Žena ve vodě – film, který skrývá tak úžasné poselství, že ho zdejší lidé nepochopili / ke stažení

12.9.2010 v Doporučení 44

Přišel mi od kamaráda tip na film nazvaný ,,Žena ve vodě”. Intuitivně jsem cítila, že bych se na něj měla podívat, proto jsem ho stáhla a zkoukla bez mrknutí oka.

Měla jsem pocit, že sleduji v symbolice dění tohoto světa a div mi oči nevypadly z důlku.

Teprve až když film skončil, začala jsem hledat na internetu recenze a popisky k filmu, protože jsem byla zvědavá, co na něco takového říkají zdejší lidé. Ovšemže ho nepochopili, jak již brzy sami uvidíte. Vám zasvěceným, kteří ale věříte v krásné věci, v duchovno, v bytosti a energie tento film může hodně dát. Doporučuji vám ho stáhnout a zaměřit se na dialogy, hlavně na to, co bude říkat zrzavá narfa. To jsou nejdůležitější okamžiky. V tom uvidíte smysl tohoto filmu.

Možná, že vznikl jen proto, aby podal duchovní poselství, které ale lidé píšící kritiky očividně nenašli.

Cinemamagazine, který o Ženě ve vodě psal, uvedl k filmu tyto komentáře:

,,Jednou to přijít muselo. M. Night Shyamalan napsal a natočil něco, co nejenže není hit, ale není vůbec jasné, co to vlastně je?”

,,…Nejjednodušší by asi bylo napsat, že M. Night Shyamalan buď a) začal brát drogy, nebo b) přestal brát drogy.”

Vtipné, ale tohle může napsal jen slepý a hluchý člověk.

Inteligentnější a rozumnou recenzi na tento film, kterou vám doporučuji přečíst, pokud odmítáte stahovat něco neznámého, je tato:

hanus.blog.idnes.cz – Film mého srdce: Žena ve vodě

Popřípadě oficiální komentář k filmu:

Píšící režisér M. Night Shyamalan (Vesnice, Znamení, Vyvolený, Šestý smysl) přináší originálně pojatý příběh svým dětem – Žena ve vodě. Údržbář Cleveland Heep (Paul Giamatti) se straní lidí a tiše žije mezi vyhořelými žárovkami a pokaženými spotřebiči obytného komplexu Cove. Jednou však přijde noc, která navždy změní jeho život – objeví tajemnou mladou ženu Story (Bryce Dallas Howard), která žije v přívodních šachtách pod bazénem obytného komplexu, kde se stejně jako on skrývá před zraky ostatních. Cleveland zjišťuje, že Story je vodní nymfa z pohádek na dobrou noc, které tajemná stvoření brání v tom, aby podnikla náročnou cestu z našeho světa do toho jejího. Story je obdařena schopností předjímat osudy Clevelandových sousedů, jež jsou úzce svázány s tím jejím. Společně pak všichni musí rozluštit sled tajemných kódů, které jí opět otevřou cestu ke svobodě. Čas však běží jako splašený kůň a lhůta, během které se Story může vrátit domů, se chýlí ke konci – ale všichni nájemníci dávají své životy solidárně v sázku, aby jí pomohli. Cleveland je pojednou nucen utkat se s démony, se kterými do Cove přišel a kteří se jej drží, všichni obyvatelé domu pak musí užít zvláštních schopností, jež jim Story pomohla objevit, aby zachránili nejen její svět… ale i ten náš.

Jaké je tedy to skryté poselství filmu?

Postupně během děje výjde najevo, pokud se budete pozorně koukat, přemýšlet nad rozhovory a hledat symbolické souvislosti s realitou.

Zbystřete sluch pokaždé, když otevře narfa pusu a dobře sledujte kreslený začátek filmu, který v obraznostech nastiňuje něco, co ve skutečnosti pohádka vůbec není!

Film nám říká, že nikdo na světě není bezcenný, že všichni máme poslání. Také ukazuje, jak slabomyslní jsou lidé. Jak se dokáží nadchnout, ale naprosto uboze selhat a ztratit víru při prvním škobrtnutí. Zamyslete se, jestli slabomyslnost není náhodou váš případ a podívejte se, co se děje, když lidé selhávají v umění ,,prostě věřit”.

Podle mého názoru by se film ,,Žena ve vodě” měl zařadit mezi videa, která si předávají duchovně ladění lidé, protože pro ně je tento film očividně jako stvořený.

Nepříjdete ani o zranění, krev, napětí a záporáka. To ale není to důležité ve filmu, pamatujte: důležité jsou DIALOGY A ZAČÁTEK!

(Kardiakům nedoporučuji, film je mimo dialogy velmi napínavý a hodně leká. Tím pádem je také nevhodný pro malé děti, které se budou záporáka bát. Já měla co dělat, abych se neschovávala pod stůl.)

online zde: http://dlouhy-filmy.cz/zena-ve-vode

Komentáře

Ikona diskutujiciho Babe 2010-09-12 11:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

O tomto filmu jsem slyšelo a již delší dobu se na něj chci podívat. Teď jak se to tu objevilo nemohu dál čekat 🙂

Ikona diskutujiciho Ordi 2010-09-12 11:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Film určitě shlédnu 🙂 Vypadá to zajímavě. "Normální" lidé nechápou většinu filmů, protože neumí číst mezi řádky…

Ikona diskutujiciho Any 2010-09-12 11:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nádherný film, opravdu. Cca před rokem ho dávali i v televizi… Asi na Primě. A s posláním filmu máš pravdu, je tam schované pro všechny, kteří otevřou svá srdce 🙂

Ikona diskutujiciho Babe 2010-09-12 12:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

:O ten začátek je strašně nádhernej..

Ikona diskutujiciho hegon 2010-09-12 13:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Máš celkem odvahu takhle veřejně šířit komerční software. Stačí nějakej chytrák, kterej tě nahlásí a budeš z toho mít hodně problémů.

Ikona diskutujiciho Radek 2010-09-12 18:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Alue 2010-09-12 19:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Nech to být. To bude jeden z dalších zastrašovacích triků, které na mě poslední dobou lidé zkoušejí pořád.

Ikona diskutujiciho Alue 2010-09-12 19:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Stejně to ale ani nenapsal logicky. Film není software. A ještě by mě zajímalo, co myslí slovem komerční :D A kam by mě jako kdo chtěl nahlásit? A za co? Za to, že doporučuji film, který se mi líbil? To si pište, že líbil. A odkaz vede na obsah, který jsem ani neuložila já, tak jaké pak copak? :D I kdyby se to třeba nelíbilo adminovi blog.cz, ten mě maximálně vyzve, abych odkaz na stažení odstranila, ale to je taková prokotina, že se jí nikdo nebude zabývat. Proč? Protože uložený obsah je volně na internetu k dispozici v mnoha podobách. Když na něj odkážete, nepácháte zločin, protože kdo chce, stejně si ho najde i bez odkazu. Boha jeho. Na moje články jiní lidé odkazovat mohou, ale já nemůžu odkazovat na film, který je umístěný na uloz.to. Fakt už mě štvete, ani ty výhružky neumíte napsat logicky. Nechápu, co z toho máte.

Ikona diskutujiciho Lirka-nepřihlášena 2010-09-12 19:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Konečně. Ten film jsem hledala =)

Ikona diskutujiciho Deine 2010-09-12 19:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už sjem o tom filmu slyšela. Ale nikdy jsem se na něj nepodívala. Až dnes :). Jakmile jsem ho uviděla u tebe na stránkách byla jsem zvědavá… Je to hodně zajímavé a originální. S tím co jsi o něm napsala souhlasím. A ta pohádka na začátku je krásná… hlavně poslední věty 🙂 hodně pravdy v tom je

Ikona diskutujiciho denja 2010-09-12 20:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj alue všimla sem si že na začátku ja je to tam kreslene …maji na sode vodni bytosti levotocive spirali a levotocive je i slunku ….dyztak kukni se na to viz :http://www.youtube.com/watch?v=apStxSSHtDw   kontrolovsala sem to nekolikrat jjsou opravdu levotocive…??

Ikona diskutujiciho aldapu 2010-09-12 20:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, diky za odkaz, tento film je dalsi clanek v mem presvedceni.Jeste ted po 10 min kdy jsem film shledl, mam husi kuzi ( a urcite ne z lekavych scen 🙂 ).Jsem u tebe novy,prochazim tvyma zkusenostma necely tyden a obdivuju tvuj dar.Moc mi pomahas pochopit zivot.Diky moc

Ikona diskutujiciho Malé srdce 2010-09-12 22:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to nádherný film, který dokáže ocenit jen člověk s čistým srdcem. Nikdo z těch nafouklých "pajáců" a že jich na světě je, tento film nikdy neocení, protože mu bohužel ani neporozumí. Ať už je to film, nebo kniha nebo jen tichý šepot ranního vánku, můžeme číst poselství života v tolika různých poselstvích. Záleží jen a jen na nás do jaké míry toho budeme schopni, do jaké míry se otevřeme pro porozumění života.

Ikona diskutujiciho Ether 2010-09-12 22:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podla toho čo som čítal sú ľavotočivé špirály deštruktívne a by ma zaujímalo  prečo sú v prológu práve tie…

Ikona diskutujiciho hegon 2010-09-12 23:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]:Nemyslím to zle, jen jsem tě chtěl varovat. To že neznáš problematiku tohohle předpisu, ještě neznamená, že to tak není. Pokud se chceš vyhnout problémům stačí, aby odkaz nebyl aktivní tzn. napsat jen adresu. Mám s tím osobní zkušenost. Pokud jsi někdy byla na warez foru všimni si, že všechny linky jsou v <code>. Ahoj Honza

Ikona diskutujiciho hegon 2010-09-12 23:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]:Máš pravdu nazval jsem to špatně. To ale neznamená, že to co jsi napsala je pravda.

Ikona diskutujiciho deyf 2010-09-13 10:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: jj nenapsals to dobře ale ta reakce od alue byla trochu přehnaná, dyt je to jen upozornění, nechápu kde tam vidi výhružky a zastrašování …

Ikona diskutujiciho Alue 2010-09-13 11:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: Kdyby jsi vidět, co dalšího musím číst, nedivil by ses. 🙂

Ikona diskutujiciho Petr Pan 2010-09-13 11:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: Hle, vnitřní vesmír autorky otevírá se nám dokořán se vším všudy 🙂

Ikona diskutujiciho deyf 2010-09-13 11:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: jn lidi jako ty už asi musí mít nějakej ten obranej mechanismus …

Ikona diskutujiciho Alue 2010-09-13 11:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: To jo, ale dosud se mi nepodařilo vynalézt takový, aby mi byly výhružky a hloupé řeči ukradené. Pořád ještě testuji prototypy :D

Ikona diskutujiciho deyf 2010-09-13 19:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: Tak to je asi těžky se dostat do stavu kdy už by ti nic nevadilo, mně se to v tomhle životě asi nepovede :-)

Ikona diskutujiciho Morrisst 2010-09-13 21:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tenhle film mi asi před rokem přišel do cesty, přímo si pamatuju jak jsem se přemlouval že ne, že já na televizi nekoukám, určitě to bude blbost, a že mám lepší věci na práci, ale stejně mě to k tomu úplně přitáhlo a já si vyjímečně dřepnul před televizi. Film je vážně krásný a i já ho mohu jen doporučit, jiná možnost ani není. 🙂

Ikona diskutujiciho Ether 2010-09-13 21:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na špirály sa už pýtame viacerí lenže som ešte nedostal odpoveď a fakt ma zaujíma či su ti bytosti deštruktívne alebo neviem.

Ikona diskutujiciho Pepa 2010-09-13 22:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško, velice děkuju za krásný zážitek.

Ikona diskutujiciho Alue 2010-09-14 09:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K těm spirálám:

Ikona diskutujiciho Ravius 2010-09-14 13:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dokonalý film. Dík za odkaz :-)

Ikona diskutujiciho Lenka 2010-09-14 18:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alunko, díky za tip na film, už ho rozšiřuji. Mockrát díky za Tebe. Vílo.

Ikona diskutujiciho Jindra 2010-09-16 17:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Film mám už asi dva roky a ještě jsem ho neviděl, měl jsem to zafixované jako béčkový horor a až tady jsem se dočetl, že je to jinak. Tudíš si ho dávám za úkol shlédnout, podobně jako Avatara mám a ještě jsem neviděl. Celestýnské proroctví jsem viděl a líbilo se mi, asi jako jedinému z lidí, co znám. Taky doporučuji film INK !!! Jinak co se týká filmů, tak ty se v ČR smí stahovat pro vlastní potřebu!! Nesmí se ale šířit. Odkazy nejsou trestné, pouze si může provozovatel hostingu vyžádat jejich odstranění. O hudbě platí to samé. Programy a hry ale ne, ty se nesmí ani stahovat.

Ikona diskutujiciho Malonek 2010-09-16 20:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc děkuju za odkaz. Opravdu nádherný film!! Byla jsem z něj ještě půl hodiny po zhlédnutí mimo. 🙂

Ikona diskutujiciho Hans 2010-09-16 23:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

M. Night Shyamalan je z mých nejoblíběnějších&nbsp;&nbsp;režisérů, kromě tohoto filmu určitě všichni znáte Znamení, méně lidí asi zná Vesnici, nebo film Stalo se, což je o varování, které lidské civilizaci zprostředkovaly rostliny. Je to taky velmi inspirativní film a ve srovnání s filmem Žena ve vodě vyniká i po kinematografické stránce. Shyamalan má prostě jasnou vizi toho, co chce lidem sdělit, dělá to poutavě a dá se na to koukat.

Ikona diskutujiciho jirka 2010-09-17 12:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojik,navštěvuji tvoje stránky už delší dobu,dík za ně,ale taky dík za tip na krásný film… stačí se jen otevřít a tošku se zamyslet..přeji hodně štěstíčka

Ikona diskutujiciho ladycontemptible 2010-09-17 16:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

přiznám se že filmům neholduji, raději si přečtu dobrou knížku, ale tenhle mně docela láká určitě se na něj v blízké budoucnosti podívám… navíc plakát k filmu je velmi pěkně graficky zpracován což jako žena z oboru dokáži ocenit XD dobrý plakát přidá filmu hned na atraktivitě

Ikona diskutujiciho KlaruShka 2010-09-17 16:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zajímavé…kouknu se 🙂

Ikona diskutujiciho Lily Addams 2010-09-17 22:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jsem se na ten film podívala. Seděla jsem u toho na posteli a koukala s otevřenou pusou, jednak proto, že jsem měla rýmu a nosem se mi špatně dýchalo, ale také proto, že to, co říkala, bylo fakt přesné….akorát u těch lekavých scén jsem vždycky vypla zvuk a leknutím vyskočila z postele…..

Ikona diskutujiciho Eleen 2010-10-13 20:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkný film 🙂

Ikona diskutujiciho Clarett 2010-11-10 16:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to jeden z nejnádhernějších filmů, co jsem kdy viděla. Byla bych schopá ho celý probrečet dojetím. Strašně mě mrzí všechno to, co o něm lidi píší. Mrzí mě to kvůli němu. Shyamalanovi. Je to neobyčejný režisér a neobyčejně laskavý a moudrý člověk.

Ikona diskutujiciho Lady Hestia 2011-07-21 19:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

uohahahá, tak se zdá, že se taky kouknu na něco pěkného :D :D ^_^ ale nemyslím si, že se budu bát, jediný film u kterého jsem zaznamenala negativní následky po zhlédnutí byl Kruh, ale že bych se u toho vyloženě klepala strachy, to zase ne. Lekání? Ach můj bože to abych dostala infarkt :D Lekání mám i nemám ráda, jak se to vezme.

Ikona diskutujiciho pascalka 2011-07-31 19:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tak tento film bol pre mna jedným úžasnym zážitkom a koniec som samozrejme ukončila slzami :D krásne posolstvo

Ikona diskutujiciho BoFi 2011-08-14 09:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Film je úžasný… děkuju :-)

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2011-11-11 18:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jé, hraje tam Bryce Dallas Howard! Miluju tu herečku! 🙂 Další důvod se na ten film podívat :D

Ikona diskutujiciho Martin 2011-11-15 13:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten film je neskutečně silný a ty komentáře na csfd.cz jsou k pláči. Nepochopeno. Viděl jsem ho asi pětkrát a pokaždé mě fascinuje. Miluju ho s dabingem. Hudbu jsem si musel stáhnout, protože bez ní už to nejde. Přichází v silných momentech a je dojemná. Vůbec ty dialogy o poselství, o tom že každý z nás může udělat něco, o čem ani netuší. Víra v sebe sama. Strašně moc mám rád scénu, jak Story uživují a jak ho ten moudrý pán pobízí:"Mlčte! A dělejte" a dále jak Cleve sedí nad Story a říká jí "Potkal jsem jednu dívku, jmenuje se Story…", to jsem se rozbrečel jako malý kluk. Miluju ten film

Ikona diskutujiciho Furpys 2012-03-09 15:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hodně slušný film, hlavně je velmi působivý, a ač je to až přehnaně sci-fi/fantasy- je to asi účelem, aby to lidi nebrali vážně -&nbsp;&nbsp;ono to zase tak nereálné asi nebude.

Ikona diskutujiciho Amálka 2014-08-13 17:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jé, můj oblíbený film a tohle je úplně poprvé co o něm čtu něco pěkného :-) Dneska jsem hledala nějakou inspiraci na večer a našla jsem zde pro mě naprosto neznámý snímek "Nimzy", tak jsem na to moc zvědavá. Trailer vypadá pěkně

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek