122. Dotazník

5.7.2015 v Čtenáři 51

Napadá-li Vás otázka do příštích dotazníků, položte ji směle do diskuze… Děkuji!
Upozornění: Dotazníky nejsou určeny k recenzím na zboží, posuzování osob, webů apod. Nenahrazují e-mailovou poradnu, s osobními problémy se prosím obracejte sem

 

1. Co říkáš na směnnost v práci, jako jsou noční či 12ti hodinovky. Jak moc stresující, nebo jaký dopad to má na tělo? Popř. jak dlouho se z toho tělo vzpamatuje a najede do normálního režimu?

Lidé jsou různí, někteří na to mají, nějakou dobu vydržet. Jiní by umřeli za týden a mezi ně patřím já. Takže velká poklona všem, kteří něco takového dávají, já bych na to neměla. Chápu že noční/12hodin člověk dělá protože z nějakého důvodu musí, ne že by si to sám vybral, ale i tak je to výkon, který se nemůže brát jako samozřejmost, nebo standard. Pro tělo to samozřejmě devastující je, extrémě vyčerpávající a oslabující imunitu i psychiku. Dlouhodobě a často se to dělat nedá, člověk z toho pak onemocní, nebo zblbne. To nemluvím za sebe, ale za zkušenosti jiných, kteří si tím prošli a chtěli o tom mluvit.

 

2. Jak na cloveka pusobi, kdyz se narodil 6.6. .. A kdyz se narodil 6.6.1996?

Můžeš si udělat numerologický rozbor, jsou na internetu zadarmo. Jenom zadáš čísla a čteš si… Pokud se ptáš vyloženě na šestky, nevím o tom že by lidé narození k červnu měli víc problémy než jiní. Číslo 6 samo o sobě problém není, problém je kombinace 666 a tu do narození jen tak nedostaneš, ne v této době a při tomto značení.

 


 

 

3. Co bys řekla na to, kdyby někdo přišel s nabídkou, že chce zfilmovat Svět za oponou? Já bych na tu knížku moc ráda udělala alespoň krátké video. Je opravdu moc pěkná 🙂

Díky za poklonu 🙂

… Byla bych určitě proti. Pokud zfilmovat, tak pouze profesionály a jako vysokorozpočtový celovečerní film. Jinak to nemá smysl, nekvalitní film může ublížit kvalitní knize. Nedám autorská práva něčemu u čeho bych si nebyla jistá, že bude perfektní. Navíc je zcela jasné, že film si to upraví a tím se vytratí celá řada důležitých rozhovorů a momentů. O to více bych trvala na kvalitních efektech a grafice, ne že tam budou pobíhat holky v záclonách. Ta kniha je samozřejmě o ději, ale hlavně má obrovské poselství, které zabere čas, který si film dovolit nemůže. A to je škoda. Myslím si že na filmování vhodná není jako celek. Některé pasáže si ve filmu představit umím, ale za jakou cenu?

 

4. Máš prosím nějakou babskou radu proti migréně? (myslím fest migrénu, ne bolení hlavy).

,,Fest migréna“ kdy člověk někdy i omdlévá nebo zvrací, je ve většině případů způsobená problémy s krční páteří. Objednej se k chiropraktikovi a nech si napravit páteř.

 

5. Když píšeš, že kříž na náhrobku duši ubližuje, tak jak moc ten kříž a vůbec celý ten hřbitov, kde se pohřbívá většina lidí ovlivňuje duši, která už odešla do Světla, tam se přece už netrápíš ne? A v případě, že má někdo na hrobě jenom jméno a fotku, ale urnu s popelem má rodina doma, tak to přece není totéž..? Jak moc je pro duši, která už opustila tento svět důležité jak vypadá místo, na kterém jsou uloženy ostatky jeho těla? Jak je duše spjatá s tímto místem, když většinou opouští tělo ještě před pohřbem? A pak už by měla být navedena nebo sama vycítit správnou cestu..

Toto se individuálně liší, je potřeba si uvědomit, že duše člověka po smrti ještě 1-2 týdny běžně zůstává tady a sleduje, co se děje nejenom s tělem, ale i v rodině. A pokud se v tomto období prokleje jeho hrob křížem, může to zde duši spoutat a uvěznit. Patrně je to také jeden z důvodů, proč jsou hřbitovy plné přízraků.

(pozn. z roku 2021 – otázka i odpověď č. 6 je smazána z důvodu změny kvality služeb, které již nedoporučuji)

7. Když tě náhodou potká člověk, který ti v e-mailové poradně tykal/tyká… Jak tě má vlastně oslovit, když jsi jeho obličej nikdy neviděla? Raději Vykat? :))

To je dost podle věku daného člověka. Cítím se dost divně, když mi vykají děti a moji vrstevníci cca okolo dvaceti let. My si přece určitě mezi sebou tykat můžeme… A cítím se divně, když mi zničehonic tykají lidé nad 30 let, protože těm já vykám taky, tak by oni měli i mně. Zato svým vrstevníkům a dětem taky tykám. Takže to beru podle sebe. Jak já na toho druhého, tak čekám, že on na mě.

 

8. Jak vypadají lidé z povrchu, Alue? Jedí zvířata, jako my? Jak žijí? Připojíme se k nim někdy? 🙂

Lidé na povrchu mají všichni modré oči a světlé vlasy. (Základní vzhled mají jednotný lidé i na jiných planetách, pouze tady existuje tak obrovská pestrost. Takže například černochy, asiaty, zrzky, cikány, indy atd. můžeš vidět jenom tady jako ,,vzácnost“, jinde ve Vesmíru nejsou.)

Jelikož nejsou součástí stejného pokusu jako my a nevládnou jim temné mocnosti, jsou to lidé svobodní, neomezení, s kompletními schopnostmi mozku. Takže veškeré paranormální schopnosti jsou jim vlastní.

Co jsem se pídila ohledně jejich potravy, tak se tam nic nekouří a nepije se vůbec alkohol, prakticky to ani neznají. Jídlo si zhmotňují díky svým schopnostem, takže není nutné likvidovat přírodu aby se založila pole a není potřeba zabíjet zvířata. Údajně nějaké maso sem tam jedí, ale žádné zvíře za to nezaplatí svým životem. Ani tam nemají vyšlechtěné druhy na chov/užitek jako my, takže pes, evropská barevná kočka, růžové prase a flekatá kráva… taková zvířata tam nejsou, pouze divoké původní druhy. Vlci, divoké kočky, kanci atd.

Jejich populace se drží na určité dané úrovni v souladu s ideální kapacitou planety, takže se k nim asi těžko připojíme, my máme za úkol dát dopořádku nepořádek, který tady máme.

 

9. Z jaké učebnice se učíš němčinu? Jsi s ní spokojená?

Moje jazyková škola používá Tangram Aktuell. Podle mé spokojenosti se to určitě nevybíralo, je to dané v rámci kurzů a věřím tomu, že kvalitní učitel pozná kvalitní učebnici. Já jsem student, asi těžko budu posuzovat dostupné učebnice.

 

10. Milá Alue, odkud nakupuješ bylinky?

Já bylinky ještě donedávna hlavně sbírala, ale od té doby co jsem objevila kouzlo e-shopu prodejbylin.cz, už to nedělám, protože jsou kvalitativně někde jinde, než to co jsem sušila já. Třeba šalvěj jsem měla nejakou ulepanou, od bordelu a hmyzíků, květ černého beru mi loni ve sklenicích dodatečně zhnědl a zhořkl, takže jsem to všechno musela vyhodit a vůbec nevím proč! – S jejich produkty se mi to ale nestalo a navíc není úplně jednoduché sehnat volně v přírodě například heřmánek, takže když člověk chce bylinky používat a nemá svoji zahrádku dost velkou, jednoduše se nakupování základních bylinek nevyhne. 🙂

 

11. Chtěla bych si koupit bezbarvou hennu. Dáš mi prosím nějaké doporučení?

Na už zmíněném e-shopu kupuji Cassie celé kilo za bezkonkurenční cenu. (Henna neutral, Cassia obovata)

 

12. Co si myslíš o stopování. Máš s tím nějaké zkušenosti?

Ty znáš někoho kdo stopuje? Já fakt ne, indiáni žijou daleko 🙂

 

Kam dál:

• Kontakt: [email protected]

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

http://www.kramky.cz/alue/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Malina 2015-07-05 08:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojka. Potřebovala bych poradit s vegetariánstvím. Když jsem mamince navrhla, že taky budu vegetariánka jako ty, aby neumírala zvířátka, maminka  mě s tím poslala někam, protože prej díky tomu, že jím maso, hromadu zvířátek zachráním, užijí si aspoň kousek života a kdyby se zvířata nejedla, většina zvířátek by se nenarodila a neužila si života na Zemi  ani chvíli. Takže podle ní, jedlíci masa jsou spasitelé života. Co si o tom myslíš ty?

Ikona diskutujiciho Alue 2015-07-05 10:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Množit uměle ve velkochovech zvířata, která tam pak žijí jako v koncentráku a žerou šrot, rozhodně dobré není. Je to proti přírodě a způsobuje se tím obrovské utrpení. – Navíc to plýtvá zbytečně zdroje potravy a VODU, kterou by mohli využít lidé  a ne krmná zvířata. Rozhodně je lepší se nenarodit, než žít půl roku za mříží a pak tě podřežou. Takový argument absolutně postrádá logiku.

Ikona diskutujiciho zabiik 2015-07-05 12:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

má nějaký vliv na dům číslo 51? popřípadě co s tím udělat? děkuju 🙂

Ikona diskutujiciho AAA 2015-07-05 13:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj,

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2015-07-05 15:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Náhodou moje ségra se narodila 6.6. 1996 a nepřijde mi, že by na tom byla nějak hůř než ostatní.

Ikona diskutujiciho Moudrávrba 2015-07-05 17:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Otázka č. 1: Souhlasím s tebou Alue, že dělat několik hodin v kuse je opravdu zápřah. Taky jsem dělal přesčasy 12ti hodinové noční/denní(260 hod/měsíčně) a člověka to opravdu vyčerpává. Myslím, že  to za to nestojí. Nejlepší je dělat to co člověka baví, pár hodin týdně, za hodně peněz, ale musí si člověk za tím jít. Doporučuji přečíst si knihu 4 hodinový pracovní týden od Tima Ferrisse. Možná o té knize napíši recenzi na mém webu. Tim Ferris v této knize říká, že člověk se nemusí předříd a může si přitom užívat život v bohatství. Je tam návod jak na to (ne typu myslete na peníze, peníze příjdou).

Ikona diskutujiciho Anna 2015-07-05 19:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, ráda bych se zeptala, zda je možné, že každý člověk má rysy nějakého zvířete, nejen povahově. Nemůžu si pomoci, ale v každém obličeji vidím nějaké zvíře..

Ikona diskutujiciho Fellien 2015-07-05 21:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tyjo, jak to tak čtu, nechtěla bych žít na povrchu nebo se k těm lidem připojit. Vůbec mě to neláká, jsem spokojená tam kde jsem a jsem šťastná z toho, co mám. Například jsem šíleně ráda, že jsem bruneta. Nechtěla bych být blondýna. Nemám nic proti blond lidem, jen jsem prostě šťastná tak jak jsem. A taky bych nebyla uplně spkojená s rozmanitostí tamní fauny. Mají tam sice určitě mnoho divokých zvířat, ale i psi, kočky atd mají své úžasné kouzlo, o které bych nechtěla přijít. Líbí se mi tady a teď a jsem ráda, že sem patřím, cítím, že jsem tu jakoby dobře a věřím, že to má nějaký účel, že jsem právě tady :).  Co se těch směn týče, mě v budoucnu čeká v práci i víc než 12 hodin, už teď jsem na brigádě 10 hodin v kuse a musím říct, že si člověk určitě zvykne. Lidé jsou extrémně přizpůsobiví a pokud to někomu dělá opravdu problémy, rozhodně to není problém směn, ale celkového životního stylu. Takoví lidé obvykle špatně využívají i svůj volný čas. Podle mě to i ukazuje na nějakou nevyváženost v organismu, výdrž člověka je dána i stravou, celkovým životním stylem a samozřejmě pokud člověka ta práce nebaví, nemůže se divit že je pak tak vyšťavený. Já sice taky bývám někdy unavená, protože pracuju jednak fyzicky, jednak psychicky, ale večer dokážu perfektně dobít baterky a ráno vstávám naprosto v pohodě, ale dřív jsem měla opravdu šílené problémy díky životnímu stylu, který byl špatný. Alue, ty sice říkáš že by jsi 12 hodin nevydržela, jenomže ty pracuješ skoro pořád a ani si to možná neuvědomuješ – vezmi si kolik času strávíš na blogu, psaním knížek, všechny ty věci okolo, zážitky… A to co tě baví je zároveň tvá práce, i třeba to, že mluvíš s jemnohmotnými je v podstatě tvá práce, akorát v praxi. O tom by to mělo být, jenže mnoho lidí chodí do práce z nutnosti, ne proto, že by je ta práce bavila a něco jim vnitřně přinášela. To je podle mě velká škoda. Každý člověk by si měl najít to své. A taky je hodně lidí, co chtějí pracovat pořád, protože je jejich práce baví, nemají rodinu atd… Já třeba paradoxně beru svou práci zároveň jako takový odpočinek od každodenních poviností, na chvíli vypadnu ze stereotypu, ale je pravda, že mám hodně nevšední a krásnou brigádu, sice některé lidi bych nejradši zničila :D ale ti rejnoci mi za to stojí. Jsou to úžasná zvířata, neskutečně inteligentní, jsou skvělým příkladem toho, jak jsou zvířata strašně hodná. Vždy mi zvedne náladu, když si jen tak volně položím ruce do chladné vody a ty zlatíčka připlavou, protože mě už poznají a chtějí abych je hladila. U toho na mě hledí očima a já si říkám, co jim asi tak běží hlavou. Jsou tak neskutečně hodní! Pokud člověka jeho práce unavuje a vyčerpává, ať už je jakkoli dlouhá, neměl by ji dělat. Je to známka toho, že je něco špatně.

Ikona diskutujiciho Monie 2015-07-05 22:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, také bych měla pár otázek:

Ikona diskutujiciho Kess 2015-07-05 22:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: promin na to nejde nereagovat … tak jasně že mají duši,každý živý tvor má duši….

Ikona diskutujiciho L 2015-07-06 00:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, můžeš poradit nějakou "mast", nebo cokoli podobného, hlavně účinného, na plíseň na nohou?

Ikona diskutujiciho Petra 2015-07-06 08:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Otazka: Cetla jsem, ze Jezis mel dvojnika a prave ten jeho dvojnik byl ukrizovany a Jezis jeste zil dlouho potom. Co si o tom myslis?

Ikona diskutujiciho Mára 2015-07-06 10:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Ježíšem na kříži si Satan z půlky světa dělá prdel 🙂

Ikona diskutujiciho Mára 2015-07-06 11:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Otázka 1 – Vadilo by Ti kdybych si dal na zeď Tvůj plakát a chodil se k Tobě modlit a dával Ti oběti? :D :D jenom sranda.. :D

Ikona diskutujiciho :) 2015-07-06 15:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S tim zfilmovanim mas naprostou pravdu! Jo ja stopovala s kamoskou a stoply jsme si Šimona z Jaksi Taksi:D:Dto byl docela sok, ale vzal nas kam jsme potrebovaly, hodnej, milej, hezkej, nenamyslenej, ze by jsme ani nepoznaly o koho jde:D

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2015-07-06 16:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ak sú tu nejakí Vesmírni lidé či Plejáďania, sú všetci modrookí blond? Tvrdíš že na iných planétach niesu rasy ako indiáni. Kedysi som videl zoznam mimozemšťanov vo vláde USA a boli tam samí reptiliáni a bol tam jeden plejáďan a ten nebol modrooký blond, ale indián, jeho meno je Ben Nighthorse Campbell.

Ikona diskutujiciho Mára 2015-07-06 21:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Ahojky Fellien, to já bych teda na povrch chtěl jít bydlet ihned. Já si tajně přeju aby si pro mě přiletěli lidé z povrchu a vzali mě v létajícím talíři k sobě, abych už nemusel žít tady. Dal bych za to téměř cokoliv. Představ si svět kde nevládnout ilumináti, je tam všechno tak jak má být, je všude láska a porozumění, mozek pracuje naplno, tak jak má, lidi spolu normálně mluví a mají se navzájem rádi, nejsou války, není násilí. Jestli někdo víte jak tam zdrhnout prosím sdělte mi to :D Ale plně s Tebou souhlasím v tom, že když někoho vyčerpává a nebaví jeho práce nemá jí dělat.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-07-06 21:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Tak všichni nejsou úplně zlatí blond, já jsem třeba ještě pořád v odstínu obilné tmavé blond a není to tak moc světlé, však víš…. To by ti taky slušelo neboj :D haha :D Ale modré oči a bílou pleť mají všichni… i modré oči jsou však v různých odstínech.

Ikona diskutujiciho Ameline 2015-07-06 22:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Máš recept proti mravencům v baráku? Jak je každoročně horko a sucho, mám jich plnou koupelnu – není to pár cestiček, spíš to vypadá, že si u mě dělají náhradní mraveniště. Jdou zjevně po vodě, čisto je. Barák je starej, utěsnit nelze, a fakt nechceš mravence ve vaně. Nereagují na nic kromě biolitu, což mi přijde takové hloupé.

Ikona diskutujiciho Veronika 2015-07-06 22:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajimalo by me, jak jsi se dostala k svemu palovemu listu..nebo presneji, jak se k nemu muze dostat bezny clovek? Moc bych chtela vedet, co v nem mam napsano, ale mela jsem zato, ze je nutna navsteva asijskych knihoven, coz je celkem nedostupne..

Ikona diskutujiciho Raja 2015-07-07 14:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když už jsme u vlásků :D, tak mě z nějakého důvodu začaly vlasy minulé léto světlat. Když jsem byla malá, měla jsem takovou myší světle hnědou barvu (něco mezi šedou, hnědou a zelenou :D)…ale postupem mi vlasy chytly moc hezkou kaštanovou a na světle zrz! Normálně bronzový háro :D. Už to mi bylo divný a nedokázala jsem holkám ze třídy vysvětlit, že se fakt nebarvím…a teď v poslední době mi jde kolem obličeje normálně silnej čůrek úplně zlatý blond…tak mi teda někdo vysvětlete :D co to má být :D. Jsem chameleon? Aluško, čím si myslíš, že se může takto radikálně změnit barva? hormony? To by vysvětlilo tu bronz, ale blondýna? To by bylo hustý!

Ikona diskutujiciho Alue 2015-07-07 16:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: Jo, normálně hormonální změny a taky čistota organismu. Já když intenzivněji detoxikovala, tak mi trochu zesvětlaly odrosty a taky se mi vyčistily duhovky v očích víc do modra a zmizly skrvnky.

Ikona diskutujiciho Elda Trnimir 2015-07-07 23:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško :). Vím, že na toto téma už padla biliarda otázek, tak se předem omlouvám; ale tentokrát mám konkrétní dotaz z oné oblasti: Pokud si můžeme od přírody občasně užívat rozkoší našeho těla, tak pokuď hned neplánují dva počít dítě, proč jsme si museli tak složitě my lidé začít vyrábět ochranu (kondomy)/ proč při sledování neplodných období v průběhu menstruačního cyklu na nemá moc žena onu záležitost od přírody chuť? Četl jsem Zvonící cedry Ruska a je mi známý Anastáziin názor, ale stejně- myslím že tady je pravda individuálně variabilní. Děkuji!

Ikona diskutujiciho Kač 2015-07-08 12:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevíš, zda je něco pravdy na českých (i jiných) pověstech (např. o kněžně Libuši apod..)? 🙂 Neukazují nám právě pověsti pravdivou verzi naší historie?

Ikona diskutujiciho Juliett 2015-07-08 18:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podle mě kříže, lebky, 666 atp. jsou vůči nám negativní, jen když tomu věříme. Psychika má – jak sama víš, velkou moc. Stejně jako když říkáš, že se nejdříve musí věřit na nadpřirozené bytosti a až pak se člověku zjeví – tohle podle mě působí stejně. Když věříš, že ta věc přitahuje smůlu, přitahovat ji bude.

Ikona diskutujiciho Mára 2015-07-08 20:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Znáš knihu klíč?

Ikona diskutujiciho Fellien 2015-07-08 22:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: Modré oči mám, ale nemít k tomu tmavé vlasy, to bych asi obrečela, díky tomu jsem originální mix, moc lidí nemá tmavé vlasy a modré oči :D. Já kdysi měla blond melír a ty vlasy mi to dost zesvětlilo, sice mi to taky slušelo, ale vypadala jsem už moc tuctově, na povrchu bych si pak nejspíš připadala jen jako jedna z mnoha :D.

Ikona diskutujiciho luz 2015-07-08 22:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: Zajímavé, taky se mi odstín různě s časem mění, nejen že je někdy světlejší a jindy tmavší (což může být ročním obdobím), ale vznikl mi před asi 5 lety místy trochu nádech do měděna, což jsem dřív nemívala (v dětství to byla všude klasická tmavě plavá/světle hnědá). Snad to neznačí nějaké špatné změny, že bych totiž měla zdravější životosprávu než dřív, to zrovna ani ne.

Ikona diskutujiciho Asteracea 2015-07-09 11:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: moje dcerka má také syté modré oči, světlou pleť a tmavé vlasy. Je to velice povedená kombinace.

Ikona diskutujiciho Asteracea 2015-07-09 11:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

U učebnic záleží na stylu výuky a také na tom, zda je student orientovaný levohemisférově nebo pravohemisférově. Některé studenty učím z Tangramu, protože je více intuitivní, jiné spíše z Themen, pokud kladou více důraz na strukturu jazyka. Vždy je dobré si nejprve položit otázku, které části jazyka potřebuju rozvíjet-někdo si potřebuje osvojit hlavně mluvení, protože bude např.vyjíždet za hranice, někdo gramatiku apod. Každá učebnice má v některé ze 4 dovedností (mluvení, čtení, psaní, poslech) silnější a slabší stránku. Obecně bych řekla, že základem výběru učebnice by měl být fakt, aby ji napsal rodilý mluvčí. Nikoli Čech. Až příliš se setkávám s "českou" němčinou – gramaticky bez chyby, ale  pak vyjedete za hranice a Němec vašemu sdělení vůbec neporozumí, protože jste větu "naprogramovali" podle české jazykové struktury. Themen i Tangram napsali Němci a jsou v nich pouze německé obraty. Tangram je vhodnější použíbat pod stálým vedením učitele. Původně byl koncipovaný pro cizince žijící v Německu, tedy pro lidi obklopeni německým prostředím a nasávajícími tzv."přirozenou" metodu osvojování jazyků. Při splnění těchto podmínek mábtaké nejlepší výsledky.

Ikona diskutujiciho Elda Trnimir 2015-07-09 14:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Může zamilovaný pár ovlivnit, aby se narodila cíleně holčička nebo cíleně chlapeček, pokuď si to oba přejí? (Gott prý chtěl chlapečka a přitom má samé dcery…)

Ikona diskutujiciho Alue 2015-07-10 09:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[30]: Já jsem s Tangramem spokojená, ale úspěch výuky je na učiteli, ten je podle mě zásadní, že to vysvětlí, odlehčí, pomůže… Učebnice je pak jenom doplněk, uděláš si jedno dvě cvičení, ale jinak celou hodinu hlavně mluvíme mezi sebou, ne do učebnic. To mi sedí.

Ikona diskutujiciho Fellien 2015-07-10 13:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[31]: To se dá ovlivnit poměrně snadno, záleží, ve které fázi cyklu žena otěhotní, musí ale přesně vědět, ve které fázi cyklu právě je, a to mnoho žen bohužel nepozná, a tak je to pak docela "random". Samozřejmě cesty osudu jsou mnohdy nevyzpitatelné…

Ikona diskutujiciho Edna 2015-07-10 16:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue,

Ikona diskutujiciho lu 2015-07-10 19:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

já ti nevím, ale nemyslel tím stopováním autor spíše autostop než stopování divé zvěře…? ;D

Ikona diskutujiciho Alue 2015-07-10 21:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[35]: … jak to mám vědět, konkrétnější to nebylo :D

Ikona diskutujiciho Mára 2015-07-10 22:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško Ty jsi jednou psala že nikdo nesmí vědět kde bydlíš a že si domů nikoho nepouštíš, ale teďka jsi psala že jsi byla vyprovodit návštěvu. Takže už k Tobě někdo může?

Ikona diskutujiciho Viina 2015-07-10 22:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím,

Ikona diskutujiciho Alue 2015-07-10 22:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[37]: Časy a pravidla se přece mění.

Ikona diskutujiciho Mára 2015-07-10 23:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[39]: Rozumím, děkuji za odpověď 🙂

Ikona diskutujiciho Fred 2015-07-11 00:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Baru 2015-07-11 00:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co si myslíš o Scientologické církvi?

Ikona diskutujiciho Lily 2015-07-11 12:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj,

Ikona diskutujiciho Kiray 2015-07-11 16:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je opravdu tea tree oil tak účinný? Na internetu je o něm napsáno že je účinný od akné po bolesti svalů,modřiny i jako kloktadlo.

Ikona diskutujiciho Fellien 2015-07-11 22:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[36]: No to je sice pravda, ale jen částečně. Každý plod je nejdříve holčička. Aby se vyvinul kluk, je k tomu potřeba speciální hormon. Takže vlastně i všichni chlapi jsou nejdřív ženské… No a účinnost toho hormonu závisí na prostředí v pochvě a prostředí pochvy se mění v závislosti na fázi cyklu :).

Ikona diskutujiciho Alue 2015-07-12 09:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[45]: To vím, dokonce jsem četla, že všichni chlapi mají v těle někde malinký zárodeček vnitřních ženských orgánů, které se utvořily, než se jim začal dělat sumíš. :D

Ikona diskutujiciho Ameline 2015-07-12 16:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[43]: Já jsem snad někde četla, že se spermie mírně liší podle toho, co nese. Že Y spermie jsou rychlejší, ale moc nevydrží, zatímco u X je to naopak a sice dorazí později, ale zase dokáží přežít v těle déle a chvilku si počkat.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-07-12 16:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[47]: A já zase četla, že vajíčko si vybere tu jednu konkrétní spermii, kterou do sebe vpustí. Že to není o tom která dorazí jako první, ale o tom, kterou si tělo ženy vybere. Že se spermie neprobíjí a nesoutěží, ale doslova se před ní ,,otevře brána"… jak krásné 🙂

Ikona diskutujiciho Myšák 2015-07-16 17:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jaký je rozdíl mezi 432hz a 528hz?

Ikona diskutujiciho ttttt 2015-07-17 00:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, víš, že tvoje kniha je k dostání v knihovně?? (konkrétně svkos.cz)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek