Desítky novinářů míří do psychiatrické léčebny. Chtějí na vlastní oči spatřit ženu, která tvrdí, že se plavila na Titaniku. „Zvláštní, zná tolik podrobností z plavby,“ šeptají si zástupci tisku. Podaří se příběh z roku 1990 někdy uspokojivě objasnit?
Možnost cestovat v čase láká lidstvo již dlouhá staletí. Představujeme si, jak se vědcům jednou podaří sestrojit stroj času, s jehož pomocí konečně odhalíme některá z velkých tajemství dějin. Záhadologové věří, že mezi námi žijí, či dokonce již žili skuteční cestovatelé v čase. Někteří lidé se prý přenesli do minulosti nebo budoucnosti, aniž by se o to snažili. Skok o mnoho let vpřed se prý podařil také jedné z pasažérek Titaniku. Opravdu je něco takového možné?
Záhadná trosečnice
Roku 1990 vyloví islandští rybáři z moře ženu v otrhaných šatech. Ta jim neustále opakuje, že se jmenuje Winnie Coutts a cestovala na Titaniku. Rybáři trosečnici předají do péče psychiatrů. Žena je umístěna do blázince a zdá se, že o její duševní chorobě nemůže být sebemenší pochyby. Proč by jinak tvrdila takové nesmysly? O případ se však začnou zajímat novináři. Zjistí, že na palubě Titaniku se skutečně plavila žena jménem Winnie Coutts. Ta cestovala se svými syny – devítiletým Williamem a tříletým Nevillem, třetí třídou za manželem do New Yorku. Zvídaví novináři ženu navštíví a s překvapením naslouchají jejímu vyprávění. Neznámá zachází do takových podrobností, jako kdyby se skutečně plavila na Titaniku. Navíc se prý i podobá skutečná Winnie Coutts, jejíž fotografie se zachovala. Jde o důkaz cestování v čase, jak si myslí někteří záhadologové?
Winnie Coutts tvrdí, že se plavila na Titaniku. Byla zachráněna z ledovce v severním atlantiku dne 24.září 1990 – skoro rok předtím, než našli kapitána lodi. Winnie bylo 29 let, nosila stejné oblečení jaké měla na parníku plovoucím z Velké Británie do spojených států a za dobu co byla pohřebovaná vůbec nezestárla.
,,Tohle není možné,“ řekl psychiatr Jarle Haaland, jeden z 27 doktorů a vědců, kteří ji prověřovali krátce po záchraně.
Je přece jen šílená?
Senzační příběh má jeden velmi podstatný háček. Pasažérka z Titaniku jménem Winnie Coutts byla totiž i se svými dvěma syny zachráněna a zemřela roku 1960 v americkém státě New Jersey. Znamená to tedy, že tajemná pacientka opravdu trpí duševní chorobou? Odkud však zná všechny podrobnosti o plavbě na Titaniku? Možná, že se zajímala o osud této lodi natolik, až se ztotožnila s osobou jedné z cestujících na parníku. Jenže tu ještě zůstává ona zarážející podoba se skutečnou paní Couttsovou. Čím je to způsobeno? Winnie Coutts není jediná, kdo se měl zázračně objevit desítky let po zkáze Titaniku. V roce 1991 byl prý z moře vyloven samotný kapitán Titaniku Edward J. Smith (1850 – 1912), jenž prý vůbec nezestárl.
Edward J. Smith
Tyto příběhy dokazují, že tragédie obří zaoceánské lodi dodnes nepřestává lidi fascinovat. Zda je však opravdu možné, aby se některé osoby z Titaniku přenesly v čase, nemůžeme s jistotou říci.
Poslední komentáře
-Miratriel Psychické trauma je neviditelný úraz nervového systému a…
-Alue K. Loskotová No, teda, já nesouhlasím... Psychická traumata jdou mnohem…
-Nirvana To len u nás sa to začalo používať…
-dodo Jo, ale když se rozhodnu, že to dělat…
-Alue K. Loskotová