7 ušlechtilých cílů hodné čarodějky

26.10.2019 v Spiritualita 5

Čarodějka je probuzená duše. Sídlí v ní přírodní síla, se kterou je potřeba počítat. Taková probuzená duše má mnoho darů, ale také má na tomto světě určité povinnosti a cíle týkající se seberozvoje. V tomto článku se pokusíme trochu definovat tyto cíle. Co je pro tyto probuzené vysoce spirituální duše typické a jaké kvality je potřeba ovládat, aby byl v rovnováze vnitřní i vnější svět?7 ušlechtilých cílů hodné čarodějky

1. Vědět, mít odvahu a umět mlčet
Čarodějka zná svou sílu a umí ji použít, ale není moudré o tom vykládat všem na potkání. Je moudré, aby čarodějka jednala v tichu a v pokoře. Ten kdo má skutečnou moc chápe, že tato síla je posvátný dar, se kterým se musí zacházet s nejvyšší úctou. Skutečně mocní lidé nikdy nepokládají na stůl všechny svoje trumfy a nevyžadují od ostatních lidí, aby obdivovali jejich dokonalost. To totiž nemá se skutečnou spiritualitou a ušlechtilými cíli nic společného, je to pěstování pýchy a vede to k úpadku sil.

Čarodějky v dávných dobách to moc dobře věděly a také se tím řídily. Schopnost zachovat své tajemství bylo vždy považováno za zlatou výhodu. Tajemství je štít před těmi kteří se vás bojí, a zároveň umožňuje, aby vaše vlastní obavy nebo pochybnosti nezasahovaly do výsledků vaší práce – podle hesla ,,když o tom nikdo jiný neví, budu o svém selhání vědět jenom já“. A je to v pořádku, nikomu se nepovede vždycky všechno.

2. Dosáhnout a udržet zdraví svého těla, mysli i ducha
Čarodějka nic nepovažuje za samozřejmost. Chápe, že se vše děje z nějakého důvodu. A pokud existuje důvod, který může způsobit nevyváženost těla a mysli, je třeba se mu vždy vyhýbat, ať už je tento důvod fyzický, nebo jiného charakteru. Udržování rovnováhy mezi tělem, myslí a duchem nás dělá silnými. Čarodějky naslouchají svým potřebám, přijímají je a rozumějí jim.

Čarodějka respektuje své tělo a zastaví jakýkoliv zlozvyk, který by mohl poškodit její zdraví. Je disciplinovaná. Ví, že posvátná energie, která proudí v našem těle, může být lépe nasměrována vyváženější stravou. Zdravé stravování může vašemu tělu, mysli i auře poskytnout více energie.

3. Ovládat svá slova i myšlenky
Čarodějka ví, že vytrvalá myšlenka je jako kouzlo, které se nakonec může stát skutečností. Spočívá v naší přirozené schopnosti manipulovat s energií vytrvalou myšlenkou. Destruktivní myšlenka se také může zhmotnit, když do ní opakovaně vložíme hodně energie.

Stejné pravidlo platí pro oba protipóly: Krmíme svou energií to po čem toužíme a zároveň i to, čeho se bojíme. Čarodějka by měla mít disciplínu a sledovat své myšlenky. Totéž platí pro slova, která používá. Není tajemství, že kromě vizualizace toho co chceme  nebo nechceme, působí i naše slova jako zaklínadlo. Čarodějka ví o síle, kterou má ústní projev a dává si proto pozor na to, co říká. Neplácá nesmysly jen tak, aby nebylo ticho.

4. Být v souladu se zemí
Říká se, že kdokoliv může ovládnout spirituální schopnosti a být čarodějkou, pokud k tomu dozraje. Důležitý element, který posiluje a mnohdy i otevírá tyto schopnosti, je právě příroda. Buďte v přírodě co nejčastěji, milujte ji a mějte ji doma. Pěstujte květiny, chovejte zvířata, mějte léčivé křišťály a buďte co nejvíce v kontaktu ze zemí, s hlínou, se sluncem a květinami.
Dobrá čarodějka ví, že příroda obnovuje její schopnosti. Proto ji miluje, chrání a také o ni pečuje.

5. Poznat sama sebe
Čarodějka ví, že nejsilnější zbraň kterou má, jsou znalosti. Chcete-li znát sami sebe, musíte k sobě být upřímní a pečující. Není to jednoduchá cesta pro lenošné, kteří nemají zájem a nechtějí se učit, ani z knih ani ze svých chyb.
Čarodějka pořád něco studuje a učí se stále více a více každý den. Protože ví, že moudrost je nekonečná a vždy existuje další prostor pro růst, poznání a seberozvoj.
I když umění vědět kdy se zastavit a dát přestávku, je také potřebná součást plánu.

5+1. Oslavovat život
Čarodějka je vděčná za to co má a umí tuto hojnost oslavovat. Není posedlá hmotou a umí ocenit dary každodenního života, které mnozí lidé považují za běžné, ani si neuvědomují, že je to vlastně dar. Každý lísteček na stromě i každý brouček v trávě, představují zázrak tohoto stvoření. Čarodějka jim umí projevit úctu a umí tento zázrak náležitě ocenit.

7. Respektovat a oceňovat moudrost Vesmíru
Existuje mnoho cest, jak dojít k moudrosti. Čarodějka ví, že v průběhu historie se lidé vždy snažili definovat způsoby, jak popsat a uctít bohy nebo bohyně prostřednictvím organizovaných náboženství, duchovnosti, nebo zcela individuálním způsobem.
Čarodějka chápe, že během všech těch let se lidé vlastně snažili najít své vyšší já, které je v duši a je vlastní osobní pravdou. Jsme součástí kolektivní duše, živého organismu, který je všudypřítomný.
Probuzená duše respektuje, že různí lidé si k této pravdě musí dojít svým vlastním způsobem, který může trvat různě dlouho, i několik inkarnací a i když nemusí souhlasit s metodami jiných lidí, ví že je to individuální cesta každého z nás a všichni po ní nemůžou jít stejně.

Opravdová čarodějka nevnucuje agresivně ostatním své poznání a nesnaží se je násilím vmanipulovat do vědění, na které nejsou připravení. Chápe, že pro určitý stupeň vývoje platí i určitá schopnost pojmout a uvědomit si pravdu. Proto zachází s pravdou jako s pokladem a podělí se o něj jen s těmi, kdo jsou připraveni a ochotni naslouchat. Nechává každého, aby si šel svobodně svou vlastní cestou.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019

 Komentáře

Ikona diskutujiciho nagualista 2019-10-26 20:29:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jo, tedy ano a už se těším na 7 cílů ušlechtilých čarodějů.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-26 21:11:58
Ikona diskutujiciho
sipka

v tom případě si přepiš článek do mužského rodu

Ikona diskutujiciho Walden 2019-10-26 22:33:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě se líbí věta:

„Čarodějka ví o síle, kterou má ústní projev a dává si proto pozor na to, co říká. Neplácá nesmysly jen tak, aby nebylo ticho.“

Kolikrát lidé mluví o blbostech jenom proto, aby nebylo ticho. Raději začnou pomlouvat a kritizovat životy jiných, jen aby se bylo o čem bavit. Málokdo se naopak baví o tom jak zlepšit životy ostatním. A když už to neumí, tak by měly mlčet a nikdo jím to nebude mít za zlé.

Já jsem introvert. Vzpomínám si, jak mi můj otec řekl, že jsem špatný člověk, jenom proto, že jsem se na oslavě s lidmi vůbec nebavil. Jak se má po takovém komentáři člověk asi cítit.

Ikona diskutujiciho hanka 2019-10-27 09:05:53
Ikona diskutujiciho
sipka

jj to znám. Taky nemám ráda oslavy, není se s kým bavit, tak jsem většinou potichu. Jak je kolem mě víc lidí, nejradši bych se někam zašila, připadám si jako ve včelím úle:) A navíc mi vadí konfrontační styl komunikace, když lidé přesvědčují, naléhají, zvyšují hlas, musí mít pravdu… To je bohužel dost časté. Moji rodiče mi to taky dávali sežrat a vysvětlování nepomáhá, tak co už s nima. Ať se rozčilují když chtějí. Jsem přesvědčená o tom že člověk má mluvit když má co říct, mluvit jako osobnost, vážit slova, říct co si myslím a nepřetvařovat se. To by najednou na světě byl klid a ticho, kdyby se tím lidi řídili.

Ikona diskutujiciho Jirka H 2019-10-27 23:08:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo mluvíte mi naprosto z duše sám jsem taky introvert a při rodinných oslavách si připadám jak černá ovce, nejčastější téma je práce, politika a pomluvy lidí a já se tam nudím protože nemám co říci. Nikdo se nebaví jak zlepšit život, nikoho nezajímá tajemství života, přírody a kolik sprostých slov litá kolem mě a ještě mě mají za autistu který se s lidmi nebaví.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek