, člověka nebo i zvířete, viděl jsem jen nějakou krátkou situaci, když jsem se o to pak zajímal, tak se mi několikrát povedlo vypátrat, že se to skutečně stalo. Buď přímo v tu chvíli, kdy probíhal sen, nebo po nějaké době, třeba půl roku poté. Nenapadá mě, jak by to šlo prakticky využít, třeba k varování, když je to jen krátký záběr bez znalosti okolností, jako z filmu.

Ikona diskutujiciho Jindra J. 2015-10-25 11:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S tím, že krystal pomáhá s lucidním sněním. Nad tím jsem nepřemýšlel, ale je to velice pravděpodobné, jelikož dokud jsem ho neměl, tak jsem LD, taky neměl. Od tý doby co ho mám, se mi LD občas stávají. Oni jsou celkově sny kvalitnější a téměř žádná noční můra.

Ikona diskutujiciho A.L. 2015-10-25 12:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslíš, že krystaly mohou pomoci člověku začít astrálně cestovat, nebo aspoň  mít lucidní sny? Stává se mi docela často, že si ve snu všimnu nějaké nesrovnalosti a moje podvědomí nad tím mávne rukou s tím, že je to normální, že přece spím. Prostě to jakoby vím, ale neuvědomuji si to na vědomé úrovni a nechávám se dále ovládat snem. Může tady krystal pomoci? Pokaždé, když se z toho snu probudím a uvědomím si to, mám vztek sama na sebe, že už jsem byla zase tak blízko, a přesto… 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2015-10-25 13:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Na sny, noční můry a LD mají energetické krystaly vliv 100%. – Píše to i Jindra v komentu č. 3.

Ikona diskutujiciho Paskalina 2015-10-25 19:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

na dnešek jsem se probudila ze sna, kde jsem měla noy za kotníky přivázané k loďce a vestoje jsem kamsi ujížděla- pádlovala…..přesvědčená, že tak mě z ní nikdo nedostane…

Ikona diskutujiciho Paskalina 2015-10-25 19:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

proto mě asi v posledních dnech tak bolí kolena, kdovíkde co provádím…

Ikona diskutujiciho rk 2015-10-25 20:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zkoušel jsem v minulosti několik krystalů a bezesporu mají vliv na vědomí, snění nebo AC. Vždycky jsem si nějaký (např. Danburit nebo červený Jaspis) dal večer před spaním pod polštář. Ale u některých krystalů a kamínků jsem měl na druhý den těžkou hlavu nebo mně dokonce mírně pobolívala. Nevím čím si to vysvětlit, zda nějakou nekompatibilitou – pro každého se hodí jiný kámen apod.(?)

Ikona diskutujiciho clario 2015-10-25 23:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Trochu jsem se bál Alue tvé odpovědi na tento dotaz, ale jak vidím tak zbytečně, napsala jsi to dobře.

Ikona diskutujiciho pavel 2015-10-26 08:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Samou neplechu. :D

Ikona diskutujiciho JÍRA 2015-10-26 10:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Krystaly bez programu samy o sobě moc nepomohou. Musíš si je naprogramovat k tomu, co od nich chceš. Ty sám, jinak předáváš svou sílu do rukou druhého…

Ikona diskutujiciho Alue 2015-10-26 10:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Polodrahokamy mají svoji vlastní vůli a svoje skřítky, nemůžeš jim vykládat ani diktovat o mají dělat. Oni to mají dané od přírody jasně.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek