11 Věcí, které nevědomky děláte, když skrýváte své emoce

12.11.2021 v Psychologie 1

Hromadění emocí nikdy není dobrý nápad, protože to není efektivní způsob, jak se s nimi vypořádat, a pokaždé se vám to vrátí zpátky, jako kousnutí do zadku. Skrývání skutečných pocitů a snaha maskovat své emoce způsobí pouze vnitřní rozkol a rozpoutá proti vám niternou bouři. Tvářit se, že je všechno v pořádku, když přitom není, nepředstavuje vhodný způsob, jak řešit problémy.Zde je seznam věcí, kterých si možná ani nevšimnete, že se s vámi dějí, když skrýváte své skutečné emoce. Ale jsou to přitom symptomy, které vám ukazují, že se sebou pracujete blbě. Buďte vždy upřímní sami k sobě a nesnažte se být někým, kým ve skutečnosti nejste. Pokud jste naštvaní, dejte to najevo osobě, která vás naštvala, a pokud jste šťastní, rozhodně šťastní buďte. Nemělo by to být na překážku.

1. Stáváte se zatvrzelou verzí sebe sama
Tlačíte na sebe, abyste měli drsný zevnějšek. Bojíte se, že ostatní lidé zjistí, jak se skutečně cítíte, a tak se snažíte hrát divadlo. Necháváte kvůli tomu trpět své vztahy.

2. Stáhnete se do ústraní
Stáváte se více introvertními. Nechcete být tak často mezi lidmi, protože máte pocit, že vám nikdo doopravdy nerozumí. Je to proto, že si je nechcete pustit k tělu.

3. Přestanete o sebe řádně pečovat
Přehlížíte se. Skladujete si vnitřní binec do takové míry, až se cítíte mizerně a začnou vám unikat důležité věci. S tím je třeba přestat.

4. Snažíte se zaměstnat
Tlačíte na sebe, abyste makali víc, protože si myslíte, že to díky tomu přejde, ale nepřejde. Nemůžete si tyto zadržené emoce odpracovat. To se musí pustit ven.

5. Všem říkáte, že jste v pořádku
Předstíráte, že jste v pořádku, a když se vás někdo zeptá, neobtěžujete se zmínit, co vám skutečně leží na srdci. Je to ale vaše chyba, máte s lidmi jednat narovinu.

5+1. Předstíráte štěstí
Hrajete divadlo a nutíte všechny, aby si mysleli, že jste šťastný člověk, i když tomu tak není. Jste vyčerpaní a potřebujete ze sebe to všechno dostat. Dokud se s těmito emocemi nevypořádáte, nikdy nebudete skutečně šťastní.

7. Používáte humor jako berličku
Utíkáte před svými skutečnými emocemi, a když máte pochybnosti, smějete se jim. Vždycky přijdete na způsob, jak z věcí udělat vtip. Vtipkování vám dovoluje se z toho oklepat.

8. Odmítáte si o tom promluvit
Odmítáte přijmout tyto emoce a proto vás pronásledují. Promluvit o nich ale není až tak těžké, jak si možná myslíte.

9. Odmítáte se podělit o své starosti
O své starosti se nechcete podělit ani s nejbližšími přáteli a rodinou. Když žijete takto, nikdy nebudete schopni zapadnout. Vaši blízcí by vám rádi pomohli zpracovat vaše emoce, jen kdybyste jim to dovolili.

10. Začínáte věci prožívat intenzivněji
Pokaždé, když vás někdo srazí na kolena, je vaše emoční bolest intenzivnější. S ničím z toho se nehodláte vyrovnat zdravě, takže je to stále horší, protože se to se vás skladuje jako toxický odpad.

11. Vybuchnete
Nakonec se dostanete do bodu, kdy je vaše emoční ,,láhev“ tak natlakovaná, že už v ní nic dalšího neudržíte. To je bod, kdy vybouchnete a všichni kolem vás z toho blázní. Prosím, nenechte to dojít až do tohoto bodu.

© aluska.org 2021

 Komentáře

Ikona diskutujiciho ondřej l 2021-11-21 10:25:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když jdete za někým, kdo s vámi nechce mluvit a posílá na místo toho za sebe jen samé nejrůznější své zástupce, aby to dělali za něj, tak vám v tváři zůstává už jen takový úsměv. Když se mě pak kolegové ptají, proč se furt směji a nebo čemu a já jim na to nechci nic říkat, odpovídám jím … to je jenom poker face 🙂 A oni se pak začnou šklebit taky. Když dělám poker face je prostě veselo.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek