Energetické uzemnění: Jak na to

8.4.2020 v Návody 1

Uzemnění je proces, při kterém obnovujeme své energie tím, že uvolníme nadbytečnou (většinou destruktivní) energii kterou pošleme do země a zároveň doplníme konstruktivní. Uzemnění je nezbytné uvolnění energie, která se hromadí z různých zdrojů, s nimiž se při každodenních činnostech setkáváme. Hlavně od lidí, se kterými se setkáváme a jsme s nimi v kontaktu, nebo z míst, která navštívíme. Když děláte jakýkoli druh práce s energií, musíte zajistit, že máte nějaké spojení se zemí a jsme uzemnění, ať už fyzicky, nebo energeticky. Toto spojení umožňuje navrácení jakékoli nadbytečné energie zpět Zemi. Pokud takové spojení nemáte, můžete mít potíže s disharmonickou energií, která může narušovat vaši duševní nebo zdravotní pohodu. Uzemnění přináší pocit duševní i tělesné pohody a zbavuje destruktivní energie. Můžeme se proto uzemňovat mnoha různými způsoby.Obecně by se dalo říct, že to je jakákoliv činnost nebo rituál, u kterého se u klidníme, který nám doplní energii a zbaví nás zároveň přebytečné destruktivní energie.

Proč se uzemňovat
Mít nevyrovnanou energii je emocionálně nebo duševně škodlivé. Energetická nerovnováha jakéhokoliv typu je velmi nezdravá. Udržování své energie ve zdravé rovnováze je velmi důležité zejména pro citlivé lidi.

Většina lidí má buď energii destruktivní, nebo jí má málo a jsou unavení. Uzemnění je univerzální způsob, jak řešit všechny podobné potíže. Země destruktivní energie vezme do sebe a pokud člověku energie chybí, doplní mu tu jeho správnou konstruktivní, kterou potřebuje. Uzemnění je bezpečné, maximálně přirozené a v podstatě se na něm nedá nic pokazit. Dostanete vždy přesně to, co potřebujete. Lidské tělo je na něj dokonale stavěno.

Jak se energie přesouvá
Pohyb energie z jednoho místa na druhé a změna jednoho stavu do jiného je součástí přírodního cyklu Země, a proto je uzemnění stejně přirozené jako dýchání. Uzemnění je mnohem více, než pouhé posílání nežádoucí energie Zemi, ale také vám umožňuje napojit se na přírodní zásoby energie Země.

Jsme součástí Země a její energie je součástí nás, stejně jako je součást stromů, trávy a oblohy. Beru to, co potřebuji a uvolním cokoli, co už nepotřebuji.

Výhody uzemnění
1) Cítíme se uvolněnější (psychicky i emocionálně). Když jsme v neuzemněném stavu, můžeme se cítit nervózní, neklidní, vystresovaní, podráždění, úzkostní a nemůžeme spát. Uzemnění všechny jmenované problémy odstraňuje.

2) Fyzicky se cítíme mnohem lépe. Když jsme v neuzemněném stavu, můžeme zažívat bolesti hlavy, výkyvy tělesné teploty, fyzickou bolest, problémy s trávicím systémem, pocení nebo problémy s dýcháním.

3) Jsme více vědomí a schopni se lépe soustředit. Když jsme v neuzemněném stavu, můžeme mít potíže se soustředěním nebo se cítíme prázdní.

4) Jsme klidnější při kontaktu s jinými lidmi. Když jsme v neuzemněném stavu, můžeme naopak zažívat paranoiu a přecitlivělost. Jsme lépe schopni jednat s lidmi v klidu, i s těmi, kteří mají mentální nebo emoční potíže.

Techniky uzemnění
Existuje mnoho různých technik pro uzemnění. Pokud byste se zeptali deseti lidí, jaké jsou jejich preferované techniky, pravděpodobně dostanete deset různých odpovědí. Pokud jste si ještě nenašli svůj oblíbený způsob, můžete vyzkoušet několik různých technik, abyste zjistili, která pro vás funguje nejlépe. Nikdo není stejný, takže můžeme dělat věci trochu jinak, přitom to neznamená, že se někdo mýlí. Energie, kterou čerpáte ze Země, je vždy konstruktivní, bez ohledu na energii, kterou do ní vrátíte. Země vždy očistí energii, kterou dostává.

Pokud to není v danou chvíli možné, nemusíte se nutně dotýkat Země, abyste se uzemnili. Můžete to udělat kdekoli a kdykoli, přes den nebo v noci. Je potřeba myslet na Zemi a nechat svou energii sledovat směr vašich myšlenek. Kam jde pozornost, tam proudí energie.

Rozhodně ale budete mít lepší výsledky, když budete se Zemí v přímém kontaktu. Vizualizace bez přímého kontaktu je vždycky slabší. Volte podle toho, co zrovna potřebujete. Pokud se uzemňujete preventivně, stačí i meditace. Pokud řešíte něco akutního, jděte určitě ven.

Ultimátní uzemňovací techniku najdete popsanou i zde: Moje mysl je orientovaná na zlo. Jak se to dá spravit?

Snadná technika uzemnění
Každý má své vlastní zóny pohodlí a metody, které považuje za více efektivní. Zde je jeden dost jednoduchý pro začátečníky, ale stále účinný i pro veterány.

1) Najděte si svůj klid a zaměřte se do sebe, do svého vnitřního středu.
2) Představte si, že je ve vašem energetickém centru semínko z čistého světla.
3) Vizualizujte, jak světelné semínko klíčí a úponky jeho bílé energie a nechte růst a klesat přes vaše tělo. Někdy úponek proudí přímo z kořenové čakry do Země nebo jindy jde přes vaše nohy do Země.
4) Jakmile úponek proudí do země, vizualizujte, jak roste a dosahuje dále do země, dokud nepocítíte, jak se připojujete k zemskému energetickému systému.
5) Jakmile se cítíte připojeni, představte si, že se úponek stává kořenovým systémem, jako u stromu.

Pro některé lidi je jednodušší dosáhnout do nebe než do země. Můžou použít stejný proces jako ten popsaný výše, jediný rozdíl je, že úponek, vybíhá nahoru z vaší korunní čakry do nebe a vytvoří kořenový systém sahající ke slunci a měsíci. Můžete také udělat meditaci, kdy se dostanete na oblohu i do země, abyste mohli těžit z obou.

Moje oblíbená technika je jednoduchá uzemňovací vizualizace před spaním. Jednoduše si představím, že se nade mnou otevírá nebe a jde z něj bílé světlo, které mě obalí a prolne. Poprosím o ochranu a vedení. Úžasně pak spím.

Další uzemňovací techniky

Fyzická aktivita
Během fyzické aktivity dýcháme zhluboka a umožňujeme tělu, aby se pořádně protáhlo. Pohyb stimuluje vylučování příznivých hormonů, které způsobují dobrou náladu a dodává nám energii. Pravidelný sport způsobí, že se budete celý den cítit výborně, budete fyzicky i emočně stabilnější, klidnější, budete chodit rychleji a budete výkonnější.
Tělo a mysl jsou spojené nádoby, silné tělo znamená silnou mysl, tedy i silný energetický systém.
Jděte na procházku, udělejte generální úklid, umyjte auto. Posekejte trávník, cvičte. Co nejvíc se hýbejte. Pohyb velmi uklidňuje, je to nevyčerpatelný pramen zdraví a dobré nálady.

Fyzický kontakt s okolním světem
Například ležíte venku na trávě nebo na písku. Zaměříte se na přítomný okamžik a vnímáte vše, čeho se dotýká vaše tělo. Tento druh kontaktu přirozeně odvádí přebytek destruktivní energie do Země a doplní vám konstruktivní.

Úplně obyčjená procházka v přírodě udělá zázraky. Když bude teplo a hezky, zkuste se zout a jděte bosky přes louku, nebo v lese. Budete se cítit úžasně.

Přírodní křišťál
Křišťály (nebroušené velké špičky, není řeč o tromlovaných oblázcích) fungují tak, že pokud jsou ze země správně vytěženy, drží si rezonanci, podle které vykrystalizovaly v podzemí. Dalo by se říci, že pokud není narušena jejich struktura (nejsou poškozené, zlámané nebo leštěné), udržují stejnou vlnovou délku, na které vibruje i Země. Proto mají širokospektrální léčebné využití.
Není to nic jiného, než další uzemňovací technika, která má moc odstranit destruktivní energii a zároveň dodat konstruktivní energii. Ne všechny křišťály jsou však pro léčbu vhodné, je potřeba aby splňovaly určité parametry. Více o křišťálech si můžete přečíst zde, speciálně vybírané křištály které mají sílu a jsou k tomuto účelu vhodné najdete v e-shopu Alue.cz zde a více návodů jak s nimi zacházet a jak čistit svou energii najdete v knize Anděl strážný. Křišťály jsou skvělé pro domácí použití, na spaní, první pomoc při psychické nepohodě, ale také jako zesilovače při jakémkoliv dalším očisťujícím postupu, i v přírodě.

Chození bosky
Když stojíte nebo sedíte s nohama na zemi, uzemňujete se, aniž byste se na to speciálně soustředili. Je však potřeba být bos, gumová podrážka totiž izoluje. Efekt se zesílí, pokud se pohybujete (protínáte siločáry, naberete tak víc energie) a ještě více se zesílí, pokud je země mokrá, nebo si polijete nohy.

Perfektní návod na uzemnění u stromu najdete zde: Jak správně nasávat energii ze stromů

Voda
Za pěkného počasí se zujte a stoupněte si přímo do potůčku u lesa. Můžete se v něm i procházet. Chladná voda z vás přes nohy začne vytahovat destruktivní energii a nabije vás energií Země. Vaše buňky prostřednictvím chladné vody obnovují svůj zdravý záporný náboj.

Změna stravy
To co jíme, má vliv na naši energii a náladu. Pokud konzumujeme příliš mnoho kofeinu, cukru nebo zpracovaných potravin, může být naše energie nevyvážená. Můžeme si také přivodit problémy, pokud zvolíme omezující jídelníček, jako je vegetariánství nebo veganství, aniž bychom si pohlídali příjem všech důležitých živin, minerálů, vitamínů a bílkovin.
Abychom se uzemnili dietou, musíme jíst přiměřeně, zdravě, pestře a dodržovat pitný režim.

Dávání a braní
Někdy může být nevyváženost v naší energii způsobena i nedostatečnou aktivitou. Tok energie k nám byl mnohem větší než energie, kterou jsme vydali ven. (Nebo i naopak, všude dáváme a neumíme přijmout) Abychom uvolnili tuto energii, je potřeba naučit se vracet životu jeho dary. Dělit se s ostaními lidmi. Být nápomocen, být štědrý, přispívat na dobré projekty. Musí to však být dobrovolné rozhodnutí. Nedělejte to jen proto, že se to po vás chce, protože byste pak byli naštvaní že jste dali něco co jste dát nechtěli a tím pádem se příznivý efekt nedostaví.
Když se naučíte dávat a být štědří s radostí a upřímně, přinese vám to radost, pocit sounáležitosti, zážitek synchronicity, vnitřní pocit uplatnění a harmonii.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho ⚜ aston405 2020-04-08 14:02:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

mailík

PS: Vizualizaci co nejdříve vyzkouším. Nepřestanu obdivovat, kolik toho zvládáš napsat. Abys věděla, jsi nejlepší spisovatleka, kterou jsem kdy měl možnost číst. Tak se opatruj. A nechej si zapnutou VPNku, když jdeš na net. 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek