Zamilovaný sen

6.3.2013 v Zážitky 26

Dneska v noci se mi zdál moc živý sen.

Byla jsem zamilovaná a celou noc jsem procházela několika příběhy, kde byl pořád jeden muž a vždy jsme se nějak setkali.

V prvním příběhu bylo léto a já se procházela zahrádkami. Pak jsem si vylezla na jeden plot, sedla na sloupek a rozhlížela se okolo sebe. Vidím udržované, krásně zelené posekané trávníčky, nějakého psa za jedním z plotů…

A najednou slyším, že někdo jde, tak jsem zase seskočila dolů (já nic já muzikant) a pokračovala si nenápadně dál po cestičce.

Potkala jsem krásného chlapa. Vypadal asi na 25-27 let. Měl střední postavu, krátce střižené blod vlasy, modré oči, trošku strniště a moc sympatický oválný obličej. Na čele se mu mírně rýsovaly první vodorovné vrásky moudrosti.

Usmál se na mě a zeptal se mě, jestli někoho hledám… pak sen skončil.


V dalším příběhu jsem už věděla kde tento muž bydlí a schválně jsem chodila na to samé místo, kde jsme se potkali poprvé, abysme se znovu setkali. – A skutečně, povedlo se, znovu jsme se potkali a prohodili spolu pár vět.

Pak se mi zdál třetí sen. Seděla jsem u stolu na nějaké zábavě. Vypadalo to trochu jako oslava, něco mezi narozeninovou párty v hospodě a Silvestrem.

Seděla jsem u dubového stolu, čekala a někdo mě pořád oslovoval. Chodili za mnou různí chlapi a chtěli se se mnou bavit, ale já jenom kroutila hlavou a čekala dál.

A najednou si ke mě přisedl zase ten muž, kterého jsem potkávala v zahradách. Moc se na mě usmíval, něco malého položil přede mne na stůl a měli jsme oba velikou radost, že se zase vidíme. – Pamatuji si, co mi proběhlo hlavou: ,,Hurá, konečně, to je on. Tohle už není náhoda.“

Vzbudila jsem se. – Koukám do stropu. – ,,Kam sakra zmizel?“

Chvilku jsem ho chtěla jít hledat, ale pak mi došlo, že to byl JENOM sen. Nevím jak se ten kluk jmenuje, nemám na něj kontakt, neozvu se mu… sakra.

Začalo se mi stýskat, protože to bylo tak moc skutečné… A zároveň jsem trochu zmatená.

Už několikrát se mi zdálo, že jsem byla zamilovaná. Ale ten člověk by štíhlejší, o něco vyšší, měl hnědé vlasy, trošku delší než tento ,,aktuální“ blonďák a jeho oči jsou zelené. Naposledy se mi s ním zdálo, že bylo léto a honili jsme se někde na louce. Rostlo tam divoké kvítí a bylo asi pět odpoledne…

Vždy když se mi zdají tyhle sny, že jsem zamilovaná a pak se mi po probuzení po něm začne stýskat, mám silný pocit, že tento člověk existuje někde blízko a že ho jednou potkám. A až ho potkám, tak ho stoprocentně poznám… Jenomže kdy? Kde? Při jaké příležitosti? Pozná i on mne? Hledáme se snad, aniž bych o tom vědomě věděla?

Je to těžké… Navíc teď mám v paměti už dva lidi, které znám jenom přes sny a nevím, co přijde. Nečekám na ně, koneckonců se mi to ,,jenom“ zdálo. Ale na druhou stranu si kladu otázku, jestli mne opravdu čeká něco takového v budoucnosti. To abych si mezitím vybrala, jestli blonďáka, nebo hnědovlasého… Nebo jednoho potkám dřív a druhého později? Potkám je vůbec? A co až se mi třeba bude zdát třetí láska? Budu mít svůj vlastní harém? Včelí královna hadr?

Teď je mi trochu smutno. Stýská se mi po něm a chtěla bych ho vidět hned. Ne možná jednou, jestli budou hvězdy nakloněny.. Hm… A třeba ten člověk fakt žije někde blízko, měl ten samý sen a teď si třeba píše do deníku to samé: ,,Šel jsem zahradou a potkám blondýnku…. A pak jsme se potkali zase a pak jsem ji našel na nějaké oslavě a pak se vzbudím a je fuč.“

…. A třeba má fakt někde nedaleko tu zahradu a teď tam stojí a čeká, jestli mě to trkne a jestli se tam ukážu? – Šílená myšlenka….. Jenomže takových zahrádek je všude habaděj.

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Zážitky – Ostatní“

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE


Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Jirka87 2013-03-06 03:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc hezký sen, takové taky znám:) Lepší jak realita, možná vědomé vynahrazování reality toho co člověku chybí a chtěl by to, tak mu je dopřáno aspoň ve snu..

Ikona diskutujiciho Abbey 2013-03-06 07:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Těším se na článek "Antidepresiva a jejich vedlejší účinky, o kterých se nemluví" , asi by nešlo aby si mi poslala odkaz na film už teď na meil, že? ([email protected])..Mám s něma totiž vlastní zkušenosti(a radím NIKDY NEBRAT) a kámoš je bere taky, tak by mě docela zajímal..:)

Ikona diskutujiciho IrenaT 2013-03-06 07:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc pěkné, Aluško. Takové pohlazení po duši hned ráno :-)

Ikona diskutujiciho Martin 2013-03-06 09:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak ti nevím, jestli to byl sen, nebo se ti to doopravdy zdálo…. :-)

Ikona diskutujiciho Coccinelle 2013-03-06 10:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Znám, znám, taky mám pár takových snových lásek:)…snad jsou to duše z minulých životů?…to nevím, ale pocit je hezký, a po probuzení také cítím smutek a chci ještě honem spát a snít:)

Ikona diskutujiciho Tammy 2013-03-06 15:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně se sice nikdy nezdály podobné sny ve spánku, ale měla jsem takový pocit. Sem tam něco jako vize z minulých životů, když jsem byla vzhůru. Těžko se to popisuje. Ale vždycky jsem věděla, že někde někdo je, s kým si budu perfektně rozumět… a že ho jednou potkám. Netušila jsem, jak vypadá ani kdy a kde to bude. Ještě před rokem, dvěma jsem se tomu pořád snažila věřit, napsala pár básniček (píšu o různých věcech a náhoda, jakési vnuknutí tomu chtělo, že mě napadlo zrovna psát o nás…) Vždycky jsem měla na kluky smůlu, chtěl mě, koho jsem nechtěla já a naopak. Už jsem myslela, že nikoho vhodného nepotkám, nemluvě o své "vysněné" lásce. No a my se potkali. Byla to šílená náhoda, dokonce přes internet, jednu hru. V životě by mě nenapadlo, že zrovna takhle se poznáme. Nejdřív jsem vůbec netušila… a pak jsme si začali víc psát a bavit se a on mi teda řekl, že cítí, jako by mě znal odjakživa a já cítila to samé. Brzo nám došlo, že jsme jako dvě části celku, skoro stejní. Máme toho fůru společného, navzájem rozumíme svým pocitům a myšlenkám a mám pocit, že nikoho lepšího už nikdy nepoznám. Setkali jsme se, zamilovali… a je to pořád stejné. A tím chci jen říct… neztrácej víru a naději:) Vsadím se, že na každého někde ten pravý čeká.

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2013-03-06 18:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tenhle tvůj sen mi připomíná jednu knížku, kterou právě čtu. Je o holce, která hledá svou spřízněnou duši už několik životů. Na konci života tu spřízněnou vždy najde, ale protože jsou prokletí, holka zemře a kluk se musí neustále potácet životem dál a doufat, kdy se tahle kletba prolomí… No a nakonec se opravdu prolomí :))

Ikona diskutujiciho Márty 2013-03-06 19:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

… Třeba to byl Tvůj vysněný "ADAM" …

Ikona diskutujiciho Arriane 2013-03-06 19:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Třeba to byl opravdu sdílený sen:-).

Ikona diskutujiciho Jindra 2013-03-06 23:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To já měl minulý týden 4 hrozně vtipné sny po sobě. Až tak moc, že sotva jsem se probudil, otevřel oči, tak jsem se hlasitě řehtal. Pod dojmem posledního snu. Pak si vybavil ten předposlední a řehtal se znova. Mám pocit, že něco takovýho se mi za celý život nestalo.

Ikona diskutujiciho Foxi 2013-03-07 00:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě se jednou zdál zamilovanej sen o klukovy kterýho sem vživotě neviděla a vybavil se mi každičkej detail.. druhej den sem ho potkala v autobuse a doteď nevím co to mělo bejt byl zadanej :/ :D

Ikona diskutujiciho mg 2013-03-07 09:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pekneee.

Ikona diskutujiciho Blue 2013-03-07 11:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný den všem. Hnědé vlasy mám, zelené oči mám, vrásky na čele mám (jen jsem netušil, že jsou od moudrosti) a jako dítě jsem byl blonďák a modrooký. Ale asi jsem byl ten, cos ho poslala u stolu k šípku :-) Ale obrázek pod článkem mi něco připomíná…možná můj sen ;-)

Ikona diskutujiciho Verča 2013-03-07 15:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ony jsou ty sny / život / skutečnost / fantazie děsně zajímavý. A je v podstatě úplně jedno, co z těch čtyř i více věcí jsme zažili… když i myšlenka je realita.:-)

Ikona diskutujiciho K. L. 2013-03-07 17:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, mám nápad na novinku, kterou by jsi zde mohla zavést. Každý kdo by se chtěl seznámit by Ti zaslal emailem foto, info o sobě, jakého hledá partnera a kontakt na sebe. Ty by jsi třeba každý týden jednoho člověka za poplatek zveřejnila jako článek a lidi, které by zaujal/a by mu odpovídali rovnou na kontakt, který uvede. Vím, že k seznámení tu slouží chat, ale tam nevíš, s kým si píšeš, nevidíš fotky a tak… Myslím, že by to mělo velký úspěch a hodně lidí by to potěšilo.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-03-08 10:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: Můžu udělat článek a zeptat se čtenářů, co si o tom myslí…. já v tom však vidím spoustu nedořešených aspektů. – Například kdo bude mít zodpovědnost za špatně uvedené/neověřené údaje a případný průšvih.

Ikona diskutujiciho K. L. 2013-03-08 12:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: To jo no. Eventuálně by šlo k tomu vložit odkaz na nějaký profil, kde by byli ty údaje uvedené a pak by jsi za to žádnou zodpovědnost neměla. Ale třeba padnou v diskuzi lepší nápady, jak to dořešit.

Ikona diskutujiciho Kdo jsem? 2013-03-09 21:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Až nebudeme cizí ale svoji

Ikona diskutujiciho Člověk 2013-03-10 18:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]:Krásné verše … Děkuji … **

Ikona diskutujiciho Jita 2013-03-12 14:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sen je někdy lepší, než skutečnost. Krásný příběh :-) :-)

Ikona diskutujiciho MiroslavSvobodny 2013-03-13 19:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nádherné příběhy,věřím že ho jednou potkáš…díky ti za tenhle článek.

Ikona diskutujiciho Vlado 2013-03-13 20:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj všem,

Ikona diskutujiciho Kdo jsem? 2013-03-23 17:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdo vchází do Tvých snů

Ikona diskutujiciho Martin Riedl 2013-05-19 21:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Páni, tomu se říká zamilovaný sen :). To mi se taky jednu dobu zdály (a porád někdy zdají…) "zamilované sny"… Ale velmi často vůbec ne tak čisté, láskyplné. Pokud znáte pojem "mokré sny", určitě nemusím psát nic dalšího… Ale upřímně už to štve, nechci aby se mi zdály takovéhle sny :/. Takové "klukoviny" ve snech můžou být sice příjemné… Ale jednak mě štve, že todlensto mají jen kluci, a jednak se při tom pak po probuzení cítím jak bezduchý materialista :P… Sakra, proč se mi to zdá?? Souvisí to nějak s tím, že jsem "dolňák"?

Ikona diskutujiciho Fox 2014-03-05 09:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě se někdy stává že si ve snu vzpomenu na nějaký jiný sen který se mi zdál. A to probuzení se a zjištění že to byl jen sen, je kolikrát velice hnusné. Když mě bylo tak 12 tak se mi zdálo že mám kolo ktere sem si tenkrat přál a pak jsem zjistil že to byl sen. No samozdřejmě jsem se šel raděj podívat do komory jestli se tam náhodou nezjevilo :D

Ikona diskutujiciho Kirja 2015-08-12 20:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podobné sny se mi taky zdají. Nemusí být zamilované, ale stejně z nich mám silné pocity. tuhle se mi zdálo, o tobě, Alue, a pak jsem byla celý den smutná, že tě stejně nikdy neuvidím a že je to všechno na houby.:D

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek