12 způsobů, kterými dávají víly najevo svou přítomnost

21.10.2019 v Bytosti 23

Víly jsou okřídlené, veselé a úžasně okouzlující entity, které jsou od starověku spojovány s přírodními silami. Království víl je zcela jiná říše, často je nazývaná jako éterická. Přesto je éterický svět v úzkém kontaktu s materiálním, ve kterém žijeme my.Možnost nahlédnutí do jiné roviny existence, je založena na schopnosti rozšířit naše vědomí. Éterická rovina patří mezi ty, které jsou snadněji dostupné. Astrální svět například vyžaduje o něco více snahy a schopností.

Mnoho z nás se narodilo se schopností cestovat do jiných říší bez větší námahy, i zcela spontánně. Ve starověkých náboženstvích se věřilo, že děti, které se narodily v období svátku Imbolc (od 31. ledna do 2. února), byly přirozenými cestujícími do země víl. – Poměrně milá pověra.

Imbolc je jeden ze čtyř hlavních svátků irského kalendáře slavený Gaely a některými jinými keltskými kulturami, odehrává se na počátku února nebo při prvních známkách začínajícího jara. Nejčastěji je slaven 2. února, tedy mezi zimním slunovratem a jarní rovnodenností.

Cestovatelé do jiných světů se mohou narodit, nebo k tomu mohou být vyškoleni. Říše víl zahrnuje jak mužské, tak ženské entity, ačkoli mnoho starých tradic popisuje, že je toto království ovládáno královnou.
Spatřit víly je obtížný úkol, protože se je často snažíme skutečně vidět očima, jako bychom pozorovali nějaké ptáky, nebo motýly. I když toho lze také dosáhnout, je snazší vnímat nebo cítit přítomnost víly rozšířením našeho vědomí.

V tomto článku popíšeme způsoby, jak se víly snaží navázat kontakt s lidmi, i když se jim většinou vyhýbají. Mají totiž zájem o komunikaci výhradně s lidmi, kteří mají dobré srdce a konstruktivní energii.

1. Světelné orby
Jeden z nejčastějších způsobů, jak se víly mohou projevit, je zahlédnutí světla, blikání, nebo záblesku. V přírodě se to dá vidět v blízkosti hub, kvetoucích květin a pramenů. Lidé, kteří jsou spojeni s vílami, mohou sledovat tato světla poměrně často i u sebe doma. Můžete také občas koutkem oka zahlédnout záhadný pohyb. Když se tam podíváte přímo, nic tam najednou není.

2. Šepotavé zvuky a náznaky hudby
Jakmile se jednou naučíte spojit s říší víl, svět už pro vás není stejný. Člověka, který vstupuje do vílího světa, mohou přivítat zvláštní tiché zvuky, které nikdy předtím neslýchal. Může to být zvuk různých dechových nástrojů, jako například flétna, nebo jednoduchý zvuk, který se rytmicky opakuje. Jako třeba zvonění malých zvonků. Může se stát, že uslyšíte i zpívat oheň, protože víly nejsou jen v lese, ale vyskytují se všude, kde je přítomen nějaký přírodní element – takže naprosto kdekoliv, vždyť vzduch je také element.

3. Vílí kruhy
Už dlouho se věří, že víly milují zpívat a tančit v noci a obvykle tančí v kruhu. Není to náhoda, protože v noci je pro jasnozřivé lidi nejjednodušší vidět různé bytosti a odtud možná pramení tato pověra.
Citliví lidé, kteří zůstávají přes noc v lesích, tvrdí, že slyšeli úžasné okouzlující písně a později ráno najdou v lese vílí kruhy z hub, kruhy z rostoucích květin, nebo stopy nohou. Mnozí věří, že vílí kruhy jsou brány do jejich světa.

Jak vypadá vílí kruh?

Co dělat, když takový kruh najdete?
Respektujte vílí kruh, protože se v těchto místech většinou projevuje velmi zvláštní a silná energie, doprovázená pocitem, že vás někdo sleduje. Nejlepší je kruh obejít a místo nenarušovat.
Pokud jste větší dobrodruzi a toužíte po mystickém zážitku, před vstupem do kruhu víly uctivě poproste o svolení. Pokud dostanete nepříjemný pocit, místo opusťte a do kruhu nevstupujte. Víly a dévové nejsou chováním stejní jako andělé, je jednodušší je urazit a jsou citliví na narušování a poškozování jejich prostoru.
Rozhodně v takovém kruhu nikdy nic netrhejte, ani květinu ani houbu.

4. Smích
Víly jsou veselá stvoření a když jsou blízko, můžete zaslechnout smích, nebo cítit chuť se zasmát. Pocit radosti spontánně naplní vaše srdce a dlouho přetrvává.

5. Vůně květin
Najednou je váš nos plný ohromné vůně květin, jako je kosatec nebo fialky, nebo dokonce vůně trávy, jako by právě pršelo. Nebo cítíte ořechy, jablka nebo hrozny. Protože víly jsou často spojovány s květinami, rostlinami a stromy, jejich energie podobně voní. Někteří lidé jsou schopní vnímat energii jako zvuk, jiní jako vůni, nebo naopak zápach. Pokud vám pod nosem znenadání krásně zavoní květiny které ve skutečnosti nablízku nejsou, je téměř jisté, že vás zdraví víla.

5+1. Vánek
Vílí křídla mohou způsobit pocit lehkého vánku v blízkém okolí. Vlastně je to energetické pole kolem éterické bytosti, co můžete vnímat jako pohyb vzduchu, nebo dokonce i dotek. Věnujte pozornost podobným pohlazením vzduchu. Jemný vítr totiž může být spolehlivým důkazem toho, že má nějaká víla ráda naši společnost.

7. Zvířata jednají podivně
Všimnete si, že vás sledují nebo doprovázejí různí ptáci, dokonce i havrani. Vaše kočka se chová divně, dívá se upřeným pohledem na nic, nebo si hraje se vzduchem. Pes je nepochopitelně vzrušený a štěká na něco, co nevidíte. Víly mohou snadno vyvolat takové jevy.

Nedávno se mi stalo, že jsem šla po lesní stezce a přímo nad sebou jsem uviděla sedět na větvi veverku. Mohla být jen o dva metry výš než já. Dlouho jsme tam stály a koukaly na sebe. Nevadilo jí že se hýbu, ani že na ni mluvím. Nakonec jsem šla dál po svém a slyšela jsem, jak za mnou šustí větve. Velice mě překvapilo, že veverka šla za mnou a když jsem se zastavila, zastavila se i ona a pozorovala mě dál.

8. Kdo to vypil?
Někteří lidé věří tomu, že když se mléko skazí před datem expirace, nebo když se skazí pivo, mohou za to víly. Někteří jim zase ,,kladou za vinu“ situaci, kdy záhadně zmizí mléko, které nikdo nemohl upít. Údajně může jít o znamení, že do vašeho domu přišla víla a měli byste s ní počítat.

Tyto legendy asi nebudou zcela fiktivní, pamatuji si že se mi stalo, že jsem nechala sklenici plnou studené vody vedle veliké rozrostlé kapradiny. Měla jsem na to svědka. Odešli jsme do vedlejšího pokoje něco zkontrolovat a když jsme přišli zpátky, moje sklenice byla prázdná  a nejen to. Zvenku byla orosená, ale uvnitř úplně suchá bez jediné kapičky. Nikdo jiný kromě nás přitom v domě nebyl.

9 Mizí šperky
Zkuste se porozhlédnout, jestli je náhodou nenajdete na jiných neobvyklých místech. Víly si rády hrají s lidmi tímto způsobem. Berou věci které se jim líbí a schovávají je na různých místech. Říká se, že víly milují všechny lesklé předměty. Klíče, nebo ozdobné přívěsky na klíče. Nezlobte se na ně, nekradou, jenom si s vámi hrají. Pokud věc nenajdete, může se stát, že se znovu po několika týdnech objeví na tom správném místě.

Když jsem byla ještě malá, někdo mě podobným způsobem pěkně vypekl. Kamarádka mi půjčila lak na nehty, levný miss sporty, ale krásně růžový. Moc jsem si toho vážila a lak jsem položila na stolek. Druhý den tam nebyl a nemohla jsem ho najít. Hledala jsem asi dva týdny a mnohokrát se kamarádce omlouvala. Byla jsem z toho nešťastná. Aby tak kamarádka neměla pocit, že jsem si její laskavosti nevážila a někam ho pohodila a ztratila. Co když už mi nic dalšího nepůjčí? – K mému překvapení se lak přes noc objevil položený na koberci před stolkem, kam jsem ho dala původně. Jednoduše jsem se ráno probudila a padl mi na něj zrak, nešel přehlédnout. Byla jsem z toho v šoku, ani jsem ho nepoužila a ještě ten den jsem ho běžela vrátit, aby zase další noc někam neodcestoval.

10. Pocit tepla na kůži
Energie víly, když je v těsném kontaktu s vaší aurou, se může projevit jako mírná vibrace energie, nebo teplo na kůži. Může to i mírně lechtat.

11. Květiny na zvláštních místech
Tohle je další jev, který se často spojuje s přítomností víly. Můžete si všimnout, že na nějakém místě je květina a z minuty na minutu tam není. Nebo i naopak. Pokud se to stane ve vašem domě, znamená to, že vás navštívila víla.

12. Stromy mají oči
Cítili jste někdy, že vás sledují stromy, když jste šli po lesní cestě? Stromy mohou mít ,,oči“, protože jsou obývány éterickými bytostmi a přírodními duchy. Strom je živá bytost a velmi dobře vnímá nejen vás, ale také vaše myšlenky.
Cítili jste někdy přítomnost něčeho opravdu zvláštního, když jste sami a noční obloha je plná oslnivých hvězd? Pocit že nejste sami, že jste součástí celého vesmíru a že na vás zeshora taky někdo kouká? – Určitě to nebylo pouhé zdání.

 

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019

 Komentáře

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-10-21 03:00:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sú i zlé víly? V historických príbehoch sú víly popisované ako čiastočne zlé bytosti, ktoré možu konať dobro i zlo. Jedna žena tvrdila že jej víly uniesli dieťa a nahradili ho ,,falošným“ ktoré žilo len nejakých 9 rokov a nikdy nehovorilo. Každopádne niesú niečo čoho by som sa bál, rád by som ich stretol.

Ikona diskutujiciho Lucie 2019-10-31 10:19:23
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc krasny clanek.Zase jsem se dozvedela neco noveho a rozsirila sve obzory.Zrejme jsem taky zazila pritomnost vil.Ztratily se mi dva pary nausnic ktere jsem dostala od maminky.Stribrne krouzky se zelenymi kaminky.Davam si veskery sperk na skrinku abych je mela na ocich a neztratila je.Z niceho nic se proste vytratily, prohledali jsme cely byt a pak se i stehovali do vetsiho.Takze ani pri stehovani se nenasli.Vily si udelali radost 🤔😊 nevadi mam dalsi veci tak uvidime jestli zase neco zmizi 😊

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-21 04:24:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

to je tak nádherný článek, Aluško!! 💖 Děkuju, ten jde do záložek 😊 s některými těmihle věcmi mám taky zkušenosti, třeba to s tou skleničkou vody.

Ikona diskutujiciho Monísek 2019-10-21 17:33:44
Ikona diskutujiciho
sipka

…..Souhlasím :-)Zbožnuji víly <3 Takové články mám nejraději… mě se zase ztrácejí prstýnky,nosím jen dva,ale pořád mizí…tet zase nevím kde jsou,vedle sošek víl ani vedle růžiček v květináči nejsou,nikde kde bývají…tak uvidím,kde se objeví,třeba mám tentokrát jen děravou hlavu 😀 🙂

Ikona diskutujiciho Eva 2019-10-21 06:41:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc děkuji za tento člének, protože se mi staly některé věci, které popisujete a které dle uznávaných fyzických zákonú se nemohly stát. Např, ztratil se mi růženec, ač jsem věděla kam jsem ho dávala a několikrát jsem to místo prohledala. Asi za 14 dnů jsem dostala vnuknutí, abych se tam šla podívat a růženec tam byl.
Teď řeším další záhadu. Delší dobu pozoruji, že mně nezvyklým způsobem „vysychají“ pochutiny jako je marmeláda, hořčice apod. Není to nijak dramatické, ale vím, že včera bylo ve skleničce víc marmelády než dnes. Přitom jsem v bytě sama. Už jsem uvažoval o tom, zda tady nemám skřítky. Nevadilo by mi to.
O těchto věcech nemůžu moc mluvit, protože by si všichni mysleli, že to je začátek demence a tak jsem ráda, že to může být tak jak píšete. S úctou a pozdrvem Eva

Ikona diskutujiciho lenka f 2019-10-21 09:06:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkný článeček. V ložnici mám cypřišek, jeho jehličky zblízka voní po citronu, když s nimi zahýbu a stromeček čistí vzduch. Někdy se mi v noci stává, že z ničeho nic mi z něj zavane do nosu hezká citronová vůně. Je to takový závan a pak to zmizí. U postele ho nemám. Tak nevím, ale možná je to tím, že ho mám v ložnici.

Ikona diskutujiciho Mirišek 2019-10-21 09:59:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue ,taky mám zkušenost se šperky. . .Před lety mi upadla náušnice na koberec a už se nenašla. Prostě záhadně zmizela..
Včera jsem byla s kolegyněmi na muzikále Angelika. Těsně před začátkem mě něco začlo výrazně lechtat na krku pod vlasy..Myslela jsem ze je to hmyz, kde by se tam ale vzal? Děkuji za pěkný článek.

Ikona diskutujiciho Cytrin 2019-10-21 10:20:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hloupá otázka: Jak poznám rozdíl mezi vílím kruhem a tím, co údajně dělají UFO? Díky.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-21 10:42:06
Ikona diskutujiciho
sipka

Asi koupit silnější brýle, abys kromě základního kruhového tvaru rozlišil obilí od lučních květin a hub 🙂

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-10-21 10:38:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takže moje známá
má doma víly
(nebo skřítky).
Říkala mi,že občas
zahlídne světýlka a
ztrácí se jí věci a pak je zase nalézá
(samozřejmě na
místech,která před
tím několikrát
prohledala)přesně
jak je popsáno v článku.U mě musí
být taky. Sice žádné
zážitky nemám,ale
přiznám se (a ano
vím,že bych se měla
stydět) že moje péče o kytky je úplně katastrofální.
Myslím,že by dávno
měly být uschlé,jenže nejen
že nejsou,ale naopak rostou a
vypadají dobře. Tak
si říkám že se o ně
nejspíš starají víly
(jednou večer jsem
mezi kytkama
dokonce vyfotila
světýlko) tak jim moc děkuju.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-10-21 11:30:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Rozhodně v takovém kruhu nikdy nic netrhejte, ani květinu ani houbu.

to snáď neplatí pre šampiňóny ktorých podhubie rastie v kruhoch a môže tam byť i desiatky rokov, každý rok sa zväčšuje obvod týchto kruhov tak možu mať desiatky metrov takže človek trhá a ani si neuvedomí že to bol kruh.

Ikona diskutujiciho 🙂 2019-10-21 13:16:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Asi jsem víla, miluju všechno co se třpytí i když to není zlato 😍😁

Ikona diskutujiciho vanilková 2019-10-21 19:35:48
Ikona diskutujiciho
sipka

😀

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2019-10-21 15:18:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ja mám taky zážitek když sem byl na houbech tak sem našel kruh babek čerstvých mladých jen to pozbírat tak sem začal zbírat trhal sem jednu za druhou v tu ránu mi šiška padla na hlavu tak sem si říkal sakra to mam ale smulu proc zrovna padaj na mě pak pokracuji v trhaní další na mě spadne sem si říkal to je naký divny zase pokracuji pak na mě spadnou najednou 2 naráz to sem si začal dávat spojitost stím kruhem hub rychle sem to dotrhal byl koš narvaný k prasknutí tak sem šel z lesa jenže to nebylo všechno o chvili později se na mě vrhl roj vos a hnal mě až k autu estě že sem byl od něj kousek měl sem asi 16 štipanců pokud to byla náhoda nebo jestli sem je naštval ragovali dost přehnaně kvůli pár houbám

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-21 15:23:48
Ikona diskutujiciho
sipka

😀 no jako… neznalost zákona neomlouvá

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-10-21 18:15:30
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to je brutální 😲

Ikona diskutujiciho Cytrin 2019-10-21 18:24:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

😀 Ještě mám dotaz. V knize anděl strážný popisuješ, jak změnit své energie tak, aby člověk mohl komunikovat s anděly. Počítám, že víly rezonují na trochu jiných energií… Jak se zařídit? Dík.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-21 18:30:55
Ikona diskutujiciho
sipka

funguje to stejně, akorát jdeš do přírody

Ikona diskutujiciho Anna 2019-10-23 07:22:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na článek ,“ 12 způsobů, kterými dávají víly najevo svou přítomnost „, mám potřebu reagovat a sdílet svá setkání.
Potvrzuji svou osobní zkušeností : je to přesně jak popisujete .
Jednou v práci jsem byla zabrána do sebe- počítala jsem množtsví jedné položky . Jsem nákupčí.
V tu chvíli mé okolí nevnímám. Zvedla jsem hlavu a nade mnou letěla krásná víla. Viděla jsem ji naživo…
Překrásný nezapomenutelný okamžik. Byla nádherná…… Ten , kdo viděl animované pohádky Zvonilky si může představit , co popisuji. Přesně jako Fauna, jen ta animovaná je “ umělá panenka“ . Má byla živá, její průhledná křídelka měla kresby, vlasy měla dlouhé a rozpuštěné, šatičky krátké.
Jen škoda, že neumím malovat..Smějící se
Toto je jeden z mnoha mých zážitků s vílami, s domácími i zahradními skřítky.
Co mohu ještě sdělit je , že je je možné vídat při hovoru i na “ SKILINKU „.
S mým přítelem, při hovorech v roce 2018, jich létalo kolem mne mnoho. Viděli jsme je oba na kamerách.
Tyto byly jiné , než ta co nade mnou letěla.
Lidé kteří tuto krásu nevnímají , jsou o mnoho ochuzeni.
Když se na tyto energie naladíte , jste v jiném světě. V tom lepším.
Co se týče vílích kruhů – v mém okolí je jich také mnoho…. Takový nezapomenutelný kruh v průměru asi 2,5 m byl v září 2017 .Byl plný hřibů hustě na sebe nalepených a velkých 10 až 15 cm.
Vaše články s přestávkami čtu už dlouho, až letos jsem si je nechala zasílat.

Děkuji vám za ně a těším se na další.

S přáním kezkého dne

Anička

Ikona diskutujiciho lia 2019-10-23 23:09:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Věnuji 2 volné vstupenky na představení „Anastasia“ Gabriely Filippi v Ostravě Klimkovicích které se hraje 24.10. od 18 h. Případnému zájemci můžu poslat vstupenky mailem. Omlouvám se za příspěvek mimo diskusi.

Ikona diskutujiciho Marcela 2019-10-26 14:19:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dostala jsem v lednu jednu růži k narozeninám. Nechtěla jsem, aby mi uvadla či uschla. Dala jsem jí po měsíci do květináče a růže je do teď pořád stejná. Už jsem přemýšlela jestli je opravdu živá. Ptala jsem se kamarádky, která mi ji darovala jestli není umělá. Prý ji kupovala živou. Že by v ní sídlila víla?
Nedávno mě v jednom obchůdku oslovil ametyst, takový akorát do ruky na způsob krystalu. Týden jsem ho nemohla najít. Většinou ho nosím po kapsách , při spaní ho mám také u sebe, nebo vedle sebe na druhé půlce postele. Včera aniž bych ho hledala byl klasicky na druhé půlce postele.
Mám kočku Lalli a je strašně ukecaná ( no jaký pán :D) Kočka si se mnou vykládá a najednou se zahledí na jedno místo. Já na ní mluvím, ale ona mě nevnímá. Po chvilce se dívá přímo na mě, ale bez komentáře.
Takže ano, jsou mezi námi a hrají si s námi. 🙂

Ikona diskutujiciho Tomáš 2019-10-27 09:17:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky se mi tuhle stratil snubak,najednou jsem zjistil že ho nemám na prstě,celý den jsem ho hledal dokonce i v pytli s trideným odpadem,nakonec byl ve skříni ležel na oblečení. Prsten který mi jen tak sundat nejde.

Ikona diskutujiciho Yooo 2019-10-29 07:52:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Yoooó,mám moc ráda tyhle vylepšováčky všedního dne!Dost často se mi stává,že při práci-uklízím-narazím na nějakého broučka,pavouka,nebo můrku.Nikdy je neignoruju,nepovažuju za strátu času každého jednoho vzít a vynést ven!Stává se mi často,predevším u můrek,že si na mě sednou a absolvují se mnou úklid až do
konce!Pak si jen přesednou,když vyjdu ven.A já mám lepší den🙆

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek