Zkušenosti o zásobách potravin z druhé světové války

23.5.2023 v Prevence 2

Příprava na nouzový stav není snadná záležitost, ale moderní preppeři to mají ve srovnání s předky, kteří zažili druhou světovou válku, jednodušší. Ještě na počátku 40. let 20. století museli lidé přežívat na válečných přídělech, což by pro velkou rodinu bylo obtížné, zejména pokud jste měli omezený rozpočet. Ale i přes tyto těžké časy to lidé vydrželi a moderní preppeři si z toho mohou vzít důležité ponaučení.V roce 1939 Amerika ještě nezažila hrůzy druhé světové války a občané si nemysleli, že by museli přemýšlet o skladování potravin pro své přežití, nepřemýšleli o připravenosti na mimořádné situace, jako moderní preppeři.

Velká Británie zavedla příděly potravin až v lednu 1940, zatímco Amerika začala s příděly potravin až v roce 1942. Návrh na skladování potravin mohl lidem žijícím v roce 1939 připadat zvláštní, ale v době, kdy se Amerika plně zapojila do druhé světové války, by tato praxe byla pro mnoho lidí přínosem.

Pokud jste moderní prepper a chcete být připraveni na případný výpadek služeb či zásob, zde jsou věci, které je dobré vědět.

Nikdy nemůžete mít příliš mnoho
Ať už žijete v jakémkoli státě, pamatujte, že správných potravin není nikdy dost. Jako prepper byste si měli vytvořit zásoby potravin a založit domácí zahrádku. Tím si zajistíte přístup jak k trvanlivým potravinám, tak i k čerstvému ovoci a zelenině.

Udělejte si zásoby potravin, které vydrží dlouho a dají se použít do různých pokrmů. Musíte se také naučit vařit od základu.

Zde je seznam potravin, které byste měli mít v zásobě:

Fazole a čočka
Zavařené ovoce (například meruňky, třešně, broskve a hrušky).
Masové konzervy
Konzervované polévky
Zeleninové konzervy (například fazole, řepa, kukuřice, hrášek a rajčata).
Obiloviny
Koření
Oleje na vaření
Kuskus
Krekry
Mouka
Džemy
Ořechy a semena
Těstoviny
Sušená vejce
Sušené mléko
Rýže
Cukr
Čaj a káva
Rajčatový protlak

Pokud budete pěstovat vlastní potraviny, zde jsou rostliny, které byste měli zařadit:

Fazole
Řepa
Bobuloviny
Zelí
Mrkev
Kukuřice
Okurky
Česnek
Kapusta
Cibule
Hrách
Papriky
Brambory
Špenát (a jiné rostliny které se dají sklízet na listí + saláty)
Dýně
Rajčata
Různé bylinky

Prepper si dělá zásoby průběžně a předem, ne až když nějaká služba nefunguje, to je pozdě. Preppeři vědí, že je důležité být připraven na cokoli, například na přírodní katastrofu nebo dlouhodobé výpadky proudu.

Pokud začínáte, ale nemáte moc peněz navíc, začněte si vytvářet zásoby tím, že si při nákupu potravin koupíte navíc plechovku fazolí, nebo balík těstovin. Pokračujte postupně v tomto systému a brzy budete mít potraviny navíc. Časem budete mít dostatek na několik týdnů nebo dokonce měsíců. Pamatujte, že nemusíte utrácet všechny peníze za zásoby, pokud si to nemůžete dovolit.

Udržujte své zásoby v tajnosti
Pokud by za vámi přišli sousedé s prosbou o pomoc v případě přežití, dejte jim, co můžete postrádat, ale nemluvte o tom, jak velké máte zásoby, aby si pro ně nepřišli zloději. Pokud máte peníze navíc, investujte je do dalších potřebných věcí.

Válečné skladování potravin nebylo jen o jídle. V minulosti lidé utráceli peníze také za důležité zásoby, které si nemohli vypěstovat, vyrobit nebo vyměnit. Pokud máte velkou rodinu, může se vám vyplatit zásobit se dalšími věcmi, například alkoholem nebo nářadím, abyste je mohli vyměnit za jiné věci, které budete potřebovat, například oblečení pro děti. Budete také potřebovat zásoby dalších nezbytných věcí, jako jsou léky na předpis, krmivo pro domácí zvířata, nebo čistící prostředky.

překlad © www.aluska.org 2023 / ze Zdroje

 Komentáře

Ikona diskutujiciho vap 2023-05-28 14:29:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Minulý rok jsem narazil na video s nějakým Prepperem a pak jsem si vzpomněl, že jsme se občas stýkali někde dávno v dětství.
Jinak si nedovedu představit všechny lidi z městských bytů, že by si někde vybudovali bunkry, kde by měli zásoby apod.
Prepperství je dnes samozřejmě komerční záležitost tak jako všechno.Obrazně řečeno, chudý člověk s podprůměrnym platem si dost těžko bude stavět bunkry na zásoby.Když jsem na ty preppery koukal po internetu, tak jsem zjistil, že většinou pracují jako přednášející vizionáři a marketeři, každý posluchač si musí zaplatit přednášku, která stojí stovky až tisíce.Dnešní doba s dobou válečnou nejde vůbec srovnávat, jsou jiné zákony, všechno je jinak a vše je složitější.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-05-28 18:21:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Ale prd. Prepper je každý kdo myslí dopředu a má ve špajzu jídlo na víc než 2 měsíce. Dřív to bylo normální, mít plnou špajzku, zavařovat, dělat zásoby, zahradničit, chovat králíky.. pak přišly hyper super, lidi odešli do bytů a změnil se životní styl. Někdo chtěl, ale někdo prostě neměl jinou možnost. V zásadě je to normální, pěstovat si svoje jídlo a zásobit se. Lidi to tak vždycky dělali. Není normální být zavřený v bytě bez pozemku, nemít šanci na vlastní pozemek, nemít špajz. To je dokonalá závislost a bezmoc.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek