5 Znamení, že k sobě nejste upřímní, ale nikdy jste si to neuvědomili

3.7.2021 v Psychologie 0

Vědět, kdo jste a odkud pocházíte, je jedna věc. Ale pochopení vaší skutečné identity může být obtížnější. Možná si to ani neuvědomujete, ale každý člověk, kterého potkáte, na vás má nějaký vliv. A pokud nebudete opatrní, může to změnit některé části vaší identity. Později se tyto drobnosti stávají vaší součástí. Když k tomu dojde, nemusíte už být sami sebou.Jak poznáte, kdo ve skutečnosti jste?
Jak například poznáte, že se vám červená barva opravdu líbí? Je možné, že jste jen kdysi převzali preference někoho jiného jako své vlastní, aniž byste o tom věděli. Mohli byste pravidelně sledovat sport, když ho vlastně nenávidíte, nebo chodit na společenské akce, když byste raději chytali ryby.

Existuje několik projevů, které ukazují, že k sobě upřímní nejste a projevují se většinou takto:

1. Žijete život někoho jiného
První projev je zřejmý. Když nejste věrní sami sobě, jste věrní cílům, snům a touhám někoho jiného. Přizpůsobili jste se roli, kterou pro vás chtěli rodiče, nebo děláte věci, které od vás chce manželka, i když to tajně nenávidíte.
Ať tak či onak, styl života, který vedete, není ten, který jste vytvořili vy pro sebe, a ani se v něm necítíte přirozeně. Možná jste si doteď nevšimli, že tyhle nápady nebyly vaše vlastní. Jste kopií někoho jiného, nebo dokonce kopií více lidí.

2. Všem musíte vždycky vyhovět za každou cenu
Snažíte se neustále dělat všem lidem radost? Je nemožné těšit všechny a pořád. Budete se tím vyčerpávat a poškozovat své zdraví. Jedna věc je jistá, nejste svým pravým já. Tím, kdo má vlastní naděje a sny. Tyto sny se vám neplní, protože jste příliš zaneprázdněni tím, jak všem říkáte ano a neučíte se říkat ne. Žít tímto způsobem vede nakonec do slepé uličky a promění vás ve skořápku člověka.

3. Obavy z toho, co říkají ostatní
Nejste věrní sami sobě, pokud se neustále staráte o to, co o vás říkají, nebo co si o vás myslí ostatní. Ano, do určité míry bychom se měli dobře reprezentovat, ale ne tak daleko, abychom obětovali své základní přesvědčení, nebo snížili své standardy. Nastává doba, kdy musíme ignorovat to, co si ostatní lidé myslí, a následovat naše vlastní sny.

4. Nakládáte si toho na záda až moc
Když jste taženi všemi směry naráz a naberete si příliš mnoho práce, nebudete se stíhat o sebe starat. Existuje důvod, proč mnoho z nás přebírá tolik odpovědnosti. Snažíme se ukazovat naši sílu v kvantitě a ne v kvalitě. Ostatním se můžeme zdát jako velice výkonní, ale přitom jsme tajně stresovaní přílišným tlakem. Abychom byli věrní sami sobě, musíme si pečlivě vybírat projekty, na kterých pracujeme, a rozhodnout se, které z nich nestojí za náš čas.

5. Jste obklopení toxickými lidmi
Jedním z hlavních znaků toho, že nejste věrní tomu, kým ve skutečnosti jste, je to, že se stále motáte kolem lidí, kteří pro vás nejsou dobří. Jedná se o toxické lidi, kteří odvádějí vaši životní energii pryč a zabraňují vám stát se skutečně sám sebou. Pokud jste obklopení špatnými lidmi, šance, že se úplně ztratíte a zapadnete do šedého davu, je vysoká.

Je čas vzít si zpět co je vaše a znovu objevit své sny a cíle. Dokážete to.

překlad © Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2021 / podle Zdroje

 Komentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek