12 Projevů spirituálního probuzení

30.1.2020 v Spiritualita 19

K duchovnímu probuzení dochází tehdy, kdy si jedinec uvědomí svou duši, své schopnosti a své skutečné poslání na tomto světě. Je to okamžik, kdy pochopíme, že naše tělo je nádobou pro naši duši. Nejpravdivější a nejhlubší část naší bytosti je věčná, všemocná božská jiskra z Vesmíru.
Je to život měnící zkušenost, zejména pokud daný člověk nebyl předtím duchovní, nebo si nikdy předtím nepokládal podobné otázky.Není neobvyklé, že duchovní probuzení je popisováno jako vnitřní znovuzrození, počátek nového života, nebo probuzení zcela nové stránky života jednotlivce. Duchovní probuzení je také velmi osobní zkušenost, která se může projevovat mnoha různými způsoby. Takové pobuzení může zcela zpochybnit předchozí systém víry jednotlivce, jeho vnímání světa a sebe samého, nebo jeho pocity vůči sobě samému a jiným lidem. Je to komplexní proces, kdy se člověk snaží pochopit svět novýma očima a novým, vyšším stupněm vědomí.

Čím více se člověk snaží opřít o předchozí životní vzorce a návyky, tím více s nimi bude bojovat, protože už nebudou mít moc smysl a můžou vypadat prázdné. Místo toho je ten pravý čas podívat se sobě do duše a zjistit, co opravdu chce dělat a stát se osobou, kterou se vždy chtěl stát. Mluvení o svém duchovním probuzení s ostatními nemusí přinést výsledky, protože to ostatní mohou považovat za divné, zlehčovat to, nebo projevit nezájem.

To se může stát z různých důvodů:

  • a) neměli podobnou zkušenost
  • b) duchovní probuzení je osobní zkušenost, kterou nelze předat slovy
  • c) tato zkušenost je tak hluboce osobní, že nemůže dávat smysl nikomu jinému kromě toho, kdo ji také zažil


12 Projevů spirituálního probuzení:

Předchozí způsob života už nedává smysl.
Zvyky, které jsme dříve měli, se zdají být divné a nejsme si jistí, proč jsme je vlastně kdy zařadili do našich životů na prvním místě.
Například: Náš vztah s ostatními lidmi, náš vztah k jídlu, potřeba kouření, neustálé starosti, stresování z dluhů atd.
K tomu dochází, protože zkušenost duchovního probuzení pozvedla naši energetickou frekvenci a předchozí problémy nebo situace se už nezdají být tak silné nebo nezbytné, jako předtím.
Někdy lidé říkají, že jejich předchozí život byl tak mechanický, že většinu času trávili staráním se a bezduchým jednáním místo toho, aby dělali věci, které si skutečně užívají a které jim dávají smysl.

Duchovní probuzení nás otevírá novým způsobům myšlení / cítění / života.
S duchovním probuzením začínáme na jakékoliv problémy, kterým jsme předtím čelili, nacházet řešení. Něco se uvnitř nás pohnulo a díky tomu uvidíme různé situace a vztahy z jiného úhlu pohledu.
To, co se mám předtím zdálo nekonvenční, teď dává dokonalý smysl. To, co bylo předtím obvyklé, se teď stává světským a už to není potřeba.
Zažíváme období hlubokého uvědomění si sebe sama a světa, ve kterém žijeme. Jasně, že jsme vždy měli odpovědi na své otázky uvnitř sebe, ale za starých podmínek jsme je tam nikdy nehledali.
Dospíváme k závěru, že je možné všechno.

Zaznamenáváme náhlý nárůst energie.
Po duchovním probuzení se lidé začnou cítit živější. Mají pocit, že se jejich energie navýšila a jsou schopní toho více vykonat.

Obnovujeme vztah k sobě.
Když dojde k duchovnímu probuzení, podíváme se hluboce do naší duše a jsme schopni zažít hlubokou lásku k tomu, kým skutečně jsme. Zdá se, že se všechny soudící, tvrdé vnitřní hlasy uklidňují a dostáváme příležitost přijmout a léčit se na hluboce emoční úrovni.

Být sám nebo v tichu už není děsivé.
Duchovní probuzení přináší do našeho vědomí spoustu nového. Je normální, že potřebujeme čas to zpracovat a strávit.
Může se také stát, že člověk začne vyhledávat samotu, aby měl prostor na hlubší sebereflexi a reorganizoval si myšlení, nebo jednoduše protože ho to tak těší.

Stará konverzační témata nás nudí.
Předtím jste považovali klábosení na legraci. Mluvili jste o módě/fotbale a chlapech/ženských, a to byl váš svět. Poté co jste však zažili duchovní probuzení zjistíte, že všechny tyto rozhovory jsou trochu nudné, nebo už vám nedávají to, co předtím.
Toužíte mluvit o něčem, co bude dávat smysl. Skutečný smysl.

Cítíme se propojeni se vším, i s Vesmírem.
Zvýšený stav uvědomění z duchovního probuzení nám pomáhá uvědomit si a opravdu cítit, co znamená být součástí světa, ve kterém žijeme. Kde má vše svou roli, kde je vše posvátné a vyznamenané tím, že je jednoduše tím, čím to je.

Cítíme, že všechno je jedno.
Duchovní probuzení nám může přinést rozšířené smysly. Není neobvyklé zažít, že s námi Vesmír mluví, že barva je tak úžasná, že mluví s naší duší, že nás zvuk uklidňuje. Zažíváme svět se zcela novým způsobem vnímání. I ta nejjednodušší věc nám přinese radost. Poučme se z toho.

Ztráta strachu ze smrti.
Duchovní probuzení nám pomáhá uvědomit si nesmrtelnost Ducha. Smrt je jen dalším tajemstvím, které jednou musíme absolvovat, tak jako Zrození. Je to jen změna naší formy, přestup do jiné dimenze.

Nic není náhoda
Vidíme svět jako obrazec, kde každá událost a bytost má své místo a kde se nic neděje jenom tak náhodou. Chápeme, že i nepříjemné zkušenosti jsou součást našeho vývoje, byly potřeba abychom si něco důležitého uvědomili, nebo se naučili.
Chápeme, že každý má svou cestu a proto respektujeme vůli druhých, i když se mýlí. Nepotřebujeme už nikoho ovládat ani zasahovat do jeho rozhodnutí, protože víme, že to stejně není možné.

Vnitřní potřeba pravdy a autenticity.
Duchovní probuzení zpochybňuje současný stav. To, o čem jsme věřili že bylo správné a skutečné, se najednou stalo sporným. Ego je otřeseno a my zjišťujeme, že hrát si na něco stejně nemá smysl. Vážíme si ostatních a vážíme si toho, kdo skutečně jsme. Jsme upřímní k sobě i k druhým. Falešnost nedává smysl, nikam nevede.

Jsme soucitní a snažíme se dávat bezpodmínečnou lásku.
Duchovní probuzení nám pomáhá zbavit se sebestřednosti i egoismu a uvědomit si, že dávání je přijímání. Soucit je nejvyšší dar, který můžeme dát sobě i ostatním, a bezpodmínečná láska je cesta vpřed.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-30 01:11:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

to HROZNĚ MOC sedí. všechno.

přesně to se mi stalo a stalo se to jen uvnitř mě, nejde to ukázat ani vysvětlit. já si myslela, že už jsem byla „probuzená“ předtím, ale vůbec. a jak říkáš, je to tak hluboce osobní, že to nejde ani nějak předat druhým. nechápou to jelikož to necítili.

„Není neobvyklé, že duchovní probuzení je popisováno jako vnitřní znovuzrození, počátek nového života, nebo probuzení zcela nové stránky života jednotlivce.“
– to je přesný. jak to děláš?

ve mně se po tom cosi probudilo nejen ve smyslu, že jsem si uvědomila svou skutečnou podstatu a úkol, ale taky v tom smyslu, že jako kdyby někdo mávnul magickým proutkem a já z ničeho nic neměla problém mluvit před lidmi jako dřív. nevím absolutně, co to způsobilo, ale najednou jsem si uvědomila „hele, vždyť ty už se vůbec tak nebojíš lidí a ani se nebojíš na ně a před nimi mluvit, všimla sis? jakto?“
bylo to neskutečný.. jako kdyby se ve mně cosi „zlomilo“ společně s těmi hlubokými zážitky během onoho „probuzení“.

mimoto, přesně jak říkáš, má minulá cesta a způsoby myšlení už mi nedávají smysl. vtipný, že to „probuzení“ přišlo zrovna v době, kdy jsem stála na důležité životní křižovatce. jak načasovaný. a to, co mě k tomu dovedlo, taky nedalo pokoj – jak se říká, vyhodila jsem to dveřma, přišlo to oknem. Vyhodila jsem to oknem, vrátilo se to komínem… 😀

Ikona diskutujiciho pavel 2020-02-01 10:14:07
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Nirváno, souhlasím s tebou .Mám pro tebe něco k zamyšlení
Čeština je krásná řeč a třeba jedno slovo má mnoho odstínů Mezi tato slova patří slova typu HROZNĚ, STRAŠNĚ, PŘIŠERNĚ a pod. a spíše vyjadřují negativní stav popisované věcí a nebo události. Často slyším a čtu, že lidé dávají do svého projevu dvě slova , která vyjadřují současně negativní a pozitivní smysl sdělení jako například : Hrozně tě Miluji. mám to Strašně rád a podobně.
Sluníčkový den
pavel

Ikona diskutujiciho elbar 2020-01-30 14:47:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hezký obrázek s tygrem.
Jednou jsem byl v astrálu přiveden k velkému tygru,asi spícímu,
a pohladil jsem ho.

Ikona diskutujiciho Jirka H 2020-01-30 19:23:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Někdy si říkám že je to článek o mě. těmi 12 příznaky jsem si prošel právě v roce 2018 skrze depresi, jinými slovy zažil jsem pád na dno abych se mohl odrazit a spiritualně se tak probudit, to byla i jediná možnost jak se z toho dostat bez léků drog a alkoholu ale zajimavé je že známky spiritualních darů jsem měl i před tímhle probuzením ale využíval je omezeně a tenkrát jsem jim nedůvěřoval a více se spoléhal spíše na logiku než intuici a právě díky tomu jsem se i víckrát spálil protože se ukázalo že moje předtucha měla pravdu, bylo to varování abych nenavázal kontakt s toxickými lidmi apod. Po probuzení se mi život neskutečně změnil zžačal si všímat více detailů ve hrách filmech knihách i ve světě okolo že existuje více než co vidíme fyzickýma očima, začal být více soucitný k lidem kteří prošli podobnou situací a začal se více držet dál od lidí se kterým se cítím nepřijemě, bylo jasné že mít známé jako většina lidí nebudu a že se musím držet spiritualní cesty aby můj život nestagnoval. To mě pak postupně zavedlo k přítelkyni a její kniha svět za oponou mě zavedla až sem na tento blog který pravidelně sleduji a mohu potvrdit pár vesmírných zákonů hlavně rezonance že stejné přitahuje stejné, teďka nedávno se mnou navázali kontakt lidé kteří mě ještě neznali ale cítili že mi mohou věřit a svěřili se mi taky se spiritualním problémem a to mi rozšířilo další obzory a moc mě těšilo že díky mým zkušenostem jsem jim mohl předat informace které jim pomohli se s tím vyrovnat.

Ikona diskutujiciho Luk 2020-01-31 02:41:35
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den, to co napíšu není novinka na tomto webu, ale napadlo mne to zmínit.
Po přečtení vašeho komentáře bych vypíchl „že se musím držet spiritualní cesty aby můj život nestagnoval“, protože, vesmír nezná slovo ne (u normálního psaní také píšu ne), ale byla by škoda, kdyby vaše spirituální cesta (ne)stagnovala :D. Jako manifestující myšlenka, je proto dobré pozměnit slova, která podpoří to co opravdu chcete, když už tady stejné přitahuje stejné 😀

Ikona diskutujiciho Jirka H 2020-02-01 10:01:14
Ikona diskutujiciho
sipka

To je fakt vždy si to neuvědomuji že vesmír slovo NE nezná. Já se to už za celý život naučil hodně používat a vždy když pak prosím konstruktivní síly vesmíru se snažím říct tak abych slovo NE nepoužil a někdy je to těžké vymyslet slovní okliku. 😀

Ikona diskutujiciho Václav 2020-01-30 19:41:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K duchovnímu probuzení dochází tehdy, kdy si jedinec uvědomí nikoli svou duši, ale ducha. máme tělo, mysl-duši a ducha. jednota a rovnováha je to, když se tyto roviny sjednotí do celku, kde duch je tím skutečným zdrojem poznání a projevem-života.

Ikona diskutujiciho elbar 2020-01-30 21:33:08
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud jde o jednotu,to je velmi vysoký level,kterého například
dosáhl duchovní mistr Jiří Vacek tím,že byl proniknut
vědomím duchovního mistra Ramana Maharišiho,
jde o rozšíření vědomí do univerza.
Duchovní mistrovství se dosahuje v linii duchovních mistrů,
například Maháprabudží – Madhávananda – Mahešvarananda.

Ikona diskutujiciho Luk 2020-01-31 02:21:10
Ikona diskutujiciho
sipka

Opravdu? Mě přijde, že jsme v jednotě všichni v hot spotu. 😀 Takový hot spot, který je třeba zmiňován v knize, Anděl strážný, to je mi ale husťárna. Na to není potřebné žádné cizí vědomí 😀
Mě přijde třeba čas jako zajímavá věc. Chápu že je čas jako věc vnímaná naším mozkem, levá hemisféra minulost, pravá budoucnost. Pak tedy je přítomnost práce obou hemisfér a hlubšímu soustředění na okamžik přítomný, dává intenzivnější prožitek teď.
No a je i čas, který je v podstatě umělý, kde se máme držet daných plánů, protože nám to přijde logické a my se máme postarat o to, aby jsme to prožily a vedly se k tomu-pravá hemisféra-naše budoucnost.
No a pokud sytém chce, aby jsme v podstatě obětovávali naši budoucnost, přiklonily se k levé hemisféře svou pravou hemisférou a tím vším co je s ní spojené (intuice, pocity…), tak mi přijde zajímavé, pozorovat, když se děje opak.
Například vytrhnout se z toho umělého času, vymyslet si něco nového a náhodou, je to pocit jako kdyby to člověk už znal zpětně. Takže je vlastně zajímavý pocit toho, vracet se v podstatě časem zpět. Třeba do svého dětství a co s ním bylo spojené, ty rozhodnutí a td. jako kdyby se systémový čas vracel zpátky jako kazeta a vše co chtěl zkazit, mizí.
Takže je vždy čas na ty pravá rozhodnutí, protože čas samotný je jedním bodem teď. A proto je zajímavé vyhnout se umělému času, který nás nutí jít někde stále vpřed, není kam vpřed, možná jen zpátky a vzít si to co nám vzal. To, čím nás chtěl systém nahánět právě vpřed.

Ikona diskutujiciho Václav 2020-01-31 11:14:54
Ikona diskutujiciho
sipka

elbar 2020-01-30 21:33:08, omyl, vacek toto poznání nemá, stejně jako mahešvaranda, viz. kauza Jóga v denním životě a falešný guru Mahéšvaránanda, který sexuálně zneužívá své žačky. „Duchovní mistrovství se dosahuje v linii duchovních mistrů“, většinou to takto dříve fungovalo, nyní už to neplatí, každý si v sobě může uvědomit svého ducha, protože pokud ho v sobě neočistí od nepravdy, pak se nemůže sjednotit ani s kolektivním. stačí zaměřit svoji pozornost dovnitř a požádat o to, aby jste pravdu mohli vnímat ve svém subtilním duchovním systému-čakrách. jen tak poznáte, co děláte dobře nebo špatně a jak to napravovat. váš duch je ve skutečnosti váš pravý guru, vše ostatní už je jen historie a krok zpět…

Ikona diskutujiciho Václav 2020-02-01 11:19:42
Ikona diskutujiciho
sipka

Luk 2020-01-31 02:21:10, „levá hemisféra minulost, pravá budoucnost“. je to přesně naopak

Ikona diskutujiciho elbar 2020-02-01 12:19:26
Ikona diskutujiciho
sipka

Ramana Mahariši dosáhl poznání jednoty již jako mladík,
což znamená,že v předchozím životě už duchovním mistrem byl.
Máte-li Luku přímé poznání jednoty,tedy rozšíření vědomí
do univerza,tak jistě víte jak s tím naložit.
Máte-li Václave poznání jednoty,poznáte nejspíš při setkání
s duchovním mistrem i jeho dosažení jednoty.

Ikona diskutujiciho Václav 2020-02-01 12:34:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Máte vlastní vůli. Obzvláště lidské bytosti to mají, ne zvířata. Máte svobodnou vůli vybrat si dobrou a špatnou, spravedlivou a nespravedlivou. Nyní se můžete rozhodnout odevzdat nebo nevzdat Duchu

Ikona diskutujiciho elbar 2020-02-01 13:31:40
Ikona diskutujiciho
sipka

Stalo se mi v astrále:
Byl jsem vysunut z fyzického těla do ulice blízko mého bydliště.
Proti mně kráčel muž velmi vysoké postavy,
jeho hruď světélkovala zlatou barvou,tak nějak by mohl vypadat
bojovník světla.Pozdravil jsem „dobrý den“,muž mne minul,
ale po chvilce pozdrav opětoval.Ten hlas jsem poznal,
byl to hlas duchovního mistra Jiřího Vacka.
Byl jsem stažen do fyzického těla a mistr na mě působil
žhavou a asi léčivou energií. Děkuji mistře.
V astrále jsem byl také přiveden k duchovnímu mistru
velké mohutné postavy sedícímu v meditační poloze,
mistr meditoval,nic neříkal.To mi asi mělo naznačit,
že se mám věnovat meditaci.

Ikona diskutujiciho Václav 2020-02-01 15:13:10
Ikona diskutujiciho
sipka

elbar 2020-02-01 13:31:40. Čím více se začnete učit o vibracích, dozvíte se, co vám říkají, jak vás naučí, dozvíte se o svém Já.Například dítě nejprve používá ruce. Položil ruku na horkou desku, je to horké. Pak na studené desce cítí, že je zima: pokus a omyl. Učí se, co je správné, co je nesprávné, co je co; vlastně jaká je realita. Ve skutečnosti v teple a chladu není nic jako „špatný“ a „špatný“, ale je to realita, která: to je horké, které pálí ruku; chlad, který vás mrazí. Stejně tak když začnete používat vibrace, začnete se učit o svém Já. Je to poprvé, kdy používáte své Já, protože toto Já vám zatím není známo. Je tedy svobodná vůle poznat, že vaše Já je. Pokud to nechcete vědět, nikdo vás nebude nutit. Tuto svobodnou vůli musíte dosáhnout sami. p.s. skutečný guru nikdy do nikoho nevstupuje, váží si svobodné vůle každého. protože skutečný guru je v každém z nás, akorát může být překryt nepravdou, kterou jsme si tam vložili sami, anebo jste dovolili aby vás posedla nějakou entitou kohokoliv z vnějšku. kauzální, astrální a mentální svět je svět nepravdivý, nevede k pravdě.

Ikona diskutujiciho Václav 2020-02-01 14:24:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

elbar 2020-02-01 12:19:26. ta logika ale funguje i naopak. nepoznáte-li falešného guru(mahešvarananda) pak toto poznání nemáte. nepravda se právě snaží schovat za pravdou a vyznačuje se tím, že míchá obecné pravdy s nepravdou, polopravda je ale stále lež. váš duch je ve skutečnosti váš pravý guru, vše ostatní už je jen historie a krok zpět…stačí jej v sobě probudit.

Ikona diskutujiciho elbar 2020-02-01 18:31:20
Ikona diskutujiciho
sipka

Doporučuji knihu Jak poznat Boha od Jiřího Vacka,
na straně 70 je kapitola Výstup k Otci, realizace Brahman
s podtitulkem Jak jsem byl zasvěcen do výstupu k Otci
v únoru 1981. Dovolím si opsat alespoň pár vět.:
Najednou zničeho nic,oči jsem měl otevřené,
jsem viděl postavu Mahárišiho v nadlidské velikosti.
Byl jsem v této postavě,která mě měla v sobě.
Současně se vědomí Já jsem,které jsem pociťoval omezené
ve svém těle,rozepjalo.Byl jsem v tomto vědomí,
které mne obsahovalo i přesahovalo jako Mahárišiho postava.
Konec citátu.
Z toho lze usoudit,jak je pro žáka užitečné znát mistra.

Ikona diskutujiciho Václav 2020-02-04 10:23:53
Ikona diskutujiciho
sipka

elbar 2020-02-01 18:31:20. když něco vidíte, tak tím nejste, jste od toho vzdálen. evoluce se rozvíjí, a vize nejsou postup, vize a podobné efekty jsou něco jiného než vibrační vědomí. vibrační vědomí bylo evolučně pro všechny lidi ustanoveno až po smrti maharišiho, proto to nemohl ani nikomu předat. předal jen to, co předal. a pokud hledáte brahman-kolektivního ducha, musíte nejdříve poznat atman- lidského vašeho ducha a toho musíte očistit sám. to za vás nikdo nemůže udělat, ani žádný guru, ten může radit. a ta rada ve vyšším levelu je ta, že musíte v sobě probudit úroveň vašeho ducha, čímž je právě to vibrační vědomí a ne vize. a různé efekty vás mohou pěkně zmást. a probuzení vašeho ducha nebylo možné a přístupné pro každého člověka, byla tam podmínka jisté úrovně čistoty. vývoj evoluce tomu chtěl, že i člověk, který je tzv. špatný člověk, mohl v sobě něco vnímat. a zase má volbu to přijmout nebo ne. je ověřené, že člověk může meditovat celé roky a člověk sebraný z ulice, nic netušící o tzv. duchovnu, toho svého ducha probudí v sobě v okamžiku a může být duchovnější než člověk, který si myslí, že pro to udělal více. ve skutečnosti tomu tak být nemusí. a to je to, co se změnilo. stalo se to kolektivním poznáním, čili „to“ brahman přímo může probouzet to lidské atman-ducha, bez prostředníků. a to je dobrý bič na falešné gurui.

Ikona diskutujiciho Elis 2022-09-12 14:56:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já když jsem si uvědomila, co tu dělám a jak to tady vlastně je, tak jsem z toho měla příšerný strach a spíš jsem se okolnímu světu uzavřela. Asi jsem divná… Nebo to bylo něco jiného nevím. Ale musela jsem si projít i tím že jsem ty stavy uvědomění odmítala. Pak když jsem je začala akceptovat, tak jsem vydržela vzhůru jenom sama, když jsem s někým mluvila o něčem jiném než duchovnu, tak jsem zase usínala. Asi cca po dvou měsících mi někdo řekl (prostě mi ta myšlenka vyplula v hlavě… Asi průvodce) musíš toho nechat, jsi tady aby ses něco naučila a né pořád fňukala 😀 . Začla jsem se k tomu stavět jinak a docela to jde, ale pořád mám problém si všechno zapamatovat a vnímat… Nevím čím to je. Asi se na mě i přilepil nějaký parazit, musela jsem se ho zbavovat. Něco jsem si uvědomila, ale pak jsem asi sešla z cesty… Těžko se vrací zpátky :‘)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek