5+1 Důvodů, proč se nemůžete zbavit tuku na břiše

23.7.2021 v Prevence 0

Zbavení se břišního tuku nejen že zlepšuje celkový vzhled člověka, ale může přinést i zdravotní benefity. Velké množství tuku v oblasti břicha může vést ke vzniku závažných onemocnění, jako je cukrovka, vysoký krevní tlak nebo srdeční choroby. Bohužel někdy není tak snadné se ho zbavit. Pokud jste udělali vše, co jste mohli, abyste dosáhli požadovaného výsledku, ale břišní tuk stále přetrvává, může to mít skryté příčiny, o kterých možná nevíte.Proto jsme se rozhodli vám pomoci v boji s břišním tukem a nabízíme vám seznam možných důvodů, které vám brání ve snaze zbavit se nadváhy.

1. Neznáte typ svého břišního tuku
Pokud zjistíte, že se vám nedaří shodit břišní tuk, může být jedním z důvodů to, že jste si pro své břicho zvolili špatnou metodu hubnutí. Existuje 5 typů břišní obezity, které jsou způsobeny různými příčinami, a každá z nich vyžaduje určitou dietu a cvičení. Proto je důležité určit si typ břicha a podle toho plánovat hubnutí.

Zleva: alkoholové, těhotenské, stresové, hormonální a nafouklé

2. Posedlost váhou
Měli byste přestat s neustálým vážením a snažit se odolat nutkání postavit se na váhu pokaždé, když ji uvidíte. Posedlost vážením může proces hubnutí zpomalit. Posuzujete-li se pokaždé, kdy se číslo na stupnici liší od vámi očekávaného výsledku. Demotivuje vás to, vyvíjí to na vás tlak, vyvolává to pesimistické myšlenky a pokazí vám to náladu. A to vše vás může přivést k tomu, že se vzdáte a budete hodně jíst, abyste se zbavili nastalého stresu. Proto je lepší vážit se maximálně jednou týdně a brát čísla jenom orientačně.

3. Držíte špatnou dietu
Naše tělo potřebuje řadu prvků, vitamínů, sacharidů a také tuků. Pokud se při dietě nevědomky připravíte o některé z těchto prospěšných složek, může taková dieta způsobit více škody než užitku. Je obtížné zhubnout, když jíte pouze zeleninu a ovoce. A samozřejmě také při konzumaci rychlého občerstvení a velkého množství cukru a soli. Je proto důležité sledovat svůj jídelníček a dbát na to, aby obsahoval hořčík, vitamíny, zdravé tuky a další prvky.

4. Provádíte monotónní cvičení
Trénink je skvělý způsob, jak se zbavit tuku. Je však důležité mít na paměti, že cvičení by mělo být různorodé. Každý typ cvičení působí na tělo určitým způsobem. Proto byste neměli upřednostňovat pouze kardio nebo strečink. Přidejte vysoce intenzivní a silový trénink, plavání, dokonce i bojová umění. A nemyslete si, že cvičit můžete pouze v tělocvičně s posilovacími stroji. Cvičit můžete také doma a na ulici. Jen se to snažte nepřehánět. Cvičte v dobré víře, vědomě a nepřepínejte se.

5. Nestresujte se
Stres škodí celému tělu a zejména vaší hmotnosti. Ovlivňuje vaše stravování a váš emocionální a fyzický stav během cvičení, stejně jako jeho kvalitu. Vysoká hladina stresového hormonu (kortizolu) navíc podporuje tvorbu tuku. Využijte každou příležitost ke snížení stresu:

Snažte se více relaxovat
nepracujte více, než je nutné
věnujte se nějakému koníčku
buďte více času s přáteli

Když se cítíte uvolněně, máte i větší motivaci k odbourávání břišního tuku.

5+1. Vysoké hladiny androgenů
Poslední, ale jednou z nejzávažnějších příčin, je syndrom polycystických vaječníků (PCOS). To znamená vysokou hladinu mužských hormonů v těle ženy. Destruktivně ovlivňuje mnoho tělesných funkcí, vede například k poruchám menstruace, problémům s otěhotněním a riziku vzniku cukrovky. Kromě toho má PCOS vliv i na přibývání na váze. Chcete-li zjistit hladinu androgenů, můžete se obrátit na lékaře a nechat si provést analýzu.

Překlad aluska.org 2021 podle ZdrojeKomentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek