Zloba – Královna černé magie

20.12.2014 v Doporučení 44

Zloba – Královna černé magie

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný / Romantický

USA / Velká Británie, 2014, 97 min

Viděla jsem úžasnou ,,pohádku“, kterou bych velmi ráda doporučila dál. Úžasný obraz, výborné originální nápady, jak na základě klasických příběhů vytvořit něco úplně nového.

Na první pohled mě nejvíc dostaly efekty a grafika.

Jak hlavní hrdinka létá, její obrovská křídla – super! Dokonce si přijdou na své i milovníci éterických víl, takže polovinu filmu jsem byla napnutá a kulila oči, druhou půlku jsem se roztékala blahem nad pohádkovými bytostmi, které ve filmu jsou.

Film má velmi pěkné poselství – Že není vše hned tak, jak se na první pohled zdá a nikdy nemůžeme soudit ani odsuzovat, když neznáme celý příběh.

A tak postava, která je v klasickém zpracování ,,záporná“, je zde vlastně opak. Celý film budete fandit rohaté Zlobě (hraje Angelina Jolie a velmi jí ta role sedla). Protože nakonec přes všechno zlé co se jí stalo, je to právě ona, kdo zachrání celý příběh.

Nepřijdete ani o dojemný a slaďoučký happy end, kdy se všichni nakonec usmíří a poplácají po zádech… Zkrátka tuto pohádku si nesmíte nechat ujít.

Disney’s Maleficent – „Dream“ Trailer

https://www.youtube.com/watch?v=_pgmFAOgm5E


Oficiální popis filmu

Snímek Zloba – Královna černé magie vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále, Auroru, krutou kletbu. Jak princezna roste, ocitá se přímo v samém středu narůstajícího konfliktu mezi lesním královstvím, které si zamilovala, a lidským královstvím, ze kterého pochází. Zloba si uvědomuje, že princezna může být klíčem k míru mezi oběma říšemi a je tak nucena k nemilosrdným činům, které oba světy navždy změní.

….. Jen jedna technická poznámka na závěr: Ve filmu je velká díra v příběhu, protože třetí malá víla nestihle dát dítěti u kolébky svůj dar. Pořád jsem čekala, že si to režisér schovává na něco důležitého, že pak přijde a něco tím zachrání, protože ještě nedala dar! Ve skutečnosti se nic nestane, tohle úplně vyšumí a třetí víla je tím pádem ve filmu úplně zbytečné křoví, co se jenom hihňá. Prakticky jen dělá třetí do počtu. To sakra hodně nedomysleli, ale budiž. Film to vyvažuje obrovskou spoustou jiných úžasných nápadů.

Kam dál:

Další doporučené filmy – ZDE

Znáte skvělý film, který stojí za zmíňku? – Doporučte mi ho ►mailem◄

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho myshoolka 2014-12-20 09:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě v tomto filmu hodně zaujalo to, že všechny pohádkové bytosti "pálí" kov… 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2014-12-20 10:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je taky zajímavá analogie 🙂

Ikona diskutujiciho Blaf 2014-12-20 10:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Viděla jsem ji hned, jak vyšla v kinech. Zase něco po dlouhé době, co se povedlo 🙂

Ikona diskutujiciho Alison 2014-12-20 10:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na film jsem šel hlavně kvůli Angelině, je to má oblíbená herečka. Vůbec mě to nesklamalo.

Ikona diskutujiciho Daniela 2014-12-20 13:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, pohádku jsem ještě neviděla, ale při brouzdání na youtube jsem našla, že je podprahově naprogramovaná jako pozvánka k satanismu. Pamatuju si z toho akorát jednu annunaki sochu, která drží dítě nebo tak něco. Ale už jsem od někoho slyšela, že ten příběh je moc hezký. Asi se na ni kouknu. Však o podprahovkách vím a hodně symbolů už taky poznám. Ale malým dětem bych to asi nepustila.

Ikona diskutujiciho Ailin 2014-12-20 15:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nedávno jsem tuhle pohádku viděla a je opravdu nádherná! :-) Máš pravdu, že ta role Angelině sedla :-).

Ikona diskutujiciho Alue 2014-12-20 16:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: No, upřímně… já už tak nějak automaticky předpokládám, že všechno co je z Ameriky, speciálně DISNEY, obsahuje podprahovky. Bohužel… přesto se na filmy dívám.

Ikona diskutujiciho Kač 2014-12-20 18:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na pohádku se chystám podívat už delší dobu, Disney tvorbu mám moc ráda, ačkoli vím, že se v jeho dílkách vyskytuje obrovské množství podprahovek :/ Jsem ale toho názoru, že rozhodně méně, než v Harry Potterovi, kterého však naprosto miluju, takže to už prostě víceméně neřeším :D Člověk by se už nemohl dívat pomalu na nic, existuje sice široké spektrum úžasných nízkorozpočtových filmů, které často s přehledem překonají tyto "blockbustery" plné podprahovek, ale kdo se čas od času rád nepodívá na nějaké "vizuální orgie", že? 🙂 :D

Ikona diskutujiciho Namasteen 2014-12-20 19:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tedy..čekala jsem jakoukoliv reakci na tuhle "pohádku", ale tuhle ne 🙂 Tenhle film byl nejhorší za poslední dobu. Bohužel mi příjde víc špatný než dobrý. Jistě, děj se odehrává v krásném lese plném bytostí..to byla také jediná část, která se mi líbila. Hned při prvních vteřinách filmu mu ukápla slza, protože ten výjev lesa byl moc hezký 🙂 Pak už to stálo za prd. Nejsem žádný fanatik do podprahových dat apod., z toho by se jeden akorát zbláznil. Ale tohle bylo už moc i na mě. Chápu, že tento web je orientovaný jinak, a graficky je to nádherná podívaná. Ale rohy? Červená rtěnka? Postel vypadající jak obětní oltář? Hrad jak peklo? Oživlé stromy mající obličej Bafometa? Polibek od muže nefunguje, ale od ženy ano? Trnová koruna? Vševidoucí oko z výjevu za zástěnou? To, jak Angelině znovu přirostou křídla zrovna před oltářem, a vypadá u toho jak černý anděl? I ten závěr..nevinné panně se klaní cosi s obličejem Satana. Nevím nevím…:)

Ikona diskutujiciho Otazníček 2014-12-20 20:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ta třetí víla(zelená Plevelka) říká Růžence :" Já ti přeji abys našla…" – chtěla říct lásku.. a lásku(Filipa) jí nakonec přinesla kletba od Zlobilky.. jen skutečná láska dokáže zlomit kletbu – takže Zlobilka tím, že na Růženku uvalila kletbu, tím jí přinesla do života pravou lásku ve formě polibku od Filipa, kterého Růženka dostala jako dar od Plevelky – dostala dar skutečné lásky.. čili dary od víl se jí vyplnily – spanilost(Střelka), blaženost(Žmulka) a lásku(Plevelka)..

Ikona diskutujiciho onyxxx 2014-12-20 21:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]:…souhlasím…malým dětem určitě nepouštět…ani já neměla při ukázkách libé pocity

Ikona diskutujiciho Luz 2014-12-20 21:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky jsem to nedávno viděla, moc jsem od toho neočekávala, ale bylo to nakonec pěkné – o tom, jak nevinná laskavá bytost může vyléčit někoho, kdo zahořkl a zatvrdil se, to byly hezké scény. Ale přišlo mi zvláštní, že se vždycky jmenovala Zloba, i když ještě zlá nebyla – proč?

Ikona diskutujiciho Alue 2014-12-20 21:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: … a stejně to je krásná pohádka.

Ikona diskutujiciho Kač 2014-12-20 22:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jinak, pohádku jsem právě dosledovala a moc se mi líbila 🙂 Čekala jsem něco o poznání "temnějšího", ale toto bylo naprosto milé, roztomilé a já si jí moc užila 🙂 Půlku pohádky jsem tetelila štěstím a usmívala 🙂

Ikona diskutujiciho BE 2014-12-21 02:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dnešná mlaď už nerozozná čo je čisté a čo podvratné. Mágia takouto je. A Joliová, no čo už si môžme myslieť o žene, ktorá si dá odoperovať ženskosť.

Ikona diskutujiciho Lúthien 2014-12-21 09:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Popravdě tuhle pohádku jsem dlouho odkládala…. odrazoval měl ten název: ZLOBA: Královna černé magie……. ale po tvém doporučení jsem si pohádku stáhla a včera večer jsem se na ní podívala….. a vážně nelituju….. moc krásná pohádka :)…. tohle jsem od toho vážně nečekala…. takže za mě jsem příjemně překvapená a líbilo…. krásný konec…. líbí se mi, jak je tu ukázáno, že pravá láska (bezpodmínečná) nemusí vždy být jen mezi mužem a ženou :)…

Ikona diskutujiciho Amálka 2014-12-21 10:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pohádku jsem ještě neviděla a ani jsem to neměla do budoucna v úmyslu. Po přečtení příspěvku a diskuse ji ale nejspíš shlédnu:)

Ikona diskutujiciho Otazníček 2014-12-21 11:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: to je teplý.. :D

Ikona diskutujiciho Alue 2014-12-21 11:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: Jen připomínám, že tahle paní plive na film, který ani neviděla. Ale moc mu rozumí, ona se na rozdíl od nás ostatních blbců nepotřebuje seznámit s filmem, který posuzuje… 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2014-12-21 11:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: Proč? Copak tebe tvoje mamka nemiluje? Já znám celou řadu lidí, kteří kdyby mi dali takhle pusu na čelo, tak se taky probudím a nemusí to být hned můj muž. To je naopak krásné… Mě se třeba líbilo, že vznikla pohádka, co se netočí kolem klišé ,,dva milenci se hledali až se našli"

Ikona diskutujiciho Luz 2014-12-21 12:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: Ano, právě jak viděla tu holčičku vyrůstat a Aurora měla v sobě takovou dětskou roztomilost a lásku, tak si Zlobu získala a ta si pak uvědomila, že k ní cítí lásku – mateřskou, ne romantickou, neboť romantická láska přece není jediná, která existuje! Nechápu, jak to mohlo někoho pohoršit. Vlastně Aurora zachránila Zlobu z její nenávistnosti a ta potom zachránila ji z té kletby.

Ikona diskutujiciho blog-modni-policie 2014-12-21 12:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Všichni mi doporučovali, ať se na Zlobu podívám. Asi to konečně udělám. :D Super článek.

Ikona diskutujiciho Otazníček 2014-12-21 13:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: prostě se mi víc líbí happyend- klišé "on a ona", než "ona s onou, nebo on s ním".. pohádka mě bavila a je podle mě i krásná, podle mě má ale o dost větší grády klišé o milencích – romantika, básnička, hvězdička – Princ a Růženka.. kdybych takhle měl tu kletbu, tak by mi třeba nebylo jedno, kdo by mě zachránil z věčného spánku – chtěl bych polibek jen od ženy, která mě fakt miluje ze srdce a né od mý starostlivý a divoký tety, která mě taky miluje ze srdce, ale trochu jinačího typu..

Ikona diskutujiciho Alue 2014-12-21 13:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[23]: Bylo by mi to úplně jedno. Byla bych šťastná za člověka, který mě má upřímně rád, nebo mě upřímně miluje a pomůže mi… Mám celou řadu lidí, se kterými nejsem příbuzná, ani nejsme v milostném vztahu a přesto mě milují. Akorát trochu jiným způsobem, než je obvyklé. – A vysvobození bych brala od všech, klidně by mě mohli líbnout všichni naráz :D

Ikona diskutujiciho Luz 2014-12-21 14:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A s tím princem – ten film dává možnost, že oni opravdu budou spolu, je tam začátek jejich lásky. Ale v té fázi, kterou jsme viděli, to bylo zatím jenom okouzlení, ne opravdová láska, vždyť se vůbec neznali. Ta opravdová láska se z toho teprve vyvine časem.

Ikona diskutujiciho Luz 2014-12-21 14:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takže (ještě k mému poslednímu komentáři) je to pojetí lásky opravdovější než v klasických disneyovkách, protože u lidí, kteří se potkali jednou, nemůže být řeč o pravé lásce, k tomu se musí dozrát.

Ikona diskutujiciho Otazníček 2014-12-21 14:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: tomu rozumím… přesto bych stejně raději žil s pocitem, že mě zachránila polibkem krásná princezna, která mě miluje od srdce a né moje teta Střelka, babička Žmulka, maminka Plevelka nebo další víly – nebo nedejbože strejda.. vím, že mě milují upřímně, ale nejlepší vysvobození podle mě bude vždycky od princezny.. 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2014-12-21 15:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: A to se mi moc líbilo, že je tam patrný jasný rozdíl a je tam jasně ukázané, že první pobláznění ještě není skutečná láska 🙂 To byl takový dost silný okamžik.

Ikona diskutujiciho Lúthien 2014-12-21 15:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]:co je na tom teplého? :D …. vždyt bezpodmínečná láska není jen o partnerské lásce mezi odlišnými pohlavími….. bezpodmínečně by sme se měli milovat všichni… už jen jako bytosti ;)….. ona jí milovala doopravdy…. jako svou dceru…. takže to byla pravá láska.. no ne? 😉

Ikona diskutujiciho Lúthien 2014-12-21 15:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: přesně tak sem to myslela :)…..

Ikona diskutujiciho Otazníček 2014-12-21 16:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[28]: je mi 24 a něco jsem si už prožil.. těch, který mě milují si vážím podle toho jak vnitřně uznám za vhodný – jak se ke mě chovali, jak si vážili oni mě, jaký jsou uvnitř ve skutečnosti – umím si lidi řádně procinknout, abych věděl co jsou zač a jdu přitom do hloubky.. vážit si a být vděčný za věci je snad úplnej základ – zvláště těch, co pro mě nebyly samozřejmost.. to je mi jasný..

Ikona diskutujiciho colourfulworlds 2014-12-21 20:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě se film ze začátku líbil, jen mi vadily ty rohy, které má hlavní hrdinka, ale pak se o zdálo bý nějak vyvážené, děj, postavy…ale celkový dojem je takový všelijaký.

Ikona diskutujiciho Odpovědníček 2014-12-21 22:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[31]: takých samotných je veľa, ja od útleho veku … pustovníctvo to volám. Myslitelia, filozofi, žili väčšinou sami. Ono často život v dvojici vysiluje. – Mám hodne rokov a tiež s tým neviem "pohnúť".

Ikona diskutujiciho medicnman 2014-12-22 16:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]:Souhlasím s Namasteen, od krásné pohádky je toto dílo hodně vzdálené a plné symboliky satanismu bohužel, ale to už naznačuje Angelina v hlavní roli. Rozpačitě jsem se dodívala do konce a podle diskuze je vidět, že Disney bravurně vládne mozkům.

Ikona diskutujiciho 35 2014-12-22 17:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bola som v kine,, po dlhom čase, tiež rozprávka. Skúste ísť na "Vianočná hviezda". Porovnať je dobré.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-12-22 20:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[36]: BE, nemusíš sem chodit jakože ,,pod jinou identitou". Nemáš diskuzní ban, akorát ti nebudu zveřejňovat příspěvky, kde mě jednou kamenuješ a říkáš mi jak skončím špatně a o deset minut později mi tu píšeš, jak mě miluješ…. Takže na klid. Piš normální příspěvky, něco jako je tenhle poslední, zdrž se prosím osobních útoků, osočování, vyhrožování a všechno bude OK. Mimochodem jsi mě taky nařkla, že jsem ,,si udělala z hartakose nepřítele"… To také není pravda. Psal blbosti, já ho tady nechtěla, lidé ho tu nechtěli, několikrát jsem mu to napsala slušně, ale místo respektu si odplivnul a psal kidypidy dál… Nakonec se stáhl sám, pochopil to. Takže zase na klid. Nikdo si tu z nikoho nepřátele nedělá, to akorát ty pořád někde hledáš nějakou kontroverzi, potřebuješ drama, potřebuješ nepřátele, týmy a útoky…. A pak už se ani nepodepíšeš sama za sebe, protože máš strach, že ti to neodkliknu, protože jsi přešlápla mnohokrát čáru a víš to o sobě.

Ikona diskutujiciho BE 2014-12-22 21:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[37]: Alue, chodilo sem hodne lidí pod viacerými nickmi.

Ikona diskutujiciho Lorána 2014-12-26 22:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za tip. Bylo to moc příjemné a obohacující :-))

Ikona diskutujiciho Amálka 2014-12-28 10:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Včera jsme pohádku doma konečně shlédli a moc se nám všem líbila. Podle toho, jak se film původně prezentoval, jsem čekala úplně něco jiného, ale bylo to milé, nápadité, Angelině ta role vyloženě sedla a překvapila mě obyčejná, přirozeně hezká Růženka. Jen ten král tam, je opravdu král všech blbců:)

Ikona diskutujiciho Přemek 2014-12-29 23:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[28]: Tuto odpověď bych si dovolil drze připodepsat i za sebe.

Ikona diskutujiciho Přemek 2014-12-29 23:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Film se stahuje, dost jste mě tou diskusí naladili… Podle ní nán pocit, že je to příběh o mnohých z nís. Je to příběh vyhnance. Tedy vyhnankyně – někoho, koho společnost nepřijala a kdo se musel zatvrdit. A působí to na mě jako příběh, který naznačuje cestu, jak i jako vyhnanec najít štěstí, najít sebe sama a svou cenu… Ale to jen hádám. Těším se, až to shlédnu.

Ikona diskutujiciho Aria Keboke 2014-12-30 20:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Shlédla jsem tuto pohádku bez předsudků a musím říct, že se mi velice líbila, ačkoli Angelina mi není sympatická, ta role jí sedla. Hodně mě zaujalo to, že přírodní bytosti pálil kov a samozřejmě, že pravá láska nemusí být jen milenecká ale i mateřská. Ve všech pohádkách mi vždycky přišlo naprosto absurdní, když se dva znali 10 vteřin a už z toho byla pravá láska. Ale nad Růženkou jsem se rozplývala, byla tak miloučká, a taky se mi líbil ten havran. To že tam byly podprahovky je jasné, u spousty scén mi projel tělem takový nepříjemný pocit, ale já to dokážu tak nějak odsunout stranou a soustředit se na to hezké, a tahle pohádka měla moc pěkné poselství. 🙂

Ikona diskutujiciho ver sobe 2015-01-01 18:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásná pohadkaaaa ;-) dnes jsem koukla po dlouhé době na pohádku legenda ( z roku 1985) temné ale dobro vždy zvítězí …krásné ;-) jednorožci, skřítci, vila , atd..

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek