16 Pravidel, která vám pomohou se vyléčit a udržet si zdraví

14.1.2021 v Nezařazené 3

Bojujete s chorobou, nebo jen hledáte obecná jednoduchá pravidla, jak zůstat zdráv? Pak je tento seznam léčitelských pravidel určen právě pro vás.

1. Veďte klidné a nezatěžující rozhovory s přáteli a svými blízkými. Rozprávějte s nimi s úsměvem a spokojenou myslí. Při takových rozmluvách dochází k vzájemné výměně energií, což normalizuje váš stav.

2. Večer poslouchejte klidnou relaxační hudbu, v průběhu dne hudbu radostnou a rytmickou. Tancovat a zpívat je povoleno!

3. Představujte si sebe sama už uzdraveného. Představte si například sebe za týden – jako zdravého, energického a smějícího se člověka někde venku, za jasného, slunečného dne.4. Pijte po půllitru vody ráno, v poledne i večer. Pokaždé, když pijete, řekněte si: „Jsem zdravý/á, uzdravil/a jsem se!”

5. Dělejte pravidelnou intenzivní rozcvičku – dřepy, kliky, cviky s lehkými činkami. Také běh je velmi užitečný, třeba i běh na místě.

6. Provádějte si masáž. Stačí masírovat suchou kůži rukama všude, kam dosáhnete. Zvláštní pozornost je třeba věnovat chodidlům, hrudníku, hlavě, krku a také oblasti nemocného orgánu.

7. Jezte střídmě a lehce. Nejlepší ze všeho je doma připravené, co nejjednodušší čerstvé jídlo, pocházející z čistých zdrojů. Vyhýbejte se alkoholu.

8. Spát choďte v deset večer, protože spánek započatý před půlnocí vám dá více, než ten po půlnoci. Vstávejte přirozeně v dobu, kdy se sami vzbudíte (vstávání na budík vyvolává stres a nebere v úvahu vaše přirozené rytmy). Před usnutím si řekněte: „Vydávám se do země uzdravení, kde mi pomohou.” Odpoledne si také můžete krátce zdřímnout.

9. Meditujte. Pohodlně se usaďte, ponořte se do stavu klidné, uvolněné mysli a v duchu si vizualizujte své tělo, jak je už zdravé, napravené a jak ho léčí zelené, nebo bílé světlo. Posílejte lásku do jednotlivých částí svého těla.

10. Naučte se správně dýchat. Dýchejte pomaleji, do břicha, rovnoměrně a volně, bez staženého hrdla a nahrbených ramenou. Kdykoli pocítíte únavu nebo zmatek, zaměřujte se na svůj dech a uveďte ho do rovnováhy.

11. Nemluvte o své nemoci a nemyslete na svou nemoc. Vyžeňte si tyto myšlenky z hlavy. Pokud se ke své nemoci v duchu stále musíte vracet, zkuste nemyslet vůbec na nic, najděte si jiné téma k přemýšlení, nebo si potichu prozpěvujte.

12. Sprchujte se studenou vodou. Prvních pár dnů jenom chodidla, potom každý den o něco výš, až se začnete sprchovat celí, včetně hlavy. Při této proceduře myslete vždy na svoje uzdravení.

13. Zcela se odřízněte od kanálů, kterými by k vám mohla proniknout destruktivní informace. Myslete jenom na dobré věci. Nezabývejte se věcmi, které by vás přivedly do stavu sklíčenosti.

14. Jestliže máte tu možnost, buďte co nejčastěji v blízkosti přírody. Pokud takovou možnost nemáte, dívejte se alespoň z okna, na nebe a na oblaka.

15. Proste o pomoc Konstruktivní sílu Vesmíru, nebo své strážně anděly.

16. Udělejte si seznam svých uzdravujících vět a čtěte si je každý den. Opakujte je často a mnohokrát. Například: „Uzdravuji se! Léčivá energie do mě vstoupila a léčí mé tělo. Jsem otevřen/a proudu léčivé energie. Moje játra (hlava, ledviny) se uzdravují.“

připravila www.aluska.org 2021 

Komentáře

Ikona diskutujiciho Khira 2021-01-14 15:49:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je moc pěkné. Já s tím souhlasím, a když si to uděláte jako denní rutinu, každý den aspoň něco, tak je pak líp. 13 bod se snažím momentálně co nejvíc dodržovat, hodně to člověka ovlivní. Něco ale vynechávám. Třeba se studenou sprchou začnu a vydrží mi to dva dny 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-01-14 16:29:10
Ikona diskutujiciho
sipka

Já na polívání studenou obvykle kašlu, ale když se mi z něčeho udělá blbě, hádej copak se najednou zaleskne jako klenot. Je to opravdu úžasná metoda, jak ze sebe umýt blbou náladu nebo stres, hlavně když se umyje i hlava

Ikona diskutujiciho Khira 2021-01-15 20:05:11
Ikona diskutujiciho
sipka

No to jo, to mě taky jednou za uherský rok přijde myšlenka, že si mám polít ruce studenou vodou nebo tak. A u studené sprchy si vždycky vzpomenu na Jonnu Jinton, to je borka ta skočí do zmrzlého jezera a je ve svém živlu 😀 https://youtu.be/nyuRRWC5GY8 Za to ji fakt obdivuju, protože na to musí mít fakt člověk koule

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek