Zkušenosti z rodinných konstelací

31.10.2016 v Spiritualita 1

Nedávno zde vyšel můj článek o duchovních terapiích a možných úskalích, která jsou s nimi spojená. Znovu opakuji, tak jak bylo řečeno i v článku, já nehážu všechny lidi do stejného pytle, pouze říkám, že člověk by se měl nad těmi věcmi trochu zamýšlet, protože tu fungují určité zákonitosti, které nelze obejít. Pokud je někdo obchází, pravděpodobně jde o černou magii a pokud si někdo musí zajít na seminář a zaplatit si, aby se mu otevřely nějaké schopnosti a aby mohl nějak na lidi energeticky působit, nikdy z toho nekouká nic dobrého. Neplačte u mne, že jste naletěli, ale raději dobře předem važte své kroky, protože je jednodušší problémům preventivně předcházet, než pak muset řešit následky. Dobří a špatní lidé existují ve všech sférách a oborech, tudíž i v tom duchovním světě. Komu článek utekl, může si ho přečíst zde: Nechcete problémy? – Nechoďte na duchovní terapie!

Článek vyšel také na prvopodstatě a TM se rozhodl vydat další, tématicky navazující. Vybral proto namátkově několik zkušeností, co mu lidé napsali a vložil je do článku. Určitě jsou to zajímavé věci a velmi dobře demonstrují, co se na takových konstelacích vlastně děje.


(TM:) Pořád dostávám od mnoha různých lidí varování na rodiné konstelace. Z mnoha mejlíků, které jsem od Vás obdržel od ledna tohoto roku, uvádím alespoň několik pro druhé jako výstrahu, aby se něčeho podobného rozhodně neúčastnili, pokud nechtějí mít ještě větší problémy a být energeticky vysáti jinými úpíry, které se na ně přilepí jako pijavice. V návaznosti na předchozí článek jsem se rozhodl dnes umístit na prvopodstatu jeden z dopisů do redakce….

,,Ve snaze si nějak pomoct jsem vyzkoušela i rodinné konstelace… možná mi to pomohlo některé věci pochopit, ale co jsem řešila svoje zdrav.záležitosti – tak výsledek žádný, ne-li horší. „Léčba“ skrz generace předků se nekonala.

Naopak jsem zažila dost otřesný zážitek, kdy si mě do konstelace postavil pán do role „příčina/zdroj problémů“. (Později jsem se dozvěděla, že byl v dětství znásilňován mužskými příbuznými.)

Přestala jsem jasně vidět a začal se do mě přes hlavu „nasouvat“ nějaký démon, totální černota, paralýza, zima a obličej se mi začal deformovat podle něj, vůbec jsem to nemohla ovládat. Asi tak nějak vypadá posednutí démonem ? Zamlžený mozek, obličej ztuhlý do šklebu, posunutá čelist, nemohla jsem artikulovat – cítila jsem jak se stávám dementní – huhlala jsem, z pusy mi kapaly sliny na zem…hnus.

Moje tělo už nebylo moje. Tak jsem tam zůstávala než lektorka dokončila konstelaci a řekla mi: „E., vystup si z role“…hmm, výborná rada. Nešlo to. Nevěděla co se mnou má dělat. Pak se mě nějak společným úsilím všech podařilo jakž takž vrátit zpátky, ale to něco neodešlo, to vím.“

,,Jednou si mě tato lektorka postavila do své konstelace a já jsem měla hrát jí. Tak obrovskou nenávist jsem nikdy předtím v životě necítila. Nechápala jsem. Nehty zaryté do dlaní. Čelisti semknuté, spíš než mluvila jsem „syčela“skrz zuby. Takže pozor na výběr terapeutů… jak by asi mohli pomoci lidem, když mají sami tolik problémů naloženo…“

,,Toto mi vyprávěla moje fyzioterapeutka, poté co absolvovala nějaký roční trénink a měla možnost se ochomýtat kolem jedné skupinky, která na sobě „pracovala“, „uzdravovala se“ a „dělala významné osobní posuny“ skrze konstelace. „Všichni si konstelace nemohli vynachválit, jak a co všechno se léčí a čistí generace, prostě nejlepší. My už takto „pracujeme na sobě“ 15 let !!!“ . Patnáct let a furt kolem dokola a dokola řeší v podstatě stejné problémy…“

zdroj: https://www.prvopodstata.com/2016/10/16/rodine-konstelace-z-pohledu-dalsich-osob/

K tématu připomínám také další článek, který zde o rodinných konstelacích vyšel: ,,Co se ve skutečnosti děje na rodinných konstelacích“

Skutečně je to tak, ve chvíli kdy vy hrajete určitou roli, dostávají se do vás bytosti a démoni, kteří souvisí s daným problémem, který se řeší. Ve chvíli, kdy začne konstelace, jsou vám otevřeny vaše přirozené energetické ochrany, přes které zlo může libovolně vstupovat. Jinak nemůže…

A teď záleží na několika faktorech, které určí, nakolik bude vaše bytost energeticky poškozena: Je to závažnost a tíha problému, čili co konkrétně za bytost je napojeno na problém a druhotně schopnosti daného terapeuta problém a vaše energie zase uzavřít a zabezpečit.

Vzhledem k tomu, že součástí závěru každé rodinné konstelace není exorcismus zúčastněných osob, energetické parazity, démony a zlo, které do vás vstoupilo, si odnášíte s tebou. To vše s vámi zůstává ve spojení a dále působí na váš život, psychiku a zdraví. Takto si přetahujete na konstelacích problémy a nemoci cizích lidí, v dobré víře, že jim nebo sobě pomáháte.

Pozor, nikdo netvrdí, že rodinné konstelace nefungují. Ony fungují, jinak by nebylo potřeba o nich psát varující články. Je však na vašem uvážení, jestli vám zajímavý zážitek stojí za ty hrozné problémy a jestli chcete riskovat posednutí, tak jako je jasně řečeno v první uvedené zkušenosti čtenářky.

A konečně jedna a poslední věc na závěr: Pokud máte s někým problém, tak lepší než chodit na konstelace a řešit to s neznámými lidmi, je promluvit si otevřeně, upřímně a bez emocí s tím daným člověkem a problém s ním řešit osobně, nebo hledat nějaký kompromis. Aby mohlo být něco vyřešeno, musí to chtít obě strany a obě strany se o to musí snažit. Pokud druhá osoba nechce nic řešit a nechce v ničem vyjít vstříc, máte další možnost, nechat ji dělat si co chce a jít si také svou vlastní cestou. Toxického člověka, který není ochoten a schopen žádné nápravy, nezměníte a naopak vás stáhne dolů s sebou. Pomáhejte lidem, kteří vás o pomoc požádají, poraďte lidem, kteří se vás zeptají na radu či názor a respektujte svobodnou vůli člověka, pokud od vás pomoc nechce, i když vidíte, že je to cesta sebedestrukce. Stejně s tím nic neuděláte, protože životy druhých nežijete. Ten svůj ale ano a za ten jediný máte zodpovědnost a nad tím jediným máte skutečně moc. Nad jinými lidmi nikoliv.

Logicky je o 100% pravděpodobnější, že problém vyřešíte, když ho budete řešit s konkrétními lidmi kterých se to přímo týká, než že půjdete na nějaké konstelace a budete vyvolávat démony a mrtvé.

Komentáře

Ikona diskutujiciho DanielPeavey 2016-10-31 08:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem hledal nějakou dobu Informace o tomto tématu a není pochyb o vaše webové stránky zachránil svůj čas a já mám požadované informace. Váš příspěvek byl velmi užitečný. Díky.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek