7 věcí, které mohou změnit barvu vašich očí

6.7.2019 v Zajímavosti 31

Nezáleží na tom, zda máte hnědé nebo modré oči. Nejspíš jste už přemýšleli, jak  byste například vypadali se zelenýma očima. Existuje celá řada faktorů, včetně potravin a emocí, které mohou změnit barvu našich duhovek.1. Nálada ovlivňuje barvu očí
Silné emoce jsou pro naše tělo tak trošku šok. Když se cítíme silný vztek, nebo velikou radost, mění se frekvence našeho srdečního rytmu, naše dýchání se zrychluje a je těžší dýchat. Ale mění se i barva našich duhovek. Může být intenzivnější, někdy tmavší a někdy i světlejší. Zdá se, že nejživější barvu duhovek mají lidé, kteří často prožívají okamžiky štěstí.

2. Melanin a věk
Pokud se dítě narodilo s šedo-modrýma očima, můžete být překvapeni později až trochu povyroste. Tajemství modrých očí spočívá v nízkém obsahu melaninu v duhovce, který rozptyluje světlo a odhaluje ještě jasnější modrou barvu oka. Barva očí mnoha dětí ve věku 3-18 měsíců může ztmavnout, pokud se množství melanocytů v jejich duhovkách zvětší. Například lidé žijící v horských oblastech se často rodí s modrýma očima, které se později promění v oříškově hnědé oči, ale většinou záleží na barvě očí jejich rodičů. Konečná barva očí v některých případech není až do věku 12 let pevně daná a může se postupně měnit.

Ale děti, které se už narodily s hnědýma očima, nezažívají v tomto ohledu žádné změny a drží si stejnou barvu očí po zbytek života. Vzhledem k vysokému obsahu melaninu, vnější vrstva duhovky absorbuje a odráží světlo, které ve výsledku ukazuje hnědou barvu.
V souladu s výzkumem prováděným v České republice, jsou lidé s hnědýma očima obvykle vnímáni jako spolehlivější, zatímco ženy se světlýma očima mají méně problémů s pesimismem a depresí.

Jiný výzkum zase ukázal, že existuje 16 genů, které ovlivňují barvu očí, proto je těžké předpovědět barvu před narozením dítěte.

3. Raw food (syrová) dieta a detoxikace
V alternativní medicíně existuje teorie, že barva duhovek a zdraví vnitřních orgánů jsou propojené. Tento směr v medicíně se nazývá iridologie, ale protože nemá dostatek vědecky ověřitelných podkladů, je považována za pseudovědu.

Doktor Robert Morse, který již pečoval o více než čtvrt milionu pacientů se však domnívá, že vnější kvadrant oka je spojen se zdravím mozku, zatímco vnitřní kruh je spojen s trávicím systémem. Říká, že množství ovoce a zeleniny ve vaší stravě může změnit barvu vašich očí a dokonce vytvořil sérii videí věnovaných tomuto výzkumu.

Fotografie nahoře ukazuje oko dívky, která se stravovala jako raw veganka po dobu šesti let. Můžete vidět, jak tato syrová dieta změnila barvu jejích očí.

Podle Dr. Morse znamená vysoká koncentrace žlutého odstínu na duhovce velký počet toxinů. Dívce se podařilo ozdravit své zažívání a sledovala, jak se barva jejích očí pomalu mění ze zelenohnědé na světlejší a intenzivnější zelenou.
Také se jí podařilo změnit bělmo očí, které je teď jasnější a světlejší.

Dr. Morse říká, že pigment každého člověka je jedinečný a vyžaduje individuální analýzu. Věří, že špenát pomáhá udržet oči mladistvé a jasné, med může přidat teplé odstíny a mořské plody mohou způsobit intenzivnější barvu. Další potraviny, které mohou ovlivnit barvu očí, jsou olivový olej, cibule a ořechy.

4. Make-up a oblečení můžou také změnit barvu očí
Ženy mají kouzelné nástroje, které mohou použít ke změně barvy svých očí a k tomu, aby oči byly intenzivnější. Jejich kouzelné hůlky se jmenují make-up, oblečení, barva vlasů a doplňky. Například dámy s hnědýma očima mohou používat oblečení, které je zlaté, růžové a jasně zelené, aby jejich hnědé oči vypadaly světlejší.

Zatímco modrooké a zelenooké krásky mohou posílit intenzitu jejich barvy očí s použitím tyrkysové, smaragdové a modré. Neutrální barvy jako bílá, šedá a černá barva vám mohou podtrhnout vaši přirozenou barvu očí.

5. Sluneční světlo a místo bydliště
Hnědé oči jsou nejběžnější barva očí na Zemi, má je 70% planety a můžete je najít na všech kontinentech od Austrálie po Severní Ameriku. V některých regionech dosahuje podíl lidí s hnědýma očima až 95%, například v Asii, na Středním východě, v Jižní Americe, v Jižní Evropě a Oceánii. V USA má 50% populace hnědé oči.

Modroocí lidé jsou častější v severní Evropě: Estonsko, Dánsko, Finsko – 85%, Německo – 75% a Spojené království – 50%. Někdy se tato barva očí nachází mezi lidmi na Blízkém východě.
Pouze 2% populace celé planety má zelené oči. Tento odstín vznikl v důsledku nízkého obsahu melaninu a kombinace žlutohnědých pigmentů. Zelené oči jsou nejčastější ve Španělsku, Irsku, Rusku, Brazílii, na Islandu a v Pákistánu. Nejvzácnější barva očí je žlutá, kterou vytváří lipochromový pigment.

6. Laserové zesvětlení barvy očí
Operace jako je tato, je velmi riskantní a mohla by dokonce vést až ke slepotě, což je přesně to, co se stalo této argentinské instagramerce.

V roce 2011 vynalezl Dr. Gregg Homer laserovou operaci, která může změnit barvu očí. S pomocí laseru jsou melaninové buňky zničeny, takže se duhovky zesvětlí. Procedura trvá pouze 20 sekund a konečný výsledek je viditelný za 2-4 týdny. Dr. Gregg Homer dostal tento nápad od kolegy dermatologa, který odstraňuje mateřská znaménka a bradavice laserem. Prozatímní výzkum ukázal, že tato operace nemá vliv na vidění, ale zatím je to příliš velká novinka, aby se dalo v dlouhodobého hlediska posoudit, jestli zrak poškozuje, nebo nepoškozuje.

7. Lidé s proměnlivou barvou očí
Někteří lidé mají oči, které mohou změnit barvu. Přestože tento fenomén dosud nebyl podrobně studován, všichni vědci se shodují na tom, že se nejedná o nemoc, ale o jedinečnou zvláštnost, kterou má jen pár lidí. Obvykle ji mají lidé se zeleno-modrýma, nebo oříškovýma očima. Lékaři nenašli u těchto lidí žádné problémy s viděním a tento „dar“ není dědičný.
Podle výzkumu je změna barvy očí spojena s procesy v nervovém a endokrinním systému a s množstvím melaninu. Proměnlivé oči reagují na stres, zamilovanost a únavu. Změna barvy může být také spojena s prostředím a změnou klimatu. Psychologové říkají, že tito lidé jsou někdy nepředvídatelní a zlomyslní.


připravila aluška.org © 2019Komentáře

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-07-06 07:50:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já se narodila s hnědýma a když mi bylo už snad přes 30,tak mi někdo povídá že mám každé oko jiné,a fakt jedno je světlejší a spíš do zelena. Záleží jak jsem natočená ke světlu,někdy je zeleno-světle hnědé
a někdy takové olivově zelené. Vůbec nechápu kdy se to stalo,přece snad není možné aby si toho nikdo nevšiml,dokonce ani já sama

Ikona diskutujiciho hanka 2019-07-06 09:24:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je zajímavé! Mně se barva očí nemění, ale vím že když dělám něco co mám ráda tak mi září oči a mají i jasnější barvu. Stejně tak když jsem zamilovaná a mám hodně energie, nebo když přijdu z lesa. Mojí mamce se mění barva očí z hnědé na hnědozelenou. A měla jsem přítele který měl proměnlivou barvu, když se cítil dobře, byla to zářivá zelená až skoro do modra a když špatně, tak zase tmavší zelenohnědá. Moje teorie je, že čím je člověk čistší po energetické i zdravotní stránce, tím má oči zářivější a barva se mění od hnědé přes zelenou až k modré. Ale jestli to tak platí obecně to nevím.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-07-06 09:54:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mívala hoooodně tmavé hnědé. Pak začaly být světlejší, taková zelenohnědá s kroužkem okolo. Líbí se mi to 🙂

Ikona diskutujiciho Vodnářka 2019-07-06 10:02:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mám oči běžně šedo – modro – zelené (zelený jemný nádech, spíš převládá šedá a modrá), ale když pláču, vždy mi zezelenají. Myslíš, Alue, že to může být i chemickým složením slz, nebo podrážděním očí od pláče? Neskutečně mě to fascinuje. 😁😍

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-07-06 10:11:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Já víc vsázím na hormony. Pokud barvu očí ovlivňuje nálada a strava, pak to musí být v hormonech.

Ikona diskutujiciho kalia 2019-07-06 14:11:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mám teď oči šedo-žluté (nebo tmavěmodro-bílo-žluté/zlaté). Okolo duhovky mám výraznější tmavý (šedomodrý) kroužek, který nesvítí. Uvnitř kroužku duhovky odrážejí světlo, většinou světle zeleně. Něco jako tato fotka ve videu:
https://youtu.be/KIRhsUrvbL8?t=22
(ale ten kroužek okolo mám tmavší a výraznější než kluk na fotce)

Většinou na Slunci vypadají, že jsou svítivě světle zelené (zdálky – zblízka vidím světle šedomodré oči svítící žlutě), ve stínu jsou většinou obyč nesvítivě středně šedé (do modrozelena) a když mám Slunce za zády, tak oči v zrcátku vidím svítit při správném úhlu světla bíle se světle šedým podtónem (s odleskem do žluta a okolo jsou tmavě šedé, takže to vypadá strašidelně). Oči se mi mění dle úhlu dopadu světla, nejvíc lidí mi za běžného světla řeklo, že mám oči zelené, trochu míň lidí zeleno-modré a ještě míň lidí šedé.

Podle mě oči bez melaninu odrážejí světlo a)modře b)šedě c)bíle=albín. Melanin v malém množství má sám o sobě žlutou barvu, hodně melaninu má sámo o sobě tmavě hnědou barvu. Trochu melaninu v oku, které má modrý odraz světla = modrá + žlutá = zelená. Hodně melaninu v oku (jakéhokoli odrazu) = modrá/šedá/bílá + tmavě hnědá = různé odstíny hnědé.

Melanin geneticky „přebíjí“ oči bez melaninu, a proto dává logický smysl, že zelené oči geneticky „přebíjí“ modré. (A hnědé zase geneticky „přebíjejí“ zelené i modré.)

Žluté oči = oči s bílým či hodně světle šedým odrazem s trochou melaninu (tedy se žlutou barvou) = žlutá barva. Když ale vyhledám lidi se žlutýma/zlatýma očima, tak to je většinou jen velmi světle hnědá. Kdyby měl ten samý člověk modrý odraz očí, bude mít při stejném množství melaninu oči zelené. Jelikož má ale bílý/velmi světle šedý odraz světla, tak bílá/velmi světle šedá + žlutá/zlatá/velmi světle hnědá = žlutá/zlatá/velmi světle hnědá barva.

Černé oči = tmavě šedý odraz oka + hodně melaninu. Fialové oči = velmi modrý odraz oka + středně melaninu (ty asi téměř nejsou). Tmavě modré oči = oči mají odraz světla modrý a jsou bez melaninu, ale moc světlo neodrážejí (proto to vypadá tmavě+modře). Víc barev očí asi neznám.

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-07-06 16:23:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Fialové oči jsou a jsou nádherné. Pak taky azurové,tyrkysové,
stříbrné a červené nebo hnědo-červené
a to nejenom u albínů. Všechny tyhle barvy jsem viděla jen na fotkách s jednou vyjímkou.Jako asi
17ti letá jsem viděla ve vlaku kluka co měl čistě azurové oči a ne ty oči nebyli zelené s modrým nádechem,
ani modré se zeleným,byli prostě azurové. Dnes bych si řekla že má barevné čočky,ale před 36ti roky?

Ikona diskutujiciho manu 2019-07-07 00:01:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám zkušenost, že v očích se odráží i to, co má člověk na sobě. Myslím tím barvu oblečení. Třeba modré oči s modrým či tyrkysovým tričkem vyniknou víc. A samozřejmě souhlas s tím rozzářením se štěstím 😉

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-07-07 09:20:51
Ikona diskutujiciho
sipka

Koupila jsem si teď žluté šaty. Nevím proč, ale poslední půl rok šíleně toužím nosit sluníčkově žlutou. Takže jsem koupila žluté ručníčky a dlouho jsem sháněla pěkné šaty (i trička ale nesehnala jsem dobrý střih a ty materiály jsou dneska šíleně tenké 🙁 ), protože žluté a v dobrém střihu, to je fakt těžké sehnat… no a se žlutou mi ty modré oči velmi intenzivně vystoupí, kdežto v kombinaci s modrou jakoby splynou s oděvem, že ho doplní. Takže kdo má modré, spíš bych doporučila koupit si žluté oblečení, to budete mrkat.

Ikona diskutujiciho lenka f 2019-07-07 10:31:27
Ikona diskutujiciho
sipka

Tyrkysová je taky moc pěkná barvička. Takové moře je krásné. A co se týče barev, tak jsme si minulý týden pořídili novou sedačku s křesly ve žluté barvě. Je to hezký a úplně to rozzářilo obývák. Já mám všude vymalováno barevně, bílé stěny mi nepřijdou zajímavé. Ale je to s citem, žádná červená divočina.

Ikona diskutujiciho Choco 2019-07-07 21:27:33
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, to znám z grafiky. Když chcete něco zvýraznit a dát tomu dramatičnost, dejte k tomu kontrastní barvu. Pokud něco zvýrazňujete tím, že k tomu dáte jen jiný odstín té samé barvy, tak se nic nestane, naopak to v tom zapadne. Proto je dobré si k modrým očím malovat žluté nebo oranžové stíny nebo nosit žluté či oranžové oblečení. 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-07-07 21:34:18
Ikona diskutujiciho
sipka

jinými slovy nosit na sobě barvu opačnou, protože modrá a žlutá jsou přesně naproti barevného spektra. Zelená je proti hot pink, hnědá proti modré.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-07-07 22:11:12
Ikona diskutujiciho
sipka

Alů a nechceš letní květinové? 🙂 zkoušela jsi ohledně žluté cizí eshopy(forever 21, prettylittlething apod.) ? Já vím, že píšeš, že už jsi své našla, ale jsem takový magor přes módu a oblečení, že mi to nedá a musím nějaké vypíchnout (:

Třeba tyhle: https://www.lulus.com/products/fresh-picked-mustard-yellow-floral-print-backless-maxi-dress/607842.html

Nebo tyhle: https://www.prettylittlething.com/yellow-floral-print-lace-up-back-ruffle-tea-dress.html

A tyhle: https://www.prettylittlething.com/mustard-floral-print-frill-detail-shift-dress.html

Tohle: https://www.prettylittlething.com/mustard-ditsy-floral-frill-detail-crop-top.html

I tohle je pěkný: https://www.prettylittlething.com/mustard-ditsy-floral-print-ruched-strap-cup-detail-shift-dress.html

… Samozřejmě nevím, jaká délka šatů je pro tebe přípustná a jaká už ne, ne každý chce nosit mini/midi šaty 🙂 taky samozřejmě nemusíme sdílet stejný vkus a nemusí se ti tohle líbit… ač trička od tebe se mi líbila.

Jo a – když už jsem u toho, dneska jsem byla v Penny s rodinou a málem jsem dostala infarkt, že tě asi vidím. Totiž stála jsem v uličce a prošla kolem nějaká dívka, jak šla tak koukla do té uličky přímo na mě a byla ti v ten moment dost podobná. Stejná barva vlasů, podobně oblečená jako nejspíš chodíš(ač nevím), vypadala tak mile, obličej a postava, obojí hodně podobné. Zůstala jsem na ni zírat jak na přízrak, tak chudák radši sklopila pohled a šla dál. Musela jsem vyběhnout a koukat za ní, pak se tam začala s někým bavit a došlo mi, že to ty na 999% nejsi. Ale tyvado… 😀 já měla šok 😀 fakt jsem myslela, že jsi to ty 😀 co bych jako dělala nevím 😀 při své introverzi bych tě asi nechala radši jít dál a jen tě tiše stalkovala u pokladny 😀 navíc co bys jako dělala v Semilech fakt nevím, ale možný je všechno. haha, to bylo dobrý.

Ikona diskutujiciho Andy 2019-07-07 00:19:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mám světlounce modré s tmavým okrajem, našla jsem, že se tomu odstínu říká ice blue. Často se mě lidé ptají jestli nosím barevné čočky 🙂 Jako malá si pamatuji tmavě modrou, časem se to změnilo.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-07-07 09:17:46
Ikona diskutujiciho
sipka

Já si zase všimla, že když se zamiluju, tak tou silnou emocí a těmi vypuštěnými hormony se mi udělá z normálních modrých až svítivě pronikavě modré… možná to máš taky.

Ikona diskutujiciho kalia 2019-07-07 01:33:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co se týče změny očí, tak já měla běžně modré (pak cca v 16 modro-šedé). Pak jsem je u ilum. začala mít svítivě žluté/zlaté a měla jsem vizi o tom, že mi pár dní zpátky ve spánku (no to bych se asi vzbudila..) píchnul společně s někým koho neznám do zad černou tekutinu která je inteligentní jako nanoroboti něco mezi UI a živým organismem (no bylo to spíš takový slizký – já v té době opravdu měla v zádech cca 1cm hrbol s černým hnisem, který pak praskl a vytekl – byly to takové malé kuličky, které dohromady tvořily hustou myslím že lesklou tekutinu, zároveň jsem ale měla vyrážku na ruce, která vypadala úplně stejně jako borelióza, takže to mohla být tato nemoc, krevní testy na boreliozu dělané cca za 3 měsíce od objevení vyrážky negativní), pak jsem po čase měla vizi o tom, že můžu mít oči úplně černé i s bělmem, kdyby mě ta černá tekutina ovládla (a že bych pak mohla lézt po zdi). Od té doby, co jsem měla ty žluté oči cca jsem získala nadpřirozené schopnosti (většinou tím myslím ty vize). Pak jsem po několika letech četla na Alue a Tadesco o black goo.

No a jestli znáte novou populární zpěvačku Billie Eilish a její písničku Bury a Friend, tak tam od 1:18 zpívá, že se chce zabít, pak jí několik rukou píchne do zad jehly s černou tekutinou a její oči se změní na svítivě žlutou/zlatou (stejná barva, jako jsem měla já, akorát ona má buď nějaké velké duhovky a nebo to má přes celé oči i s bělmem, já měla žluté/zlaté jen duhovky). Pak jí oči zčernají i s bělmem (úplně celé) a pak podivně levituje a zpívá o tom, že prodala svou duši. Upozorňuju, že ten videoklip je strašidelný=vypadá jako horor (mě vyděsil když jsem na něj poprvé narazila, ale mě vyděsí vše co je podobné tomu, co jsem zažila). Videoklip má 205 miliónů shlédnutí, tak se to lidem asi líbí?
https://youtu.be/HUHC9tYz8ik?t=78

tady má další nepochopitelnou písničku o tom, jak vypije černou tekutinu a pak brečí černé slzy:
https://www.youtube.com/watch?v=pbMwTqkKSps
(to nevypadá jako black goo, ale jako černý inkoust zředěný s vodou)

Já si myslím, že pokud jsem v sobě někdy měla black goo, tak už ho v sobě asi nemám (protože mi ten hnis vytekl + jsem si před časem udělala celkovou očistu organismu + jsem i řekla ty věty dle návodu u black goo článků + mně oči nikdy celé nezčernaly = ale já jsem to ani nikdy nechtěla). Oči mám trochu divný (že při speciálním odrazu světla vypadají jako ze zombie filmu), ale už je nemám tak žlutý (a šla jsem dnes večer vyzkoušet, jestli mi samy od sebe svítí=ve tmě a nesvítí, tedy se v nich jen odráží světlo). Dřív mě nenapadlo to vyzkoušet jestli fakt svítily žlutě samy od sebe nebo to tak jenom vypadalo a pouze odrážely světlo.

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-07-07 10:53:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro Kalia:
můžu se Tě prosím
zeptat kdo nebo co se skrývá pod zkratkou ilum. kterou docela často
používáš? Člověka samozřejmě napadnou ilumináti,ale to asi ne,jenže já vůbec nechápu (a možná nejsem sama) o kom nebo čem je řeč. Doufám,že jsem snad nebyla moc zvědavá,pokud ano tak se omlouvám.

Ikona diskutujiciho kalia 2019-07-07 14:55:26
Ikona diskutujiciho
sipka

Před cca 10ti lety jsem chodila s klukem, který byl illuminát. Už to bude víc jak 10 let, tak 12-13. Tedy nevím, jestli on sám té tajné organizaci říkal illumináti nebo nějak jinak.

Ikona diskutujiciho Tereza 2019-07-07 13:18:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

I mně se mění barva, ale málokdo si všimne. Vždycky, když mám špatnou náladu, hodně práce a starostí, tak se z jasné pomněnkově modré stane „chudá“ šedá. Naopak ve chvíli, kdy jsem šťastná, bez velkých starostí a když dělám to, co chci a baví mě to, oči jsou sytě pomněnkově modré 🙂 Nejvíc to vynikne v létě v opálení, to ty modré vypadají senzačně. Naopak šedé mě vzhledově úplně srazí.
Strava na mě nějak nepůsobí… Možná když víc omezím maso, tak se oči vyjasní. Ale to hádám, protože to je hodně přes léto a tam je těch aspektů vždycky víc. Sluníčko, opálení, strava volnější program a lepší nálada.

Ikona diskutujiciho Ajuška 2019-07-07 21:24:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tata az do smrti v 66 letech mel svitive svetle modre oci…snad jsem ještě na nikom takhle svitive svetle modrou nevidela…mama cely zivot az do smrti ciste sede…Ja mela ciste modre asi do 24 let–ve smutku,zlobe aj. se stavaly ciste svitive zelenyma…další roky modrozelene…potom modrozelenosede…a asi od 30 let vicemene sede..trosku do modra…ted je mi 42 a poslední asi rok zacinaji moje oci intenzivne modrat,ale kupodivu do tmavemodre,kterou nikdo v nasi rodine nemá…a ani takovou barvu nevidim nikde ve svém okoli…Seda zmizela,zelena zmizela a modra zacina vypadat vazne tmave…:-) tak uvidime…:-)

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-07-07 22:26:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mal som modré oči a asi niekedy na prvom stupni základnej školy sa mi zmenili na hnedé resp. hnedozelené či hnedomodré. Asi je to normálne ale nemohlo to napríklad byť stres z chodenia do školy?

Ikona diskutujiciho kalia 2019-07-08 20:03:34
Ikona diskutujiciho
sipka

Podle mě hnědá barva očí znamená zapojení se do kolektivu (zatímco modré oči značí individualistu – a zelená je přesně uprostřed těchto dvou protikladů). Pokud má někdo svítivé oči, tak energii buď vyzařuje a nebo od ostatních nepřijímá=odráží (modré jsou někdy svítivé a hnědé většinou nejsou – nebo jsem aspoň nikoho takového s tmavě hnědýma očima nepotkala). Člověk s hnědýma očima tedy většinou energii přijímá (např. z přírody). Teplé odstíny očí také značí větší emotivnost.

Ikona diskutujiciho Melisa 2019-07-09 10:17:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

pro Aluš žluté šaty : )
https://www.bonprix.cz/kategorie/zena-obleceni-saty-kratke/?typ=RET&anbieter=Criteo&promo=1809432908&aktion=122646&matchkey=122646_1809432908&version=NK&entryitems=907131&layer=oma

Ikona diskutujiciho Severoirská 2019-12-16 15:56:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mám oči na polo, půlka je jasně zelená a druhá tmavěhnědá. Uplne opačné barvy, ale mě se to libi. Ale vsichni na me ziraj jak na mimozemšťana

Ikona diskutujiciho Viktorka 2020-08-07 07:35:33
Ikona diskutujiciho
sipka

Když jsem se narodila měla jsem stříbrno modté oči. Ve věku 6 let se mi postupně změnily na zeleno hnědé. Je to zvláštní protože všichni v mojí rodině jsou modroocí. Až na babičku ta má zelené oči

Ikona diskutujiciho Azriela 2020-04-25 11:26:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Me se zacala menit duhovka az po 55 roku a to s modre na tyrkysovou kdyz me neco tesi nebo se dobre vyspim.Rovnez belmo mam belejsi,oci az jiskrne.

Ikona diskutujiciho tara88 2020-06-06 10:12:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je fakt že mě kamarád i přílet sami od sebe řekli,že když jsem naštvaná,moje oči jsou hnědo,,červený“(opravdu jenom naznak červene-)Ale zlomyslná teda nejsem,a když mám dobrou náladu,oči mam hnědozelenožlutý s černým prstencem okolo:D ale každý trochu jiný.Na levým mám pod panenkou žlutej pruh a na pravým tolik ne.Je to divný😆

Ikona diskutujiciho Natálie 2020-06-13 12:55:44 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

já mám hnědé oči a podle toho, jak svítí slunce, se mi mění odstíny hnědé barvy.někdy je mám tmavé skoro až černé, a někdy naopak oříškově hnědé.dost by mě zajímalo, jestli je to opravdu tím sluncem, nebo něčím jiným.

Ikona diskutujiciho Tomáš 2020-09-11 06:59:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě se barva očí mění někdy i 3 krát denně normálně mám zelené a přes den se do toho přidá hnědá a ráno modrá a večer jsou zase zelené 😁

Ikona diskutujiciho Amelie 2020-10-10 12:36:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Může se stát, že když někdo omdlí, nebo upadne do bezvědomí, tak se mu změní barva očí? A jak je to s těmi lidmi kteří mohou měnit barvu svých očí? Nikde na internetu jsem o tom nic nenašla. Nemáte o tom třeba nějaký článek? Děkuji

Ikona diskutujiciho Phoenix 2021-03-22 08:09:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

dobrý den mam zeleno-modré očí,a chtěl bych se zeptat na jednu otazku hodně mi vadí svetlo takže v mistmostech musi byt zhasnuto, když je v mistnostech zhastnuto tak vidim lip než na svetle.A když jsem v prací tak kazdy mi řika že pod modryma svetlama mi hodně ocí sviti a maji ze mě strach.cím to muže byt zpusobeno prosím poradte mi.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek