10 věcí, které by měl každý vědět o lidské intuici

7.8.2021 v Spiritualita 0

Všichni máme na určité úrovni nějakou intuici. Jsou lidé, kteří jsou na ni velmi dobře naladěni, a naopak jiní, kteří na tom potřebují hodně pracovat. Pro ty, kteří to náhodou nevědí, intuice je pocit, či vnuknutí, které zažíváme spontánně.
Někteří ji považují za přirozený instinkt nebo šestý smysl a pro jiné je to jen způsob uvažování na podvědomé úrovni. Může to být pocit, vize, myšlenka nebo cokoli podobného.V následujícím textu se budeme zabývat některými poznatky o intuici a jejím fungování v našem životě. I když se ne všechny budou týkat každého, kdo si tento článek přečte, většina z nich bude v našich životech intenzivně přítomna. Vaše intuitivní stránka je důležitá a uvědomění si toho, čeho jste schopni, vám otevírá mnoho dveří.

10 věcí, které by měl každý vědět o lidské intuici:

1. Může vám pomoci nahlédnout do druhých lidí.
Vaše intuice vám může odhalit záměry druhých lidí a také je odhaluje. Možná se vám bude zdát obtížné do takových lidí nahlédnout, ale není to tak složité, jak se většina lidí domnívá. Váš instinkt vám může pomoci poznat záměry druhých lidí, zejména pokud jsou destruktivní.

2. Intuice není vždy destruktivní, ani vás neinformuje o nepříznivé situaci.
Vaše intuice není vždy o špatných věcech. Může vás také upozornit na ty dobré. Když se před vámi objeví příležitost, kterou byste měli využít, může vás povzbudit.

3. Meditace nám může pomoci naladit se na naši intuitivní stránku.
Mnoho lidí se obrací k meditaci, aby se lépe naladili na svou intuici. Umožňuje jim vyčistit si mysl a soustředit myšlenky. Mohou se tak napojit na něco, co si všichni neuvědomují.

4. Intuice může být mnohem víc než jen vnitřní pocit.
Intuice se může projevovat mnoha různými způsoby. Může to být pocit, ale také vize, zvuk nebo hlas ve vaší mysli. Neexistuje žádná daná verze, se kterou bychom se všichni ztotožnili.

5. Intuice má fyzické aspekty.
Z intuice vás může bolet žaludek, hlava a tak dále. Pokud jste v situaci, ze které se potřebujete dostat, vaše intuitivní stránka se vám bude velmi snažit pomoci, abyste se z ní dostali. To znamená, že se do popředí mohou dostat fyzické pocity.

5+1. Čím je intenzivnější, tím více se přizpůsobuje vašemu tělu.
Čím intenzivnější je vaše intuice, tím je jasnější, že jste naladěni na své tělo a intuitivní stránku sebe sama. Ne každý má silnou intuici, takže pokud ji máte, znamená to, že děláte něco správně. I když tu a tam dojde k nějakým konfliktům, s opravdovým naladěním nebudou věci tak nelogické.

7. Vaše nejpodvědomější předtuchy mají vždy pravdu.
Ačkoli každý z nás může mít chvíle intuice, které se ukáží jako nepřesné, ty nejpodvědomější mají vždy pravdu. Čím méně o něčem musíte přemýšlet, tím více byste tomu měli věřit. Někdy prostě něco víte.

8. Pokud budete svou intuici ignorovat, nebude k vám příště promlouvat tak hlasitě.
Vaše intuice k vám bude promlouvat tak často, jak bude potřebovat, ale pokud ji nepřijmete tak, jak přichází, a nebudete ji rozvíjet, bude v budoucnu méně agresivní a nebude tak hlasitá. Nikdy nezmizí úplně, ale když ji nebudete hledat, zeslábne a bude těžké ji rozpoznat.

9. Rozhodnutí založená na intuici jsou zdánlivě okamžitá.
Když se rozhodujeme na základě intuice, rozhodujeme se v mžiku oka. Není třeba o tom dále přemýšlet a jsme si zcela jisti sami sebou. Jsou to ta nejpřesnější a nejlepší rozhodnutí, která můžeme v životě dělat a děláme.

10. Intuici můžete zlepšit, pokud jste ochotni na ní tvrdě pracovat.
I když jste svou intuitivní stránku zanedbávali, můžete na jejím posílení pracovat. Čím většího pokroku v tomto směru dosáhnete, tím zřetelnější bude vaše intuitivní stránka. Musíte být ochotni vynaložit úsilí, aby se situace zlepšila, a to z mnoha různých důvodů.

překlad www.aluska.org 2021 / podle Zdroje 

Komentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek