4 odlišné způsoby, kterými miluje emocionálně zlomený muž

29.10.2021 v Žena 6

Spousta lidí přehlíží emoční bolest, pokud se jedná o muže. Emocionální bolest je pro muže stejně zlá jako pro ženy, bohužel se však o mužských citech málo mluví. Muži jsou za drsňáky, ale ne všichni do tohoto stereotypu zapadají. I když se mohou snažit, aby to tak vypadalo, prostě to tak není. Protože muži mají někdy problém vyjádřit své city, nemusíme si všimnout, že uvnitř prožívají něco vážného.Níže jsou věci, které muži dělají, když se cítí citově zlomení, nebo na dně. Když si všimnete, že muž vašeho života dělá tyto věci, zastavte se, zeptejte se ho jestli je v pořádku, a dejte mu najevo, jak moc si ho vážíte. Někdy je to vše, co potřebuje. Miluje jinak, než by miloval muž, který není citově zlomený.

1. Nikdy nemluví o svých problémech
Pokud váš partner odmítá mluvit o věcech, které se mu v životě dějí, pravděpodobně je drží pod pokličkou. A to není dobrá věc. Když své emoce zametáme pod koberec, postupně se jimi tak zahltíme, že nakonec nevhodně vybouchneme.
Nemůže si však pomoct. I když by rád o věcech mluvil, neví jak. A nechce vypadat jako slaboch. Vypadat jako slaboch pro muže nepřipadá v úvahu.

2. Zdá se, že má všechno v extrémní míře srovnané
Navenek bude působit úplně normálně, ale uvnitř bojuje sám se sebou. Snaží se to kompenzovat tím, že si udržuje perfektní fasádu. To je jedna z těch věcí, které neplatí pro každého muže, ale zdá se, že se týkají mnoha z nich.
Možná chcete muže, který má všechno srovnané, a může se zdát, že je dokonalý, ale musíte začít číst mezi řádky, abyste si všimla, kde je pravda.

3. Čas od času se vám zdá, že je chladnější
Všimla jste si někdy u svého partnera drobné změny? Jako že ho něco malého celkově ochladilo? Může to být znamení, že se s něčím vyrovnává i po citové stránce. Samozřejmě by to mohlo být znamení, že se váš muž prostě jenom chová jako blbec, ale je důležité vzít v úvahu i to, co se stalo v jeho minulosti. To ho možná přimělo k tomu, aby se odtáhl. Citově zlomení lidé, a to jak muži, tak i ženy, mají tendenci se odtáhnout, když se objeví sebemenší problém. Prostě to nepovažují za něco, co by stálo za to řešit, a ani si pak nejsou jisti, jak se k tomu mají postavit.

4. Zadržuje své emoce
Neříká vám všechny věci, které byste chtěla, aby vám řekl, ale vy víte, že je cítí a myslí si je. Je to proto, že má problém přijmout svou emocionální stránku. Ví, že pokud svou emocionální stránku přijme, objeví se v ní i všechny pohřbené zmatky.
Chce vám ty věci říct, ale prostě neví, jak zpracovat všechno, co přijde s tím, že bude více emocionální. To je něco, co vyžaduje spoustu času ke zpracování.

Pokud jde o to být s citově narušeným mužem, musíte zvážit dobré i špatné a rozhodnout se, zda vám vztah stojí za to, stejně jako muži musí zvážit vztah na opačném konci spektra. Nemůžeme si pomoci, do některých lidí se prostě zamilujeme, ale musíme si uvědomit, že změnit druhého člověka obvykle není možné. Můžete jim v některých věcech pomoci, ale nemůžete je zbavit jejich problémů. Musí se s tím vyrovnat sami.

© aluska.org 2021

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Heretik 2021-10-29 09:51:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tyhle čtyři axiomy nedefinují „emocionálně zlomeného muže“, ale chlapa!

Správný chlap svoje problémy na jiné osoby nepřenáší, to dělají jenom ženské. Systematicky.

A také naopak, když se nějaké ženské povede z chlapa udělat emocionální koťátko, tak ho zahodí. Protože ho už nepotřebuje.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-10-29 12:11:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrej vtip. 🙂

Ikona diskutujiciho ondřej l 2021-10-29 18:25:29
Ikona diskutujiciho
sipka

https://pbs.twimg.com/media/Exz7SM8WYAE2pIH.jpg
😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-10-30 11:11:07
Ikona diskutujiciho
sipka

to je super cedula 😀

Ikona diskutujiciho ondřej l 2021-10-30 14:20:22
Ikona diskutujiciho
sipka

https://pbs.twimg.com/media/D2ggUagXQAQg7eT.jpg:large
i tahle je fajná 😀

Ikona diskutujiciho sirren 2021-10-31 19:05:10
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro chlapa je pomerne normalni nezatezovat zenu svymi problemy – pokud se teda bavime o problemech, se kterymi mu zena nemuze pomoct. Je to jeden ze zpusobu, kterymi ji brani pred zbytecnym stresem (zaroven tim svym zpusobem predchazi ztrate casu). Do jake miry je to dobre a do jake uz ne je samozrejme k diskuzi. Nejspis bych ale muze timto zpusobem ochranici zeny nenazval automaticky jako emocionalne zlomene..

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek