4 Hlavní příčiny duševních nemocí podle šamanismu

17.8.2021 v Spiritualita 5

Šamani nejsou čarodějové. Jsou to spíše muži a ženy, kteří dosáhli vyššího stupně vědomí a narodili se s léčitelskými schopnostmi. Jsou schopni vnímat věci způsobem, který se jejich okolí může zdát až nadpozemský. Šamani dobře vědí, že medicína těla duši nijak neprospívá. Jsou si dobře vědomi, že duše potřebuje svůj vlastní druh léku.Když procházíme fyzickou rovinou, nevyhnutelně onemocníme. Někdy dostaneme chřipku a jindy si zlomíme kosti. Smutné ovšem je, že někteří z nás musí bojovat s takovými věcmi, jako je rakovina, nebo žloutenka. Bez ohledu na závažnost onemocnění, je třeba ho náležitě léčit.

Jednoho dne jistě všichni zemřeme, ať už na stáří, nebo na něco jiného. Smrt fyzického těla se však velmi liší od „smrti“ duše. Když se na nemoci podíváte ze šamanského hlediska, většina těchto neduhů se stane zcela jasnou. Všechny nemoci lze nalézt již v jejich zárodečné oblasti. Potlačování těchto nemocí, k jejich vyléčení nestačí. Aby totiž mohlo dojít ke skutečnému uzdravení, musíte se dostat k jejich kořenům a najít příčinu, která je spouští.

Seznam 4 hlavních příčin duchovních onemocnění podle šamanismu
V závislosti na její hloubce, se duchovní nemoc může projevit i jako nemoc fyzická. Chceme-li si zachovat fyzické zdraví, měli bychom si více všímat svého duchovního zdraví.

1. Strach
Pokud člověk jen mechanicky prochází životem s pocitem strachu, který ho sžírá v samotném jádru jeho bytosti, stává se zranitelným vůči nemocem. Úzkost způsobuje onemocnění těla. Strach zároveň i vytváří druhou příčinu, disharmonii.

2. Disharmonie
Procházíme jí, když náš život náhle ztratí smysl. Zjistil jsem, že se to velmi často stává, když někoho nebo něco důležitého ztratíme. Stav disharmonie způsobí, že se vaše osobní síla zmenší.

3. Přehlížení
Pokud jste přehlíženi, nebo sami sebe přehlížíte, nedostáváte to, co v životě potřebujete. To způsobí, že vaše tělo vyšle varovné signály, a pokud je budete ignorovat, onemocníte. Když se potřebujete nechat hýčkat, najděte si způsob, jak si to dopřát.

4. ,,Ztráta duše“
Ano, řekl jsem „ztráta duše“. Jedná se o jednu z nejzávažnějších věcí, kterou můžete kdy řešit. Nastává, když zcela ztratíte vůli k životu. Může k tomu dojít z mnoha důvodů, ale vždy je spouštěčem velmi děsivý zážitek. Pokud se domníváte, že se u vás možná projevuje ztráta duše, zaměřte se na následující příznaky:

Cítíte se neúplní
Nemůžete si vzpomenout na různé věci
Jste apatičtí
Chybí vám iniciativa
Chybí vám radost
Jste emocionálně na dně
Máte sebevražedné sklony
Zažíváte chronické destruktivní smýšlení
Nejste schopni se rozhodovat
Cítíte zoufalství
Trpíte chronickou depresí

Když si uvědomíte, že to, čím procházíte, je ztráta duše, budete muset podniknout co nejvíce kroků, abyste se zachránili. Duše bude muset být zachráněna. Pamatujte, že jste důležití a že váš život stojí za to. (pozn. překl. nejde o ztrátu duše v pravém slovasmyslu, ale o pojmenování závažného duševního rozpoložení) Duchovní nemoc lze napravit a váš stav se může zlepšit.

překlad © www.aluska.org 2021 / podle Zdroje 

Komentáře

Ikona diskutujiciho SilverSis 2021-08-17 21:10:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Řekla bych, že ubližování duše je před fází ztráty duše. Můžu to říct z vlastních zkušeností, které jsou velmi bolestivé. Dřív by mě to nenapadlo a upřela bych to zraněnému srdci, ale teď vím, že zbytkové energie duší, přivtělenci, prostě všechny tyto entity se rády zachytávají na oslabenou auru člověka. A kvůli tomu jsem se stala posedlou na jedné osobě. Skoro vůbec ji neznám. Ale to je vedlejší, pořád s tím bojuju abych oddalovala myšlenky na tu osobu. Meditace mi nepomáhají jsou na to slabé. Jednu dobu jsem sebe neměla vůbec a to už zažít nechci

Ikona diskutujiciho tauri 2021-08-29 20:57:47
Ikona diskutujiciho
sipka

SilverSis
Nemusí to být vždy oslabená aura člověka, ale to důležité v životě, co nás má naučit každý rodič a tím jsou hranice.
I hranice, toho, co vpustíme do života a přestaneme věčně někomu pomáhat a věčně vše omlouvat a tahat na sebe cizí problémy, tím odrstraníme i to, že se na nás přichití kde, kdo..Protože ví, že svoji energii rozdáváme a utáhmene kde co jen proto, že druzí neznají zodpovědnost a ani svoji cenu práce..Proto až poznáme svoji hodnotu, přestaneme věčně pomáhat druhým a vpouštět do svého života různá individua, která tam jen udělají paseku proto, že jim se taky něco stalo a my to chápeme a proto budem trpět s ním, aby v tom nebyl sám..
Takže za mne, nastavit pevně hranice a je to drsný, pač jdeme proti sobě a vlastně nastavíme sami sobě zrcadlo, co najednou musíme chtít jen sami po sobě, ne druhých a co musím změnit, aby si nás najednou všimli právě ti, které bychom si představovali ve svém životě..Nejsnáze pomůže to, že si představíme, že někdo to už udělal a teď je řada na nás..Teď zase my budeme tím, co bychom si přáli od druhých a uvidíte, jak se to ve Vás změní a najednou i třeba uvidíte jinak své kolegy, přestanete věci tolik hrotit a třeba je i opustíte, protože tu hru už odmítáte hrát a jdete dál..Jen jste byli stále na místě, protože jste čekali na změnu druhých..Ale ta změna musí přijít zevnitř..
I Neo potřeboval nejdřív pomoc přímo od Zdroje..

Ikona diskutujiciho NWO-reality 2021-08-27 16:43:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na něco se zapomnělo:
– Systémy podprahové
– Voice to skull
– ELF extra low frequency
– RMCT – remote mind control technology
– RNM – remote neural monitoring

Ikona diskutujiciho Vlasta 2021-08-29 11:06:28
Ikona diskutujiciho
sipka

V takom prípade je treba poprosiť archaniela Michaela , aby preťal vlákna ktorými sme sa pripútali k danej osobe . Pomoc je rýchla a účinna . Tento postup sa da použiť aj na myšlienky alebo predstavy ktorých sa nemôžeme zbaviť.

Ikona diskutujiciho tauri 2021-08-29 20:49:31
Ikona diskutujiciho
sipka

Vlasta:
Vyprdni se na nějakého archanděla..Kdoví, kdo tomu tam pak vládne…
Raději konstruktivní sílu či konstruktivní bytost vesmíru..ale alespoň zkoušet sami za sebe, než věčně někoho otravovat..
Když někoho odmítám, musíme vlákna přetnout sami od sebe. Jen tak poznáme jejich hodnotu, co nám to dalo a vzalo!
Jen tak poznáme svoji sílu, že to dokážeme a pak už s těmi lidmi odítáme mít cokoli společného, protože víme, co je za tím vším práce a co by nám zase vzali….Vždy je nutné se soustředit na co chceme, jen tomu jednomu. A zbytek přetneme a musíme chtít si představit, co chceme dál a to tam bude…Protože vždy, když něco ztratíme, zase dostaneme něco jiného..
Jen člověk se bojí, že zase jen o něco příjde…Ano, je to těžká doba už i pro mě, ale musíme nejdřív alespoň pomáhat sami sobě a udělat co můžem a pak až prosit o pomoc druhých..To jsou naše problémy..ne jejich.
A když budem věčně chtít pomoc od druhých, jak asi pochopíme, jak to dělají a jak to můžem dělat i my..

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek