Zaměstnanci Monsanta nejí geneticky modifikované potraviny

23.6.2013 v Prevence 10

Monsanto zakázalo geneticky modifikované potraviny ve svých vlastních jídelnách.

Již v roce 1999 skupina Friends of Earth odhalila, že společnost odmítá servírovat vlastním zaměstnancům stejné geneticky modifikované potraviny, které neustále vnucuje chudým zemím se slibem, že jim pomůže zachránit populaci před hladověním. Ačkoliv to nebylo nikdy prokázáno, tak Monsanto neustále tvrdí, že geneticky modifikované potraviny jsou neškodné – tak proč je neservíruje ve své vlastní kanceláři?

Monsanto se rozhodlo, že svým zaměstnancům nebude servírovat geneticky modifikované potraviny, ale co zbytek lidí, který nemá tuto možnost? Přes 90% všech zpracovaných potravin v USA (jako např. cereálie, kuřecí nugety) je kontaminovaných GMO.


V jedné jídelně, kterou vlastní externí poskytovatel, Sutcliffe Catering, došlo k rozhodnutí odstranit, jak jen to je možné, geneticky modifikovanou sóju a kukuřici ze všech potravinářských výrobků v jídelně.

„Provedli jsme tyto kroky, abychom ujistili zákazníka co se týče potravin, které mu servírujeme,“ uvedl poskytovatel.

„Věříme v možnost výběru,“ uvedlo Monsanto, zatímco společnost skutečně zajistila, aby v jejich jídelnách nebylo servírováno GMO jídlo, což zaměstnancům ale nedává možnost výběru, můžou si vybrat pouze geneticky nemodifikované jídlo.

Genetické inženýrství, korporátní kontrola toho, co lidé jí a celkové spoléhání se na pesticidy a herbicidy není řešením. Takže co? Ekologické zemědělství. Je to bezpečné. Pomozte nám podpořit zemědělství budoucnosti.

zdroj článku: freepub.cz

Poznámka od Alue: Jen na okraj, připomíná mi to skazku o chlapovi, co šéfuje výrobě mobilů NOKIA a ten do medií přiznal, že svému dítěti zakázal používat mobily a sám je také zásadně nepoužívá.

No jasně 🙂 – Pohlaváři a ti co vydělávají na GMO, před sebou nic zatajovat nebudou a nemusejí, oni vědí, takže se tomu nevystavují, ale obyčejní občané ,,chudých států“ to můžou, u nich je to jedno, hlavně že se budou sypat korunky. A mají to snadné, protože dnešní populace je dobře vychovaná: Uvěří každé blbosti, která zazní z mainstreamu, takže to ještě konzumuje zcela dobrovolně, zatímco ani krysy to nechtějí.

Kam dál:

Otevřít rubriku ZDRAVÍ: ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Gita 2013-06-23 10:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

film křidýlko nebo stehýnko je vskutku nadčasový!! =p

Ikona diskutujiciho vlaja 2013-06-23 10:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tohle na prodej a tohle pro nas

Ikona diskutujiciho Vicki 2013-06-23 18:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když už byla řeč o těch telefonních mobilech, používáš tedy ty sama mobilní telefon, jestli se můžu zeptat? Protože v dnešní době je to bez telefonu celkem těžké..

Ikona diskutujiciho light7 2013-06-23 21:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokrytci. Hlavně, že se jim sypou barevné papírky.

Ikona diskutujiciho Adivé 2013-06-23 23:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já nevím čemu se pořád divíte.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-06-24 10:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Nepoužívám. Zapnu ho dvakrát do roka a za ten rok utratím maximálně stokorunu.

Ikona diskutujiciho vlaja 2013-06-24 11:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]:Jo tomu oni rozumi

Ikona diskutujiciho light7 2013-06-24 11:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Za poledních pár let jsem si všimla, že včel výrazně ubylo. Ještě cca před 10 lety bylo včel výrazně více. Dnes je včelí populace v zoufalém stavu. Když nebudou včely, tak nebude úroda a nebudeme v hajzlu jenom my, ale i celý ekosystém na planetě…

Ikona diskutujiciho tarantule* 2013-06-27 17:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A čemu se divíte? Slyšela jsem, že je to tak u všeho jídla. Že kdo někde vyrábí nějaké jídlo, takže ten druh jídla pak nemůže jíst, když ví co v tom je. Navíc se zase potvrzuje, že nejúčinnější způsob, jak se nenechat otrávit je pomáhat s trávením ostatních. 🙁

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2013-07-02 20:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Stačí se jen kouknout na wikipedii, dohledat si hesla jako např. pesticidy, GMO, Monsanto (spojená např. s Agent Orange) a hned si spojíte všechno dohromady. Je to hnus, velebnosti.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek