5 Špatných návyků, které vyčerpávají vaši vitální energii

2.10.2020 v Energie 10

Všichni jsme si někdy prošli obdobím, kdy se cítíme úplně vyčerpaní a unavení. Stává se to, když naše úroveň vitální energie (Čchi) dosáhne nebezpečně nízké úrovně. Chronické vyčerpání je velmi vážný problém. Možná jsme si to ale způsobili sami.Proč jste vyčerpaní
Kolik z nás si osvojilo nezdravý moderní způsob života, který nedovoluje našemu tělu odpočívat a dobíjet se? Moderní způsob života může bohužel úplně vysát naši životně důležitou energii a zanechat nás unavené a depresivní.
Jak často myslíte na to, že kromě vašeho těla potřebuje péči i vaše duše? Pravděpodobně jste uvízli v příliš materialistickém všedním způsobu života a zapomínáte na to, kým skutečně jste.

Špatné návyky, které vám berou životní energii

 

1. Nepijete dost vody
Když nepijete, fyzicky se poškozujete. Tolikrát už jsme slyšeli o tom, kolik vody bychom měli vypít. Každý životně důležitý orgán vašeho těla potřebuje vodu, aby mohl fungovat. Příjem vody se může zvýšit nebo snížit ve zvláštních situacích, jako je těhotenství, kojení, porucha funkce ledvin, problémy se srdcem atd.

Voda je též prvek spojený s psychickými duchovními schopnostmi a obnovením. Být fyzicky blízko u vody a také pít dostatek vody nás spojuje s jejími blahodárnými silami.

Lidské tělo má úžasnou schopnost už v jícnu rozložit vodu na základní energii a tím si okamžitě doplnit svou vlastní vitální sílu. Už v jícnu se může ztratit 25-30% polknuté vody. Platí to však pouze pro vodu která je čistá, zcela neochucená a chladná. Čaje a slazené nápoje tělo na přímou energii nepromění. Pokud jste vyšťavení, pijte studenou čistou vodu a ucítíte příval energie. Podobně tělo revitalizuje také oplach studenou vodou zvenku, například ve sprše.

2. Málo spíte
Spánek je základ. Udržuje rovnováhu intelektuálního, emocionálního a celkového fyzického stavu. Při spánku se regenerujeme a čerpáme životní sílu.

Spánek je čas, kdy symbolicky na pár hodin ,,zemřeme“, abychom se příštího rána znovu ,,narodili“. Není žádná náhoda, že většina skutečných fyzických úmrtí nastává právě v noci ve spánku.
Během zdravého spánku se navíc můžeme promítat v astrální říši a dokonce můžeme mít prorocké sny.

Nešiďte spánek a choďte spát co nejdříve, protože nic není cennější pro vaše tělo, než kvalitně vytuhnout na 8 hodin v posteli.

3. Nebavíte se
Hladiny serotoninu a dopaminu jsou velmi nízké, když celý den řešíte jenom práci a nezažijete nic zábavného. To vás může snadno fyzicky i emocionálně vyčerpat.
Slyšeli jste o syndromu vyhoření? Když se soustředíme výhradně na práci a povinnosti, pak se možná budeme muset v budoucnu vypořádat i s vyhořením.

Také tím dáváte vesmíru nevhodnou zprávu. Pokud soustředíte veškerou svou energii do práce, vesmír vaši práci znásobí. Potřebujete ukázat vesmíru, že chcete více zábavy a zajímavých zážitků. I to může změnit váš způsob života.
Práce může odčerpat vaši vitální energii, ale vy jste ten, kdo to povoluje a kdo určí kolik té energie bude. Klíčem je rovnováha. Najděte si každý den čas sami na sebe a dělejte něco, co vás bude bavit.

4. Neumíte v mysli odpočívat a kontrolujete mobil každé 2 minuty
Zejména v noci byste se neměli dívat na obrazovky notebooků, tabletů a smartphonů, protože jejich vyzařování může vaše tělo zmást. Bude si myslet, že je to denní světlo. Tím se naruší váš spánek.
Neustálá kontrola mobilu vás také stresuje a rozptyluje, což vyčerpá vaši životní energii.

Meditace pomůže vaší mysli najít rovnováhu a klid, která se poté projeví i ve vašem těle. Nebo se alespoň naučte na chvilku odpojit od obrazovky, vypnout hlavu, nic náročného nedělat a jenom si hrát – třeba vytáhněte pastelky.

Přestat neustále kontrolovat informační kanál sociálních médií vám může pomoci zaměřit se na reálný život a to zlepší vaši energii.

5. Zanedbáváte se intimně
Věnovat se vašim milostným potřebám – i osamotě – vám může přinést potěšení, které vás duševně a energeticky povzbudí. Zdravý intimní život je ve skutečnosti pro vaše tělo nesmírně prospěšný.

Tradiční čínská medicína věří, že pravidelné milostné hrátky podporují dlouhověkost. Avšak příliš mnoho těchto aktivit (zejména s nesprávným člověkem který má nízké energie) může naopak odčerpat vaši životní energii, takže je potřeba najít rovnováhu.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Pěkný 2020-10-02 05:34:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

5+1 Hodně jídla jíme 🙂 Po obědě lehneme a spíme *někdy

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-10-02 10:35:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To na mňa sedí snáď vo všetkých bodoch obžaloby. S tými obrazovkami smartfónov by mohol pomôcť filter modrého svetla, zrovna včera som jeden nainštaloval a obraz má pomerne příjmený načervenalý odtieň. Aj keď v minulosti som to už nainštalované mal a nějak som u toho nevydržal. Samozrejme sú i filtre s inými farbami ale červená bude asi najlepšia? Keďže sa vraví že červená je ochranná farba, mohla by aspoň trochu chrániť pred deštruktívnym obsahom internetu 😀

Ikona diskutujiciho Rickie 2020-10-02 17:17:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý a trefný článok, určite minimálne pripomenie na čo sa sústrediť, alebo čo je dôležité, ďakujem 🙏

Ikona diskutujiciho Jůlikema 2020-10-02 17:39:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Ali píšu ohledně té učitelky 😄když to uviděla začala ječet a Machát s křížem všude možně a vytáhla lahvičku se svěcenou vodou a vylila ji na to pak obešla celu třídu s křížem a mě s mými kameny se vyhla obloukem pak si v hodině reptala že se musí jít pomodlit je kostelu pak se tam rozbrečela a když odcházela řekla že ten satanista bude potrestán bohem nebo co a kouká na mě tak jsem ji zamávala rukou ověšenou kameny a už sprintovala do kabinetu😄😄všichni jsme si u toho hoooodne bavili díky za typ vypadala se jí trefí.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-10-02 18:04:44
Ikona diskutujiciho
sipka

Šokuje mě, že takto nevyrovnaní lidé mohou učit děti. Já bych jí nesvěřila ani morče.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-10-02 18:44:36
Ikona diskutujiciho
sipka

můžou. náš říďa na základce byl nemocnej sr*č (NEDÁ se to říct jinak) – šikanoval nás na hodinách, nadával nám do krav a hlupejch tykví, tahal za culíky jako že dojí krávu, aby se ostatní posmívali… byli jsme malý děcka a netušili, že se to nemá, ale zpětně bych ho za to hrozně ráda kopla do obličeje a někam to nahlásila… mýmu dítěti tohle někdo udělat, přijde o místo – páč tam ani nemá co dělat. zanechalo to na nás na pár let vcelku psychický jizvy; když vám jako malýmu děcku učitel nadává, že jste blbci a nic nedokážete, přijmete to jako fakt a nevěříte si, nevidíte smysl v učení… nerozumim, jak se z toho psychouše stal ředitel školy. a učí tam dodnes, twl.

takže jo, tihle lidi se bohužel k titulu „učitel“ dostávají, koukám, docela běžně.

Ikona diskutujiciho Ceneon 2020-10-03 01:20:55
Ikona diskutujiciho
sipka

To měl tedy ředitel zajímavý smysl pro humor. To už tak bývá, že se na vysoká místa dostávají psychopati, však Aluška tu už o tom měla nějaké články. Ale já bych to s ním tak špatně neviděl, prostě to byl cholerik a měl vás rád všechny, i ty kravičky :-). Alespoň jste nyní otrlejší a nebudete se nechávat dojit.

Tu učitelku měl někdo natočit, to by mělo hromadu zhlédnutí.

My jsme měli jednoho milého učitele, který neuměl moc učit. Ale elektrotechnice rozuměl velice dobře a bavila ho. Uměl si to vyřídit se zlobivými a posmívajícími se mu žáky. Většinu času to prostě ignoroval, ale pak šel tvrdě po nich. Jedna hlava, bum, druhá – doublekill a zvládl dokonce multikill. Ale ten doublekill byl dobrej, udělal ho najednou, šel uličkou, levá ruka šla na jednu hlavu, pravá na druhou. Ono to bylo dokonce na YouTube, sice to mělo velice nízké rozlišení, ale dobře zpracované s hláškami ze stříleček, jenže už jsem to nemohl najít, budu se muset poptat na slučáku, byla to vážně sranda.

Ikona diskutujiciho Jůlikema 2020-10-03 07:17:17
Ikona diskutujiciho
sipka

Já bych ji nesvěřila nic mamka se tam pojede ,,podívat,, jako je mi jedno v co věří je tam třeba ještě jeden učitel křesťan a na tom bych to nepoznala dokud nám to jednou neřekl je v pohodě ale tahle hysterka je veledílo. Je na ní jak zjišťují víc stížnosti z ,, kamínkové komunity ,, . Jo a morče bych se bála svěřit mému bratrovi téhle bych dala maximálně fotku.

Ikona diskutujiciho Rickie 2020-10-02 18:24:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ohľadom tej učiteľky je to veľmi nebezpečné a demagogicke, maximálne neprofesionálne od toho pedagóga. Rodičia by mali zakročiť…toto sa nesmie stavať, ani len náznak takýchto prejavov, alebo praktík…

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-10-02 20:43:12
Ikona diskutujiciho
sipka

No jedině že by to bola hodina náboženskej výchovy, to by sa dalo tolerovať 🙂 To my sme mali učiteľky asi ateistky a bývalé komunistky, nezdá sa mi bežné aby učiteľ nosil pri sebe veci ako svätená voda ale možno sa mýlim.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek