10 Důvodů proč se nikdy nevzdávat

22.7.2021 v Psychologie 3

Koukněte se na seznam vždy, když budete potřebovat motivaci a podporu.

1. Pakliže jste naživu, všechno je možné.
Jediným důvodem pro kapitulaci je smrt. Dokud jste naživu, můžete se snažit uskutečňovat své sny. Jak to řekl v jednom z mých oblíbených filmů Láska nebeská otčím malému chlapci: „Je to jako ve filmu. Dokud neběží titulky, ještě není pozdě.“ Vše musí mít dobrý konec a když něco skončí špatně, tak to ještě není konec.2. Buďte realisti.
Buďte si vědomi toho, že pravděpodobnost, že něco zvládnete na první pokus, je velmi malá. Je potřeba čas a zkušenosti, abyste se naučili, jak na to. V procesu budete dělat chyby. Je potřeba, abyste se z nich poučili a nechali je Vás posílit. Pamatujte, že úspěch znamená 10 000 hodin praxe.

3. Jste silnější, než si myslíte.
Jeden malý neúspěch není dost, aby Vás zastavil při dosažení velkého úspěchu. Zároveň ani 10, 100 nebo 1 000 neúspěchů Vás nezastaví. Jak jednou řekl Michael Jordan: „Netrefil jsem koš asi  9 000x, prohrál jsem asi 300 zápasů, 26x na mě závisel výsledek celého zápasu, ale já jsem zklamal. Ve svém životě jsem byl hodně často neúspěšný a právě proto jsem úspěšný.“

4. Dokázal to už někdo před Vámi?
Když to někdo jiný mohl udělat, zvládnete to i vy. I když je to třeba jen jediný člověk na světě. To se musí stát dostačujícím důvodem proto, abyste se nikdy nevzdávali. I když to před Vámi nikdo ještě nedokázal, staňte se prvním, kdo to zvládne. Můžete dokázat to, co chcete udělat. Neúspěch přichází pouze, když se vzdáte a vy jste ten jediný kdo rozhoduje o tom, kdy nebo jestli se vzdáte.

5. Věřte ve své sny.
Nezrazujte sami sebe. V životě potkáte mnoho lidí, kteří Vám řeknou, že chcete dosáhnout nemožného. Nedovolujte nikomu ničit své sny. Vzpomeňte si na slova Walta Disneyho: „Když si to můžete představit, můžete to i zrealizovat.“.

6. Zlepšujte svět.
Když dosáhnete všeho, čeho jste chtěli dosáhnout, můžete použít svůj úspěch ke zlepšení života ostatních lidí. Dejte světu vše nejlepší, co máte v sobě a obdržíte zpět celý svět.

7. Poslouchejte své srdce.
Kdyby známí vynálezci poslouchali názory okolí, tak bychom teď neměli elektřinu, žárovky, auta ani internet. Ačkoliv Vám všichni okolo Vás říkají, že něco nejde, přesvědčte je o opaku. Bude Vás to stimulovat k rychlému výsledku.

8. Zasloužíte si štěstí.
Nikdy nedovolte nikomu jinému tvrdit Vám opak. Nevěřte, když Vám říkají, že být nešťastný je Váš osud. Zasloužíte si štěstí a úspěch. Zachovávejte si tuto náladu a nikdy se nevzdávejte před dosažením svého cíle.

9. Buďte zdrojem nadšení a podpory pro ostatní.
Kdo ví, čeho mohou dosáhnout ostatní lidé, když pro ně nepřestanete být zdrojem nadšení.

10. Úspěch přichází vteřinu před poražením.
Často, když se cítíte, že to chcete vzdát, nacházíte se blízko k tomu, aby jste udělali velký krok dopředu. V každý okamžik svého života se nacházíte pouze jediný krok k úspěchu. Přeji Vám hodně sil a nikdy se nevzdávejte.

převzato ze ZdrojeKomentáře

Ikona diskutujiciho nagualista 2021-07-22 08:36:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A za jedenácté. Pokud dokážeme sundat ego z trůnu, je možné i nemožné. Je to ego, které nás drží ve vězení nevědomí.

Ikona diskutujiciho tauri 2021-07-22 23:30:25
Ikona diskutujiciho
sipka

A co když ego se jen musíme chtít snažit pochopit a být osobností, která se konečně může projevit? Protože skutečný egoista je prostě ten, co je vše jen o něm..proto ho nikdo jinak nevyslyší a hold to jen bere hrubou silou..
Vše je o tom, jak s tim pracujem…buď je to pomocník, nebo zbraň.

Ikona diskutujiciho jarca 2021-08-03 11:20:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejtěžší věc v životě je rozhodnout se udělat první krok….
Ale ještě těžší je udělat ten druhý krok..a pak ty další.
A vydržet. Kde je vůle, tam je I cesta.
Stojí při nás andělé strážní a ti nás na naší cestě vedou a pomáhají nám.
Nejdražší věc v životě je náš ČAS,.proto bychom ho neměli zbytečně ztrácet, ale vychutnat si ho plnými doušky….

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek