10 Meditačních tipů, jak se zbavit destruktivity

19.8.2021 v Energie 7

Mnoho psychologů a odborníků z různých oborů již zmínilo několik klíčových zajímavostí o meditaci. Bylo zjištěno, že na světě medituje zhruba 200 až 500 milionů lidí. Destruktivita je jednou z oblastí, která je neustále nadhazována v různých otázkách a odpovědích týkajících se meditace. Destruktivní myšlenky a lidé jsou vysavači energie. Abyste mohli žít plodný život, je třeba je odstranit. Existuje spousta taktik, které vám pomohou zbavit se toxické energie přicházející z vnějšího prostředí, nebo z vaší mysli.Zde je 10 meditačních tipů, které vám pomohou zbavit se destruktivity

1. Vyčistěte svou energii
Vyčištění vašeho vnějšího prostoru je důležité pro vaši fyzickou pohodu. Předtím však musíte zajistit, aby energie, která vychází z vašeho nitra, byla čistá pro vaši duševní pohodu. Vaše mysl potřebuje očistu od špatné energie, stejně jako vaše tělo. Většina těchto špatných vibrací pochází z potlačování stresu, nebo ze zraňujících emocí, které u nás občas vyvolávají okolní lidé, či složité životní situace. Právě z tohoto důvodu je energetická hygiena opravdu důležitá při zbavování se destruktivity.

2. Odstranění destruktivních vlivů
Ne každý, koho potkáte, má na vaši osobnost konstruktivní vliv. Ve skutečnosti mohou někteří jedinci vaši vlastní dobrou energii narušit. Možná se vám nepodaří vyhnout se špatným lidem v práci, nebo doma, úplně. Je proto důležité podniknout vědomé kroky ke zkrácení doby, po kterou se v jejich blízkosti zdržujete. Buďte moudří při výběru přátel a rozhodujte se, s kým se budete stýkat. Snažte se budovat vztahy pouze s dobrými lidmi. Omezte nebo se zcela vyhněte také stykům s lidmi, kteří mají tendenci být většinu času urážliví a nešťastní.

Každý den hned po probuzení si zapište 3 věci, které vám dodávají blažený pocit ze života. Začněte to praktikovat a uvidíte, jak vděční budete za věci, které ve svém životě máte.

3. Udržujte své vnější prostředí v čistotě
Co vás na tomto obrázku zaujalo? Jak úhledně vypadá, že?

Jistě máte pocit, že můžete pracovat v klidu, když váš stůl vypadá takto. Čisté a svěže vonící prostředí je vždy omlazující pro vaši duši. Chcete-li ze svého života odstranit destruktivitu, musíte se zbavit veškerého nepořádku ze svého domova a kanceláře. Udělejte si čas na důkladný úklid. Neumývejte jen nádobí a nevytírejte podlahy, ale nechte úklid rozšířit do každého zákoutí. Vyhoďte všechny staré noviny a dokumenty, stejně jako oblečení a časopisy. Přestaňte staré věci uchovávat, protože fungují jako nádoby, které v sobě zadržují destruktivní energii.

4. Otevřete okna
Otevření oken v domě i v kanceláři podporuje volný tok světla, čerstvého vzduchu a konstruktivní energie v interiéru. Chcete-li okenní prostor ozvláštnit, pověste na okna barevné závěsy a mějte kolem sebe rostliny. Kromě toho zvažte možnost trávit čas venku, kde se budete dívat na vesmír a na svět. Nastavte svou mysl tak, aby vstřebávala pouze dobré myšlenky a pocity.

5. Změňte způsob svého myšlení
Buddha kdysi řekl: „Na co myslíš, tím se stáváš. Co cítíš, to přitahuješ. Co si představujete, to vytváříte.“ Tato slova jsou naprosto pravdivá. Uvědomte si, jak přemýšlíte, a věnujte čas tomu, abyste se očistili od destruktivních myšlenek. Přestaňte se zabývat maličkostmi, protože ty postupně ovládnou váš život. Neplýtvejte energií na to, abyste soudili druhé, nebo si na ně stěžovali. Místo toho praktikujte více lásky, a to jak k sobě, tak k lidem ve svém okolí. Klidně si odpusťte a uvědomte si, že nikdo není dokonalý. Zabráníte tak tomu, abyste se kvůli svým nedostatkům, nebo chybám, sabotovali.

5+1. Dejte si koupel
Může to znít divně, ale snadno proveditelná činnost, koupání, je velmi účinná při zvyšování vaší osobní energie a zároveň vás udržuje svěží a aktivní. Chcete-li si koupelovou rutinu zpestřit, přidejte do vody nerafinovanou mořskou sůl nebo esenciální oleje, které svou vůní zklidní vaše smysly. Stačí se uvolnit a půl hodiny se máchat. Je známo, že tento způsob koupele pomáhá lidem osvěžit mysl a zároveň zvyšuje úroveň vitality, kterou pociťují.

7. Vezměte si papír a zapište si všechny své starosti
V každém okamžiku se vám může v hlavě odehrávat spousta věcí a může být těžké zjistit, co přesně vás trápí. Když si všechno, co vás trápí, napíšete na papír, bude pro vás pochopení vašich problémů jasnější. Když své problémy vyložíte na něco vnějšího, pomůže vám to jasně si je představit a analyzovat jejich řešení.

8. Meditujte
Věděli jste, že meditace může pomoci zvýšit produkci serotoninu? To je jedno z velkých témat k diskusi týkající se otázek a odpovědí k meditaci. Serotonin je zodpovědný za zlepšení vašeho chování a nálady. Proto pravidelná meditace pomáhá snižovat úzkost a odstraňovat destruktivní myšlenky a zároveň činí vaši mysl jasnější a klidnější.
Když meditujete, činíte aktivní kroky k tomu, abyste svému energetickému systému poskytli potřebnou léčbu. Stačí, když si najdete klidné prostředí a začnete meditovat. Můžete také vyhledat odborné vedení pro jakýkoli druh otázek a odpovědí týkajících se meditace.

9. Vizualizace
Nejlepší věc, kterou můžete udělat, když vás začne trápit nějaký problém, je vizualizovat si dobrý výsledek dané situace. Vizualizace dobrých výsledků může pomoci obnovit konstruktivní pocity a energii. Manifestujte to, co byste si v dané situaci nejvíce přáli, aby se stalo. Představte si to a pokuste se také procítit emoce, které plynou z realizace tohoto konečného výsledku. Snažte se tento pocit udržet. Pokud nemůžete lokalizovat, odkud špatný pocit pochází, myslete na něco, co vám dělá radost, například na svůj největší sen.

10. Pravidelně cvičte
Vědci poskytují přesvědčivé důkazy o tom, jak cvičení může pomoci zbavit se úzkosti, stejně jako deprese a stresu. Je známo, že cvičení, nebo intenzivní fyzický pohyb, uvolňují v našem mozku hormony dobré nálady, jako je dopamin. Proto mají jednoduché věci, jako je běh, zvedání činek, plavání a jóga, konstruktivní vliv na vaši náladu a celkové zdraví. Bez ohledu na to, co se děje, je důležité zapojit se do nějaké fyzické aktivity, abyste ze svého života odbourali destruktivitu.

Destruktivity se musíte zbavit úplně
Omezující přesvědčení a destruktivita vám mohou uškodit více způsoby, než si myslíte. Destruktivní pocity jsou toxické a mohou snížit vaši radost nebo produktivitu, pokud nepodniknete kroky k jejich ovládnutí. Použijte výše uvedené tipy a cílevědomě pracujte na tom, abyste se těchto destruktivních myšlenek a pocitů zbavili a mohli si tak vybudovat sebedůvěru a šťastnější život.

překlad © Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2021 / podle Zdroje

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Zora 2021-08-19 02:08:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdy přidáš nové video na youtube

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-08-19 09:02:43
Ikona diskutujiciho
sipka

… až budu moct 🙁

Ikona diskutujiciho Tomatto 2021-08-19 06:35:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tyto věci jsou praktické, ale u mne je mnohé nerealizovatelné. Třeba to okno si mohu otervřít jedině až v pozdních nočních hodinách a nebo když do něj pere silné slunce a nebo prší, protože jinak mám v bytě hnusný cigaretový zápach. A nebo mám vážný problém dát v hlavě už jen dohromady ty tři věci, který mi mají dávat nějaký blažený pocit ze života.

Ikona diskutujiciho izairi 2021-08-19 09:26:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško proč nedáváš do diskuze moje komentáře pro Krále Miroslava. Už včerejší se nezobrazil a dnešní taky ne.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-08-19 12:37:16
Ikona diskutujiciho
sipka

protože nevidím důvod proč bych měla pouštět na svůj web agresivní komentáře kde jsou na sebe lidi sprostí a netýkají se tématu článku. hnusu je na internetu dost i bez toho

Ikona diskutujiciho izairi 2021-08-19 15:39:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sprostá? Ke komentáři u článku ze 2.12.2020 jsem mu poslala odkaz na fotky modrookých černochů (protože tvrdil,že na světě neexistuje modrooký černoch nebo arab) a zeptala jsem se ho,jestli den před napsáním toho komentáře vylezl z jeskyně. K tomu druhému článku (o měsíci už nevím ze kdy) kde psal ty žvásty,že Země je placatá,jsem mu poslala odkaz na video Stejka kde mluví o tom proč Země placatá být nemůže,a napsala sem- placatá Země? 😂😂😂. Fakt nevím co na tom bylo sprostého. Kdybych byla sprostá,tak bych mu napsala co si myslím o jeho trapných,dlouhých,dementních žvástech,a to by byla jízda. Já ale sprostá nejsem ( ano někdy jsem ironická nebo tak,ale ne sprostá,chodím totiž na tadesco) Tohle nezveřejňuj,je to jen pro tebe. Co myslíš,je to pravé jméno nebo trpí velikášstvím nebo je reptoš (když je veličenstvo)

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-08-19 18:31:17
Ikona diskutujiciho
sipka

a proč vůbec reaguješ na takové nesmysly? já to tady prostě nechcu. proč se nezaobíráš něčím hezkým?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek