3. Čajová recenze: Lesní jahoda – Ledový Citrus/zázvor – Bai Mao Hou

6.5.2015 v Zajímavosti 5

První díl čajových recenzí najdete zde. / Čajomilná rubrika zde: ,,Čaje a nečaje“

Lesní jahoda

cca 70kč za 80gramů

Vyrábí Oxalis

Ovocný čaj

Moje hodnocení: 900%

,,Aromatizovaný ovocný čaj s příchutí čerstvých lesních jahod.

Složení: ibišek, jablko, šipky, pomerančová kůra, kousky jahody, listy ostružiny, rozinky, bezinky, aroma.“ (zdroj)

Ráda bych vám doporučila tento úžasný ovocný čaj, který je celkem dobře dostupný a chuťově výborný. Také krásně voní a na rozdíl od nedávno recenzovaného čaje ,,Šťavnaté mango“ v sobě nemá ani stabilizátory. Ačkoliv obsahuje ibišek, kyselý není a nejlepší je s medem 🙂

Tento čaj jsem zkusila poprvé před několika lety – přitáhla mě k němu jeho líbezná vůně a tak dlouho jsem ho koštovala, až nezbyl žádný. A od té doby se k němu pravidelně vracím, je to taková stálice v mé sbírce čajů, z ovocných je určitě můj nejoblíbenější.


Ledový čaj Citrus – zázvor

cca 75 kč za 50 gramů

Vyrábí Oxalis

Bíly čaj, aromatizovaný

Moje hodnocení: 385%

,,Složení: pravé bílé čaje Shou Mei, Pai Mu Tan a Snow Buds (min.61%), pravý zelený čaj Bancha, zázvor (min.6%), vousatka citrónová (min.4,6%), květy pomerančovníku, přírodní aroma.“ (zdroj)

Tento čaj jsem brala v menším balení na zkoušku. Zaujala mě směs bílých čajů v kombinaci s citronovými tóny a možná i pomerančovými (soudě dle údajných květů, které by měl obsahovat), tak jsem na něho byla zvědavá. Čekala jsem nějaké osvěžující tekuté blaho.

Nejlépe by ho však charakterizovalo označení ,,čajová nuda“. Není vyloženě ,,nedobrý“, ale v podstatě na něm není skoro nic, co by člověka lákalo jít ho znova vylouhovat, poté co jsem ho už jednou ochutnala. Horko těžko dopíjím jeho zbytky a pořád mám pocit, že ten balíček 50ti gramů byl snad bezedný, jak to mizí pomalu. 😀

Chutná vlastně jako obyčejný citronový čaj. Kvalitativně je stoprocentně jinde než ty klasické krabicové v pytlíku, to je bez debat, ale chuťově je nezajímavý. Ani nikdo jiný se z něho nenadchl… Taky mi celkem vadilo, když jsem v těch 50ti gramech kromě čaje našla i větvičky z čajovníku, které by určitě čaj obsahovat neměl. Chápu že Oxalis není žádná ,,hogo fogo značka nejvyšší kvality“, ale přesto si neodpustím jedovatou poznámku: Kupuji si čaj, ne větvičky.

Nebrat, na výběr jsou jistě zajímavější kousky 🙂

Bai Mao Hou – Bílá opice

cca 130kč za 50 gramů

Dovozce: Perlová čajovna

Moje hodnocení: 930%

Popis: ,,Bai Mao Hou – White Monkey – Bělovlasá opice – Bílá Opice – zelený čaj – 50g

„Bělovlasá Opice“ – známý čínský čaj z provincie Fu-ťien. Více zakroucené lístky šedozelené barvy jsou bohatě ochmýřené, vůně čaje je sytá s lehce květinovými tóny, nálev je sladce aromatický. Konzistence hustá, v chuti čaje je cítit ‚slunce‘, typické hlavně pro bílé čaje i přesto že jde o čaj zelený. Čaj pochází z provincie Fu-ťien. Tento čaj je možno připravit na více nálevů.“ (zdroj)

Bílá opice je skvělá. Je skvělá teplá, je skvělá studená, je skvělá neslazená, je skvělá i s trošičkou medu. Což je sice barbarství, ale když se ho přidá přiměřeně, promění se nápoj v ještě větší tekuté blaho.

Je to úžasně variabilní čaj, který si můžu připravit pokaždé jinak podle své nálady a chutě. Vůbec jsem neměla problém, že by mi hořkl, i když zchládl.

Dorazil mi jako třicetigramové balení, které bylo okamžitě pryč, protože tento zelený čaj je mimořádné jemný a mimořádně voňavý. Tak moc, že člověka nutí udělat si ho znova a znova a znova.

Rozhodně ho doporučuji, rozhodně se k němu znovu vrátím a stane se stálicí v mé sbírce čajů. Byla jsem s ním velice spokojená, a smutně koukám na dno pytlíčku, který zeje prázdnotou. 🙂 Jako vícenálevový exemplář mi nepřipadá příliš drahý, na to jak má skvělou chuť i aroma.

Kam dál:

• Kontakt: [email protected]

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

http://www.kramky.cz/alue/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Fred 2015-05-06 08:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Výborná inspirace k degustování čajů. Určitě stojí za odzkoušení. Jen trochu poopravím a doplním:)

Ikona diskutujiciho Aeonsun 2015-05-06 12:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Děkuji za informaci.

Ikona diskutujiciho Verča 2015-05-08 13:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Hira-bancha je ten čaj neobsahující tein, který mi tak moc chutnal a jehož název se mi vykouřil z hlavy.:-D Díky!

Ikona diskutujiciho Fellien 2015-05-24 11:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já do Oxalisu nechodím. A to nikdy. Ne že by neměli dobré čaje… Ale majitelem této sítě je otec jedné holky, kyerá se mnou chodila pár let na základku a nad všechny se pořád povyšovala, protože mají hodně peněz. A hlavně mně dávala najevo, jaký jsem pleps a nic neznamenám. Takže si tak říkám, co to asi musí být za rodinu… Sice je ode mě dost hloupé, nechodit tam kvůli nějakým malicherným dívčím sporům :D ale stejně… Nikdy se mi neomluvila a když jsem ji po dlouhé době viděla pak znovu, chovala se pořád dost podobně… Ale ta lesní jahoda mě hodně zaujala, možná se přemůžu, zapomenu na staré spory a radši si tam pro ni zajdu :D.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-05-24 11:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Ta holka měla komplex méněcennosti, protože viděla úspěch svého otce a sama přitom byla prd co nic nedokázal. Proto se chovala povýšeně. Pro lesní jahodu si klidně zajdi a popřej v srdci dcerušce ať se z toho svého komplexu méněcennosti někdy dostane.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek