2. LÉČBA RAKOVINY HLÍVOU ÚSTŘIČNOU / Podrobnosti pro samotnou léčbu

3.5.2010 v Léčba 7

Tento článek je pokračování základního návodu na léčbu rakoviny hlívou, který najdete tady:

1. LÉČBA RAKOVINY HLÍVOU ÚSTŘIČNOU / Podrobný návod

Další údaje o hlívě ústřičné zde:

3. LÉČBA RAKOVINY HLÍVOU ÚSTŘIČNOU / Údaje z dalších zdrojů

Pokud jste začali s hlívou, nebo se teprve rozmýšlíte a máte dodatečné praktické dotazy k samotné léčbě, pročtěte si prosím následující seznam rad:

– Léčba spočívá v každodenní konzumaci předem stanovené dávky hlívy ústřičné. (tedy 0,5kg + 0,75l vody)

– Pokud léčený nesní celou dávku hlívy za den, léčivé účinky se tím snižují a čas pro vyléčení se prodlužuje.

– Kaše se smí dosolit, může se k ní přikusovat pečivo, je ale důležité dodržet dané množství, které se na den uvaří.

– Kaše z hlívy ústřičné neobsahuje látky, které by byly nebezpečné v kombinaci s alkoholem, či s léky. Je to naprosto přirozená dietní potrava.

Ke kaši z hlívy může léčený jíst cokoliv, její účinky nebudou ohrozeny klasickou stravou. Léčený by sám měl zvážit, jakou stravou hlívu doplní, pokud to potřebuje. A to na základě vlastního svědomí a míry poškození organismu.

Hlavně je nutné vysadit vše, co poškozuje organismus a to platí i na léky s těžkými vedlejšími účinky, jako jsou například opiáty, nebo lékaři oblíbená chemoterapie, která zaplaví radiací celý organismus, zničí imunitu, játra a pacienta pomalu a bolestivě zabíjí.

Pokud můžete, omezte nebezpečné léky v množství, jaké zvládnete, nezatěžujte organismus jedy a radiací, která znovu poškozuje tělo, které se snažíte hlívou léčit.

Pokud nemocný zvrací a hlívu v žaludku udrží alespoň 5-10 minut, léčba účinkuje. Sice velmi pomalu, ale i takto nemocný člověk už po týdnu může úcitit velkou změnu.

Pokud léčený už v polovině léčby má pocit, že je zdravý, je dobré léčbu dotáhnout do úplného konce jako prevenci. Tedy alespoň 50 dní by měl hlívu brát, i kdyby měl pocit, že je v pořádku.

LÉČBA ZVÍŘAT HLÍVOU je stejně reálná jako léčba u lidí. Je možné hlívou z rakoviny vyléčit psa, kočku i jakékoliv jiné zvíře, které bude ochotné hlívu užívat. Mnoho zvířat intuitivně vycítí, že je hlíva léčí, proto se nedivte, že pes s rakovinou jí houby naprosto dobrovolně.

Pokud si nejste jistí, že máte skutečně rakovinu a máte tukovou/toxinovou/nezhoubnou bulku, nebo bující zánět, jezení hlívy vám neuškodí. Pamatujte, že hlíva regeneruje celkový organismus. Zánětu, virů a nebezpečných bakterií vás hlíva nezbaví nemá dezinfekční účinky.

Hlíva chutná lépe, pokud se mírně přihřeje. Ohříváním hlíva neztrácí léčebné vlastnosti, pokud nepřesáhnete teplotu 60°C. Ohřívání hlívy je ohleduplnější k léčenému.

Hlívu je možné jíst i syrovou, neupravenou. Tedy celé plodnice hub. Uvařená hlívová kaše je prakticky syrová. Pokud léčený chce jíst hlívu bez úpravy, léčbu to nijak neohrozí.

Proč se kaše vlastně vaří? Kaše se vaří při nízké teplotě, aby se spojila dohromady a získala správnou konzistenci, aniž by se narušila její léčivá síla. Když hlívu rozmixujete, zjistíte, že vám voda klesá naspod hrnce a hlívová kaše je plná bublinek a pěny. Zahřátím na 50-60°C se voda i kaše spojí a bublinky vyprchají.

Může být hlíva ze supermarketu, nebo v kapslích? – NE! – Hlíva musí být čerstvá, neupravená, nevysušená, neozářená! Kontaktujte domácího pěstitele hlívy, či majitele žampionárny a pro hlívu si pravidelně dojíždějte.

Pokud hlíva nesmí být v kapslích, znamená to, že jsou kapsle k ničemu? Hlíva v kapslích je nevhodně zpracovaná a obsahuje příliš malé množství aktivní látky, kterou rakovinu léčíte a to je ß-glukan. Jeho množství je tak malé, že je prakticky zanedbatelné a léčit s ním rakovinu je absolutně nemožné. Takže ano, kapsle mají tak minimální účinek, že jsou prakticky k ničemu. Můžete je vyhodit.

Kdo mi zaručí, že se po kůře hlívou skutečně uzdravím? – Nikdo, protože vždy záleží na situaci. Jak moc je tělo nemocné či poškozené, kolik hlívy léčený sní, jak kvalitní hlívu užívá (protože co výrobce, to jiná hlíva.). Ideální je začít s hlívou, dokud je rakovina málo rozšířená, či v počátečním stádiu. Mnoho lidí začne s alternativní léčbou, až když jim chemoterapie nepomůže a nevidí jinou možnost. Často pak už bývá pozdě, protože od určitého stupně poškození těla ( chemoterapie je velmi nebezpečná) už se to nedá napravit.

Má smysl začínat s hlívou, když už je na tom nemocný tak špatně, že nad ním lékaři zlomili hůl? – Záleží na přání léčeného, nebo na rodině. Samozřejmě se může stát, že hlíva i takto nemocného člověka vyléčí, ale je nutné počítat i s tím, že ne. Přesto může hlíva nemocnému velmi usnadnit poslední dny, protože díky její schopnosti regenerovat tělo nastartuje trávení, mozek, metabolismus a nemocnému se velmi uleví.

Komentáře

Ikona diskutujiciho isyss 2010-09-17 21:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

moc děkuji za tento článek…vyzkoušíme přesně podle návodu..děkujeme..!!!!

Ikona diskutujiciho Jiří Paseka Žampionárna Doly 2013-02-17 20:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den,

Ikona diskutujiciho Miroslav Kulhavý 2013-04-24 15:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den,

Ikona diskutujiciho Alue 2013-04-24 15:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Dobrý den, hlíva ústřičná by se určitě neměla v těle hádat s tvarohem  a lněným semínkem. Všechno je to na přírodní bázi, k tělu šetrné. (U sírné patlaniny však nevím, osobní zkušenost s ní nemám.)

Ikona diskutujiciho Tinka 2013-11-22 20:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Není jednoduší hlívu jíst jen tak a syrovou? Myslím že ano..

Ikona diskutujiciho Alue 2013-11-22 21:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Když se hlíva jí syrová, tělo nevstřebá dostatečně ß-glukany a tedy je to potom vyhazování peněz.

Ikona diskutujiciho Kateřina Houšková 2021-01-08 20:57:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den, předně děkuji za cenné informace – a ráda bych vás požádala o doplňující dotazy.
1. na jiném webu jsem se dočetla, že beta glukany obsažené v hlívě nesmí přijít do kontaktu s kovem. Jak potom kaši mixovat? Nebo je to nesmysl?
2. jsem zmatená z informací, že se hlíva může jíst syrová (viz návod) a následně z informace, že ze syrové tělo nevstřebá beta glukany. Jedná se o zvíře, kde by se mi lépe do krmení přidávala samotná rozmixovaná syrová hlíva, než vařená kaše
3. ohledně konzumace s jiným jídlem bych se ráda zeptala, s jakým je to nejvhodnější (maso, již zmíněný tvaroh+lněný olej, případně zelenina (těžko říct, s čím to pes bude ochotný jíst, ale samotné jistě ne)
4. a poslední dotaz – množství 0,5kg je denní doporučená dávka pro člověka, pro psa (30kg) bude stejná? Máte nějakou zkušenost? Nebo mám prostě zkoušet?
Omlouvám se za spoustu dotazů, ale mám spoustu hlívy a nemocného psa a ráda bych se pokusila to co nejlépe spojit. Děkuji a přeji pěkný den!

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek