10 znamení přítomnosti domácího skřítka. Čím o sobě dává vědět?

21.9.2020 v Bytosti 20

Věříte na domácí skřítky? Šotky či šetky, hospodáříčky, zmoky a rarášky? Říká se, že svého domácího skřítka má každý dům. Zjistit jeho přítomnost není sice snadné, ale pokud se mu něco nelíbí, dá svou nespokojenost najevo sám takovým způsobem, že to není možné přehlédnout.

Domácí skřítci podle pradávné víry ochraňují bydliště. Dokážou ochránit dům před požárem, zloději i nesváry. Jestliže se však k nim domácí lidé nechovají s patřičnou úctou nebo jim nějak ublíží, umějí se také mstít.Znamení přítomnosti domácího skřítka v domě:

1. Podivný hluk
Když si paní domu dostatečně nehledí pořádku, domácí skřítek se rozzlobí. Začne po nocích přesunovat v kuchyni nádobí, bouchá dveřmi a hlasitě dupe. Pokud něco nemůžete najít, buďte si jisti, že je zatím skřítek hospodáříček. Vyzývá vás, ať si konečně pořádně uklidíte.

2. Ztráta různých drobností
Skřítci milují sladkosti. Když mu zapomenete připravit nějakou dobrůtku, začne vám dělat naschvály. Převěšuje klíče, nůžky či jiné předměty zastrčí někam, kde je nemůžete najít, případně i rozsype mouku. Nechte mu v koutku na talířku pár bonbónů a poproste ho, aby vám odpustil vaši nepozornost.

3. Domácí zvířata
Psi a kočky cítí a vidí víc, než dokáže člověk. Pokud si všimnete, že váš domácí miláček upřeně hledí do prázdného kouta, je velmi pravděpodobné, že tam vidí nebo cítí skřítka hospodáříčka. Kočka také může z ničeho nic začít blaženě příst, jako když ji hladí neviditelná ruka.

4. Věštecké sny
Skřítek vždycky pomáhá domácím lidem, pokud mu dávají najevo lásku a úctu. Jedním z projevů jeho náklonnosti může být sen, který vám napoví řešení nějakého problému. To vám radí domácí skřítek. Někdy také skřítek ukáže místo, kde je ukryt poklad.

5. Bezpečí
Když při návratu domů pocítíte, jak všechny vaše obavy mizí jako mávnutím proutku a zmocní se vás pocity klidu a míru, je to jasný příznak přítomnosti domácího skřítka, bdícího nad vaším bezpečím a duševním klidem. Skřítek rovněž nedovolí, aby jeho domácí lidi trápily noční můry a zajišťuje jim pevný spánek. Ráno jsou pak řádně odpočinutí a v dobré náladě.

5+1. Nezvaní hosté
Když se k vám bez pozvání chystají nějací hosté, domácí skřítek to vycítí. Zvláště pak tehdy, jde-li o osoby s nedobrými úmysly. Sklenice, která náhle sama o sobě spadne a rozbije se, nebo neklidní domácí miláčkové, jsou jasným varováním.

7. Výstraha
V případě hrozícího nebezpečí domácí skřítci svoje domácí lidi různě varují. Dělají velký hluk, bouchají dveřmi, zvoní na domovní zvonek u vstupních dveří. Také se může stát, že vás ze sna vytrhne pocit, že vás něco zavalilo a dusí vás to. V takové situaci si ověřte svoji bezpečnost. Prohlédněte všechna místa v domě, kde může dojít k úniku plynu nebo vody, nebo kde by mohl vzniknout požár.

8. Chování dětí
K dětem se domácí skřítci chovají se zvláštní pozorností. Chrání je a rádi si s nimi hrají. Často se stává, že dítě přichystá na stůl ještě jeden talíř nebo hrneček, nebo že mluví do prázdna. To si povídá s domácím skřítkem. Stává se, že dítě, které pláče ze spaní, se náhle upokojí a s blaženým výrazem spí dál, nebo že se rozhoupe kolébka kojence, který zavrněl. Také to je práce domácího skřítka.

9. Převtělení
Pokud se k vám domů chce dostat malá šedavá kočička, určitě ji pusťte. Skřítci se někdy do těchto zvířátek převtělují, aby vás upozornili na něco důležitého. Velmi vzácně se může domácí skřítek objevit v podobě malinkého šedovlasého stařečka. Tehdy je důležité zachovat klid a mírným hlasem se ptát, jaké zprávy vám přinesl. Pokud ucítíte teplo, čeká vás nějaká šťastná novina, pokud pociťujete chlad, čekejte spíše neštěstí.

10. Stěhování
Jestliže se stěhujete do jiného místa, nesmíte rozhodně zapomenout pozvat domácího skřítka, aby se přestěhoval s vámi. Pokud jste se snad přestěhovali do domu, kde původní obyvatelé svého dobrého ducha opustili a nechali samotného, budete si muset nejprve získat jeho důvěru. Nechte mu na talířku něco dobrého a nabídněte mu přátelství. Když ve svém bydlišti objevíte domácího skřítka, určitě se s ním skamaraďte. Tenhle maličký pomocník vám bude usnadňovat život, pomáhat vám a chránit vás před všemožným zlem.
Pokud jste po předchozích obyvatelích zdědili takového, který vám nedá pokoj a trápí všechny lidi v domě, zkuste provést rituál, kterým se té nevhodné bytosti zbavíte. (pozn. Alue: To už však není řeč o domácích skřítcích, protože zlí skřítkové neexistují.)


článek je převzatý ze ZdrojeKomentáře

Ikona diskutujiciho Sojina 2020-09-21 12:29:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue to jsem ráda,že nejsou zadní zlí skřítci;-)Mám doma právě ty se zakrytyma očima, co jsou u tohoto příspěvku na fotkách…miluju je a mam jich asi 16 včetně metroveho páru“ pan a pani“…znama mi ale kdysi říkala že je doma mít nemám,že v nich jsou právě zlý skřítci ze to neni nic dobrého….ale ja je nevyhodila…jinak se mi tak pred pulrokem stalo to ze tesne pred usnutim sem slysela ťapani u postele jak když malé děti capkaji bosyma nohama po dlažbě….bylo to strašně reálné…docela me to vydesilo protoze sem slysela ze to jde ke mě, pak zas na druhou stranu místnosti pak zas ke me a zastavilo se mi to u hlavy…bala jsem se otevřít oči,busilo mi srdce a rikala sem at to jde pryc…ne ze bych byla uplne vydesena ale otevrit oci sem se fakt bála abych tam něco neviděla primo u hlavy;-)
Mohli to být oni?Říkala sem to rodině a oni rikali ze jo a meli z toho srandu..manžel vždycky rika (par zazitku už jsem mela )zese mi to zdálo ale ja si sem jistá ze ne ze jeste nespím.
Jste doby si z toho delame srandu 😉
Jestli si nesli říct o ty bonbony 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-09-21 12:33:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Oni můžou vypadat všelijak. Někdo je vidí jako skřítky s červenou čepičkou, někdo zase jako víly s křídlama a někdo je vidí v podobě malých dětí. Jsou to duchové, nemají přesně stanovenou podobu a proto můžou vypadat různě. I jako zvířata v podstatě.

Ikona diskutujiciho Jůlikema 2020-09-21 16:09:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moji příbuzní nejsou moc pořádní a dost často se stává že najdou rozsypanou mouku ,mizí jim sladkosti,a přemisťují se jim věci a otvírají se jim skříňky v kuchyni .Pokaždé co tam jsem tak si rikam chudák skřítek a vždycky v ten moment zazvoní zaprášená rolnička u mističky s figurkou skřítka.U nás doma se o našeho skřítka staráme a myslíme na něj.Jako děti jsme nešli spát pokud jsme nerozsvítili světýlko v mini domku pro skřítka nebo jsme tam nedali nějaké kytičky nebo tak něco.😊.
Mame takový šuplík říkáme tomu u skřítka a tam se dávají sladkosti a občas se tam objeví nějaká drobná mince nikdo neví jak ale prostě se tam občas zjeví a občas nám zmizí nějaká dobrota.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-09-21 16:43:39
Ikona diskutujiciho
sipka

to je super 🙂

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2020-09-21 18:29:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

to je zajímavý no mě se stavá že se mi přemistují klíče kolikrat sem je nechal pověšeny na věšáku a ráno když vstanu do práce je najdu třeba hozený pod stolem nevím proč se jim moje klíče tolik lidí a já je ráno musím kolikrát hledat

Ikona diskutujiciho Tadeusz 2020-09-22 04:54:34
Ikona diskutujiciho
sipka

Už v knize o parapsychologii od Břetislava Kafky se píše o podvědomí člověka, které vědomí nemúže řídit ani ovlivňovat. Obzvlášť podvědomí mentálně postižených lidí je silnější než u zdravých lidí. Různé případy hrkajících sklenic v kredenci, nebo padání obrazů ze stěn, pohybu různých malých věcí, klíčů, přemísťování drobnost z jedneho místa na druhé lze připisovat kinetickému vlivu podvědomí postižených lidí. Nejvíc patrné je to u jejich spánku. Nelze tedy tyto jevy připisovat výlučně duchům, či jiných entitám. Jinak o síle podvědomí člověka také hodně píše i Tomáš Keltner v knize Transformace vědomí.

Ikona diskutujiciho Lenka 2020-09-22 18:16:51
Ikona diskutujiciho
sipka

Tadeusz: Děkujeme za tip na knihu. Než se k ní však někdy dostanu, můžete prosím zkráceně popsat, proč by naše podvědomí mělo přemisťovat jakékoliv předměty? Proč bych sama sobě měla způsobit že musím hledat klíče nebo něco někde spadne?

Ikona diskutujiciho manu 2020-09-22 00:19:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co se týče příspěvku Sojiny, myslím si to samé co její známí. Podle mě mají nejspíš pravdu, že zrovna tihle skřítci (spíš skřeti) bez očí jsou opravdu zlí a tím hůř, když to někdo necítí, pak na to může škaredě doplatit. Je lepší si s nimi nezačínat. Nedá se jim totiž věřit. Jsou to severští skřítci a ti prostě mají takovou pověst, že ubližují a mají z toho radost, jde jim z toho energie a baví je to, protože jsou bezcitní a že je dobré se jim rozhodně vyhnout. Mají rádi ponižování a ubližování, ale někdy můžou udělat i dobrý dojem a dokonce lidem i pomoct, prostě protože se jim zrovna zachtělo, což někdy lidi mate. Já tomu naprosto věřím právě proto, že jsem se cítila tak divně už když jsem je poprvé tam na Severu viděla, doslova mi byli odporní (a to jsou ti tady uvedení na fotkách taky) a to zlo z nich sálalo. Když jsem se pak dozvěděla od místních, jak to s nimi je, pochopila jsem že mi má intuice říkala pravdu. Oko je do duše okno a proto se tihle schovávají, aby jejich zlé úmysly nebyly odhaleny a to už samo napoví. Jak kdo chce a jak to cítí, ale cítím to tak a ani nevím, proč by si to všichni ti druzí vymýšleli.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-09-22 07:51:33
Ikona diskutujiciho
sipka

manu, skřítek je projev přírodní energie, manifestovaný v podobě bytosti, která projevuje vědomí
skřet který nemá oči a je zlý – to popisuješ destruktivní bytost, může to být pozůstatek nahromaděné energie po tragédii, výplodek destruktivní energie/mysli člověka, nebo skutečně projev nějaké zlé okultní síly
jsou to dvě velmi rozdílné věci – přírodní energie je samozřejmě konstruktivní i na severu

Ikona diskutujiciho izairi 2020-09-22 17:57:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

mimo téma:
tak jsem alu právě zjistila,že máš nového morčíka.Je hezoučký a vůbec mně nepřekvapilo,že je to Alfík.Už se těším na další video.A co krevety a rybičky? Neuděláš zase akvárkové videjko :)?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-09-22 18:37:18
Ikona diskutujiciho
sipka

Akvárko by natočit taky chtělo… děti si objednaly čištění a odkalování… ale spíš chci teď přes zimu hodně točit morčíky, dokud je alfík malej. Chci mít hodně nafilmovanou tu fázi kdy ještě roste, protože za půl roku už to bude pašík 🙂

Ikona diskutujiciho Sojina 2020-09-28 07:47:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue,tak teď nevím jak jsi to myslela-píšeš manu,že seversky skřet co nemá oči je fakt zlej?Takže ty co mám doma opravdu není dobře doma mít?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-09-28 08:34:48
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemluvím o ,,severském skřetovi“. Mluvím obecně o bytosti, která neprospívá, ale škodí. Že to není žádný skřítek.

,,skřet který nemá oči a je zlý – to popisuješ destruktivní bytost, může to být pozůstatek nahromaděné energie po tragédii, výplodek destruktivní energie/mysli člověka, nebo skutečně projev nějaké zlé okultní síly
jsou to dvě velmi rozdílné věci – přírodní energie je samozřejmě konstruktivní i na severu“

Můj příspěvek se netýkal žádných sošek ani pajduláčků.

Ikona diskutujiciho Sojin 2020-09-28 19:11:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jasně,já to tak původně pochopila,jen po příspěvku Manu a tvé reakci na ni jsem pochopila,že ty pajdulacci bez oči co jsou jako dekorace,jsou fakt špatní.
Děkuji;-)

Ikona diskutujiciho Mili 2020-09-28 20:26:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluska, prečítala som si príspevok a veľmi ma zaujal. Bývam v novom dome, ktorý som po nastahovani očistila soľou a vydymenim, rituálom som z neho vykázala všetky nekonstruktivne bytosti ale aj stanovila všeobecne pravidla, že vnútro domu patrí len mne a záhradu som ponúkla každej konštruktívnej bytosti, ktorá chce ostať v blízkosti domu, či rodiny. V dome i na záhrade, vlastne na celom pozemku sa cítim dobre aj každý kto doň vkročí sa tu rýchlo udomácni, že sa mu nechce ani odísť :). Myslím, že som mala viac šťastia ako rozumu, že som nenarušila rovnováhu vo svojom zivote.

Ikona diskutujiciho Kounovský 2020-09-29 00:32:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Trochu od tématu. Bydlím v patrovém rodinném dvojdomku, druhou půlku nový majitel pronajímá. Před pár lety tam asi rok bydlel single Vietnamec, starší velkopodnikatel, tedy kápo nad svými později přišedšími krajany. Nájem 30 000,-/měsíc + energie, nové BMW. Po několika měsících jsem jednou ráno v koupelně ucítil něco jako krém na boty. ???. Večer jsem přišel nahoru a na chodbě závan podobného pachu, nejspíš aceton. Otevřu dveře do svého pokoje, nic. Za chvíli přišla matka vedle do ložnice a málem ji to porazilo. Musela si odnést peřiny dolů do pokoje a tím to všechno začalo. Smrad v ložnici byl příšerný, ale i při otevřených dveřích nepronikal dál než pár centimetrů ven. Vyvětrání pomohlo na pár minut, hned se to tam zase natáhlo. Odkud? K sousedovi je třicítka cihlová zeď, cihly poctivé předválečné. Zkoušel jsem horské slunce, vykuřování, nic nepomohlo. Postupně se začaly objevovat i jiné úkazy. Spím a najednou zvuk trubky vedle postele. Leknutím se probudím, na digitálním budíku 0:00, tedy půlnoc. Ale ten budík šel asi o deset minut napřed. Jindy mě probudilo hlasité šustění papíru pod nočním stolkem, podivný chechot, repertoár byl širší. Snažil jsem se k oněm bytostem (teď mě napadá, že jsem vždy uvažoval v množném čísle) být mentálně přátelský, jako k němé tváři. Odezva žádná, asi je to bavilo a nic špatného, kromě toho smradu, neprovedli. Smrad byl pouze v ložnici, v koupelně ani jinde ani náznak. Skončilo to po několika měsících. Ráno jdu do práce a před sousedem stojí dvě pojicejní auta. Stalo se, že Vietnamec uprostřed noci úplně nahý vyběhl na zahradu, přelezl několik drátěných plotů (sousedovi jedno pole strhnul k zemi), přitom prý strašlivě řval a ječel. O dvě ulice dál ho nějaký soused chytil, zabalil do deky a zavolal policajty. Vietnamec uvedl, že ho chtěli zavraždit. Za pár dní z domu zmizel, s ním i jeho průvodci a všechno se vrátilo do normálních poměrů.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-09-29 08:37:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Že by tam soused vařil drogy? Říká se, že prý to hodně smrdí a že to cítí i sousedi… a jak vařil, tak i testoval a pak mu z toho přeplo.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-09-29 18:52:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A čo ak niečo urobím, napríklad nejaké rozhodnutie a podobne a zrovna vtedy niečo buchne škriatok niečo zhodí, dá sa to brať ako potvrdenie že je to rozhodnutie dobré alebo naopak ako upozornenie že je rozhodnutie blbé?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-09-29 19:53:14
Ikona diskutujiciho
sipka

bouchání bývá, když s něčím souhlasí… když něco shodí, je to varovný signál. nějaké nebezpečí, problém

Ikona diskutujiciho Kounovský 2020-10-23 22:57:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za otištění komentáře a za reakci, nevážnou, ale snad ne přezíravou. Otevřel jsem to až teď. Skřítek či kdo musel být příslušníkem nějakého rozšířenějšího rodu nebo rasy, to o šustění papíru jsem už před lety někde četl, o klaksonu taky. O zápachu ne, ten byl vyloženě chemický. Nejpodivnější ale bylo, že to nešlo dál přes otevřené dveře a že po hodinovém průvanu se ten zápach natáhnul zpátky v plné síle za pár minut. A při dveřích otevřených do chodby nebo ke mně do pokoje nešel dál než pár centimetrů. Ty bytosti byly aspoň dvě, než začal jakoby šustit papír, vnímal jsem ve spánku, jak se u postele domlouvají a smějí se.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek