10 Tipů, jak vychovávat dítě k duchovnímu růstu

12.5.2021 v Psychologie 6

1. Neumírej, pokud máš v sobě pořád hudbu
Tohle je něco, co jsem od svého otce slyšela pořád dokola: „Nikdy nebudeš litovat toho, co v životě děláš. Budeš litovat jen toho, co neuděláš.“
Všechno, co jsem kdy udělala, mě něco naučilo, ať už to vyšlo, nebo nevyšlo. Někdy tak prostě zjistím, co nechci.
Všímejte si, jestli se pohybujete směrem K nebo OD toho, co ve vás vyvolává nadšení. Pokud budete dávat pozor a necháte se vést svou intuicí, nebudete se muset starat o to, abyste neumřeli s nevyužitou hudbou stále uvnitř sebe.2. Měj otevřenou a nezávislou mysl
Stáváme se tím, o čem celý den přemýšlíme – to je jedno z největších tajemství, o kterých spousta lidí neví, když prožívají své životní poslání. Na co myslíme, je věc naší mysli. Pokud je tato vnitřní neviditelná síla, nazývaná ,,naše mysl“, uzavřena vůči novým myšlenkám a nekonečným možnostem, je to ekvivalent zabití toho nejdůležitějšího aspektu naší samotné lidskosti.
Mysl, která je otevřená a nezávislá na žádném konkrétním způsobu bytí nebo života, je jako prázdný kontejner, který umožňuje novým a nekonečným možnostem vstup a další zkoumání.

3. Nemůžeš dát lidem to, co sám nemáš
Teď se vám to může zdát nemožné, ale jednoho dne se všichni podíváme zpět na bouře, které jsme prožili, a tiše jim poděkujeme. Pro mnohé z nás jsou to právě bouře našeho života, které nám poskytly soucit, laskavost a jemnost, které bychom jinak možná nezískali. A které nyní můžeme dávat ostatním, protože jsou v nás.

4. Nauč se ocenit ticho
Už dlouho znám jednu moudrost, obsaženou ve starověkém aforismu: „Hudbu dělá ticho mezi notami“
To je pravda, kterou jsme se s manželkou pokoušeli sdělit všem našim dětem, když jsme se snažili udělat z našeho domova chrám klidu a míru, při velkém hukotu naší velké rodiny. Vše se vynořuje z ticha.

5. Vzdejte se své osobní historie
Naše osobní historie jsou všechny věci v naší minulosti, které nás udržují stejné. Pokud ,,být pořád stejný“ už není to, co chceme, musíme opustit naši historii.
Když to uděláme, opustíme všechnu víru, kterou jsme o sobě měli. Víru, která nemusí být ani pravdivá.
Když opustíte minulost, možná zjistíte, že jste v současnosti více naživu. Pokud se vám nelíbí, kde nyní ve vašem životě jste, musíte změnit způsob svého myšlení.

5+1. Nemůžeš vyřešit problém s tou samou myslí, která ho vytvořila
Pravidelně bych dětem připomínal, že jejich pojetí sebe sama není nic jiného, než všechny věci, o nichž věří, že jsou pravdivé. A pokud jim to, o čem věří, že je pravda, napomáhá vytvářet situace, ve kterých jsou nešťastní, nebo dokonce nezdraví, pak je před nimi velká výzva. Aby změnili to, čeho se doposud neochvějně drželi, jako absolutní pravdy. To je pro většinu lidí velmi obtížné a proto tolik lidí zůstává zaseknutých, protože mají raději tu svou pravdu, než aby byli šťastní.

7. Neexistují žádné oprávněné výčitky
Když jsme vyrůstali, existovalo slovo, které jsme nikdy nesměli říkat, ani použít. Táta vedl politiku nulové tolerance k zášti. Prostě nedovolil, aby kdokoli z nás obviňoval někoho nebo něco jiného, než sebe. To zakázané slovo byla ,,vina“.
Svoboda přichází v odpuštění a schopnosti nechat jít. Když se osvobodíte od svých minulých vin, zbavíte se strachu z budoucnosti.

8. Chovejte se k sobě, jako byste už byli tím člověkem, kterým byste chtěli být v budoucnu
Největší dar, který každý z nás dostává do vínku, je dar naší fantazie. Každá věc, která nyní existuje, byla kdysi pouhou představou. Nejprve je potřeba si představit vše, co bude existovat v budoucnosti.
V roli otce a učitele jsem cítil, že je na mně, abych svým dětem pomohl pochopit a uplatnit fenomenální důsledky tohoto základního pravidla: ,,Pokud chceš něco dokázat, musíš nejprve být schopen to od sebe očekávat.“

9. Uvažuj o svém božství
Když jsme byli malí, moji bratři, sestry i já, jsme byli našimi rodiči učeni o tom, že božství sídlí v každém z nás. Že naše božství není něco, co bychom potřebovali hledat venku. Najdete to, když se podíváte dovnitř sebe.

10. Moudrost je vyhýbání se všem myšlenkám, které vás oslabují
Všechno, co jsem kdy chtěl pro své syny, dcery i pro všechny, kteří četli moje knihy a chodili na mé přednášky, bylo uvědomit si, že si vždy mohou vybrat myšlenku, která je posílí, na rozdíl od těch, které je činí křehkými a slabými. Toto je jedna z největších lekcí, které můžeme všichni uplatnit každý den v našem životě.
Moudrost je vyhýbání se všem myšlenkám, které vás oslabují. Nebo, jak mě děti tolikrát slyšely říkat: „Tvůj život je výsledek všech možností, které sis vybral. Tak vybírej dobře.“

překlad © Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2021 / podle Zdroje / autorkou originálu je Serena J. Dyer, která tento text dala do své knihy ve spolupráci s otcem Waynem a uveřejnila ukázku na webuKomentáře

Ikona diskutujiciho Lada 2021-05-13 01:02:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc hezký článek s roztomilé fotky. 😊
V posledních dnech jsem četla informace o Med Beds. Zajímalo by mě Aluško a další, jaký máte na to téma názor nebo pocit.

Všude čtu jen to natěšení, jak ze světa konečně zmizí rakovina, vyléčí to každou nemoc fyzickou i psychickou v nás našich blízkých. Navíc se nám omladěj, revitalizujou buňky, DNA, budeme opět vypadat mladistvě. Dokonce to má schopnost vymazat nežádoucí vzpomínky a myšlenky…

Copak jsem jediná na téhle planetě, která by si na to Lože Vyvrhelovo nelehla?? Jako mám už příznaky stárnutí v podobě nějakých těch vrásek, kůže už není co bývala. Mám i nějaké ty zdravotní potíže, zážitky mám bohaté jak drama, tak na radost.
Ale cítím, že tak to má prostě být. Všechny nemoce, nehody, dramata, traumata mají smysl, význam. Díky tomu se učíme a probouzíme. Probouzíme se k uvědomění toho, že nejsme pouze tělo a mysl.
Všechny tyto zkušenosti máme kvůli oddělení od vlastní duchovní podstaty. Když se spojíme opět sami se sebou, tak nemoce mizí samy. Máme v sobě superschopnosti a samoobnovovací procesy. Zapomněli jsme na to. Pokud se nenecháme dál oblbovat, tak to opět v sobě probudíme.

Všechny tyto podivné technologie nám jen lžou, že nemáme schopnosti uvnitř sebe. Udržují nás oddělené od Zdroje a naopak nás dělají závislýma na vnějších věcech.

Kdo člověku zaručí, že ho ta postel nepromění v nějaký hybrid? Zavání to opět propojování Boha s technologií. Odlákat pozornost od skutečné lidské vnitřní transformace.

Budu ráda, když sem kdokoliv hodí názor.
🤍

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-05-13 07:43:12
Ikona diskutujiciho
sipka

Když to fakt bude, lehnu si na to klidně jako první. Nezbožňuju nástroje matrixu jako je stárnutí, nemoci a utrpení, radši budu žít zdravá a šťastná pokud budu mít tu možnost. Ty postele zní jako strašné sci-fi, ale jestli to fakt někdo dovalí, tak neváhám.

Ikona diskutujiciho erness 2021-05-13 20:36:24
Ikona diskutujiciho
sipka

Za stárnutí jsou odpovědné telomery tvé DNA. Lidstvo, když bylo na planetě Zemi stvořeno za pomoci klonování jinou rasou je má záměrně upraveny, aby se věk dožití snížil na maximum asi nějakých 120 až 130 let. To je to, co může běžný smrtelník za optimálních podmínek a zdravě vedeného života biologicky dosáhnout. Vyjímku tvoří jen příslušníci skupiny správců planety. Ti maji telomery neupraveny a jejich reálná délka dožití se pohybuje zhruba kolem 900 až nějakých tisíc let. Tedy asi tak 10x tolik. Jejich mozky se za ty léta mají možnost vyvíjet mnohem déle a tak je dovedou používat na mnohem vyší úrovni a na mnohem více procent, než-li je dokáží používat běžní lidští smrtelníci. Běžným smrtelníkům se za tak krátkou dobu nestihnou ani plně totiž vyvinout a už jim degenerují. Ale správcům dává dlouhověkost možnost dosáhnout na vyšší ,,božské“ schopnosti. Já osobně chci z této dimenze ledatak vypadnout. Nestojím o to se zde vůbec ani náhodou zbytečně zdržovat.

Ikona diskutujiciho Yooo 2021-05-14 11:42:04
Ikona diskutujiciho
sipka

Popravdě jsem na tom podobne jako ty…začínám cítit ty roky.Musím ale svoje tělo pochválit.Je mi 45 let,přesto mi nikdo víc jak 35 let neřekne.
Když o MB čtu, mam silne pokušení ,ale muj vnitřní hlas argumentuje přesně stejne jako ten tvůj. Nabádá mě ,abych raději konečne dovolila svému tělu naplno projevit,co všechno dokáže a ceho je schopne. Vlastně tak nějak odjakziva,co si pamatuji, právě s tímto, že moje tělo je schopne všech takových „zázraků „,počítám! Když na to zapomenu a uviznu ve lži o lidské omezenosti,ubohosti a bezmoci,hned to poznám! 😉…začnu cítit ty roky!😉😆

Ikona diskutujiciho kiana 2021-05-30 21:03:21
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud si někdo umí opravovat tělo sám, tak už to dávno dělá a je mu jedno, jestli tu jsou/budou med-beds a nebo ne (nijak se ho to osobně netýká). Pokud si někdo neumí tělo opravovat sám, tak tím, že použije med-beds, žádnou regenerační sílu svého těla neztrácí (nemůže ztratit něco, co nemá..). Je to asi jako když neumíš telepatii a někdo ti nabídne stolní kabelový telefon/pc s internetem přes kabel s emailem, ať druhému zavoláš/napíšeš a ty řekneš „ne díky, já nebudu používat věci, které by mi to usnadnili, protože by pak můj mozek mohl zlenivět a já bych ztratila/nikdy se nenaučila telepatii..“. Pokud není člověk líný, tak může používat stolní kabelový telefon/pc s internetem přes kabel s emailem (aby se dorozuměl v té době, kdy to ještě telepaticky neumí a potřebuje kontaktovat druhé lidi) a zároveň se ve volném čase učil telepatii. U mobilů je to jiná – přiložíš si mobil k hlavě a tvůj mozek začne degenerovat. Jenže zjednodušeně řečeno „stolní telefon přes kabel“ = konstruktivní technologie a „mobil dotykový chytrý telefon“ = destruktivní technologie. Med-beds by měla být konstruktivní technologie, tzn. že čím častěji jí člověk bude používat, tím delší život bude mít = tím delší čas bude mít k tomu, aby se mohl naučit opravovat si tělo sám..

Ikona diskutujiciho izairi 2021-05-13 23:41:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Lada:
Aluška to napsala naprosto přesně,k tomu není co dodat. Snad jen,ne neboj,nejsi jediná kdo by si na tu postel nelehl. Ti zlí a destruktivní totiž ani nemůžou,protože med beds jsou jako křišťálové tunely. Takový člověk by okamžitě shořel a zůstala by po něm jen hromádka popela, oblečení a boty. Prý to trvá vteřinu (spíš jako mrknutí) jak mi jednou napsal tomáš.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek