7 Varovných projevů duchovního narcismu

18.6.2021 v Psychologie 10

Jste duchovní narcis? Není snadné prokouknout duchovního narcise, protože působí navenek okouzlujícím dojmem. A to je zákeřná past, do které snadno spadnete, pokud jste se s tím nikdy předtím nesetkali.Různé typy narcistů
Narcismus je název, který vznikl podle řeckého mýtu, ve kterém se Narcis podíval do zrcadla a zamiloval se do svého odrazu.
Psychologové tvrdí, že existuje sedm různých typů narcistů, jmenovitě to jdou:

Narcista oběť
Jsou to lidé, kteří vás mohou zmanipulovat. Budou vám projevovat náklonnost a emoce, abyste tady pro ně vždycky byli. Vědí, jak před vámi mají hrát smolaře. Řeknou vám, že jsou světem pronásledovaní a že přitom neudělali nic špatného. Jakmile zjistí, že si získali vaše srdce, požádají vás, abyste pro ně udělali nějakou laskavost, ale jakmile jejich žádost odmítnete, stanete se jejich nepřítelem. Budou vás obviňovat z čehokoli, jenom aby od vás dostali to, co chtějí.

Inteligentní narcis
Někdy se mu i přezdívá ,,narcis vševěd“. To jsou lidé, kteří si myslí, že jsou inteligentnější, než vy. Mohou si vymýšlet neexistující fakta k podpoře jejich názorů a když se proti jejich argumentům ohradíte, urazí se. Nemůžete používat fakta k podpoře vašeho názoru, jako to dělají oni, protože se okamžitě urazí.

Konkurenční narcis
Konkurenční narcisové jsou lidé, kteří mají dojem, že je všechno soutěž. Budou soutěžit téměř ve všem. Nejen ve sportu, ale také v přátelství, rodičovství atd. Když v něčem uspějete, zatímco oni selžou, myslí si, že za to můžete vy.

Studie, kterou v roce 2018 provedly univerzita v Ohiu a Lucemburská univerzita v USA, ukázala, že lidé, kteří vykazovali narcistické chování, se častěji dopouštějí dopravních nehod, protože řídí bezohledně.

Mezi další typy narcistů patří loutkář, antagonista narcis, statusový narcis a královský narcis. Když už jsme si to vyjasnili, pojďme se vrátit k podstatě tohoto článku.

7 Projevů duchovního narcise:

1. Duchovní narcis je sebepropagátor
Udělají vše, co je v jejich silách, aby dokázali, že jsou vám duchovně nadřazení. Budou sami sebe propagovat i ve chvíli, kdy na to vůbec není vhodná doba. Pořád vykládají o tom, co všechno dokázali. Napsali nejlepší článek na světě, dělají charitu, nebo se modlili za někoho, kdo byl skutečně spasen.
Správně bychom neměli rozhlašovat svoji slávu, měli bychom se snažit o projevení plodů naší práce. Ale duchovní narcis dělá vše pro to, abyste ho hlavně chválili a uctívali.

2. Pořád narušuje konverzaci
Naruší jakoukoli konverzaci, i když je soukromá, nebo by se jí neměl účastnit. Bude předstírat, že to dělá, aby vám pomohl, ale ve skutečnosti to dělá pro svůj vlastní prospěch.

3. Ponižuje vás, aby byl zajímavější
Správně bychom se měli navzájem povzbuzovat a pomáhat si, ale duchovní narcista dělá přesný opak. Duchovní narcis je plný výsměchu. Pořád kritizuje a vyvolává hádky. Chce být uctíván tak, že shazuje všechny kolem sebe.

4. Nikdy nepřizná svou chybu
Každý člověk někdy udělá chybu. Schopnost to přiznat, ukazuje, že jsme duševně vyzrálí. U duchovního narcise se ale tohle nikdy nestane. I když mu poskytnete nezvratné důkazy, nikdy to nepřizná. Pro něho je to totiž otázka ochrany své dokonalé image.

5. Hodně mluví, ale nenaslouchá
Když nasloucháte druhým, budujete vzájemnou důvěru a ukazujete svému protějšku, že rozumíte tomu, co říká. Duchovní narcis hodně mluví, ale naslouchat neumí. Rád poslouchá hlavně sám sebe.

5+1. Zneužívá verše, co se mu hodí do krámu
Narcis často používá Bibli tak, že si zapamatuje pár veršů, co se mu hodí do repertoáru, aby tak ospravedlnil své chování. Ale ignoruje jakýkoli verš, který jeho jednání naopak neschvaluje. To platí obecně o jakémkoli písmu, nebo duchovním učení. Vyzobává si to, co podporuje jeho systém a pak se za to schovává.

7. Hlásá lásku, ale neumí ji dát
Vaše slova by měla odpovídat vašim činům. Duchovní narcis vám řekne, že netřídí lidi ve svém okolí podle jejich souhlasu, ale ve skutečnosti je to naopak. Kdo ho neuctívá a plně nesouhlasí, na toho svolá hromy blesky, utne kontakt a ještě ho pomluví.

Duchovní narcis se snaží vést lidi zejména z pozice síly, zastrašování a manipulace, ne svým dobrým příkladem. Duchovní narcis je ten nejhorší druh vůdce, kterého můžete mít. Jsou to nekompromisní manipulátoři… Nejlepší samozřejmě je, vůbec žádného vůdce nemít a spoléhat se výhradně na svůj vlastní úsudek.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2021

Komentáře

Ikona diskutujiciho tauri 2021-06-18 22:12:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

otázka mimo, omlouvám se..
Jak to řešíte v práci s očkovanými? Vydržíte s nimi? Já když jsem někde v místnosti s očkovanými, tak mě pak bolí hlava, je mi na zvracení a jsem celý den KO a v puse mam divno, trpko..Takže mě čeká za chvíli ukončení neschopenky a pak buď nastoupit, nebo konec…No ani z jednoho nejsem nadšený, tak sice mě asi čeká to druhý..ale rád ještě vyslechnu případné rady, nebo postřehy.
Moc děkuju

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-06-19 10:50:22
Ikona diskutujiciho
sipka

napsal sis na tadesco na návod proti spiku?

Ikona diskutujiciho tauri 2021-06-19 11:31:29
Ikona diskutujiciho
sipka

Přečetl jsem si to, ale ingredience nemám..intuitivně jsem to ani nechtěl a dokonce pan Hrdlička, který se věnuje koloidním minerálům a celkově těmto preparátům by to ani nedoporučil. Prý to z těla dostává i důležité minerály a kdo ví, co ještě by to způsobilo. Krom toho, je to „ochrana“ pouze proti spike, takže to nezaručuje to, že se v těle nemohou tvořit ještě jiné složky na vibrační bázy DNA a oslabené auře v okolí testovaných a případný jiný přenos dýchacími cestami.
Beru koloidní germánium a zinek. I to by mělo z těla dostat nějaké toxiny.
Jako sranda už mi to skutečně nepříjde.. Proto se ptám na nějaké další postřehy a případné rady..

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-06-19 12:07:53
Ikona diskutujiciho
sipka

nic lepšího neexistuje, je to jediná jistota, bereme to všichni už měsíc

Ikona diskutujiciho tauri 2021-06-19 12:14:36
Ikona diskutujiciho
sipka

Jenže ty ingredience je už hodně těžké sehnat, pokud ještě jsou. Ba už jsou i dost drahé..
A podle mě to také nemusí být záruka, že když to beru, tak jsem plně chráněn..Hlavní je, věřit si a dobrá psychika.Soustředit se hlavně na fajn lidi, jinak si člověk zase přitáhne ty očkované a vlastně i dříve bezduché lidi, protože když jen budu myslet a očkované a bát se jich, zase budou jen kolem mě..Jen je těžké najít dneska ty fajn lidi. Spousta lidí i z těch, co si myslí, že jsou duchovní ani neví, že testování je způsob vakcinace a pak čučí..A co si budem povídat, kdo o tom ví a čtenáři tadesca jsou většinou starší lidé, je těžké najít i protějšek k sobě na společnou budoucnost..

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-06-19 14:04:36
Ikona diskutujiciho
sipka

jestli jsou v těch testech tyhle věci nevím, mám laboratorní zprávu která ukazuje něco trochu jiného, ale psychikou na mrna jít nelze – to bys uměl zastavit vůlí letící kulku, nebo letícího motýla, pokud to neumíš, nezastavíš ani neviditelné částice

Ikona diskutujiciho tauri 2021-06-19 16:55:24
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak nejspíš nejde o to zastavit motýla myšlenkou, jako zakázat myšlenkama ve své DNA reakci spike a jeho výroby..Co dovolíme ve svém životě, dovolíme i bujit uvniitř..i bílé krvinky by měly reagovat pak jinak..
Samozřejmě, že zastavit myšlenkama kulku neumím..hlavní co zmůžem ovládat jen sami sebe, pak až to ostatní.
A jak to máš Alue ty s očkovnými? Nedělo se v kontaktu s nimi něco? Vše ok?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-06-19 17:41:22
Ikona diskutujiciho
sipka

piju recept, je mi to jedno 🙂

Ikona diskutujiciho ma.ni. 2021-06-29 05:52:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

DMSO 1l Lze koupit na adamraw.cz

Ikona diskutujiciho ivuška 2021-06-30 18:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý večer. tak to je pěkně napsané. Když jsem byla mladá, také jsem párkrát těmto vysavačům a chytroprdům naletěla. Naučila jsem se je vykopávat ze svojí reality . Občas to nějaký zkusí. A to mě fakt baví . Jen jsem nevěděla, že se jedná o narcismus. Vlastně jsou to takoví chudáci. No, koneckonců je to jejich věc, moji dobrou náladu a životní sílu nedostanou. HIHI. AHOJ A DÍK

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek