205. Dotazník: Jak funguje energie hojnosti?

25.12.2017 v Čtenáři 24

Napadá-li Vás nová otázka do příštích dotazníků, položte ji směle do diskuze… Děkuji!

Dotazníky nejsou určeny k recenzím na zboží, posuzování osob, webů, hudebních skupin apod. Nenahrazují poradnu, s osobními problémy se prosím obracejte na e-mail.

1. Někde jsem četla že vždy, když najdu v někom zalíbení, je to tak předurčené a má to své důvody. Souhlasíš s tím?

Každý náš krok a každé naše rozhodnutí je zapsáno v morfogenetických polích vesmíru, pochopitelně se to vztahuje i na kontakty s druhými lidmi. To však neznamená, že každý člověk do kterého se kdy v životě zabouchneme, je pro nás dobrý, je nám souzený a čeká nás s ním světlá budoucnost.

2. Myslíš že vždy, když má člověk nějaké sny a touhy, měl by si za nimi jít a mají budoucnost?

Musí se v tom umět trochu smysluplně rozlišovat, aby třeba nějaký pedofil nezačal své choutky realizovat, protože si někde na nějakém alternativním webu přečetl, že sny a touhy jsou od toho aby se plnily. Ale jak už jsem psala i ve svých knihách, dětské touhy a sny, naslouchání svému srdci a své intuici je jediná cesta, jak skutečně naplnit svůj osud v konstruktivním kontextu a jak najít to, pro co jsme na tuto planetu přišli. Žádná jiná cesta, a už vůbec ne cesta systémové logiky, nás k našemu cíli nepřivede. Dost také záleží jestli na správnou cestu nakročíme včas, také abychom z ní příliš často nescházeli a nakolik jsme angažovaní, jak svým vyšším cílům věříme. Když budeme slabí, neteční a nerozhodní, nepomůže nám ani intuice. Naslouchat intuici je jeden úkol, ale když to co nám říká nezrealizujeme a nejdeme za tím dost tvrdě, efekt se nedostaví. Často se stává že lidé zkusí to, co cítí že je jejich cesta, ale při prvním nezdaru se nechají snadno odradit a pak mají dojem, že na to nemají, nebo že se asi spletli a jejich cesta to není, přestože cítí, že by v tom měli pokračovat, logicky si to vyvrátí. A pak neví proč na světě jsou.


3. Pokud se Matrixu nelíbím, může se mě snažit zbavit?

Děje se to. Všichni velcí myslitelé a vizionáři své doby byli odstraněni, nebo opakovaně pokusům o odstranění museli čelit. Nikdo z nich to neměl lehké. V dnešní době se pouze změnily způsoby jak se to dělá, ale princip zůstává stejný. Běžného občana který si vesměs hledí svého se to netýká, mám na mysli lidi kteří ve velkém měřítku ovlivňují společnost a mění tím osudy mnoha lidí. I oficiální historie zná jména mučedníků, kteří byli systémem nebo tupými spoluobčany za své pokrokové myšlení a nadčasové názory umučeni, zabiti, nebo vyhnáni. Lidé se bojí těch, kteří jsou moc napřed a tak často nemusí ani zaúřadovat systém, zaúřadují sami spoluobčané a tím si zároveň nakálí do vlastního hnízda, aniž by si to uvědomili. Je to řečeno i ve filmu matrix. ,,Každý kdo není odpojen, je potenciální agent.“

4. Připadá mi, že Vesmír slyší mé myšlenky – mám chuť na pouťové koláčky, o týden později se ke mně dostanou. Chci novou čepici určitého druhu, tak ji za pár dní objevím na trhu v sousedním městě. Přeji si nové bílé triko, tak přesně to najdu v obchodě. Chci nový zápisník se speciálním potiskem a hele, přesně takový se u nás najednou začne prodávat… Je to hrozně zvláštní, ale vždycky to tak je. Něco malého si přeju pouze ve své hlavě, jen mi to tak prolétne myšlenkami a za chvíli se to objeví v mém životě. Jakoby mi stále někdo naslouchal a přál mi hojnost, jsem za to samozřejmě vděčná. Nic méně, netušíš, čím by to mohlo být? Je to vůbec možné? Například když jsem byla malá, přála jsem si vždy najít koně s cedulí „vem si mě“ (ach ty dětské sny ) a tak jsem našla kolo s cedulí „vem si mě“ A takhle to bylo vždy se skoro každým mým menším přáním… Zvláštní, ale krásné.

Děje to, zejména lidem kteří mají schopnost neblokovat energii hojnosti. Energie hojnosti se blokuje, pokud jsme hamižní, nepřejeme druhým dobro a bohatství, když závidíme, pomlouváme, krademe a stěžujeme si že nemáme dost a ostatní mají víc.

Dej a bude ti dáno, přej a bude ti přáno. Kdo je skromný a spokojený s tím co má, kdo se nebojí s láskou darovat potřebným hmotné věci i peníze a kdo druhým lidem s láskou přeje štěstí úspěch a bohatství, kdo druhým nezjištně pomáhá, tomu bude od konstruktivní energie Vesmíru vždy dopřána hojnost, často se to projevuje právě prostřednictvím těchto drobných ,,náhod“. Člověku to ukazuje, že je jaksi ,,v přízni“.

Vyslaná myšlenka vytvoří rezonanci, která se šíří do prostoru. Na čem rezonujeme, to přitahujeme ze sévho okolí. A pokud neblokujeme energie dávání a přijímání, velmi snadno si vše na čem rezonujeme, přitáhneme. A funguje to i s takovými drobnostmi jako jsou koláčky a čepice. Kdo naopak touží, ale škudlí a není schopen dávat druhým, tomu dopřáno nebude.

5. Jak myslíš že je možné zjistit své „pravé“ duchovní jméno? (Jako ty máš například Alue:)

Hodně opakovaná otázka. Tvé pravé jméno by se mohlo tak jako v mém případě objevovat v různých formách ve tvém životě, nebo ti ho sdělí tvoji strážní andělé. O tom jak s nimi navázat spojení, i můj osobní příběh je vše v knize Anděl strážný.

6. Ahoj Alue, nevíš jaká je psychická příčina astmatu?

Četla jsem někde na internetu zajímavou zkušenost a také psychosomatickou definici, tuším že definice byla v knize Proč (a jak) psychosomatika funguje. Pamatuji si na příběh nějakého malého chlapce, už nevím jestli to byl článek nebo Duše K na YT. Chlapec byl nemocný, bral každý den kvanta prášků a měl velice silné astma. Maminka ho měla předat do nějaké soukromé alternativnější lesní školky. Když ho předávala, úzkostlivě školila pečovatelku jak je chlapec moc nemocný, že potřebuje speciální dozor, že mu má zakázat nadbytečný pohyb i fyzickou + duševní zátež, aby nedostal záchvat a cpala jí haldy prášků s dalšími pokyny, co se mu musí kdy podat, aby vůbec školku přežil.

Dotyčná pečovatelka zjistila, že chlapeček je v zajetí programu své úzkostlivé matky, která mu toto onemocnění způsobuje svých chováním, naprogramovala ho podvědomě že je slabý, nemocný a že se má všeho strašně bát, že nemá ani na to proběhnout se po zahradě, jak je nemocný… Chlapeček tedy program následoval a přijal ho jako svoji realitu, takže onemocněl, aby jejímu očekávání vyhověl. Žádala nemocného, tak nemocný byl.

Pečovatelka chlapce vyléčila tím, že mu dala prostor pro samostatnou realizaci, nebránila mu v pohybu, nechala mu svobodu sám rozhodnout na co stačí a co chce dělat, díky čemuž nabyl sebevědomí. Jakmile byl chlapeček schopen normálně fungovat, věřil si že všechno zvládne a přestal se strachy před vším třást jako uzlíček nervů, astma zázračně samo zmizelo a chlapec již léky nepotřeboval. I ostatní potíže se upravily.

Z psychosomatiky obecně, je astma projev obrovského programu strachu, který nás tak dusí a válcuje, že ho neumíme rozdýchat. Podle knihy Rüdigera Dahlkeho je to řečeno ještě jinak, popisem velkého množství mentálních problémů, ale ty jsou založeny na strachu, čili význam se potvrzuje a dále doplňuje. Rüdiger uvádí, že astma je projev strachu, který se projevuje hamižností, nemožností dávat druhým, braní si všechno pro sebe, strach z dávání že by ho to zadusilo. Touží po lásce, ale neumí ji dát. Je tam řečený i konfikt se sexualitou. Odpor proti kontaktu s okolím, strach vykročil do světa a stát se samostatným, úzkoprsost, omezenost. Potlačená vnitřní agrese zůstává uzavřená v plicích, a to člověka dusí… je to tam toho řečeno ještě mnohem víc, jenom krátce vypisuji některé body. Koho kniha zajímá, jmenuje se Nemoc jako symbol.

7. Ahoj, mám otázku, všimol som si že často vídam číslo 69, rozumiem tomu správne, že svojím rozhodnutím v situácii ktorá príde sa môžem prikloniť ku hmote (6), teda zle alebo naopak ku niečomu konštruktívnemu, duchovnému (9), a teda správne??

Ano, myslím si že je to dobrý způsob výkladu, může to být upozornění na nějaké symbolické rozcestí, kdy máš možnost jít na dvě strany, jedna vede k neštěstí, druhá k dobru. Většinou to číslo na konci ukazuje pravděpodobnější výsledek. Když třeba dostanu nějakou formou číslice např. 666-9, nebo 66-54 ukazuje mi to, že situace na kterou znamení ukazuje je zlá, že je tam působení temné síly, ale to co číslo uzavírá, to na konci, je též důležité. Ukazuje, že problém dobře skončí. 69 bych proto také chápala jako rozcestí, s upozorněním na vyšší pravděpodobnost dobrého konce.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Lilly-Rose22 2017-12-25 03:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, také mám otázky. 1, Co se děje s duší psíka po smrti.Zda může dát znamení, rozloučit se pár dní před smrtí. Zda jeho duše ví o tom, že zemře… A 2, zda ten, kdo byl varován několikrát, že psík je vážně nemocen a tedy páníček věděl o tom, že má jednat-tj.jít k veterináři a on s tím nic neudělá a pak na poslední chvíli s ním jde, když už je opravdu pozdě…zkrátka zda Vesmír to bere jako selhání a nepomoc…je to nějak trestáno vyšší silou?? Nevím jak přesně položit otázku, neb mě to velmi zasáhlo a mám na tu osobu obrovský vztek. A nemůžu se s tou ztrátou vyrovnat… :-(

Ikona diskutujiciho Shairin 2017-12-25 13:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško,

Ikona diskutujiciho Naty 2017-12-25 13:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Se mnou se náš 17,5 letý pes přišel rozloučit. Byl se mnou po celý život, je starší než já. A den po smrti ke mě přišel se rozloučit. Z rodiny jsem k němu měla vztah největší a byla jsem to já, kdo volal veterináře, aby ho uspal, protože rodiče toho nebyli schopní a už se dva dny hrozně trápil. Přišel za mnou ve ,,své podobě" akorát zlatě zářil. Narozdíl od rozloučení s babičkou to bylo navečer a ne ve snu 🙂

Ikona diskutujiciho Jana 2017-12-25 13:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K 7. otázke v dotazníku. Prežívam niečo podobné, rozhodujem sa o určitej ceste, ktorou by som mohla ísť. Objavuje sa mi v súvislosti s tým potvrdenie aj v podobe čísiel ako 54, alebo iných znamení, ktoré mi naznačujú, že mám ísť tým smerom. Zároveň však vídavam aj šestky. Vykladám si to tak, že cesta je potrebná a dobrá, ale mám sa pripraviť na možné nástrahy.

Ikona diskutujiciho Magdalena 2017-12-25 14:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, napadlo mě, jak člověk pozná, že má u sebe nějakého šediváka nebo podobnou entitu, co se ho snaží vnitřně vysávat?

Ikona diskutujiciho Sibyla 2017-12-25 14:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Energie hojnosti nezávisí na tom, zda někdo závidí jinému, ale výhradně na tom, zda se zbaví strachu z chudoby.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-12-25 15:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]:  Závist je převlečený STRACH. Kdo závidí, ten se bojí. Vlastní malosti, vlastního neúspěchu, slabosti a nedostatku. Proto nepřeje druhým.

Ikona diskutujiciho Miško 2017-12-25 17:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Estas Tonne, tak toho počúvam posledne 3 týždne takmer non-stop.

Ikona diskutujiciho Klára 2017-12-25 23:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško, mám tady otázku do dotazníku.Zajímá mě co se děje s člověkem,jeho energií, energií okolý když jsme v sauně. Mění se něco z tohoto pohledu?? Nemyslím tím pocení apod., ale spíše tu stránku energií. Napadlo mě to když jsem někde v tvém článku četla otom, že teplá voda "bere" E a studená "dává" a očišťuje — proto se po teplé sprše nebo vaně cítíme tak unavení a chce se nám spát.

Ikona diskutujiciho zdeněk 2017-12-26 00:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Vykládáš si to správně. Já to tak mám s odchodem na vysokou školu – nedávno ještě samé 54, ale teď už 654.

Ikona diskutujiciho Andrea 2017-12-26 13:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, slyšela jsi o kryptoměnách? Např. Bitcoin a jiné? Můj kamarád se o to zajímá už dlouho a teď to "těží". Musel do toho šíleně moc investovat, ale taky může šíleně moc vydělat a něco už se mu vrací. Je to aj%ták, takže to dělá přes superdrahé grafiky atd.. Dá se to i jinak, že si nakoupíš třeba za 2000Kč tu měnu a pak to uložíš do peněženky a čekáš a cena roste. Občas klesne, ale předpokládá se růst. No ale pointa – lidi říkají, že to vynalezl nějaký Japonec a že vše jde mimo banky a že časem by se tak daly úplně odrbat vlády a elity. Někdy jsem četla, že je to ale jen další past na lidi a celé to je léčka a elity to vymyslely. Dříve o tomhle nikdo nevěděl a teď je z toho jeden velký boom a nedivila bych se, kdyby o tom slyšela i moje babi. Najednou o tom píší i média a chce na tom vydělat hodně lidí. Neslyšela jsi o tom taky?

Ikona diskutujiciho Nany 2017-12-26 22:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, mám otázku nad ktorou už dlhšiu dobu rozmýšľam, ale zrejme mi Pomôžeš len ty… Zaujinalo by ma, aká ja príčina spánkovej paralízy, alebo čo si myslíš, o aký stav ide? Môj priateľ totiž trpí spánkovom paralizou a má ju dosť často, rada by som mu s tým pomohla ale nemám tušenia ako.. viem ho len prebudiť keď si náhodou všimnem že dychčí a má otvorené oci ..Premýšľala som nad energetickým kryštálom ktorý mám od teba, mne pri zlých snoch vždy pomôže keď si ho dám na krk, ale toto je predsa len silnejšie kafe… vopred moc ďakujem za odpoved 🙂

Ikona diskutujiciho hanka 2017-12-27 10:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak jít za svými sny, to řeší určitě spousta lidí. Nechat se svést překážkami mimo je opravdu jednoduché – to je vlastně ta nejjednodušší cesta. Kdo si jde za svým nemá to nikdy snadné, často musí i přečkat nějaké přechodné období kdy fakt ryje čumákem v zemi, než se to překlopí. Nejdůležitější je být k sobě upřímný a chtít vědět, co je po mě to pravé, protože ne vždy se nám to bude úplně líbit. Například já mám úkol, kvůli kterému musím překousnout že žiju ve městě, musím akceptovat práci která "nemá smysl", ale umožňuje mi rozvíjet můj úkol. Taky "musím" žít ve městě ačkoli jsem založením vesnický člověk, miluju klid a ve městě dlouho nevydržím (to je otázka času, všechno nejde hned). A vtip je v tom, už jsem několikrát uvažovala že se přestěhuju mimo město a budu dělat něco jiného, protože mám spoustu talentů (ohooo:) a to co dělám teď budu dělat jen jako koníček. Donedávna jsem se k té myšlence často vracela. Ale vždycky když jsem se vžila do té představy že to opravdu uskutečním, cítila jsem zničeho nic prázdnotu a smutek. Přitom by se řeklo, zařídím si život tak abych žila v přírodě, budu mít klid, nic mi nebude chybět. Ale ono to nějak nezapadá. Dost jsem se s tím natrápila zvlášť v době kdy jsem řešila hodně vážné překážky v souvislosti s mým úkolem. Chtěla jsem s tím seknout protože už to nešlo vydržet, říkala jsem si že na to asi teda nemám když se s tím tolik trápím, nejde mi to a navíc tomu obětuju tak neskutečně moc. Ale pak se to překlopilo, našla jsem směr a jedeme dál. Myslím si že když to dotáhnu, tak hodně vyrostu. Tak bych chtěla podpořit všechny, kdo pochybují, myslí si že nemají jasno, on není návod pro všechny, člověk na to musí přijít sám a naslouchat si jako byste byli váš nejlepší přítel, upřímně si přiznat jak to máte. Tato doba potřebuje hrdiny! Tak hodně štěstí.

Ikona diskutujiciho Luboš 2017-12-27 15:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho octomaník 2017-12-27 16:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]:Jsem se uklepl reakce měla být na příspěvek 12 Nany

Ikona diskutujiciho Nany 2017-12-27 18:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]:  Moc ti ďakujem, určite skúsime :-)

Ikona diskutujiciho Andrea 2017-12-27 18:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]:Myslím, že máte pravdu, ale krypoměny jsou něco ještě jiného. Mě spíše zajímá pohled na Bitcoin a jiné kryptoměny trochu z druhé strany. Akcie podle mě pořád svým způsobem spadají pod systém – jako vláda a naše banky. Bitcoin a jiné kryptoměny prý obchází všechny banky a vlády a byl navržen obyčenými lidmi pro lidi. Proto jsem se na to ptala. Někde jsem totiž četla, že je to jen další past. Lidi uvěří, že to vynalezl nějaký Japonec, začnou to kupovat s tím, že obejdou vlády a nakonec se dozví, že to stejně vymyslely elity a je to past. Těžko říct. Kamarád na tom hodně vydělává tou "těžbou". Jiní investovali dříve a hodně vydělali, ale teď se o tom mluví všude, takže to začíná být podezřelé a možná máte pravdu a půjde brzy ke dnu. Jsou ale i další kryptoměny, pro některé úplně neznámé, které prý můžou jít brzy hodně vysoko. Ale nevím zatím, co si o tom myslet.

Ikona diskutujiciho ocelot 2017-12-29 13:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, co si myslíš o rituálu tzv. zamknutí lásky? https://cs.wikipedia.org/wiki/Z%C3%A1mek_l%C3%A1sky

Ikona diskutujiciho vanilková 2017-12-30 12:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj,

Ikona diskutujiciho áťa 2018-01-02 19:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, máš dar velice srozumitelným způsobem mluvit o věcech, které zažíváš, poznáváš a které se díky "mozaikovému" myšlení dáš dohromady. Proč jsi nevytvořila více tématických videí na YouTube? Morčoseriál je bezpochyby originální a nádherný, jen mě napadlo, že spoustu článků, které zde vydáváš, by byly naprosto briliantní ve videoverzi :).

Ikona diskutujiciho áťa 2018-01-10 18:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mnoho lidí nemá rádo klauny. Je klaun symbolicky něčím špatným?

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-01-12 04:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Konečně jsem se k tomu dostala. Díky za zodpovězení dalších mých dotazů! A budu taková, že se zeptám ještě na jeden – jak všichni asi víme, úžasný a mnou milovaný Michael Jackson nosil jednu rukavici bílou, na pravé ruce. Co to symbolicky znamená? Asi to vím, ale bojím se, že se třeba můžu plést. Zkoušela jsem to hledat, ale nikde nic a když, tak jsou to informace tak nějak… Neshodné, jako vždy :-? Ráda bych o tom věděla víc a tobě věřím nejvíce. :-) Díky.

Ikona diskutujiciho áťa 2018-01-12 17:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V Anděli strážném i zde používáš jako označení celku 1000%. Proč místo toho nepoužíváš označení 1000‰ (promilí), u kterého se hodnota celku "1000" už používá oficiálně?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek