12 věcí, které byste měli dělat každý den pro trvalý vztah

23.9.2021 v Psychologie 7

Vztahy jsou o tom, že dáváme i bereme stejnou měrou, ale někdy se setkáváme s lidmi, kteří tuto rovnováhu odmítají najít. Pokud jste s někým, kdo je ochoten vynaložit veškeré úsilí, je udržení vztahu mnohem snazší, než byste možná čekali.
Pokud jste s někým, s kým chcete být navždy, a věci se vyvíjejí dobře, můžete udělat několik věcí, které zajistí, že vám dlouhodobý vztah pokvete i nadále. Níže se budu věnovat těmto věcem a vysvětlím, proč je každá z nich tak důležitá pro posun vpřed. Ačkoli ne všechny z nich budou snadné, všechny jsou zásadní pro budování trvalého vztahu.Tyto věci byste měli dělat bez ohledu na to, zda jste spolu několik měsíců, let, nebo dokonce jen pár týdnů. Každý vztah, který máme, lze správně pěstovat, pokud jsme ochotni na něm pracovat. Když jste se svým milým na stejné vlně a oba dodržujete níže uvedené věci, bude vše fungovat dobře.

1. Přijměte se navzájem takoví, jací skutečně jste a netlačte na změnu.
Když někoho milujete, milujete ho takového, jaký je. Nenutíte ho, aby se změnil, ani z něj neděláte někoho, kým není. Vzájemné přijetí je pro pár jednou z nejdůležitějších věcí.

2. Dělejte i nadále drobné věci.
I když může být snadné zapomenout tu a tam udělat drobnou maličkost která druhého potěší, snažte se na to pamatovat. Čím více těchto věcí budete dělat, tím více budete se svým partnerem sladění. Právě tyto drobnosti pomáhají udržovat ve vztahu jiskření.
Když jste na něco zvědaví, nebo máte nějaké podezření, požádejte partnera, aby vám to vysvětlil. Díky tomu budete oba na stejné vlně a můžete se zbavit případných obav. Pokud se chcete něco dozvědět, zeptejte se a přestaňte chodit kolem horké kaše.

4. Buďte ochotní navzájem si odpustit.
Jsme jen lidé a všichni děláme chyby. Nikdo na tomto světě není dokonalý. Všichni musíme být ochotní někdy odpustit.

5. Udělejte si čas pro sebe, když je to potřeba.
Když potřebujete čas pro sebe, ujistěte se, že o tom váš partner ví, a pak si ho vezměte. Všichni máme chvíle, kdy potřebujeme svůj prostor. Je to skvělý způsob, jak zabránit tomu, abyste dostali ponorku.

5+1. Nikdy se nepřestávejte intimně stýkat.
Buďte spolu fyzicky tak často, jak uznáte za vhodné. Nepřestávejte se líbat, nebo si užívat přítomnost toho druhého. I když to někdy má své meze, buďte si vědomi jeden druhého.

7. Staňte se jeden pro druhého otevřenou knihou.
Když jde o to být s někým dlouho, musí se oba ve vztahu otevřít. Být k sobě navzájem zranitelní je skvělý způsob, jak společně růst. Můžete se díky vzájemnému svěřování sblížit mnohem více.

8. Trávit spolu kvalitní čas.
Travte společný čas zábavou. Užívejte si svého milého a neřešte jenom vážné věci a práci.

9. Upřímnost od začátku do konce.
Buďte k sobě upřímní hned od začátku. Nezatajujte jeden před druhým žádné věci a neodmítejte mluvit pravdu. Jako pár se oba musíte zaměřit na upřímnost, a to ve velkém.

10. Znáte hranice, které jste si stanovili. Respektujte je.
Když jsou vaše hranice stanoveny, respektujte je. Respektováním partnerových hranic respektujete i svého partnera. Respekt je zásadní, pokud jde o skutečné trvalé vztahy.

11. Skutečně si naslouchejte, i když je to těžké.
I když máte těžké časy a problémy, buďte ochotni si navzájem naslouchat. Neuzavírejte se před svým partnerem do sebe a nenuťte ho přemýšlet, co je špatně. Otevřete se a promluvte si, prospěje vám to víc, než si dokážete představit.

12. Přestaňte být tolik přilepení k mobilním telefonům a dalším technologickým zařízením.
Stanovte si konkrétní časy, kdy jste spolu a kdy nikdo nepoužívá mobil ani počítač. Vypněte telefony a jen si užívejte přítomnost toho druhého. Je to mnohem snazší, než si myslíte.

překlad © Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2021 / podle Zdroje

 Komentáře

Ikona diskutujiciho adria 2021-09-23 04:48:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

nooo a protože už od začátku nedodržoval č. 9 kvuli takove prkotině … pak už se balila jedna „lež“ za druhou … vymýšlel si a ze mě dělal debila, že si dělám domněnky …

Ikona diskutujiciho Efs 2021-09-23 05:25:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Fajn a dík. Jen jsem nenašel trojku:)

Hezký den

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-09-23 09:42:07
Ikona diskutujiciho
sipka

trojka není ani v překládaném originálu 😀

Ikona diskutujiciho Nirvana 2021-09-24 10:01:29
Ikona diskutujiciho
sipka

😂😂😂

… jak si zničit vztah.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2021-09-24 13:29:31
Ikona diskutujiciho
sipka

(takhle, to byl debilní vtip, doufám, že jste to pochopili 😂)

Ikona diskutujiciho Aneta 2021-09-23 08:48:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, je to sice off topic. Ale pamatuji si jak si dělala seriál o fyziognomii, tak jsem narazila na typický příklad, mrkni na fotku: https://www.prehledne24.cz/zajimavosti/silena-duchodkyne-si-vedla-denik-s-detaily-spachanych-vrazd-s-tely-obeti-nakladala-zavrzenihodnym-zpusobem/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Ikona diskutujiciho Aneta 2021-09-23 08:50:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Oprava: Fyziognomiku 😀

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek