12 faktů o mikrovlnkách, kvůli kterým by se měly zcela zakázat

9.1.2021 v Prevence 38

Nové studie poskytují stále více důkazů, že pohodlí, které mikrovlnky nabízejí, určitě nestojí za to riziko.
Mikrovlnky produkují stejné elektromagnetické záření, jako například denní světlo či rádiové vlny televizního vysílání. Od sebe se liší jen frekvencí.
Mikrovlnky ohřívají jídlo tak, že v něm rozkmitávají molekuly vody. Jejich frekvence je stejná, jako rezonanční frekvence vody. Proto se v mikrovlnné troubě zahřeje voda (nebo jídlo, které ji obsahuje), ale plastové nádoby zůstávají studené. Rezonanční frekvence plastu je totiž jiná, než molekul vody.Kromě ohřevu vody však mikrovlnky narušují i strukturu velkého množství jiných molekul nacházejících se v potravinách. Jedním z největších problémů mikrovlnek je to, že z nich energie může uniknout do prostředí.
Riziko je tak vysoké, že americký úřad pro kontrolu potravin a léků (FDA) musel stanovit limity povoleného úniku radiace.
Unikající záření z mikrovlnky může způsobit katarakty (šedý zákal), deformace nenarozeného plodu, rakovinu a další vážná onemocnění. Proto byste se neměli zdržovat v blízkosti mikrovlnek a už vůbec do nich nenahlížet během jejich provozu.
Jediná cesta, jak kompletně eliminovat rizika ozáření z mikrovlnky, je vůbec ji nepoužívat.

Její efekt na vaše zdraví však nekončí u uniklého záření během provozu. Mikrovlnka má závažné dopady i na jídlo v ní připravené. Takové jídlo se vyznačuje výrazným snížením svých nutričních hodnot.

Důležitá zjištění o nutričním složení jídla z mikrovlnky
Mezi nejpodstatnější fakta týkající se výživných látek potravin vystavených mikrovlnnému záření patří následující:

1. Snížení biologické dostupnosti (schopnosti těla zužitkovat živiny, jako jsou vitamíny skupiny B, vitamín C a E, esenciální minerály a lipotropní látky).

2. Ztráta 60 až 90 % hodnoty vitálního energetického pole všech testovaných potravin.

3. Snížení metabolické aktivity a integračních schopností alkaloidů (organických dusíkatých sloučenin), glykosidů, galaktozidů a nitrozidů.

4. Destrukce nutriční hodnoty nukleoproteinů v mase.

5. Akcelerace strukturální dezintegrace všeho jídla.

12 Účinků mikrovlnného záření na člověka
Mikrovlnné záření má samozřejmě destruktivní účinky nejen na jídlo, ale i na člověka. Když si příště půjdete v mikrovlnce uvařit nebo ohřát jídlo, vzpomeňte si na níže uvedených 12 nejvýznamnějších vlivů. Lépe byste rozhodně udělali, pokud byste mikrovlnku vůbec nezapínali.

1. Rozbití „lidského energetického pole“ u těch, kteří byli vystaveni mikrovlnnému záření během toho, když byla mikrovlnka zapnutá. Vedlejší následky na toto energetické pole trvají mnohem déle, než je čas, kterému jste byli tomuto záření vystaveni.

2. Degenerace mezibuněčného napětí během práce zařízení. To se týká hlavně krve a lymfy.

3. Degenerace a destabilizace externích energetických potenciálů pro využití jídla v lidském metabolismu.

4. Degenerace a destabilizace vnitřních buněčných membrán při vylučování metabolických zplodin do krevního oběhu.

5. Degenerace a selhání elektrických nervových impulsů v přední části mozku odpovědné za myšlení a vyšší mozkové funkce.

6. Degenerace a zničení elektrických nervových propojení a ztráta symetrie energetického pole v neuroplexních nervových centrech v přední i zadní části centrálního a autonomního nervového systému.

7. Ztráta rovnováhy a narušení bio-elektrické síly nervových propojení vzestupného retikulárního aktivačního systému (systém, který kontroluje funkci vědomí).

8. Dlouhodobá kumulovaná ztráta vitální energie u lidí, zvířat a rostlin, kteří se nacházeli v okolí pracujícího zařízení generujícího mikrovlnné záření.

9. Dlouhotrvající reziduální vliv na magnetické „depozity“ nacházející se napříč nervovým a lymfatickým systémem.

10. Destabilizace a narušení tvorby hormonů a schopnosti udržování hormonální rovnováhy u mužů i u žen.

11. Viditelně vyšší hladiny narušení mozkových vlnových signálů alfa, theta a delta u osob vystavených mikrovlnnému záření.

12. Kvůli narušení mozkových vln dochází u lidí permanentně vystavených záření z mikrovlnek k nepříznivým psychologickým efektům.

Ty zahrnují:
– ztrátu paměti
– ztrátu schopnosti koncentrace
– potlačení emocionálního prahu
– zpomalení intelektových procesů
– přerušovaný spánek

Ještě stále je vaše mikrovlnka na kuchyňské lince, místo ve sběrném dvoře?

připravila © www.aluska.org 2021 / podle Zdroje

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Amálka 2021-01-09 07:03:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Asi před sedmi lety jsem bydlela v podnájmu a dostala neopakovatelnou nabídku od majitele. Prý „…a jako bonus, vám v bytě nechám úplně novou mikrovlnku!“ prohlásil vítězně. Když jsme s přítelem zamračili a jednoznačně řekli „tak to v žádném případě“ nedokázal to vůbec pochopit. Ona ta pohodlnost používání mikrovlnky často úplně přehluší tyhle fakta, která tu píšeš. Je to jako s mobilem. Když někomu řeknu si mám starý telefon bez internetu a vypínám ho na noc, tak si lidi taky často ťukají na čelo. Prostě to nechtějí vidět, štve je to a je úplně jedno, jak jim to naservíruješ. Každopádně až se mě zase někdo zeptá proč nemáme mikrovlnku, dám určitě k dobru tyhle fakta o záření. Díky za ně 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-01-09 09:04:53
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě nejvíc rozsekalo, když se mě někdo šokovaně zeptal, jak si bez mikrovlnky ohřeju jídlo 😀
… No přece stejně jako se to dělalo před nima. 😀

Ikona diskutujiciho Amálka 2021-01-09 12:22:38
Ikona diskutujiciho
sipka

😀 jj, to znám! A následná odpověď je většinou „ale popcorn bez mikrovlnky neuděláš“ 😀 😀 Udělám, jde to normálně na pánvi…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-01-09 12:37:29
Ikona diskutujiciho
sipka

Já ho dělám v hrnci. Na dno dáš vrstvičku sluneč.oleje, pak to dno roznoměrně pokryješ kukuřicí, zespoda zahříváš, nandáš pokličku a hýbeš s tím (nesmí se to nadhazovat, semínka musí zůstat u dna aby praskly. Pak už jenom slyšíš pup pup, vypneš sporák a nakonec to osolíš, nebo do toho naliješ med, podle toho co ti víc leze. Zakryješ pokličkou, párkrát hrnec nadhodíš a tradá. Máš velkej hrnec popcornu. – Týjo já bych o tom mohla udělat recept na youtube, to by děcka čvachtaly 😀

Ikona diskutujiciho Amálka 2021-01-09 12:57:28
Ikona diskutujiciho
sipka

To je dobrý nápad, většina z nich vůbec nemá šajn, že to jde bez mikrovlnky 😉

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-01-09 13:10:16
Ikona diskutujiciho
sipka

jo a bude to snadný a zábavný natočit 🙂 a daly by se u toho dělat vylomeniny

Ikona diskutujiciho Amálka 2021-01-09 14:18:58
Ikona diskutujiciho
sipka

👍 tak na to se těším! 😊

Ikona diskutujiciho Pěkný 2021-01-09 08:07:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A co takové wifiny? Doma máme jednu ale teď když jsem byl doma a děti taky a mely zrovna hodinu, tak v místnosti s wifi se skoro nedalo být. Po asi 10 minutách dorazí bolesti hlavy a jakoby teplo, návaly horka a divná neustálá potřeba zívat. Taky při počítači (notebooku delší hodiny ve škole kolem 3 hodin v kuse) 2 někdy až 3 počítače najednou. Chudáci děti

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-01-09 09:05:59
Ikona diskutujiciho
sipka

To je samozřejmě ještě mnohem horší, protože od mikrovlnky stačí odstoupit, kdežto wifina tě smaží až za roh.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-01-09 12:42:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V poslednom čase som dosť kašlal a spomenul som si že kedysi som čítal že proti kašlu je teplé mlieko s medom že sa tak liečil Stalin (mimochodom prvý článok o škodlivosti mikrovlniek vyšiel v Rusku už asi za vlády Chruščova, západní vedci zas tvrdili že používanie mikrovlniek je vyslovene zdravé). Takže posledné 4 dni som si začal zohrievať mlieko v mikrovlnke, med som tam dal až po vybratí z mikrovlnky ešte tam má ísť kúsok masla to nedávam. Používam to možno z pohodlnosti a škodlivosť neriešim. A hneď je tu takýto článok, to je skoro ako znamenie že by som tú mikrovlnku mal zas prestať používať 🙂 Mimochodom kukni pod článok Vrány obdarovaly muže koment v spamu.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-01-09 13:11:32
Ikona diskutujiciho
sipka

doporučuji ti koupit si heřmánek, v sáčku nebo sypaný, udělat si velký čaj a dej si do toho několik koleček čerstvého zázvoru. bude to působit jako přírodní antibiotikum a bude ti líp, já to v zimě piju taky

Ikona diskutujiciho Tinka 2021-01-09 13:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já popcorn v mikrovlnce nedělám od té doby co mi v ní chytnul a začal hořet. 😀 Já to s ní asi neumím. Jídlo vytažené z ledničky stejně nejradši ohřívám na sporáku, tam mám jistotu, že to skutečně ohřeju. Když použiju mikrovlnku, většinou ohřeju hlavně talíř, ale jídlo uprostřed zůstane studené. Na to nemám kolikrát nervy, abych to vracela dovnitř a opakovala proces…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-01-09 13:47:12
Ikona diskutujiciho
sipka

Navíc to nevoní a nechutná. Dodneška si pamatuju babiččino rizoto z mikrovlnky, bylo to strašný. Ten aparát pokazí všechno co se do něho strčí, úplně to ztratí chuť.

Ikona diskutujiciho romča 2021-01-09 16:13:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jedlo z mikrovlnky je hnus, cítim v ňom akúsi kovovú pachuť. Tiež na mňa čumia keď vravím, že si jedlo ohrievam na šporáku. Popkorn moc nepapám, ale to že ide urobiť v hrnci viem, moja babi ho takto pripravovala, pamätám si ako sme sa smiali keď viac krát zabudla hrniec priklopiť a popkorn lietal všade po kuchyni.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-01-09 16:29:23
Ikona diskutujiciho
sipka

Já na plynu v pohodě ohřeju i rýžu nebo nudle. Normálně v cedníčku nad parou jako kdyby to byl knedlík, za 10 minut hotovo. Nikdy jsem vynález mikrovlnky nepochopila.

Ikona diskutujiciho romča 2021-01-09 19:07:36
Ikona diskutujiciho
sipka

Jééjda vidíš to, nad parou.. prečo mi to nikdy nenapadlo? Vďaka za typ (alebo tip – nikdy neviem aké i/y do toho slova dať). Ja do ryže dám dve tri lyžice vody a miešam, zohrievam tiež na plyne. Za tých 10 minút než sa to celé zohreje od hladu nepomreme

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-01-10 10:12:31
Ikona diskutujiciho
sipka

Správně je Tip ve slovasmyslu tipnout. Typ je týpek, nebo druh.

Nad parou se ti z toho neudělá maglajz, protože to nemusíš míchat, jednotlivá zrníčka zůstanou neporušená a skoro nepoznáš že to je ohřáté. A nic se ti nechytí na dnu hrnce, nemusíš nic drhnout, jenom omyješ cedník. Těstoviny se zase nad párou krásně rozlepí od sebe a jsou načechrané, nejsou rozbité, protože je opět nemícháš. V pohodě takhle ohřeju i špagety.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2021-01-10 10:50:37
Ikona diskutujiciho
sipka

a lidi ohřívaj špagety i jinak než v osolený vodě s olejem, kterou pak slejou? aha 😀 k tomu mě nikdy nenapadlo potřebovat mikrovlnku, lol, to by bylo snad i hnusný

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-01-09 18:12:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja keď je pustená mikrovlnka odídem od nej do inej miestnosti. Či uniká žiarenie z mikrovlnky by sa malo dať zmerať skúšačkou MS-18 alebo MS-48A dá sa kúpiť niekedy i v Tescu. Keď už namerá žiarenie i takáto skúšačka znamená to že únik je veľký mikrovlnka netesní a môžete ju vyhodiť.

Ikona diskutujiciho Dayananda 2021-01-09 19:37:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A ještě navíc dochází ke tvorbě nebezpečných volných radikálů štěpením molekuly vody H2O na H+ a OH-. Proto nedávejte mikrovlnku ani svému nepříteli.

Ikona diskutujiciho Zdeněk 2021-01-10 03:55:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Doporučuji všem, kteří vyzdvihují t.zv. negativní vlastnosti mikrovlné trouby, aby navštívili stránky Wikipedie, kde najdou vysvětlení na všechny své „argumenty“ Mám 85 let a posledních cca 30 let používám takřka denně mikrovlnku. Mentálně jsem zcela v pořádku. Někteří lidé si pletou elktromagnetické vlnění (mikrovlnka) s ionizujícím zářením (na př. rentgen), které je nebezpečné. Žijeme v prostoru přeplněném různými druhy elektromagnetického vlnění (rozhlas, televize, mobilní telefony, vysilače všeho druhu, vojenské radary s velkým výkonem, letištní radary atd) a přesto se dožíváme stále vyššího věku a podle výsledků vědy ani moc neblbnem. Navíc mikrovlnka ( magnetronový generátor elektromagnetického vlnění) je dokonale uzavřen v kovovém obalu, který působí jako Faradayova klec nepropouštějící elektromagnetické vlnění (které je pro člověka neškodné). Analyzovat připomínky jednotlivých přispivatelů je zbytečné. Odpovědi čtenáři najdou v již zmíněné Wikipedii, Tak a teď si jdu ohřát guláš v mikrovlnce.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-01-10 10:07:45
Ikona diskutujiciho
sipka

Běžte si to změřit a zjistíte, že je to úplná blbost a že mikrovlnka září naprosto šíleně i ven. A pokud si myslíte, že elektromagnetické záření nic člověku nedělá, tak jste doposud bydlel pod kamenem a před všemi studiemi i důkazy jednoduše zavíráte oči. Letištní radar podle mě ani nevíte co je, když jste schopen to zařadit do tvrzení, že tohle záření nic nedělá. Zeptejte se nějakého pilota o co tam jde, já to vysvětlovat nebudu.

Ikona diskutujiciho zxc 2021-01-12 15:11:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Instantní povrchní kecy z wikpedie, od nedovzdělaných hlupáků co si myslí že člověk je ekvivalentní s pytlem slané vody a tudíž žádné jiné učinky než tepelné být nemohou. Pro skutečný úvod do problematiky vlivu elekromagnetického smogu na biologické systémy obecně a člověka obzvlášť je vhodnější např. https://elektrosmog.voxo.eu/ je tam i vysvětlení mechanismu působení a reference na vědecké studie.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-01-12 15:14:12
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano. Zdroj wikipedie je zdroj alá neověření uživatelé si tam napsali co chtěli. Není to stránka psaná odborníky v oboru a vědci.

Ikona diskutujiciho anaj 2021-01-20 12:04:14
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, wikipedii pisou sami lidi. Kdokoliv tam muze napsat cokoliv, jen tam musí pripsat zdroj, ktery jeho text potvrdi. Proto tam byva pod textem pridano ze „tento clanek neni dostatecne ozdrojovan“. Takze ja wikipedii neberu jako relevantni pravdivy zdroj.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-01-20 12:26:28
Ikona diskutujiciho
sipka

navíc tam není žádné ověření uživatelů, prostě se zaregistruješ a napíšeš tam třeba že werich byl pedofil, dáš tam odkaz na nějaký pomlouvačný blogísek který psal nějaký zakomplexovaný magor a pokud se o to nikdo nezačne speciálně zajímat, buch a je to tam… a kdo je dost hloupý aby tomu uvěřil, tomu věřit bude.. protože je to přece na wikipedii tak je to pravda

Ikona diskutujiciho kešo 2021-01-10 08:06:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Doma sme mikrovlnku nikdy nemali, nemáme a žijeme úplne v pohode. Je to zbytočnosť. Treba si uvedomiť, že toto zariadenie bolo pôvodne vyvinuté nacistami na vojenské účely!

Ikona diskutujiciho anelie 2021-01-10 08:06:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky nemám mikrovlnku. Dřív jsme ji měli, pak se nám nevlezla do kuchyně a odvykla jsem si, dnes ji nepotřebuji. Co mi na jídle ohřátém v mikrovlnce vadilo, bylo to, že pak bylo takové jakoby „zvadlé“. Možná je to tím způsobem ohřevu, že se rozkmitávaji molekuly vody nebo jak to v tom článku psali. Ale jak píše i Aluška, prostě už to není tak dobré jako normálně uvařené.

Ikona diskutujiciho Anna 2021-01-10 10:38:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, mikrovlnky nejsou žádný med a je fakt, že i bez studie a pokusů může člověk říct, že to jídlo ohřaté není nic moc, takové mdlé, zvadlé. Není nad to si jídlo uvařit a jíst ho čerstvě připravené. To rozhodně.
Psali jste tu v komentářích o wifi, ano taky souhlasím s tím, že ty vlny nejsou nic zdravého, ale upřímně jak v dnešní době chcete se vyhnout wifi? Jak? Obchodní centra, restaurace a kavárny ji obvykle mívaj volně přístupnou, doma určitě taky používáte internet na mobilu, tabletu, ano na pc si můžete dát kabel. Je hezký napsat, že to teda smaží lidi zaživa, neříkám, že je to něco zdravého pro člověka ta wifi, ale upřímně nešílela bych z toho. Nebo mi teda řekněte, jak se té wifi v běžné životě vyhýbáte? To abyste měli doma internet na kabel a modem na noc vypínali a žijete na samotě někde, život asi bez společnosti totálně. Nebo nevím no, nějak si to neumím představit. Jinak můj komentář není hejt a ani kritika, jen mě to načaté téma v komentářích zajímá, jak to děláte bez wifi.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-01-10 11:50:03
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Anno, nemám tablet, internet v mobilu nemám. (nikdy jsem tyhle věci nepotřebovala, vyrostla jsem v době bez mobilu a bez kabelové televize a pc mám na práci, nemusím chodit s mobilem na záchod nebo číst zprávy v posteli, nepotřebuju tyhle věci k životu a normálně funguju)

Pokud k domu nevede kabel od pevné linky, nainstaluješ si wifi na střechu, aby přijímala signál (ale zářit musí do ulice ven mimo dům). Pak ze střechy odvedeš kabel do domu. Mám odzkoušeno, proměřeno trifieldem, když se to dobře udělá, dům nezáří a žiješ v čistém zdravém prostředí. Odpojovat to na noc můžeš, ale moc velký rozdíl to není, pokud teda nespíš přímo u toho vysílače pod střechou – pak je odpojování vhodnější. Normálně mi to udělala firma, nebyl problém se domluvit. Ptali se proč, protože to je nestandardní požadavek, vysvětlila jsem, pochopili, neměli s tím problém, technicky v pohodě řešitelné, i navrtali dírky a provlékli přes střechu.

Ale pokud bydlíš v bytě, jsi v loji, protože ti to září od sousedů. Kabelem aspoň snížíš množství záření u sebe doma, ty zdi to trošku tlumí, jinak si dá pomoct vrstvou alobalu, pokud naměříš silná pole v místě kde hodně jsi a spíš.

Je rozdíl sedět někde 30 minut na kafi a mít to 24/7 doma. Případně máš možnost na ozářená místa nechodit, nebo jenom vlítnout, vzít co potřebuješ a vypadnout. Tahkle to dělají všichni senzibilové citliví na elektrosmog, protože nemají na výběr a jinak žít v dnešní době už prostě nemůžou. Jenom popisuju svoje zkušenosti.

Je dost lidí co vidí věci a žijí podobně, tak s těmi se stýkám. S takovými co na mě šokovaně otvírají pusu jak můžu žít bez mikrovlnky, televize, tabletu, proč nemůžu vstoupit do Vaňkovky a proč nemůžu spát v dosahu wifi záření, prostě odpinknu, to jsou pro mě lidi z jiného vesmíru a prostě mluví jinou řečí a žijí v jiném světě. Nemá smysl zbytečně si rušit kruhy, každý žije podle svých možností jak umí nebo jak to cítí.

Ikona diskutujiciho Anna 2021-01-10 11:56:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za odpověď. Dobře tedy, potom chápu, když sis to takhle udělala a zařídila, to potom jo.
Právěže je to nestandartní proto jsem se na to ptala, jak to tací lidé dělají. Respektuji.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-01-10 12:01:42
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to omezující životní styl (v případě že po těch věcech toužíš, ale já po nich netoužím a nepostrádám je proto) a ano, je to neslučitelné s moderním pojetím života, kdy je všechno na elektriku a všichni si net tahají i na záchod. Ale pokud obýváš tělo, které zrudne, dostane horečku, migrénu, závratě, začne se mu zvedat žaludek pokud si sedne k zapnuté wifi, nebo ani pod wifi neusneš a je ti na umření místo spánku, tak nemáš na výběr a je ti pak už úplně jedno, jestli toužíš po nějakých moderních vymoženostech, přemýšlíš jenom jak zachovat své zdraví a normální život ve světě prosyceném nebezpečnými poli. A když v té situaci jsi, tak řešení vždycky najdeš.

Ikona diskutujiciho peace 2021-01-11 16:00:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mikrovlnku nemáme a nechceme. Je tedy pravda, že se tam jídlo ohřívá daleko jednodušeji. Že by mikrovlnka zářila i ven – pokud je nějak mechanicky poškozená a chybí např. ochranná vrstva na jejích dveřích apod. tak pak září, jinak je to záření minimální.
Ještě než jsem vůbec věděl, že mikrovlnka dobrá, tak u rodičů když jsem si v ní něco ohřál, tak mi to ani jaksi nechutnalo a přišlo mi, že po vytažení je to jídlo moc horké, ale pak nějak extrémně rychle vystydnulo. Možná by to šlo vysvětlit tím, že molekuly vody byly hodně ohřáté, proto to bylo hodně horké, jak ale svoji energii předávaly okolním „nevodním“ molekulám, tak tím to rychle vystydne, sice vlastně předávaly i jim teplo, ale ne tak účinně.

Ikona diskutujiciho erik 2021-01-11 17:49:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

a co tak baroqal ? malo by to chranit pred wifi, mobilom a ine
http://www.milanhein.cz/baroqal.php
alue vies o tom nieco viac ? niake skusenosti od ludi alebo vlastne ?

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-01-11 22:12:05
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja som si kedysi kúpil náramok BionicBand vraj chráni proti WiFi a zlepšuje športové výkony. Dal som za to 50 eur a nemám pocit že by to niečo robilo takže takýmto veciam neverím i keď občasne náramok nosím dodnes.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-01-11 20:51:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zaujímali by ma bezdrôtové slúchadlá, či sú nejak škodlivé, v poslednej dobe je to už dosť rozšírená vec a káblové ,, patria do praveku“.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-01-12 07:58:35
Ikona diskutujiciho
sipka

jsou nezdravé, používej všude kabel

Ikona diskutujiciho Miloslav 2021-01-20 15:23:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Doplnil bych ještě jeden článek, na který jsem si při čtení protiargumentů pro tento vynález Lucifera, který zatím z internetu nezmizel…

Proč Rusko v roce 1976 zakázalo mikrovlnné trouby? Informace, které vám zachrání zdraví

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek