Život po životě / Hereafter

14.4.2011 v Doporučení 10

Film: Život po životě (Hereafter)

Oficiální text distributora:

Tento film vypráví příběh tří lidí, které nějakým způsobem postihla smrt. George (Matt Damon) je americký dělník, který má zvláštní napojení na posmrtný život. Na druhé straně světa prožije francouzská novinářka Marie (Cécile De France) okamžik, kdy se ocitne blízko smrti, což naprosto otřese jejím vnímáním reality. A když londýnský školák Marcus ztratí nejbližšího člověka, potřebuje nutně odpovědi na otázky, které s odchodem milované osoby vyvstávají. Každý je na cestě za hledáním pravdy, jejich životy se protnou a navždy změní tím, v co věří, že by mohlo být – nebo musí být – po životě.

Tento film je velmi zvláštní. Prakticky celý čas sledování klade jedinou otázku, jestli existuje něco dalšího po smrti a několikrát na ni také odpoví prostřednictvím tří lidí a tří různých dějů. Určitě není tak moc výživný na poznání jako třeba Celestýnské proroctví, anebo Pokojný bojovník, ale svojí tématikou jistě patří mezi snímky, které je dobré poznat.

Velmi zvláštní je atmosféra filmu, která působí tajemně, až ponuře. Dočkáte se také mnoha velmi dojemných a smutných momentů, proto si připravte na stoleček papírové kapesníčky, budete je potřebovat.

Upoutávka k filmu:

O recenzích:

Jak je vidět, ne všichni lidé tento film přijali s radostí. Stejně tak jako příběh Žena ve vodě, který čtenáře těchto stránek naprosto strhl, moc se líbil a jehož hudba mi hraje v uších dodnes, přestože na něj vyšly recenze, které neplýtvaly vulgarismy, podobně je to i u snímku Hereafter.

Začínám mít dojem, že všechny filmy, které kladou podstatné otázky a nacházejí na ně jednoduché odpovědi, jsou dnešní společností nesmyslně zavrhovány. Prohlašují se za nudný blábol, levnou frašku, nebo parodii na příběh. Dokonce i nádhernému filmu La Belle Verte pustily recenze pořádně žilou, přestože víme, že byl úžasný a kde kdo u něj seděl s očima velikosti tenisových míčků. – Já tedy rozhodně ano.

Nen proto divu, že film.moviezone.cz o Hereafter prohlásil:

,,… Samozřejmě, všechno je jinak. Film s thrillerem či jakýmkoli žánrem, se kterým si spojíte slůvko “napětí”, nemá zhola nic společného. Je to spíš sentimentální mysteriózní drama. A pokud něčím připomíná Shyamalana, tak jedině hloubkou žumpy, do které její tvůrci zabředli…” (- Mimochodem Shyamalan natočil právě Ženu ve vodě 🙂 )

Hereafter není nudný, je velmi hluboký. Nutí k zamyšlení, umí vás stáhnoutdo děje. Prožíváte to, co vidíte. Vize, které jsou ve filmu ztvárněné, jsou velmi zajímavé, dalo by se říci, že i ,,reálné” natolik, až člověka napadá, jestli na tomto filmu nepracoval ještě někdo, kdo se někdy na druhý břeh (samozřejmě dočasně) dostal.

Proto vám ho doporučuji.

Kam dál:

Zobrazit celou rubriku ,,Filmy”

► Máte dotaz, nebo znáte další zajímavý film? Doporučte ho na e-mail [email protected]

Komentáře

Ikona diskutujiciho Veronika 2011-04-14 09:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavosti o filmu, které mě zaujaly na www.csfd.cz :

Ikona diskutujiciho Suny 2011-04-14 09:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

u filmů jako je třeba Žena ve vodě se mi líbí příběh, nápad a myšlenky, které tam jsou. Ale pokud zpracování pokulhává, tak ani sebenádhernější příběh to nespraví. To ale neznamená, že si z toho divák nemůže nic odnést.

Ikona diskutujiciho Alue 2011-04-14 09:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jen taková malá poznámka na okraj:

Ikona diskutujiciho Katrin 2011-04-14 09:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Film jsem nedávno viděla, líbil se mi. Je to taková oddechovka. Dle mě vhodný pro lidi, kteří jsou materialisti, ale občas je napadnou otázky jako co je po smrti, proč tu jsem a co tu mám dělat když stejně zemřu atd. Stydí se o tom bavit a myslí si, že jsou sami, nemají nikoho podobně zaměřeného v okolí. Nebo mají nějaký nadpřirozený zážitek a neví najednou co s tím. Takové lidi by mohl film nadchnout a být pro ně velkým přínosem. Pro mě to je ale normálka, takže jenom takovej odpočinkovej film, nic nového. Pár let zpátky bych z něj ale byla nadšená a pomohl by mi.

Ikona diskutujiciho Kirael 2011-04-14 13:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Raymond Moody byl vlastně mým prvním zasvětitelem do těchto tajů, s Alue se to rozjelo. Díky oběma. :-)

Ikona diskutujiciho Leannka 2011-04-14 16:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tento film som pred mesiacom našla cez hudbu. Tá je dokonalá rovnako ako dej, aj keď to nebolo presne to čo som po zhliadnutí traileru čakala. Odpošúčam

Ikona diskutujiciho Jindra 2011-04-15 13:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Renata 2011-04-15 21:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten film už je v kinech?

Ikona diskutujiciho Jindra 2011-04-16 20:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkný článek, mj. tam je, že zpěvačka Csáková viděla skřítka: http://www.novinky.cz/zena/styl/230386-zname-osobnosti-ktere-propadly-tajnym-vedam.html

Ikona diskutujiciho Mandle 2011-04-18 18:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tajným vědám :D :D a nejlepší je pod tím ta dizkuse. Od lidí, co teda zrovna o tomhle ví ho*no, to sedí.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek