5 Běžných věcí, které mají ve skutečnosti magický původ

6.6.2019 v Symbolika 16

Je pravda, že se tento svět ve skutečnosti nikdy zcela neodřízl od pradávných metod. Ve skutečnosti je mnoho věcí, které stále děláme, založeno na pohanském náboženství a čarodějnictví. Dnes jsem se rozhodla připravit článek o některých podivných věcech, které vlastně mají pohanský původ, nebo dokonce magický. Tohle bude opravdu zábava.Magické znalosti skryté ve všedních věcech

 

1. Proč mrkáme jedním okem, když máme na mysli něco tajného?
Lidé kteří na vás mrkají jedním okem, sdílejí nějaké tajné znalosti. Ale přemýšleli jste někdy nad tím, proč to vzniklo? Kdo to určil? Pokud o tom opravdu přemýšlíte, dojde vám, že je to dost divné.

Mrknutí a jedno oko Odina
Odin je mocný a moudrý otec norského náboženství. Bůh moudrosti, léčení a vítězství je milovaný ve všech germánských tradicích. Je slavný pro jeho žízeň po moudrosti a magických znalostech. Podle jednoho příběhu cestoval Odin v úsilí rozšířit opět svou úroveň vědomí. Jednoho dne se odvážil na Mimir’s Well, který se nachází pod světovým stromem Yggdrasil. Ochranný duch této studny, jehož moudrost a magické poznání pro říše bylo bezprecedentní, přivítal Odina. A Odin ho požádal o vodu.

Mystický tvor přesně věděl, na co se Odin ptal a snažil se, aby to bylo co nejtěžší. Vyžádal si tedy Odinovo oko. Odin totiž žádal o opravdovou a absolutní moudrost a cena za takový dar se zdála být pro strážce studny spravedlivá. Odin své oko okamžitě poskytl a strážce dal Bohu moudrosti, oč žádal.

Odin (norský bůh moudrosti) tedy dal své oko za dar moudrosti a skrytých tajemství. Když mrkáme, symbolicky připomínáme tuto legendu, abychom signalizovali, že víme nějaké tajemství.

V mnoha dávných zobrazeních a vzhledem k tomu, že Odin má jedno oko, se zdá, že mrká. Odtud pochází mrknutí.

Odin, jednooký bůh moudrosti


2. Proč zvedáme prostředníček, abychom někoho urazili?

Řekové chápali sílu sexu a sexuality, takže sexualita byla součástí každé boží moci. Falus, neboli vztyčený penis, byl symbolem velkého potenciálu. Síly, která mohla bojovat proti každému démonovi, obrátit smůlu ke zlatým příležitostem a vytvořit nový a úspěšný začátek v životě každého člověka.

Prostřední prst představuje falus – magický symbol
Prostřední prst představuje skutečně vztyčený penis. Prostřední prst je také známý jako „digitus impudicus“, nebo-li „drsný prst“. Svatý Isidor Sevillský ve svých Etymologiích vysvětluje, že třetí prst se nazývá drsný, protože často vyjadřuje úzkost, urážku. Ale proč?

 

Toto neslušné gesto pochází ze starověkého Řecka, a bylo to posvátné, magické gesto – něco jako mudra. Řekové ji použili k okamžitému zamezení jakékoliv negativní činnosti a temnému umění, které proti nim mířilo. Stavěli i sochy s falusem na křižovatkách. Dělali to, aby odrazili temnou magii.

Když tedy na někoho vztyčíme prostředníček, ve skutečnosti ho neposíláme do háje jak si myslíme, ale chráníme se proti jeho zlému vlivu, aby na nás nešla jeho energie.

Není to žádný vtip, tento dochovaný artefakt ze starověkého Řecka se aktuálně nachází v britském muzeu.


3. Proč máme 7 dnů v týdnu?

Přemýšleli jste nad tím? Proč nemáme v týdnu 5 nebo 10 nebo 12 dnů? Proč zrovna 7? Je v tom zvláštní moc? – Ano, přesně tak!

Sedm je Dnů, Sedm je planet starých čarodějnic
Ve starověkém světě pracovali astrologové a mágové s energií sedmi planet. Těchto sedm nebeských těles ztělesňuje různé magické síly a energie, z nichž se vše rodí do stvoření. Každá „planeta“ má zřetelnou vibraci, kterou lze řídit a nasměrovat v každé magické práci.

Každý ze sedmi dnů v týdnu představuje jednu z planet astrologů a čarodějnic, které odpovídají určitému Bohu:

Pondělí je den Měsíce, den Artemis / Diany – bohyně Měsíce

Úterý je Tyrův / Aresův / Marsův den – Bůh války

Středa je Wodenův / Hermesův / Merkurův den – bůh komunikace a znalostí

Čtvrtek je Thorův / Diův den / Jupiterův den – všechni jsou to jména pro boha blesků, i když je Zeus také králem bohů

Pátek je Freyin / den Afrodity / Venuše – Bohyně krásy a lásky

Sobota je Saturnův / Kronův den – starý Bůh času

Neděle je den Slunce / Apollo – Bůh Slunce


4. Proč vytváříme tetování?

Tetování je prastará forma umění, která se objevuje v různých dávných kulturách v průběhu historie. Naše moderní slovo „tetování“ pochází z tahitského slova tatau, což znamená „něco označit“. Připomíná vám to něco? Možná čarodějnické značky?

Tetování jsou ve skutečnosti značky čarodějnice
Je to oběť, kterou děláme našim tělům, abychom se mohli hlouběji spojit s tím, co symbol, který jsme zvolili, představuje. Věčná značka na našich smrtelných tělech, která údajně může také procházet našimi inkarnacemi – má totiž vliv na naše energie a tím ovlivňuje posmrtnou existenci, na které rezonujeme.

Takže, prosím, než se rozhodnete, které tetování na vašem těle bude, vyberte moudře jeho smysl a symboliku!

Nejblbější nápad, jaký člověk může mít, je tetovat na sebe symboly smrti.

5. Proč nosíme snubní prsten na prsteníčku?
Napadlo vás to někdy? Proč se rozhodneme dát snubní prsten zrovna sem? No, jak můžete vidět, název samotného prstu ,,prsteníček“ poukazuje na jeho účast při svatebních rituálech.

Proč zlatý prsten na prsteníček?
Tato část svatebního rituálu vlastně pochází z dávných let. Prsten – správněji řečeno KRUH – symbolizuje celistvost a jednotu. Je to dokonalý tvar alchymistů a je spojen s Ouroborosem – symbolem věčnosti (také koloběh života a smrti, tomuto principu nekonečný had vládne).

Prsteníček je spojen se Sluncem a Apollonem, bohem všech požehnání. Když tento prst aktivujeme, aktivujeme v nás podle dávných obřadů sílu Slunce a Apolla. Protože každá planeta je spojena s jedním kovem, Slunce a Apollo jsou spojeni se zlatem. Abychom tedy správně aktivovali prst v souladu s pradávnými rituály, musíme na něm nosit právě zlatý prsten. Je to velmi magická symbolika, která má přesah k bohům a dávným rituálům. Málokdo tuší, co vlastně při obřadu provádí.


připravila Aluška.org, © Alue K. Loskotová 2019Komentáře

Ikona diskutujiciho Andy 2019-06-06 10:11:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj 😉 já jenom že je Zeus bez Dia.
Takže je to Diův den.
To si pamatuji z dějepisu jak nás učitelka pořád opravovala.
Hahahah 😉

Ikona diskutujiciho Ceneon 2019-06-06 11:36:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

2) Takže tím penisem na náměstí jej mohlo chtít Brno ochránit.

O té symbolice vztyčeného prostředníčku by si mohli počíst němečtí zákonodárci, aby za ně policie nechtěla €6000.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-06-06 13:24:59
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, obří černý obelisk je vlastně ochrana Brna před černou magií, jak geniální počin stavitele a my hloupí si to neuvědomili 😀

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-06-06 11:52:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak tohle je extrémně výživný článek, moc pěkně jsi ho Alue sepsala! Původ mrknutí jedním okem jsem chtěl znát vlastně už dlouho, ale až teď čtu o spojení s Odinem….. To s tím prostředníčkem – jelikož všechny symboly jsou teda anténky, může to mít skutečně nějaký ochranný účinek proti útoku destruktivní bytosti? Jestli jo, tak je to vážně síla, že jsme takhle obrátili původní význam! (A ta řecká freska je k popukání :’D….)

A napadá mě, že tetování může být vlastně samo o sobě v pravém slovasmyslu čarodějnickým činem – tedy magickým, tedy silně destruktivním aktem. V životě bych si do sebe nenechal něco tak toxického vpravovat.

A můj názor na aktuální kalendářní týden je takový, že je to zmanipulovaný časový systém. Úplňků máme za rok 13, to vychází 27,3 dní na jeden cyklus měsíce. To se dá klidně vydělit devítkou, 27:9 = 3, takže bychom za jeden lunární měsíc mohli mít tři týdny. Třeba. Celý ten gregoriánský kalendář bych nechal překopat nějakým skutečným odborníkem, který ví o teorii Dutozemě.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-06-06 13:24:00
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím si že tetování může povzbudit i konstruktivní vlastnosti nositele když se udělá správný symbol, osobně bych se však nikdy tetovat nenechala kvůli: postupném stárnutí a blednutí obrázku kdy se musí přemalovávat a obnovovat, jinak vypadá jako hnusný cucflek nebo růže, zadruhé toxicita barev, zatřetí osobní otisk tatéra, který vzhledem k tomu k jakým osobám a v jakém počtu přijde do styku, prostě nemůže mít dobré energie. Na co mi to je, mít tam vytetované slunce nebo fleur de lis, když mi to natetuje někdo silně destruktivní. Na h.

Ikona diskutujiciho Ayeri 2019-06-07 11:49:54
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemyslím si, že by každý tatér byl destruktivní. Samozřejmě že když to dělá pro peníze a setkává se přitom s povrchními lidmi, kteří o symbolice a magickém původu neví vůbec nic, takže chtějí lebky a hady, aby byli drsný, tak to není nic moc. Ale znám holčinu, která se tím neživí, má cit pro energie, takže žádný smrtky nedělá a enegie má jedny z nejlepších 🙂 Od ní bych se otisku nebála, tím spíš že když se bavíme, tak se stejně navzájem ovlivňujeme a ničemu to nevadí. U barev je to otázka, jestli víc jedu nesníme s jídlem a nedýcháme ze vzduchu bohužel. Myslím, že kdybychom viděli, co do sebe dostáváme v běžným životě, tak se vyděsíme. Osobně se mi líbí symbol vážky, o tom dost uvažuju… konstruktivní zvíře to za mě 100% je 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-06-07 13:20:07
Ikona diskutujiciho
sipka

Slovo ,,tatér“ myšleno jako profese, kterou se dotyčný živí. Ne někdo kdo to umí a na denní bázi nedělá. Jinak doporučuji článek: https://aluska.org/tetovani-predstavuje-zdravotni-riziko/

Ikona diskutujiciho df 2019-06-07 14:41:05
Ikona diskutujiciho
sipka

S tím kalendářem už si majintatej touštilínečet od pjavdy. Než to tady vzali do pařátu šmejdi, tak bylo 13 lun, po 28 dnech (podle ženského cyklu) čtyři týdny po sedmi dnech. Tenhle paskvil co používáme je děsnej.

Ikona diskutujiciho Choco 2019-06-06 14:25:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Od tohoto článku jsem čekala hodně, ale to, že mi pomůže s angličtinou, ani omylem 😀 Už se mi konečně nebude v angličtině plést úterý a čtvrtek, díky. Teď si jen správně zapamatovat, který den byl Tyrův a který Thorův 😀

Ikona diskutujiciho Tereza 2019-06-06 14:33:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc hezké, ani by mě nenapadlo nad tím přemýšlet 🙂

Jo a jenom… Odin není jen bůh norského náboženství. Správně píšeš, že byl důležitý pro všechny germány – proto je to prvně germánský bůh (v hornoněmecké náboženské tradici nazývaný Wotan/Wodan) a až pak se dá teprve říct, že si ho každý národ (spíš „společenství věřících“, často se to s národy kryje) trošku „došil“ na svoji míru 😉

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-06-06 15:43:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

„Věčná značka na našich smrtelných tělech, která údajně může také procházet našimi inkarnacemi – má totiž vliv na naše energie a tím ovlivňuje posmrtnou existenci, na které rezonujeme.“

:O proč mi některé věci vůbec nedocházejí!!

Ikona diskutujiciho Jantulka 2019-06-06 19:59:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Žmurknutie okom používam ako častý komunikačný prostriedok. Mám pocit, akoby to danú situáciu značne odľahčovalo.
Keď niekomu hovorím svoj názor a viem, že dotyčná osoba nebude so mnou súhlasiť, tak na konci žmurknem a ten atak z druhej strany je oveľa miernejší. Niekomu hovorím pravdu, a keďže väčšinou pravda bolí, na konci žmurknem a tiež je to miernejšie, alebo je z druhej strany dokonca ticho.
Perfektne to funguje aj na naviazanie rozhovoru. Človek, keď vycíti vhodnú situáciu, povie jednu dve vety, žmurkne a hneď má ďalšiu známosť, kamoša či kamošku každej vekovej kategórie. Na malé detičky to funguje obzvlášť výborne.
A v neposlednom rade, vhodnou vetou, ukončenou žmurknutím oka sa dá krásne umlčať aj dotieravý jedinec. 😉

Ikona diskutujiciho pavel 2019-06-10 11:19:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško,
Slované neměli 7 dnů v týdnu ale 9 dnů v týdnu. Sedm dnů v týdnu je potlačení starého Slovanského počítání času (
Kruholetu) .který vychází z postavení vesmírných planet a vesmírných zákonů a energií. My jsem Slované a je dobré si to připomenout a začít se zajímat o naší Slovanskou historii a kultur, abychom pochopili co se kolem nás děje a proč to tak je.
pavel

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-06-10 13:11:18
Ikona diskutujiciho
sipka

článek se o slovanství nezmiňuje a nespojuje slovany se sedmi dny v týdnu

Ikona diskutujiciho noro 2019-06-10 19:05:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

co viem tak vztyceny prostrednik bol symbolom u jazdcov,, bez tohoto prsta sa vraj ovladat tetiva na koni neda, a vztycenim dokazovali ze su shopny a silny a maju vsetko na to aby porazili nepriatela.. co je ale pravda to sa nevie

Ikona diskutujiciho Elis 2022-05-16 11:10:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Maminka mi kdysi vysvětlovala proč se snubní prsten nosí na prsteníčku. Bylo to jiné vysvětlení než tady má Alue.

Když si spojíte ruce tak, že propletete prsty, kromě dvou stejných prstů které spojíte, oddělíte od sebe všechny kromě prsteníčků. Ty měly s,mbolizovat manželé a ostatní prsty přátele, rodinu, zvířata a další příbuzné.

Aluško, moc děkuji za krásný článek 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek