Zdraví podle znamení zvěrokruhu: Jaké jsou vaše slabiny?

3.10.2019 v Zdravověda 4

Lékařská astrologie je termín, který se v poslední době příliš často nepoužívá, ale má své příznivce. Konzervativní poslanec (britského parlamentu) jménem David Tredinnick uvedl, že lékařská astrologie by mohla hrát důležitou roli při předpovídání a analýze možných zdravotních problémů obyvatelstva, a tím pomáhat pojišťovnám vyrovnat se s nimi. David Tredinnick studoval astrologii dvacet let podle západního i indického systému Lahiri.Sledování pohybu hvězd nám může pomoci lépe porozumět sobě, našim motivům, našim výhodám i nevýhodám. Kořeny lékařské astrologie lze zdokumentovat až k Chaldejcům, Sumerům a Asyřanům. Ve starověkém Egyptě byla astrologie hodně používána při léčbě a diagnostice nemocí a ve starověkém Řecku věnoval Hippokratés velkou pozornost pohybu hvězd, protože považoval astrologii za velmi mocný nástroj v rukách lékaře.

Co říká znamení zvěrokruhu o vašem zdraví a predispozicím k onemocnění?

Beran
První znamení zvěrokruhu ovládá hlavu, obličej a vlasy. Pokud jste Beran nebo máte v Beranu významné planety, pravděpodobně máte hodně bolesti hlavy, nebo dokonce migrény. Měli byste často navštěvovat zubaře, protože zuby jsou také pod vládou Berana (spolu s Kozorohem).
Pýcha hraje velmi důležitou roli u tohoto znamení, takže strach ze selhání je natolik výrazný, že Berani vždy chtějí vydat co nejlepší výkon. To je nutí, aby pospíchali téměř ve všem, s čím se snaží pracovat. Řídí rychle, chodí rychle, pracují rychle. To může způsobit mnoho nehod, zejména pokud používají ostré či chirurgické předměty, nebo jezdí autem.
Ohnivá síla Marsu však může způsobovat jejich zázračnou schopnost se uzdravit a pokud se udržují sexuálně i životně aktivní, životní síla bude pravidelně doplňovat jejich tělo oslnivým zdravím.

Býk
Druhé znamení zvěrokruhu ovládá krk, spoluovládá oblast plic a lebečních dutin (čelní, nosní, čelistní). Pokud jste Býk nebo máte v Býku významné planety, pak jste pravděpodobně požehnáni dobrým zdravím, protože Venuše vám žehná harmonickým vztahem k vašemu tělu. Problémy, nehody a infekce ve výše popsaných oblastech jsou však pro Býka velmi běžné.
Hlasivky a mandle jsou u Býků velmi pravděpodobně zasaženy jako první, kdykoliv se zanedbají nebo ztratí svou rovnováhu. Jsou náchylní na nachlazení a kašel, musí se o sebe v zimě obzvláště dobře starat.
Býk je také tradičně spojován s poruchami příjmu potravy nebo s problémy metabolismu, protože štítná žláza je pod nadvládou Býka. Aerobní cvičení by u Býka mělo být součástí každodenního života.

Blíženci
Třetí znamení zvěrokruhu ovládá paže, ramena, ruce a částečně i plíce (spolu s Býkem). Pokud jste Blíženec, nebo máte v Blíženci významné planety, pak jste pravděpodobně vždy v pohybu, pořád někde lítáte, neustále přemýšlíte, neustále něco děláte, zatímco ostatní se diví, jak tento multitasking zvládáte.
Rychlost, kterou se vždy snažíte všechno dělat, vám způsobuje úzkost. Navíc jste ti nejhorší pacienti, protože nenávidíte pobyt v posteli.
Tato neustálá úzkost způsobuje, že jste náchylní k depresím a psychosomatickým onemocněním, jako jsou alergie, astma a chronická bronchitida. Trpíte často na zlozvyky, díky nimž se můžete alespoň dočasně cítit lépe, jako je alkohol a kouření. Zkuste více relaxovat a meditovat.

Rak
Čtvrté znamení zvěrokruhu ovládá žaludek a oblasti okolo žaludku. Pokud jste Rak nebo máte hlavní planety v Raku, jste velmi emotivní bez ohledu na to, zda si to uvědomujete, nebo ne. Neustále cítíte potřebu být v bezpečí, mít v životě spoustu lásky a hmotného zabezpečení. Pokud to nemáte, pravděpodobně budete mít žaludek natolik vystresovaný, že trpíte žaludečními vředy nebo gastroezofageální refluxní chorobou.
Vaše neustálé změny emocí vás (kromě citlivého žaludku) vedou k poruchám příjmu potravy, díky nimž se budete cítit jen hůř.
Jezte vyváženou stravu plnou vitamínů, berte probiotika a pijte heřmánek. Dělejte věci, které vám pomohou relaxovat a cítit se lépe.

Lev
Páté znamení zvěrokruhu ovládá srdce, oblast hrudníku a záda. Pokud jste Lev nebo máte planety ve Lvu, pak jste pravděpodobně požehnáni dobrým zdravím. Vyplývá to z účinku Slunce, planety tradičně spojené s vitální energií nebo-li Čchi, pokud máte rádi čínskou medicínu.
Vrozené dobré zdraví by však nemělo být považováno za samozřejmost a Lev musí být opatrný, protože taky nemusí vydržet úplně všechno. Velké množství dobrého vína a gurmánského jídla může být sice chutné, ale není bezpečné pro vaše zdraví, takže se mírněte a hodně cvičte.

Panna
Šesté znamení zvěrokruhu ovládá střeva, částečně oblast žaludku, ženský reprodukční systém a nervový systém. Pokud jste Panna nebo máte velké planety v Panně, je velmi pravděpodobné, že budete zdraví a umíte si své zdraví také udržet, protože Panna ovládá zdraví a funkce těla.
Panna má tendenci téměř všechno zveličovat, ocitá se ztracená v nekonečné pracovní době a snaží se věci vylepšovat.
Způsob myšlení a citlivost vám může způsobit zdravotní problémy. Vaše touha po dokonalosti, ať už o ni aktivně usilujete nebo jste to vzdali, vás tak stresuje, že jste náchylní k poruchám trávení, vředům, bolestem z nahromaděných větrů a zánětu střev.
Když něco naruší vaše plány, máte pocit, že jste ztratili půdu pod nohama, a to je situace, kdy mohou začít poruchy příjmu potravy, nebo závislost na alkoholu. Cvičení je pro vás zásadní. Vhodná je chůze nebo jogging venku. Když se u toho můžete dívat na oblohu a cítit jemný vánek, můžete snadno zapomenout na vaše problémy.

Váhy
Sedmé znamení zvěrokruhu řídí ledviny a rovnováhu vody v těle. Ovládá kůži a všechny žlázy v těle. Pokud jste Váha, nebo máte velké planety ve Váhách, vaše neustálá potřeba cítit se v rovnováze může způsobit bolesti hlavy a úzkostné poruchy. Tyto příznaky mohou být také výsledek vaší snahy uzavřít mír s napětím ve vaší psychice.
Alergie a kožní poruchy jsou u Vah velmi časté, protože jsou výsledkem jejich emocionálních turbulencí.
Hudba může být klíčem k uvolnění své potlačené duše, která velmi touží po kráse a harmonii.
Jóga a energický sport může posílit komplexní funkce vašeho těla a srovnat vaše emoce, což vám také pomůže vyhnout se depresi.

Štír
Osmé znamení zvěrokruhu ovládá genitálie, močový měchýř (spolu s Váhami) a prostatu. Pokud jste Štír nebo máte hlavní planety ve Štíru, pak jste pravděpodobně předurčeni k dlouhověkosti, protože vám silná energie z Pluta pomůže vydržet skoro všechny potíže, které vám život může přinést.
Na druhé straně má Štír tak citlivou povahu, že jen málokdo to dokáže pochopit, někdy s tím má problém dokonce i on sám. Problémy s krkem mohou u Štíra nastat kvůli jeho neschopnosti správně vyjádřit své emoce.
Stresové situace vyžadují vyléčení se z vašich emocionálních jizev (vzniklých zejména v období dětství a dospívání), jinak mohou postihnout váš reprodukční systém a vaši ultimátní sílu – vaše libido.
Drsná životní síla Štíra by měla být vždy směřována produktivně a neměla by se potlačovat, protože pokud k tomu dojde, mohou vznikat sebezničující situace. Vaše soutěživá povaha najde uplatnění ve sportu, zatímco vaše tělo dostane výborné kardio.

Střelec
Deváté znamení zvěrokruhu ovládá játra, boky a stehna. Pokud jste Střelec, nebo máte významné planety ve Střelci, pak váš vstřícný přístup k životu vám pomůže udržet uspokojivý zdravotní stav. Konstruktivní elán a optimismus Jupitera vás zřídkakdy dostane do potíží.
Problémy téměř vždy začínají ve chvíli, kdy ztratíte víru ve své duchovní vedení, nebo nadšení do života. Nehody při řízení vozidla nebo při sportu jsou v životě Střelce bohužel dost časté.
Snažte se vždy pěstovat svou lepší stránku, a vždy berte v úvahu bezpečnost při všem, co děláte. Přestože se dokážete vyrovnat téměř se vším, měli byste věnovat velkou pozornost situacím, kdy si pohráváte s věcmi nebo situacemi, které vám mohou ublížit – fyzicky či duchovně.
Dejte si pozor na játra, dobře se o ně starejte a jezte zdravě, abyste netloustli na stehnech. Cvičte a udržujte si svůj životní optimismus.

Kozoroh
Desáté znamení zvěrokruhu ovládá kosti, klouby (zejména kolena) a kompletní kostru (včetně zubů). Pokud jste Kozoroh nebo máte významné planety v Kozorohu, pak jste pravděpodobně požehnáni velmi pevným tělem, které vydrží téměř všechno. Vaše achilovka je deprese, která může obrátit mnoho věcí vzhůru nohama a jste náchylní na poruchu tvorby serotoninu. Zkuste pravidelně odpočívat.
Cvičení je pro vás moc důležité. Měli byste zvážit, jak do svého denního rozvrhu dostat pravidelné cvičení.
Vaše soutěživá povaha se během sportu zklidňuje a vaše hormony se dostávají do rovnováhy. Strava s vysokým obsahem vápníku (pokud vám váš doktor individuálně nedoporučí něco jiného) je často velmi důležitý faktor pro vaši pohodu, protože jsou pro vás velmi běžné ortopedické problémy.
Saturnova síla vám postupem času pomáhá lépe vnímat a chápat funkce vašeho těla.

Vodnář
Jedenácté znamení zvěrokruhu ovládá lýtka, holeně, kotníky a spoluovládá oběhový systém a srdce (spolu se Lvem). Pokud jste Vodnář nebo máte ve Vodnáři významné planety, pak jste pravděpodobně někdo, kdo upřímně rád a často sportuje, což vám dává úžasné tělo.
Problém je u tohoto znamení rutina. Tvrdá práce je pro vás opravdu velmi důležitá, ale nikdy byste neměli zanedbávat potřeby svého těla.
Vodnář má obrovskou zásobu Čchi, kterou lze aktivovat, kdykoliv je to potřeba. To způsobuje, že se jeho nemoci chovají poněkud podivně, takže se tomu mnoho lidí diví.
Je velmi důležité neustále cvičit a jíst zdravou stravu, protože Vodnář v průběhu let inklinuje k depresi. Pěstování štíhlého a vitálního těla udržuje jeho sílu. Pokud tak neučiní, mohou u něj nastat problémy s krevním oběhem, zejména v nohách.

Ryby
Dvanácté znamení zvěrokruhu ovládá chodidla a prsty. Pokud jste Ryby nebo máte v Rybách významné planety, pak je vaše představivost vaší nejsilnější a nejcennější zbraní, jakou máte. Sny a noční můry hrají ve vašem životě velmi důležitou roli. Nespavost je velmi častý problém, kterým Ryby trpí.
Když cítí, že nejsou obklopeni láskou a náklonností, velmi často se snaží najít štěstí a klid v alkoholu, drogách nebo jiných závislostech.
Ryby jsou také velmi náchylné k duševním a psychickým problémům, pravděpodobně kvůli jejich velmi citlivé auře. Pokud se Rybě podaří denně harmonizovat svou energii, může se tomu vyhnout, protože její psychické síly budou řízeny a kultivovány produktivním způsobem. Meditace a jóga jsou pro Ryby velmi vhodné.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019

 Komentáře

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2019-10-03 10:34:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

člověk disponuje všemi schopnostmi zaleží co ho baví a co si bude rozvíjet pokud by se rozhodnul rozvíjet všechny schopnosti bez problému je rozvine člověk není omezován znameními má vlohy ke všemu at je jakykoliv znamení zaleží co chce člověk dělat a co ho baví a zdravotní slabiny podle zvěrokruhu-)) jako přiznávám že ten blíženec mě vystihuje dělám věci ve velkým chvatu ja sem člověk který má rád když jdou věci rychle

Ikona diskutujiciho kiana 2019-10-03 11:58:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkné a výstižné obrázky:) I popis k většině znamení sedí.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-03 15:37:44 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jsem ve vahách… a na tyhle „horoskopy“ (promiň, že to tak nazvu) jsem nikdy moc, řekněme nevěřila, ale tak že jsi to ty, jsem si to přečetla… a náhodou to docela sedí 🙂 mimochodem ty obrázky úplně žeru.

Ikona diskutujiciho Tomáš 2019-10-14 19:37:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja používám autosugesci. Jsem zdravý nebo věřím že jsem zdravý a k tomu používám i další vety, denně si to opakuju a funguje to, prostě jsem zdravý. Funguje to:)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek