Zdánlivě nenápadné metody, které všem odmalička efektivně vypláchnou mozek

7.4.2023 v Matrix 12

Prakticky všichni máme od narození vymytý mozek prostřednictvím různých kanálů, které v nás podporují materialismus, ego, podřízenost domnělým autoritám, naši snadnou kontrolovatelnost a potřebu konformity. Kde však začíná toto ovládání mysli, jak ovlivňuje naše děti a co s tím můžeme udělat?Náboženství
Vymývání mozků začíná v kostele, když jsme jako děti pokřtěni. Mnozí rodiče se na křest ani na jeho původ neptají a slepě nechávají své děti pokřtít ze zvyku či z tradice, kdy je církev přijímá do společenství ve jménu Ježíše Krista. O samotném příběhu Ježíše nepochybují, slepě věří všemu, co se jim napovídalo.
Stejně tak bychom mohli věřit, že existuje Santa Claus a velikonoční zajíček. Oba tyto svátky mají totiž také pohanský původ.

Mnozí křesťané budou tvrdit, že jejich církev přece dělá dobré věci pro druhé a bible poskytuje dobré morální zásady a hodnoty. Četli jste však někdy Bibli, konkrétně starý zákon? Je plná nesmyslného vraždění, násilí, nenávisti a bůh, kterého vyobrazuje, je egoistický psychopat, který vás má rád a pustí vás do nebe pouze tehdy, pokud děláte to, co od vás chce. Žádná bezpomínečná láska a neomezená milost, o které tak rádi mluví v kostele, v bibli není. Jenom násilí a panovačný mstivý bůh, který vraždí podle rozmaru.

Nepotřebujete církev, abyste dělali dobré věci pro druhé, ani bibli, abyste byli morálním člověkem. Bible učí zejména nenávisti, strachu, a podřízenosti. Děti se učí v nedělní škole příběhy plné násilí. Tato poselství jsou navíc často zmatená a nejednoznačná. Jaké poselství tím vysíláme našim dětem?

A to jsme se ještě ani nedotkli všech zbytečných úmrtí v důsledku inkvizic a křížových výprav. Zdá se, že zabíjení nevinných lidí je v náboženství běžným tématem a přenáší se to na naše děti. Když je jim vštěpována myšlenka, že je v pořádku zabíjet bezvěrce a nepřátele, když je přece bůh také zabíjel, naše děti začnou tyto předsudky přebírat a to je velice nebezpečné. Chraňte své děti před náboženstvím.

Špatné vzory
Chlapci si rádi hrají s napodobeninami zbraní a v útlém věku si začínají hrát na kovboje a indiány, nebo napodobují řežby, které viděli ve filmech a připadaly jim cool. Přemýšlejte o tom. To, co se předpokládá jako normální chování, je situace, kdy je pro dítě zabíjení zábavná hra. Dětem se prodávají figurky vojáků, aby měli s čím válčit, z nichž některé výrazně zobrazují etnickou příslušnost, což nahrává mentalitě rozděl a panuj, která je v tomto věku zasévána.

Většina dívek si někdy v životě hrála s panenkou Barbie. Panenka Barbie vytváří u dívek předpoklady pro materialistické myšlení a nerealistické představy o podobě vlastního těla.

Peníze, ego a materialismus
Často se svých dětí ptáme: „Čím chceš být, až vyrosteš?“. Málokdy dítě řekne: „Léčitelkou“, nebo „instruktorkou jógy“. Často rodič pomůže přesvědčit dítě k lukrativní pracovní roli, například stát se lékařem nebo právníkem.
Potřeba peněz je dále posilována prostřednictvím stolních her, jako jsou Monopoly nebo Dostihy a sázky, kde se naše děti učí chamtivosti. Monopoly už dnes existují dokonce i v bezhotovostní verzi, aby byly děti dobře připravené na budoucnost.

Rozděl a panuj
Naše děti se učí, jak sportovat a jak je důležité vyhrávat. Sport sice poskytuje pohyb, podporuje kompletní rozvoj a dobré zdraví, ale zároveň nahrává mentalitě rozděl a panuj, kterou si naše děti ponesou po zbytek života.

Kolik nesmyslných hádek jste viděli mezi dvěma dospělými muži, kteří se dohadovali, čí tým nebo hráč je lepší než ten druhý? Především to není „jejich“ tým, pokud ho fyzicky nevlastní. Za druhé, těm dvěma hráčům, o které se hádají, může být jejich spor pravděpodobně úplně ukradený. A konečně, tito dva lidé jsou příliš slepí na to, aby viděli, jak stále věří mentalitě „rozděl a panuj“, která v nich byla zakořeněna v době, kdy si v mládí začali hrát na boj.

Televize
Mnozí z nás vyrostli u televize, která může být humorným odreagováním nebo příležitostí něco se naučit, ale většinou nás zhypnotizuje do pasivity, protože se u toho náš mozek dostane do stavu alfa, který se pak dobře podprahově programuje.
Kolikrát jste proseděli reklamu s plným vědomím toho, jak moc jí pohrdáte, aniž byste přepnuli kanál?

V nepřítomnosti rodiče bude dítě ovlivňováno tím, co vidí v televizi, což dále ovlivní jeho materialistické a egoistické názory na společnost, a zároveň přijme televizi jako běžnou součást svého každodenního života. Jsou mezi námi lidé, které ani nenapadne, že by někdo doma televizi neměl!

Všechna hlavní média (rozhlas, televize, časopisy, knižní nakladatelství atd…) vlastní pár korporací, které prostřednictvím svých programů výrazně ovlivňují naše děti i nás. Říkají nám, jak se máme chovat, jak vypadat, co máme chtít, co máme uctívat a co kupovat.

To, jak moc je televize stupidní a jak moc určuje způsob chování a myšlení lidí, člověk je schopný vidět až ve chvíli, kdy ji skutečně delší dobu nemá. Jinak je na nepřetržitý nával hovadin tak zvyklý, že je otupělý a nevnímá to.

Vzdělávání
Naše vzdělávací systémy podporují konformitu a soutěživost a zároveň potlačují nebo ignorují jakékoli zvláštní schopnosti, které dítě může mít, například schopnost prožívat mimotělní zážitky. Kromě toho se naše děti neučí skutečnou historii, ale vítězi psané scénáře a propagandu sestavenou sionisty.

Úkolem školy totiž není rozvoj individuální osobnosti, ale příprava nového pracanta, který bude poslušně vstávat na budík a dřít se pro systém. Nový otrok přece nepotřebuje samostatně bádat, všechno už přece bylo vymyšleno.

Zdraví
Populace je záměrně vystavována fluoridu. Fluorid prokazatelně vytváří poslušnost. Co to dělá s lidmi v USA, kteří to mají v pitné vodě, raději ani nekomentovat.
Další velké téma je GMO, nebezpečná éčka, nebezpečná sladidla v potravinách, nebo rtuť ve vakcínách. Společnost je učena, aby to klidně konzumovala a nečetla etikety, protože milostivý systém přece všechno kontroluje a kdyby to bylo špatné, tak by to přece zakázal… důvěra v systém je v lidech pěstována odmalička. Mnozí pak nejsou schopní myslet kriticky, i kdyby trakaře padaly.

Co s tím mohu dělat?

Dokud existují peníze, jsme VŠICHNI ekonomickými otroky.
Jednu věc naše děti neučíme, a to, že nahromaděné bohatství je klamná představa, která nenápadně usnadňuje status, bezpečí a štěstí, což jsou všechno věci, které jsou bez peněz neodmyslitelné, přesto jsme byli vštípeni do této iluze, která nás jako globální společnost rozděluje a zároveň udržuje barbarské principy rozděl a panuj v kapitalistické společnosti, která se maskuje jako demokracie.
Peníze jsou pro přežití nutné, dítě by však mělo chápat, co je zabezpečení existence a co už je zbytečná hrabivost, marnivost a rozežranost.

Klaďte otázky
Naše děti by měly být vedeny k tomu, aby se co nejčastěji ptaly, místo aby poslušně přijímaly státem podporovanou propagandu, kterou učí naše školy. I pokud jsou otázky zpočátku hloupé, či naivní, vedou k rozvoji samostatného kritického myšlení, které je klíčově důležité.

Například používání „fosilních paliv“ je samo o sobě směšné, když předpokládáme, že veškerá ropa na světě pochází z rozkládajících se dinosaurů, a ještě nesmyslnější je předpokládat, že ropu jako palivo vůbec potřebujeme, když jsou už dávno k dispozici technologie využívající vodu, jako například auto poháněné vodou, které vynalezl Stanley Meyer, nebo Teslův systém volné energie.
Inovátoři, jako je Meyer, jsou „odměňováni“ hrozbami a popravami ze strany těch, kteří se bojí ztráty moci. Nejjednodušší odpovědí je odtajnit všechny vynálezy, včetně potlačovaných technologií.

Naše děti se tyto pravdy ve škole nikdy neučí, protože se to našim ekonomickým otrokářům nehodí.

Děti by měly být vedeny k tomu, aby se staly inovátory budoucnosti, kteří budou pracovat v nejlepším zájmu lidstva, a ne generálními řediteli a manažery podniků, kteří drancují naši planetu na úkor 99% lidí, kteří jsou pod nimi zotročeni!

Přemýšlejte mimo rámec
Náš vzdělávací systém nepodporuje kreativní myšlení a většina toho, co se naše děti učí, je výhradně myšlení levé hemisféry, které je založeno na matematice a logice, zatímco pravá hemisféra, která je umělecká a kreativní, stimulována příliš není. Tím jsou naše děti v podstatě připravovány na práci buď v kanceláři, nebo ve fast foodu, protože se nikdy nenaučily kreativitě, myšlenkové svobodě a tomu, jak jít za svým životním cílem. Místo toho jsou nuceny do 65 let pracovat v korporátním světě ekonomické podřízenosti.

PŘESTAŇTE SLEDOVAT TELEVIZI!
Sledování televize je pravděpodobně nástrojem č. 1 korporátní elity na vymývání mozků, protože televize vám bude říkat, co si máte oblékat a jak máte myslet, a zároveň vám vezme vaši vlastní schopnost kritického myšlení. Zpravodajské pořady jsou navrženy tak, aby nás udržovaly v neustálém strachu, protože když žijeme ve strachu, vzdalujeme se od své skutečné duchovní podstaty. Používání strachu nás také činí jako celek lépe kontrolovatelné, kdy se nakonec vzdáváme svých občanských práv výměnou za domnělou bezpečnost.
Reklamy jsou stejně špatné jako jakékoli jiné programování. Většina televizních reklam ukazuje extroverty, kteří jsou specificky oblečeni určitým způsobem s oblečením, které podprahově působí na vaše smysly. To samé s vaším mozkem dělají i stupidní filmy.

Vyhněte se fluoridu
Nejenže fluorid přispívá k větší poddajnosti obyvatelstva, ale také zavápňuje epifýzu. Pokud je zvápenatělá, omezujete tím svou maximální schopnost tvůrčího myšlení a vyjadřování a také tlumíte své duchovní spojení se vyšším já. Čím více se vzdalujete od duchovnosti, tím snáze se necháte ovládat. Takže si zkontrolujte zubní pastu a kupte nějakou přírodní. To samé platí pro rtuť a GMO.
Buďte zodpovědní, zdraví máte jenom jedno. Jezte biopotraviny, ekologicky pěstujte vlastní zeleninu.

Naučte své děti co je v životě opravdu důležité
Vaše dítě by mělo vědět, že nejdůležitější věci v životě jsou láska, dobré vztahy, rodina a zdraví. Systém bude působit proti vám a bude vaše dítě manipulovat, aby toužilo po věcech, stupidních hračkách a cool vychytávkách, na úkor vztahů. Vysvětlete dítěti, že smyslem života není být slavný, ani bohatý, ale být šťastný a mít koho rád.

© aluska.org 2023

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2023-04-07 03:47:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Proč jsem tohle všechno viděla odmala, všímala si těch vzorců… 🥲 už jako malá jsem si řikala, proč ty barbiny vypadaj všechny stejně a že zprávy v tv jsou hloupý… některý věci tady na planetě máme vymyšlený fakt zadkem…

Ikona diskutujiciho Elis 2023-04-07 09:32:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue. Děkuji ti za článek.
Párkrát jsi v článku psala o soutěživosti a že by neměla být podporována. Ja si třeba myslím, že soutěživost není tak úplně špatná. Jen agrese okolo ní, je to co by se mělo eliminovat. Dělala jsem atletiku hodně let a závody mě třeba hodně bavily. Nikdy se na nich nikdo nehádal a i když někdo vyhrál nebyl povýšený nad ostatní. Myslím že je to určitý způsob zábavy a pokud to v lidech nevyvolává agresi, povýšenost atd, není na tom nic špatného. Ale třeba se pletu.
Taky jsi psala že je třeba dětem vysvětlit že důležitější je láska, zdraví a dobře rodinné vztahy než peníze. S tímhle tvrzením naprosto souhlasím, ale když si tak vzpomenu na své dětství, mamka mi přesně tohle vysvětlovala. Vedla mě k tomu, abych měla dobrou laskavou osobnost a abych se neupinala na peníze. Sama je duchovně založena a nesouhlasí s tím že peníze jsou vše. Jenže ve chvíli kdy jsem přišla do kolektivu, mi opravdu nešlo o nic moc jiného než abych měla cool hračky a aby mě měli rádi. Nemluvím o tom, když jsme začla mít psychické problémy. To už semnou opravdu nehnul nikdo. Pojem láska, byl pro mě strašně dlouho jen něco abstraktního a nepochopitelného. Neptej se jak, sama to nevím… Pochopila jsem to až v pubertě, kdy jsem se o svůj život začla starat sama a plánovala jsem si budoucnost. Samozřejmě můžou být děti které to pochopí hned, které mají mnohem jednodušší povahu, ale dětem jako já to co mu říkali dospělí neřeklo vůbec nic. Musela jsem si s prominutím nabít hubu abych zijstila že život není o tom kdo je víc oblíbený v kolektivu, kdo je lepší než ostatní a kdo má více cool věci…
Tím samozřejmě tvůj názor vůbec nechci shazovat, jen že někdy to není tak úplně jednoduché. Ani výchova dítěte. Moje mamka by mohla vyprávět.

Ikona diskutujiciho Petra 2023-04-11 18:16:02
Ikona diskutujiciho
sipka

Co se týče té soutěživosti, tak ten pocit „výhry“ pokud člověku dělá dobře, je to znamení, že už je odpojený od „protivníků“. Tedy nespolupracuje se, to NENÍ HRA (!) a z tohoto hlediska to já osobně vnímám jako destruktivní. Je to ztráta energie, která by se přeci dala využít lépe pro něco konstruktivního. Také jsem byla vždy na atletiku výborná, ale tak nějak přirozeně, čili jsem netrénovala. Prostě jenom ve škole, když se běhalo či skákalo, tak jsem to teda zaběhla, nebo skočila (a jakoby „vyhrála“), ale bez pocitu, že jsem nějak lepší než ti co „nevyhráli“. Proto jsem se taky nikdy nijak sportovně neorganizovala, pro mne nebyl cíl být „lepší/rychlejší/chytřejší“ než ostatní, protože já sama jsem součástí také těch ostatních a ostatní jsou součástí mne (vnímám to tak, prostě, je tam propojení a já ho vždy cítila). Podle mého názoru když člověk bojuje s ostatními, tak vlastně bojuje sám se sebou a nemůže být naplno propojen (musí se prvně vydělit a tím sám sebe i okolí doslova OMEZIT/vymezit) a tím pádem nemůže prožívat štěstí naplno jak by teoreticky mohl. Nebo aspoň já to tak vnímám. Uspokojení vidím ve spolupráci. Ve vytváření něčeho co nás všechny nadchne. K tomu je potřeba fantazie, prostor a dobrá vůle tvořit. Soupeření tvůrčí atmosféru narušuje, naprosto zbytečně. Ale asi je to individuální, různí lidé vidí smysl v různých projevech bytí (potažmo i věcech) nebo je jejich cesta jiná a to co já prožívám jako univerzální může být jen jedna z mnoha možností. (snad jsem to napsala aspoň trochu srozumitelně)

Ikona diskutujiciho Danny 2023-04-07 09:36:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Výstižně napsáno.
„…ropu jako palivo vůbec potřebujeme, když jsou už dávno k dispozici technologie využívající vodu“ – řekněte tohle před lidma (typickýma konzumentama TV a mainstreamu) a budou na vás hledět jako na cvoka.

S panenkama Barbie jsem se hrála jako malá, ale z čeho jsem opravdu měla komplexy méněcennosti, byly ty dokonalé herečky a celebrity v TV. Kdybych v té době věděla, že mají skoro všechny plastiku nebo kilo makeupu, ušetřila bych si trápení a srovnávání se s jinýma.
No a o tom vyhrávání/prohrávání jsem teď nedávno přemýšlela. Dívala jsem se na Malou Miss Sunshine, kde je tohle hlavním tématem – hlavní postavy se snaží, ale akorát selhávají. Já jsem soutěžení nesnášela odmalička. A stejně jsou to všechno uměle vytvořené konstrukty – jenom si tím člověk ubližuje, když se nechá přesvědčit, že je nula, pokud nebude první.

A k té logice vs. kreativitě – většinou je to na základkách tak, že logické předměty jsou brané a známkované dost seriózně, zatímco kreativní (výtvarka, hudebka) se známkují jen tak, aby se neřeklo. (Aspoň v mé škole to tak bylo – málokdo dostal z výtvarky/hudebky/atd. horší známku jak dvojku. Nějak se bralo, že ne každý má cit pro umění, ale běda, jak někdo nezvládal matiku a šrotit se nazpaměť. To už nikdo nerespektoval, že někteří nejsou na logiku, ale právě na kreativitu. A tohle mi došlo už dávno a byla to jedna z věcí, co mi už od malička byla divná a vysvětlení typu „Matika, čeština, dějepis jsou důležitější než kreslení.“ jsem nebrala.)
Prostě je to náročné žít ve světě, který je nemocný a otočený hore nohama, a přitom zůstat sám zdravý a normální.

Ikona diskutujiciho dodo 2023-04-07 15:08:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Starý zákon je nutné vedieť správne pochopiť. Je to opis príbehov, ktoré sa neudiali presne tak ako sú napísané. Predlohou boli dve tabuľky, ktoré nazývame desatero prikázaní. Základom pre príbehy v Biblii sú tieto dve tabuľky kódov, ktoré obsahujú 304805 symbolov. Biblia obsahuje povrchové príbehy, ktoré nie sú tým o čo v skutočnosti v nej ide. Je to posolstvo, ktoré po rozlúštení dáva veľký zmysel pre našu dobu keďže tá istá vec sa už stala a stala sa mnoho krát ako napríklad veľká potopa. Sú to opisy toho, čo bude predchádzať velkému ničeniu a potom aj udalosti ničenia, keďže sú to spomienky preživších ľudí, ktorí to videli a ústne si to odovzdávali po celé tisícročia.

Napríklad potopa je opisovaná v Izaiášovi 30:25 takto:
A na každom vysokom vrchu a na každom malom kopci budú potoky a vodné toky v deň veľkého zabíjania, keď padnú veže.

Čo sa stane so Slnkom: Deuteronomy 28:22-24:
Hospodin ťa bude biť ničením, ohňom, zápalom a ohnivou horúčavou… A tvoje nebo, ktoré je nad tvojou hlavou, bude z medi a zem, ktorá je pod tebou, bude zo železa. Hospodin urobí z dažďa tvojej zeme prášok a prach; zostúpi na teba z neba, kým nebudeš zničený.

Ikona diskutujiciho Standa 2023-04-07 15:31:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Web Aluška je opravdovou biblí, kterou doporučuji nejenom lidem v této zemi, ale všem lidem na světě.

Ikona diskutujiciho Jirka 2023-04-07 16:00:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

„…ropu jako palivo vůbec potřebujeme, když jsou už dávno k dispozici technologie využívající vodu“
Nj., jenže právě malér je v tom, že ty lepší technologie v praxi k dispozici nejsou. Dokud je nemáme a snažíme se ropu „nahradit“ kravinama typu vodík, vyrobený ale za pomoci elektřiny z tepelných nebo jaderných elektráren … tak jenom vytloukáme klín klínem. Přírodě to nepomůže. A další důsledek falešné snahy o „náhradu“ ropy stejně škodlivými technologiemi pak je, že to většinová společnost postupně vnímá jako podvod ekologů. A místo, aby lidi volali po odtajnění skutečně fungujících technologií, se nakonec postaví proti celé myšlence náhrady ropy něčím lepším.

Ikona diskutujiciho martin ****** 2023-04-09 15:51:41
Ikona diskutujiciho
sipka

Aby vodík měl smysl, tak se musí generovat v místě potřeby. Když budete mít motor na vodík, tak ke startu stačí baterie a pak část energie z generátoru na výstupu použít na rozklad vody. Ještě záleží kolik elektřiny bude potřeba na dostačné množství vodíku.

Dál máte volnou energii, mě docela lákalo postavit si QEG, jen k tomu teď nejsou vhodné podmínky. Zatím je návod jen jednofázovou verzi, ale na výstupu je frekvence nějakých 400Hz, což je téměř nepoužitelné. Převést se to dá snadno s pomocí frekvenčního měniče, elektromotoru a alternátoru.

Ikona diskutujiciho Fialka 2023-04-07 16:09:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

děkuji za výborný článek 🙂 dneska opět sednul

Ikona diskutujiciho Danny 2023-04-07 18:44:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zrovna jsem projížděla FB a narazila jsem na tohle 😀 Dost trefné, když už je řeč o vzdělávání
https://ctrlv.cz/82m6

Ikona diskutujiciho martin ****** 2023-04-09 16:19:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V televizi když běží reklama, tak přitahuje víc pozornosti než film. Já se na televizi nedívám, raději se kouknu na nějaké video nebo si něco zahraji. S tím úplným skoncováním s TV si dovolím trošičku nesouhlasit, protože tam občas řeknou něco zajímavého, když mé ucho něco takového zaslechne, tak to pak z poza rohu pozoruji. O tom školství to je škoda mluvit, to že mám nějaký cár papíru honosící se názvem maturitní vysvědčení vůbec neznamená, že to co umím mě tam naučili. Sice se říká, že škola je nejlepší období života, ale s tím zásadně nesouhlasím. Nejlepší je chodit do práce, protože se tam můžu rozvíjet více méně po svém, dělat co mě baví, nemusím se den předem učit a když si nějakou práci vezmu domů, tak tak učiním ze svobodné vůle, narozdíl od domácích úkolů. Jediné co vám práce sebere je svéprávnost kvůli něčích výmyslů. Ještě je nám vtloukáno do hlav, že se vzděláváme hlavně pro sebe a to je sprostá lež. Já mám vzdělání v oboru elektro i vyhlášku 50, ale ve svém vlastním (!) novém domě si nemůžu udělat elektroinstalaci sám, tak ať mi nikdo neříká že jsem se vzdělával pro sebe! Dělal bych to na svém vlastním majetku a svou zodpovědnost. Na to být kutilem žádné vzdělání nepotřebuji. Co kdyby se vláda složila a proplatila všem náklady na studium?

Ikona diskutujiciho Qigongdayan 2023-04-16 17:35:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky velká pravda, ale kolik lidí si to přizná, že celej svět je postavenej na lžích ? Pár lidem jsem to říkal ale koukali na mě jak na cvoka. Velká lež kovid byl a je něco podobného a dodnes se nedá s většinou o tom bavit.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek