13 Předností lidí, kteří jsou skutečně čestní

1.11.2021 v Psychologie 4

Integrita je velmi důležitá. Je to schopnost být čestný a mít pevné morální zásady. Avšak lidé, kteří mají silný smysl pro integritu, jsou bohužel vzácným druhem. Zde je seznam třinácti dobrých vlastností lidí, kteří jsou skutečně čestní:

1. Váží si času druhých lidí.
Váží si svého vlastního času, takže si váží i času ostatních lidí. Vědí, že máte spoustu jiných míst, kde musíte být, a nebudou vás zdržovat. Pokud s nimi trávíte čas, je pravděpodobné, že vám za to také poděkují.



2. Vzdávají uznání tam, kde je třeba.
Nepřipisují si zásluhy za věci, které neudělali. Vždy přičtou zásluhy těm, kteří si je zaslouží. Pokud této osobě pomůžete s nějakým projektem, pravděpodobně zmíní vaše jméno, abyste si mohli připsat zásluhy za svou práci.

3. Jsou autentičtí.
Je to jejich nejpravdivější podoba. Nepřistihnete je při lži ani při falešném chování.

4. Jsou vždy upřímní.
Jsou to upřímní lidé, kteří necítí potřebu lhát, protože je pro ně důležité dostat se v životě poctivě tam, kam potřebují.

5. Nikdy nezneužívají ostatní.
Nejsou to lidé, kteří by využívali někoho jiného. Rádi ostatním pomáhají dostat se tam, kam potřebují. Že by si z vás bral příliš mnoho, to nikdy není problém, pokud máte tu čest s poctivým člověkem.

5+1. Nehádají se kvůli neshodám.
Věci si vyříkají slušně, nebo si je nevyříkají vůbec. Tuto osobu nemůžete a nebudete nutit do hádky kvůli něčemu zcela směšnému. To je velmi úctyhodná vlastnost.

7. Většině lidí dají za pravdu.
Snaží se v každém vidět to dobré. Asi je to proto, že cítí, že jsou na světě i další lidé se silnou integritou. Ale pokud byste je příliš využívali, zbaví se vás.

8. Poznají, když někoho něco trápí.
Mají skvělou intuici, díky které poznají, když se něco děje. Pokud je někdo na dně, všimnou si toho. Když si toho všimnou, dělají co mohou, aby vás rozveselili.

9. Věří ostatním.
Přijímají vaše slova primárně jako pravdu, pokud není vyvrácena. Jak již bylo řečeno, špatně snášejí lhaní. A jakmile jim jednou zalžete, je nepravděpodobné, že by vám ještě někdy uvěřili jediné slovo.

10. Omluví se.
Pokud udělali něco špatného, přijdou za vámi a omluví se. Takoví už prostě jsou. Přiznají svou chybu a snaží se ji napravit.

11. Jsou pokorní.
Neznají zcela svou vlastní hodnotu. I když jsou velmi důležití a dělají mnoho dobrého, tak to tak docela nevidí. Měli byste jim to připomínat.

12. Dělají dobro, když mohou.
Stále pomáhají druhým lidem. Rádi vědí, že někomu zlepšili život. Dává to jejich životu smysl.

13. Jsou vždy laskaví k těm, kteří to potřebují.
Umět někomu ve správnou chvíli projevit laskavost, může v jeho životě udělat hodně velký rozdíl. Když někdo vypadá, že potřebuje trochu povzbudit, tito lidé ho povzbudí. Dokážou rozzářit den téměř komukoli.

Pokud jste někdo, kdo je skutečně čestný, děkuji vám za to, že jste, a děkuji vám za vše, co děláte. Opravdu skutečně měníte společnost k lepšímu, pokračujte prosím v dobré práci. Pokud máte pocit, že na vás nikdo jiný není hrdý a nikdo vám nefandí, věřte tomu, že já ano.

© aluska.org 2021

 



Komentáře

Ikona diskutujiciho claudie 2021-11-01 05:02:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný článek zahřál na duši.

Ikona diskutujiciho Efs 2021-11-01 06:05:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkné a užitečné. Jen se dívám a přišlo mi líto, že nám někam odchází čeština. Integrita místo poctivosti, celistvosti, uvědomělosti, charakternosti, čestnosti, autentičtí místo opravdoví, skuteční… Asi to souvisí s tím, že jak se učíme cizí jazyky, zanedbáváme nějak ten náš vlastní, mateřský. Buď to slovo rovnou „pocizíme“ (poangličtíme apod.) nebo prostě z toho cizo-českého slovníku popadneme jen ten první výraz, který se trochu hodí. Škoda. Nebo jsem jen tak nemožně staromilský? „Češtino, braň se! Chtějí tě zk…iit.“

Ikona diskutujiciho Kristýnka 2021-11-01 15:20:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásné 🌹🌻🌻

Ikona diskutujiciho Pavel 2021-11-01 19:20:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za nádherný článek.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek