10 způsobů jak se chránit před elektromagnetickým zářením EMZ a zároveň zlepšit své zdraví

27.6.2021 v Prevence 5

Každý si je dnes už vědom, že moderní technologie s sebou přináší celou řadu zdravotních rizik, z nichž některá mohou být i fatální. Množství vědeckých a holistických důkazů, které tato rizika potvrzují, je naprosto zdrcující. V tomto článku vám odhalím pár klíčových způsobů, jak sebe i své blízké před nebezpečným vlivem elektromagnetického záření účinně chránit. Je to takový průvodce pro nováčky, který vám ukáže správný směr a představí jisté základy, kterými se lze řídit.V žádném případě se nejedná o kompletní návod, pouze přehled možných způsobů ochrany. Spoléhám na vaši schopnost udělat si svůj vlastní obrázek. Udělejte si svůj vlastní výzkum a ponořte se do této problematiky na vlastní pěst. Pokud se na to necítíte, můžete třeba oslovit odborníky, kteří se tímto tématem zabývají.

  1. Odstraňte zdroje EMZ

Tento krok je velmi jednoduchý a je to první krok, který byste měli učinit. Zkrátka projděte celé své obydlí a udělejte inventuru všech spotřebičů a moderních technologií. Věcí, jako jsou playstationy, mobilní telefony, Wi-Fi routery, všechny bezdrátové technologie, smartmetery, multimediální zařízení a elektrické spotřebiče. Ať už jste někým, kdo se zabývá eliminací elektrosmogu, jste elektrosenzitivní nebo dokonce hyperelektrosenzitivní, je třeba vyhodnotit, zda-li tato zařízení můžete odstranit, snížit jejich výkon nebo je vypojit z elektřiny, když je zrovna nepoužíváte.

  1. Osvojte si metody digitálního detoxu a pomalých technologií

Tohle je další krok, u kterého už se bavíme o jemnějších nuancích. Týká se těch zařízení, bez kterých nelze běžně fungovat. Ať už kvůli vaší práci, nebo podnikatelským aktivitám, nebo čemukoli jinému. Osvojte si návyky digitálního detoxu, kdy si nastavíte denní limit pro užívání moderních technologií, jako jsou počítače, chytré telefony a tablety. Existuje nespočet způsobů, jak toho docílit. Monitorujte čas, který trávíte těmito aktivitami a nastavte si určité hranice. Tato metoda je vlastně takový time management aktivit s technologiemi.

Je dobré si osvojit rovněž návyky spojené s užíváním technologií, jako je například zásada nikdy nenosit telefony blízko důležitých orgánů. Zapněte si režim letadlo a když voláte, pouštějte si hovory nahlas, nepřikládejte si mobily k hlavě. Když si do vyhledávače zadáte „digitální detox“, dozvíte se nepřeberné množství tipů a technik, které vám pomohou ke zdravějšímu životnímu stylu.

Pokud jde o pomalé technologie, to je návyk mnohem pokročilejší, než digitální detox. Nutí nás přehodnotit náš vztah ke všem druhům moderních technologií, které většina považuje za nezbytnost. Je to fáze, ve které se snažíme co nejméně používat výdobytky moderní doby, avšak zodpovědně a promyšleně. Pokud postoupíte až na tento level, měli byste dát svému okolí vědět o tomto úmyslu a sdělit mu kdy, jak a kde budete k zastižení. Například, pokud se rozhodnete ze svého života vymazat chytré telefony, můžete si pořídit pevnou linku a komunikovat on-line pouze přes e-mail.

  1. Izolujte se od okolního záření

To je také jedna z prvních rad, které dostanete ohledně eliminace EMZ. Tento krok má však zdaleka největší dopad na vaše okolí a také je pravděpodobně nejnákladnější. Zde už přemýšlíme o tom, jak zaštítit svůj domov, kancelář nebo obytný prostor od škodlivého záření z okolí. To mnohdy vyžaduje použití nákladných stínících materiálů a barev na stěny. Použití stínících látek okolo postele (nebesa) a mnoho dalšího. Někdy je třeba zajít také za sousedy a vysvětlit jim svůj úmysl chránit se před EMZ, nebo se pokusit přesvědčit zaměstnavatele, aby vám poskytl samostatnou kancelář, izolovanou od okolních prostor.

S touto metodou je úzce spojeno uzemnění. To je kapitola sama pro sebe a k jejímu podrobnému vysvětlení by možná nestačil ani tento článek. Uzemňujte se, uzemňujte svůj domov i spotřebiče. Pro někoho to znamená jen chodit 10 minut denně bosky v trávě, někdo praktikuje uzemňování všemi možnými způsoby, jako je například připojení počítače na uzemňovací kabel, a podobně.

  1. Využijte pomůcky k transformaci záření 

Na tomto kroku se většina lidí, včetně některých odborníků, zastaví. Odsud dál už můžeme směle odlišit běžného nadšence od skutečného holistického odborníka. Existuje velké množství zařízení, které dokáže tlumit vliv škodlivého EMZ a celé řady elektro-vlivů, kterým jsme denně vystavováni. Některé z nich umí neutralizovat, nebo dokonce transformovat, škodlivé frekvence EMZ a elektrosmogu, kterým jsme denně vystavováni. Pro začátek můžete zkusit třeba anti-radiační nálepky nebo generátory Schumannovy frekvence.

Ačkoli jsou Schumannovy frekvence opět kapitolou samou pro sebe, v poslední době se staly dost diskutovaným tématem. Mějte však na paměti, že Schumannovy frekvence poslední 3 roky značně kolísají a generátor nastavený na 7.83 Hz je neefektivní. Co však funguje, jsou krystaly a ametyst. Do této kategorie můžeme zahrnout též orgonity a různé ozdobné předměty ze šungitu. Existují zkrátka způsoby, kterými lze zcela přirozeně zablokovat všechny nežádoucí vlivy EMZ a transformovat je na čisté přírodní frekvence.

  1. Harmonizujte prostředí 

Tímto se dostáváme k bodu 5., kdy k harmonizaci svého okolí použijeme krystaly. Různé krystaly slouží pro různé účely. Jsou krystaly, které používáme na ochranu, na dobré spaní, k léčení, pro emoční pohodu, pro nastolení rovnováhy, ke zvýšení energie, apod. Jsou dostupné v různých tvarech i velikostech, takže každý si najde to své. Existují však i jiné metody, jak harmonizovat svůj domov, než jenom s krystaly.

Musíme se zamyslet i nad tím, jak očistit vzduch, který dýcháme, nad kvalitou světla a zvuku, které nás obklopují. To znamená třeba pořízení čističek vzduchu a monitorů kvality ovzduší, nebo se můžeme zamyslet nad redukcí hluku v našem domově a nad cestami, jak do něj vnést co nejvíce přírodního světla.

  1. Zamyslete se nad kvalitou stravy

Existují 2 způsoby, jak můžeme ovlivnit naše stravovací návyky. Můžeme se začít stravovat z hlediska etických ideí, nebo z hlediska toho, co je prospěšné pro naše zdraví. Je obecně silně doporučováno jíst co nejvíce zdravých potravin. Což znamená, že čím je vaše strava čerstvější, tím lépe. Jezte čerstvé maso z domácích chovů, domácí vejce, zeleninu a ovoce. Následující graf z belgické agentury zabývající se správnou výživou zachycuje základy zdravé stravy, od kterých se můžeme odrazit.

Je dobré, aby základní stavební složkou každého jídla byla zelenina, ke které následně můžete přidat buď maso/rybu, nebo rýži/brambory. Snažte se tyto tři složky nekombinovat. Dále máme na výběr z velkého množství superpotravin a suplementů, které detoxikují tělo od škodlivých toxinů a těžkých kovů. Tyto doplňky obsahují též množství účinných antioxidantů, které zlepšují schopnost našeho těla chránit se před EMZ.

  1. Proveďte širokospektrální detoxikaci 

Širokospektrální detoxikace skutečné znamená detoxikace v celém spektru. Začínáme s tím, co již ve svém těle máme. Úžasnými a široce dostupnými detoxikačními prostředky jsou kurkuma, spirulina a chlorella. Dalším krokem je prevence, tedy snažíme se eliminovat toxiny, které by do těla teprve přijít mohly. Týká se to především jídla, následně kosmetiky, čistících prostředků, mýdel, šamponů, a dalších. Hlavně se vyhněte zubním pastám, které obsahují fluorid.

  1. Osvojte si východní praktiky 

Silná mysl/duch v silném těle jen posílí naši rezistenci vůči škodlivému bezdrátovému záření. Posílí také naše srdce, krevní oběh a výkon. Také nastoluje emoční a duševní rovnováhu a rozšiřuje mentální kapacitu. Pokud máte možnost, zkuste zkombinovat pomalé východní praktiky, jako je jóga, meditace, chi gong a tai chi s více dynamičtějšími aktivitami, jako je karate, kung fu, jiu jitsu a další. Jako kombinace se hodí dokonce třeba i box, kalisthenika a jiné východní sporty.

  1. Přineste přírodu k sobě domů

V našem plánu na nastolení dokonale harmonického domova tento krok nesmí chybět. Vneste do svého obydlí kus přírody! Je to velice prosté, stačí nám k tomu jednoduše libovolné množství rostlin, které rozmístíme napříč obydlím. NASA dokonce zveřejnila seznam rostlin, které mají schopnost očistit náš domov od škodlivin, můžete jej použít jako inspiraci. Vše je se vším propojeno. Pro ty z vás, kteří chtějí jít ještě o krok dále, můžete si nechat zhotovit velké francouzské okno s výhledem do zahrady, nebo založit zimní zahradu. To k vám přivede spoustu přírodního světla a pomůže vám propojit se s přírodou. K tomu samozřejmě potřebujeme velké množství různých druhů stromů, keřů a květin. Dívat se z okna na zahradu ve stylu golfového hřiště by nebylo příliš poetické.

  1. Informujte vedení města 

Pro ty, kteří chtějí v naší snaze dojít až na pomyslný vrchol, existuje ještě jedna možnost. Týká se to však poněkud širšího okolí, než-li našeho bezprostředního životního prostředí. Zkuste zajít za vedením vašeho města a promluvte si s ním o záření z mobilních vysílačů a o emisích z Wi-Fi. Možná, že mají v plánu v budoucnu po celém městě zavést bezplatnou Wi-Fi, nebo jiné vymoženosti. Mluvte o tom s nimi a pokuste se poukázat na možná rizika, která jsou s těmito plány spojená. Když to nepomůže, najděte podobně smýšlející lidi, jako jste vy, a založte petici za odvolání těchto plánů, odstranění bezplatné Wi-Fi a dalších zdrojů záření. Je to vlastně takový krok 1, akorát na úrovni města.

Rozšíříte tak povědomí o nebezpečí spojeném s EMZ a poskytnete lidem způsob, jak se bránit. Choďte na zastupitelstvo, pokud máte možnost, buďte slyšet a upozorněte na problémy v agendě města.

Doufám, že můj 10 bodový průvodce poslouží jako zdroj inspirace a pomůže vám k sestavení vlastního plánu, jak eliminovat vliv elektromagnetického záření na vaše zdraví.


překlad © www.aluska.org 2021 / podle ZdrojeKomentáře

Ikona diskutujiciho Pěkný 2021-06-27 08:25:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímal by mě váš názor na svářeče, jsou pod velkým elektrickým zařízením. Nebo moderní sekačky, auta na elektřinu. Nemyslím si, že elektrické věci co jsou na elektřinu, tak jsou škodlivé. Myslím v porovnání elektrický motor/vysílače. Mám změřený notebook v režimu letadlo a (lan kabel)/bez letadla (s wifi) a je to obrovský rozdíl. (popřípadě doporučím k notebooku klavesnici dokoupit na oddálení od něj) stačí těch 30cm až půl metra od něj. Nemám zaměřené ještě to auto na elektřinu.

Ikona diskutujiciho tauri 2021-06-27 10:15:21
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkný:
Invertor je oplechovaný, horší jsou výpary a UV záření z elektrody..Tam pak jsou kruhy pod očima a možnost poškození krve z oněch výparů..A pokud bych měl být úplný hnidopich, tak i UTP kabel by měl být stíněný..i když vyzařuje minimum, tak frekvence tam mohou být 100-250MHz. A pokud stíněný, tak se musí alespoň na jedné straně ukostřit, aby nedocházelo k zarušení..to je zase buď FTP, nebo STP kabel, který má každý pár izolovaný.
To samé platí o zdrojích, či nabíječkách, je to jen v plastu a nestíněné, tak pokud to nehřeje, můžete to taky odstínit alobalem..Protože tam je generátor desítek kHz. (kilohertz). Pokud hřeje, tak se usmaží, nebo ztratí životnost.
USB má taky stovky až tisíce MHz.
Podle mě, kdybych to měl hrotit, tak nejideálnější místo je sklep, který je fakt v podzemí, ne nějaký s okny..Ale bez vlhkosti, jinak by elektronika do pár dnů umřela. Nějaké nátěry, záclony atd. jsou skutečně jen nouzovka, která jen sníží vliv, ne eliminuje.Protože když uděláte větší část a zbytek ne, z oné větší části se udělá akumulovaná anténa a vlastně je člověk v zářiči. Takže je nutné skutečně vše, strop, stěny a podlaha v patře..okna. Pokud je vše odstíněné, krom oken, jak jsem psal, z místnosti se stává parabola a zářič, takže namísto, aby šlo vlnění oknem dál z místnosti, v místnosti se akumuluje, odráží a může zůstavat uvnitř.
Jen nevím, co na obrázku dělá dálkový ovládač. Dálkový ovladač je na IR diodu a vysílá pouze světlo, ne zvuk. Ještě bych dodal budík do sítě, má tam malé trafo a to kmitá na 50Hz, tělo to vnímá a člověk může mít i srdeční problémy, jelikož se to přenáší do celého stolku a (tělo, srdce) snad má tendenci se tomu i přizpůsobovat.

Ikona diskutujiciho Novera 2021-08-04 14:06:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A rozhodně bych do seznamu nedoporučovaných věcí přidala i „chytré“ hodinky. ⌚

Ikona diskutujiciho Milan 2021-10-14 16:46:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdesi som čítal že Faradayova klietka pomáha eliminovat žiarenie.Spravil som ju na wifi-router a pri noteboku mám orgonit.Možno to pomáha,neviem to zmerat.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-10-14 17:54:49
Ikona diskutujiciho
sipka

změříš to přístrojem Trifield, na netu stojí cca 5 tisíc

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek