Skřítkové, gnómové a víly: Případy, kdy byli zachyceni na kameru!

15.4.2022 v Záhady 10

Přírodní duchové a jemnohmotné bytosti tu s námi jsou, občas se zhmotní v naší dimenzi a občas se dokonce nechají „nachytat“ na kameru. V dnešním článku vám ukážu několik zajímavých případů, kdy byla na kameru zachycena malá záhadná postavička. Jak je to vlastně možné? Víly, skřítkové a jiné přírodní bytosti přece přebývají v jiné dimenzi a nemají fyzickou formu, tak jak by mohlo být možné je natočit na kameru?Funguje to podobně, jako s duchy. Duch nemá pevnou formu, ale může – v případě že se tak rozhodne a v případě že na to má dost energie – krátkodobě svou formu ,,zhustit“ (zkomprimovat) a tím se stane zachytitelným pro kamery. V částečně zhuštěné formě má také možnost interagovat s předměty. V této formě žádná nehmotná bytost nevydrží dlouho, proto mají nahrávky jakýchkoli duchů jen pár vteřin a poté zjevení zmizí.
V případě některých druhů víl a skřítků se dokonce ukázalo, že mají schopnost procházet z jejich dimenze do naší, skrze různé portály. To znamená, že pokud se tak některá přírodní bytost rozhodne, může vám dovolit, abyste ji uviděli, nebo dokonce pořídili filmový záznam.

1. Případ: Gnóm v zahradě
Položili jste si někdy otázku, jak vlastně vypadají skřítci a jestli ty sošky zahradních trpaslíků (někdo jim také říká „gnómové“) odpovídají realitě? V tom případě vás následující video nadchne. Zahradní skřítkové se špičatými čepičkami nejsou čistá lidská fantazie, jejich obraz odpovídá realitě. Patrně se kdysi v minulosti někteří jasnovidní lidé podělili o své zážitky z přírody, tyto zkušenosti se přenesly do umění, pohádek a později filmů. Tito skřítkové jsou různí, čepičky mají někdy červené, modré, zelené, nebo hnědé. Podle toho, o jaký typ skřítka se jedná. Skřítek, který kontroluje záhonek na videu, má bílou.

2. Případ: Malý lesní skřítek
Erwin Saunders žije v Británii a miluje víly. Chodívá do přírody a snaží se s nimi kamarádit. Bere s sebou kameru, aby případně nějakou mohl natočit, pokud by se mu ukázala. Přírodní duchové milují lidi s konstruktivními energiemi a čistým charakterem, kterým se občas ukážou. Erwin asi prošel výběrovým řízením, protože se mu údajně podařilo natočit skřítka, který na něj zvědavě kouká ze skály a pak zaleze.
Na internetu to způsobilo menší poprask, lidé spekulují, jestli je nahrávka skutečná, nebo jestli je to fikce. Pravděpodobně to opravdu je animace. Ale já mám doma fotografii, kterou mi přinesla před lety čtenářka. Byla na Šumavě na tajném místě, které je léčivé a tato bytost se tam zjevila. Její hlava je na fotce vidět a vypadá stejně. Z fotky jde navíc opravdu úžasná energie. I když jsem ji nefotila já, je to můj poklad a důkaz, že lesní skřítkové jsou skuteční a mohou se zjevovat hodným lidem. Pokud je tedy video animace, jisté je, že Erwin asi víly vidí, protože postavička na filmu odpovídá tomu, co se skutečně v lesích pohybuje.

Zde je Erwinovo slavné video. Zajde do lesa, zapne kameru a čeká na skřítky. V čase 4:10 říká, že jednoho viděl a nastavuje kameru daným směrem. Říká, že skřítek se mu tam schoval, že je potřeba být potichu a počkat, že se možná ještě vrátí. Pak v čase 5:20 Erwin ostří kameru za sebe a říká, že ten skřítek na něho kouká zeshora ze skály.
Přesně v čase 5:50 skřítek krátce vykoukne, jde mu vidět jenom kousek hlavičky a zaleze. Na úplné zjevení si pak musíme počkat do času 6:10, kdy skřítek skutečně vyjde a je vidět celý.

Erwin to má vychytané, jako pravý vílí badatel. Na konci videa chystá návnadu, aby víly přilákal. Na místo, kde předpokládá, že se víly pohybují, by chtěl dát semínka cukety a mrkve, které v lese nerostou a víly prý tyto semínka fascinují. Pak se ale rozhodne, že tam dá sladkosti. Říká, že tyto cukrovinky jsou plněné ,,šerbetem“ (v podstatě směs cukru a ovoce) a že po něm víly úplně šílí. Napíchne cukrátko na klacík a ten píchne do hlíny, aby měl jistotu, že ho víly uvidí a pak bude kontrolovat, jestli si ho vzaly.

3. Případ: Hmyzí víla
Tohle video je z roku 2008 a bylo natočeno ve Velké Británii. K případu se moc neví, protože jsou pod ním vypnuté komentáře. Poté dotyčný autor vydal ještě jedno video, které tématicky nesouvisí s prvním, ale pár lidí pod něj píše komentáře k tomu vílímu. Jedna žena tam v roce 2020 napsala, že stejnou bytost spatřila v Kanadě před pár lety a jestli se podařilo o té bytosti něco zjistit… Bez odpovědi. Autor 13 let nic nepřidal, ani nenapsal. Někdo říká, že to je podvod. Ale kladu si otázku, jaké vlastně byly možnosti zfalšovat video na nekvalitní kameře v roce 2008? I was there, 3000 years ago a vím, že to byla úplně jiná doba.
Bytost je na videu v čase 1:35

4. Případ: Skřeti
Do naší dimeze však nepřecházejí pouze hodné víly a skřítkové. Příležitostně můžeme narazit i na skřety, kteří jsou malí a oškliví. Kdo je uvidí, ten si strachy skoro nadělá do kalhot.

Věříte na víly, skřítky a máte s nimi přímé zkušenosti? Nebo je pro vás všechno jenom pouhá pohádka a animace? Napište do komentářů 🙂

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-04-15 08:00:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně přijdou i ty skřeti roztomilý. Mám trochu průpravu, protože jsme naštěvovali místa s paranormálními aktivitami a zažil jsem to častokrát na vlastní kůži. A to doslova, i pár škrábanců na zádech. Tak se trochu usmívám, jak to ty kluky vylekalo. Mimochodem máme je všude. Doma, na zahradě a možná i v kancelářích. Akorát se neukazují právě proto, že nás nechtějí zbytečně děsit. Mně se moc líbil tenhle film, i když je to už trochu retro.

https://www.csfd.cz/film/221638-faunuv-labyrint/prehled/

Ikona diskutujiciho Jo 2022-04-15 19:00:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem si z toho vzpomněla na film Kouzelná země skřítků (VB, Německo, USA, 1999). Sice lacinější triky, ale mělo to svoje kouzlo. A děj vůbec nebyl špatný. 🍀

Ikona diskutujiciho Adéla 2022-04-15 20:46:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ta hmyzí víla mi trochu připomíná víly z britského sci-fi seriálu Torchwood, konkrétně z epizody „Small Worlds“ z roku 2006.

Ikona diskutujiciho Ema 2022-04-17 23:09:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Videla som. Niekedy ako farebného orba, inokedy vzal na seba podobu môjho priateľa, s tým rozdielom, že bol cely zelený a veselo si poskakoval lúkou/videla som ho len ja a pes cudzích ludi, ktorých sme stretli a veľmi na ten zjav brechal. Kedysi som poprosila vily na neznámej lúke, aby mi pomohli nájsť by linku, ktorú som chcela nazbierať. Zrazu sa mi oprel do chrbta silný vietor a doviedol ma tam, kde tá bylinka rástla. Alebo ako polopriehladny obrys postavy pri jazere v Nemecku, stáli sme pri brehu ja a priateľ. Začala som spievať a videli sme ju obaja. Pohla sa. Priateľ bol z toho zážitku dlho vystrašený. Ja prekvapená. Ale tie videá sa mi zdajú také nereálne,umelé. Skor prezentujú ľudskú predstavu o tom, ako vyzerajú títo prírodný duchovia…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-18 08:50:06
Ikona diskutujiciho
sipka

krásné zážitky 🙂

Ikona diskutujiciho Jana 2022-05-12 07:50:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Verím ľuďom, ktorí sú jasnovidní a dúfam, že prírodné bytosti sa raz ukážu aj mne. Hovorí o nich napr. na YT Denisa Celesta Kralovičová, škoda, že sa už tak nezameriava na tieto bytosti, ale skôr na iné témy ako sú posolstvá od archanjelov, po ktorých som z nej trochu zmetená.

Ikona diskutujiciho jarka akcilaziz 2022-05-29 17:27:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

https://www.youtube.com/watch?v=8PpOMBhhWfA
naslo sa mnoho starych umeleckych dokumentov a aj kosti bytosti ktore su cloveku podobne a v odchylkach velkosti alebo detailov zaujimave. Autor prebral a komentuje video ineho vyskumnika. Specializuje sa zda sa na ruskych hladacov pravdy.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-05-29 21:02:06
Ikona diskutujiciho
sipka

to poslané video je moc zajímavé 🙂

Ikona diskutujiciho Anna 2024-01-15 21:13:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když mi bylo něco mezi 6 a 7 rokem, začali jsme bydlet v domečku po mamky prarodičích, před rekonstrukcí jsme žili jen v horním patře, ale koupelna se záchodem byla dole, tak jsem jednou v noci mamku probudila, aby šla se mnou na záchod, já jsem si došla a šla mamka a já mezi tím běžela do postele, na schodech v mezipatre bylo takové malé okénko na zahradu a já se do něj koukla, ten pohled nikdy nezapomenu, je mi 27, ale tohle mám v živé paměti. Byli tam dva skřitci, byli podobní lidem, ale mnohem mnohem menší, na sobě měli staré bílé noční košile až ke kotníkům a na hlavě spací bílé čepičky s bambulkou nahoře a přetahovali se o starou pušku. Chvilku jsem na ně koukala a potom šla do postele, když přišla mamka řekla jsem jí to, ale už tam nic neviděla. Je to jedna z mých velmi krásných vzpomínek.

Ještě mám jednu vzpomínku z dětství a to, že jsem viděla sochy se hýbat, delší čas než by mi bylo milé si přiznat, jsem si myslela, že ty sochy jsou robotické a vždy jsem čekala, kdy se zase spustí. Celkem vtipná představa robotických soch na konci 90. let.

Nemáte taky někdo podobné zkušenosti? Případně vysvětlení proč jsem ty sochy viděla se hýbat?

Děkuji a přeji všem krásné vše!

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2024-01-15 22:31:56
Ikona diskutujiciho
sipka

Jako dítě jsem mnohokrát viděla pohybovat se neživé věci, vždycky to bylo v šeru nebo v noci. Běžely k sobě, od sebe, nebo pomalu neslyšně kmitaly končetinami. Nemám pro to vysvětlení. Později tyto zážitky zmizely a samy od sebe se nedějí, ale když se na to zaměřím a vyladím se, dokážu to občas spustit znovu.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek