11 Věcí, které se skoro každý empat snaží skrývat před světem

2.11.2021 v Psychologie 15

Empatičtí lidé jsou velmi výjimeční. Liší se od ostatních v mnoha ohledech a ačkoli o tom příliš nemluví, jsou to velmi citliví lidé. Pokud máte nějakého empata na blízku, čtěte pozorně:
Empaté jsou jedineční v mnoha různých ohledech. Jsou extrémně citliví na lidskou energii a emoce. Mají tendenci přebírat emoce a energii ostatních lidí, což je může činit velmi zranitelné, pokud jsou v blízkosti špatných lidí. Pokud máte empatického člověka mezi svými nejbližšími, musíte být trochu obezřetní. Empat tu pro vás bude vždy, když budete někoho potřebovat, ani o to nemusíte žádat. Je schopen automaticky vycítit, když je něco špatně, protože to skutečně cítí. Je vynikající přítel, ale často bojuje s péčí o své vlastní zdraví.
Pokud máte blízkého přítele, který je empat, musíte být vůči němu pozorní, protože je pravděpodobné, že za vámi nepřijde sám pro pomoc, když bude mít problémy. Ve skutečnosti je může začít velmi dobře skrývat.11 Věcí, které se empaté snaží skrývat před světem:

1. Jejich citlivost
Empat je rozený léčitel a má pocit, že musí vypadat silně pro lidi kolem sebe. Empaté nesnášejí, když jsou druhým lidem jakýmkoli způsobem na obtíž, a proto své emoce skrývají. Nejvíce ze všeho skrývají právě svou přecitlivělost.

2. Pohlcují emoce druhých
Možná si toho nevšimnete, ale když máte špatný den vy, mají ho i oni. Je to proto, že vstřebávají emoce ostatních lidí a do jisté míry doslova cítí bolest druhých. Málokdy však uslyšíte, že by o tom empat mluvil. Nechtějí totiž vypadat jako blázni.

3. Jsou introvertní
Empaté si opravdu cení času stráveného osamotě. Jsou tak citliví na energie ostatních lidí, že jediný zcela klidný stav je, když jsou sami.

4. V přírodě se jim dobíjí baterky
Pokud si myslíte, že máte přítele, který je empat, možná si všimnete, že je moc rád venku. Často využívá každé příležitosti, aby se vydal na nějakou procházku do přírody. Dělá to proto, že příroda doplňuje jeho energii.

5. Jsou to lidské detektory lži
Empat má mnoho schopností, pokud jde o čtení druhých lidí. Dokáže snadno prohlédnout povrchovou masku a odhalit vaše skutečné záměry. Je vynikající v odhalování lži. Pokud vás přistihne při lži, nemusí nic říct, ale bude to na vás už pamatovat.

5+1. Někdy dávají příliš mnoho
Protože jsou empaté rození léčitelé, mají přirozenou potřebu pomáhat druhým lidem. Velmi snadno se příliš rozdávají, což jim může způsobit velké emocionální trauma. Pokud příliš dlouho ignorují své vlastní pocity, nakonec se vše nahromadí a přeteče. Dávejte si pozor, aby toho pro druhé lidi nedělali až příliš. Možná je na to budete muset upozornit.

7. Zdá se, že jsou terč pro špatné lidi
Empaté jsou si dobře vědomi toho, že jsou velkým červeným terčem pro destruktivní lidi. Zlí lidé, například manipulátoři, se na empaty lepí, protože jsou to shovívaví a chápaví lidé. Ti jsou pro empata velmi nebezpeční, protože pohlcují veškerou jeho krásnou energii a nahrazují ji destruktivitou. Empaté se děsí příchodu dalšího podlého člověka, který si z nich hodlá udělat svůj terč, nebo rohožku.

8. Jsou vysoce intuitivní
Empaté jsou v souladu se svým intuitivním propojením a jsou schopni činit velmi důležitá rozhodnutí jen na základě svého instinktu. Umí se naladit a skutečně cítit, co se jim vesmír snaží sdělit. Vnímají více věcí, než byste si mysleli.

9. Snadno se vystavují stresu
Empaté mají tendenci vnímat běžné emoce intenzivněji a velmi snadno se tím nechají přemoct a vystresovat. Pokud se snaží řešit příliš mnoho úkolů najednou, může to pro ně být extrémně zdrcující. Může se to dokonce podepsat na jejich zdraví.

10. Snadno se nechají využít
Empaté vůbec nejsou slabí, ve skutečnosti jsou vnitřně velice silní. Jsou však nesmírně chápaví a extrémně si váží každé lidské duše. Dokážou vidět slunce v jakékoliv bouři. Díky tomu je například manipulátoři snadno zneužijí, protože dobře vědí, za jaké nitky mají tahat.

11. Milují hluboce
Empaté jsou nesmírně milující lidé. O své blízké a celou společnost se starají s opravdovou vášní. Když empat miluje, tak velice hluboce. Obrovsky si váží všech lidí ve svém životě. Empaté jsou ti nejvěrnější milenci a jedni z nejlepších přátel, jaké kdy v životě můžete potkat.

© aluska.org 2021

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2021-11-02 00:57:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

😔💔

Ikona diskutujiciho Libor 2021-11-02 13:57:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nekdy je to strasna tiha, nasaju nechtene do sebe vsecko a pak nevim co je moje, proto se vyhybam mistum kde je vic lidi.
Na ocisteni mi pomaha voda, mam oblibenej rybnicek v lese, ta studena voda funguje. Li.

Ikona diskutujiciho ondřej l 2021-11-02 22:11:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

🌈🌞

Ikona diskutujiciho jarca 2021-11-14 13:14:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to tak. Citliví a empatičtí lidé by se měli ve své dobrosrdečnosti držet trochu zpátky. Proto také dobří a empatičtí lidé často brzo z tohoto světa odchází….A hajzlíci zůstávají.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-11-14 13:26:41
Ikona diskutujiciho
sipka

Moje pozorování spíš je, že dlouhý život je odměnou za dobrou duševní hygienu. Jako první umírají lidé s toxickým myšlením. Buď je díky tomu potká nehoda, nebo jim vlastní toxicita přivodí nemoc. Dobré srdce je pro život vždy výhoda.

Ikona diskutujiciho ondřej l 2021-11-14 17:01:02
Ikona diskutujiciho
sipka

podle mne nezáleží moc na tom, zda-li je život dlouhý a nebo krátký. Ale na okolnostech a pocitech v něm. Na tom, jak je naplněný. Někomu je dlouhý život odměnou a někomu to může přijít jako prokletí.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-11-15 08:33:59
Ikona diskutujiciho
sipka

Pravda. Radši šťastných 20 let, než neutěšených osamělých 90. Ale to se nestává. Pusť si někdy rozhovory se starými lidmi 80+, všichni radí jednu věc. Být aktivní, makat na sobě a mít radost ze života. Brát průsery a lidi s humorem.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-11-14 19:31:12
Ikona diskutujiciho
sipka

Zhodou náhod to dnes vraveli i v rádiu – že tí najlepší odchádzajú ako prví. Aj keď mysleli spevákov Mira Žbirku a Davida Stipku. No žbirka tiež už nebol najmladší a toho druhého nepoznám. Nemyslím si že to, či je človek toxický alebo nie má vplyv na dĺžku života, tak nič netvrdím ale teoreticky toxický ľudia môžu byť odolnejší a žiť dlhšie?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-11-15 08:35:08
Ikona diskutujiciho
sipka

… nebyli náhodou napíchaní?

Ikona diskutujiciho tauri 2021-11-14 22:54:54
Ikona diskutujiciho
sipka

hodně z toho je dáno vírou a ochranou, ať už konstruktivní, či destruktivní stranou. I destruktivní strana má ochrany, aby tu zůstalo maximum lidí, kteří generují tuto energii a akorád „nasírají“ druhé, aby se večně i na jiné straně generovala. Protože blbec si svoji chybu odmítá uvědomovat a věří, že je je king a když tomu věří, má jistě nějakou výhodu. Pak jsou tu svědomití lidé, kteří vnímají, cítí a přebírají si cizí energie, útrapy, aby toho neměli druzí moc..Druzí si toho vlastně neváží a berou to jako samozřejmost, či akt toho, že v tom mohou pokračovat a vlastně to nemá žádné následky, protože jim stále nic není a cítí se super.
Takže ubližují si na obou stranách. Proto dobří lidé končí dřívě, protože trpí za druhé a vnímají onu bolest a neumí se tak bránit..
Dlouhý život často sice mají dobří lidé ale to jen proto, že z ničeho si nic nedělají a tu těžší práci za ně dělají druzí…
Samozřejmě, že elán v životě je to, co člověka vede kupředu. Chtít žít, být užitečný a radovat se. Málo lidí to však dokáže, aby dokázali na sobě dělat, být vnímavý, občas i tu těžší práci udělali a ještě aby se zajímali o dění kolem, protože nevedomost je sladká a staří lidé už se o nic moc nezajímají, jen chtějí dělat na zahrádce, či koukat na telku…Takže pokud někdomu dojde elán, je s ním konec.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-11-15 10:14:53
Ikona diskutujiciho
sipka

,,nebyli náhodou napíchaní?“

Stypka zomrel na začiatku roku 2021 a to ešte očkovanie nebolo naplno rozbehnuté pre všetkých tak asi nebol očko… Ale Stipka mal rakovinu a podľa lekárov mal zomrieť už koncom roku 2019, takže dožil ešte celkom dobre. Žbirka bol očko.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-11-15 14:40:47
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak som ešte dohladal že Stypka nebol napíchaný, podľa článku: S vakcínou tu David Stypka mohl být dál. Čínské chřipce a naší vládě musíme vystavit účet, říká Matěj Ruppert (ten Ruppert podľa tých jeho názorov asi nebude moc inteligentný)

Ikona diskutujiciho M 2021-11-14 14:26:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

je to presne tak, je to o mne 🙂
empat sa musi obrnit proti hyenam okolo, inak ho znicia. zial na mnohych neplati pekne slovo, len trestne oznamenie, lebo spolocnost je uz davno v rozpade

Ikona diskutujiciho Akimo 2023-02-19 17:42:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, většina z toho sedí. A je na 5+1 něco špatného, já mám 5+1 jako životní číslo.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-02-19 21:54:17
Ikona diskutujiciho
sipka

6 je číslo hmoty, tož tak

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek