7 znamení která prozrazují, že máte šamanské schopnosti | Doporučuji!

13.6.2019 v Spiritualita 24

Šaman je mocné slovo s okultním významem, ale zároveň silně spojeno s přírodní moudrostí. Šaman je někdo, kdo je dostatečně silný a moudrý, aby zasahoval do světa duchů. Tradičně toho šamani v domorodých kulturách dosahují tak, že vstupují do stavu tranzu během rituálu, doprovázeného zvukem zvířat, nebo bubnů.

Slyšeli jste volání šamanů?
Teď, když jsme si krátce vysvětlili kdo jsou Šamani, měli bychom si také říct, že Šamani slyší své „volání“ od velmi mladého věku. Teď se asi divíte: ,,Proč bych vůbec rozklikával tenhle článek, kdybych to volání neslyšel.“
Dobře, možná jste ho slyšeli, ale neodpověděli! Žijeme ve světě, kde televize a herní konzole odvracejí naši pozornost. I když nám televize, počítače, internet a videohry mohou skutečně pomoci v mnoha ohledech, někdy mohou umlčet vnitřní hlas a ztlumit naši komunikaci s duchy a průvodci.1. Váš rodový předek byl bylinkář, nebo ovládal nadpřirozené schopnosti (prostě máte v rodině čarodějnice)
Tradiční šamani v domorodých kulturách často předávají svou sílu dětem, skrze pokrevní linii. V minulosti byli Šamani často „stvořeni“, když jejich  živý nebo mrtvý předek inicioval svého mladého do šamanského řemesla. Starší také mnoho let učí mladé, jak se šamanství správně dělá. Šaman je moc důležitá role v každém domorodém kmeni, je to místní duchovní moudrost a univerzální léčitel v jednom. Duše se šamanskými dary se však přirozeně rodí i do moderního civilizovaného světa.

Naši předci (duchové nebo živí lidé) jsou také našimi průvodci a ochránci. I když přecházejí do říše mrtvých, jejich duchové někdy žijí mezi námi, zvláště když pro to existuje „velmi dobrý důvod“.
Mít ve svém rodu čaroděje nebo šamany, z vás automaticky nedělá šamana, ani vám to nezaručí paranormální schopnosti. To se však může změnit i během života. Zejména tehdy, pokud se s vámi spojí předek ze světa duchů a předá vám své řemeslo. Mnoho zajímavých lidí se šamanskými či léčitelskými schopnostmi přiznává, že byli ,,normální“ do té doby, než prožili silné trauma, či zážitek blízké smrti, při kterých měli spontánní intenzivní vizi. Během této vize jim světelné bytosti či rodoví předkové předají duchovní dar, určený ke službě lidstvu. Někdy se tato aktivace stane v noci ve snu, nebo na základě aktivně proneseného přání, když chtěli nesobecky pomoct někomu jinému. Od té chvíle ovládají síly a znalosti, které předtím neznali.
Avšak pozor, při zneužití, ve chvíli kdy svůj dar využijí jinak než mají za úkol, o dary přicházejí a tvrdě za své provinění platí.

Pokud vaše babička (například) byla čarodějnice, je tu šance, že vám bude chtít předat své síly a moudrost… Nebo jste ,,nenormální“ už od narození a jste zvědaví spíš na další bod o šamanismu, protože na žádnou aktivaci nečekáte, máte to už odmalička.

2. Milujete přírodu a umíte to s bylinkami, možná s nimi i kouzlíte
Šamanismus je spojen s přírodou. Všechno je v rovnováze s přírodou. Šamani a Druidové jsou si velmi podobní (pokud vyloučíte jejich náboženské systémy). Šaman je velmi talentovaný bylinkář.
Cítíte se jednotní, pokud jste sladěni se silami přírody a usilujete o hlubší poznání přírodních principů a moudrosti.

Rození šamani mohou mluvit s duchy bylin. Šaman nejenže ví o vlastnostech každé bylinky, ale může také mít schopnost mluvit s každou z nich individuálně. Během této konverzace se s bylinkou hovoří o tom, aby poskytla své schopnosti, aby dala šamanovi svůj nejlepší elixír. Platí to i pro rozhovory se stromy. Tohle mluvení se stromy a bylinami může být něco, co jste dělali, už když jste byli malí.

Vzpomínáte si, jak mluvíte se stromy? Možná si vzpomínáte na rozhovor s růží, aby vás nepíchla, když jste si k ní chtěli jen přičichnout. Už vám svítá?

Jednu takovou rozenou šamanku, co mluvila s bylinami, jsem znala (teď už je ve světě duchů).
Vzala mě k sobě do zahrady, měla tam celoživotní sbírku všech možných exemplářů, co si dovezla ze světa. Dotýkala se špičkami prstů bylinek a mluvila na ně v duchu. Vysvětlovala mi, že léčí lidi rozhovorem s bylinami. Když za ní někdo přijde s nemocí, projde s ním zahradu a myslí na člověka, kterého chce léčit. Bylinka se jí sama přihlásí, když cítí, že je pro nemocného vhodná a při doteku štípne šamanku do prstu. Šamanka ji hned utrhne, podá nemocnému a požádá ho, aby ji hned snědl. Poté mu doma sepíše recept co bude jak užívat, a vybaví ho sušenými bylinami ze svých zásob. Pár bylinek dala i mně. Poslušně jsem je snědla. Byla to místní vyhlášená bylinkářka. Neříkala si ,,šamanka“, nedělala magii v klasickém slovasmyslu, prostě měla ten dar a používala ho ke službě lidem. Neměla nikde reklamu, nechlubila se tím. Prostě jí pořád u dveří zvonili nějací lidé, že se doslechli kdo je a chtějí pomoct. Samozřejmě byla velmi dobrá, vzdělaná a ovládala mnoho jazyků, včetně mrtvých. Také si pamatuji, že mi vyprávěla, jak vidí aury všech lidí a že vidí v oblasti solar plexu bílou spirálku u každého člověka.

3. Zážitky blízké smrti a schopnost léčit
Šamani jsou také nazýváni ,,zranění léčitelé“. Vědí jak se léčit, ale také byli sami zasaženi chorobami. Domnívají se, že příčinou všech nemocí je duševní neklid. Každá nemoc, nebo nehoda je také způsobena zlostnou a zlovolnou entitou.

Měli jste zkušenost s blízkou smrtí? Možná jste prošli velmi vážnou nemocí, která vás přivedla na hranice smrti. Nebo jste pravděpodobně měli těžkou nehodu a stalo se tam něco, co vás donutilo uvědomit si, že existuje něco víc.

Zejména pokud jste byli zázračně uzdraveni z těžké nebo neléčitelné choroby, pak to pravděpodobně znamená, že váš mocný duch dokázal vyhnat zlovolné duchy, nebo jste dokonce měli pomoc od svých předků. Pamatujte ale, že zdraví je velmi vážná věc, a i když v sobě šamanismus má velkou dávku osvícení, měli byste se vždy poradit i se svým lékařem (s tím kterého si sami zvolíte), pokud čelíte vážnému problému. Víc hlav víc ví.

Ne vždy šaman trpí aktuálními nemocemi, ale překonal takové, které by běžný člověk sám doma nezvládl a valil by hned celý vyděšený do nemocnice. Má zkrátka výbornou schopnost poznat co to je a co na to má dát, také se o zdraví a možnosti léčby celý život aktivně zajímá. To souvisí s jeho láskou k bylinkám.

4. Astrální projekce, Lucidní sny, Zkušenosti mimo tělo
Šamani se obvykle cítí mnohem více propojeni s Astrální říší, než s tou hmotnou. Stává se to, protože znají krásu jiných světů a ví, že v porovnání s nimi je hmotná realita nudná tuhá omezující šeď.

Pamatujete si své sny, které jsou obvykle velmi živé. Máte kontrolu nad svými sny. Pokud si vzpomínáte, že jste alespoň jako dítě měli kontrolu nad svými sny, pak pravděpodobně máte dar lucidního snění.

Také se umíte projektovat v astrální rovině, vědomě astrálně cestujete. Máte schopnost cestovat do jiných říší, abyste vyhledali vedení, nebo něco konzultovali s vyššími entitami. Z těchto zážitků se vracíte do těla osvěžení, povzbuzení, inspirovaní a odpočatí.

Tyto schopnosti máte přirozeně v sobě, nepoužíváte drogy k jejich umělému navození. To, co se odehraje v drogovém rauši, totiž není duchovno, ale obyčejná zhovadilost.

5. Cítíte se dobře sami
Říká se, že staré duše se nikdy necítí samy a to je pravděpodobně váš případ. Šamani milují trávit čas sami. Proč?

Astrální projekce a komunikace s vyššími světy vyžadují samotu. To je důvod, proč šaman doslova potřebuje být sám. Spojuje se s duchy přírody, průvodci zvířat a duchy mrtvých. Pouze osamotě může naplno rozvíjet své spirituální dary, přijímat poselství od svého vyššího vedení a rozjímat nad poznatky, které nasbíral.
Taky přece potřebuje čas na to, aby studoval svoji knihovnu plnou herbářů, atlasů stromů, hub, brouků a všeho živého co v přírodě leze nebo lítá 🙂

Naopak přílišné rozptýlení a nával lidí v domě, ho zdržuje a oslabuje, protože nemá prostor na svoje věci a svoje hloubání. Když nemá klid doma, mizí v přírodě kdykoliv to jde a tráví tam mnoho hodin.

Pokud vás noc neděsí a jste rádi sami, nebo pokud se cítíte pohodlně ve tmě, pak máte další znamení. Právě díky tmě se totiž dají vidět vize a otevírat schopnosti, které jsou ve dne bržděny denním světlem, které je přehluší. Šaman ví, že teprve až když se setmí, začnou ze tmy vystupovat energie, obrázky a bytosti.

6. Návštěvují vás zvířata celkem podivným způsobem
Je známo, že Šamani milují konzultace s totemovým zvířetem, aby mohli s jeho pomocí léčit, nebo něco podniknout a vyřešit. Zvířecí průvodci jsou ve skutečnosti mocní archetypální duchové, kteří mají veliké znalosti. Stojí mezi naším světem a tím druhým. Slouží jako odkazy na moudrost z jiné říše.

Navštěvují vás zvířata velmi podivným způsobem? Snaží se zvířata zaujmout vaši pozornost? Chodilo za vámi opakovaně nějaké zvíře? Může to být i vaše totemové zvíře, které se snaží navázat komunikaci. Zvířata mohou také poskytovat znamení ohledně budoucnosti.

Možná jste také zažili opakované návštěvy zvířat a zvířecích průvodců ve svých snech. Vidíte v nich někdy hady? Zaútočil na vás medvěd? Tato totemová zvířata se snaží upoutat vaši pozornost a něco vám symbolicky sdělit.

Zvířata vás vedou a chrání!
Nedávno se chovala podivně sousedova kočka. Číhá před domem a jakmile uslyší mé auto nebo cvaknutí mých dveří a je poblíž, jde za mnou a chce se mazlit. Občas mě chce plácnout tlapkou, když u ní strávím málo času. Mávne s ní ve vzduchu a podívá se mi hluboce do očí. Říká, že mám hladit dál, že ještě nemám nikam chodit. Ten intenzivní pohled a jeho neobvyklá hloubka mě ze začátku děsil, postupně jsem se naučila tuto kočku respektovat. Když něco řekne, snažím se to udělat.
Naposledy jsem měla vyjet autem pryč a měla jsem 20 minut zpoždění. Kočka přišla a chtěla pozornost. Chvilku jsem se jí věnovala i přesto že jsem spěchala a myslela na to, že to asi má nějaký smysl. Pak jsem už chtěla jet. Kočka ale nechtěla, abych jela… Třikrát jsem ji vzala do náruče, postavila na sousedovu stranu a požádala ji, aby tam počkala a nechala mě bezpečně odjet. Jindy poslechne, dneska se ale hned vrátila a pokaždé si sedala přímo doprostřed před auto. To taky normálně nedělá, místo toho jde přímo za mnou.
Bylo mi jasné, že mě varuje a že se mě snaží zdržet, ale nevěděla jsem proč. Říkala jsem si, jestli teda raději nezůstat doma a vykašlat se na všechno. Na ten třetí pokus už bylo zdržení opravdu velké a já nechápala proč se mě pořád snaží zastavit. Nakonec jsem nastartovala motor a sedla do auta s tím, že těch 10 minut snad opravdu stačí! – NESTAČILO.
Moudrá kočka slyšela motor a hned ustoupila do bezpečí. Viděla, že víc nesvede a nechala mě odjet. Jela jsem jako s hnojem, velmi obezřetně, tušila jsem průšvih a měla jsem blbý pocit, že jsem na kočičí průvodkyni spěchala. Po půl kilometru, když jsem vjížděla na hlavní silnici, jsem cítila, jak mi něco leze po rameni. Měla jsem za to, že je to jenom veliký pavouk nebo moucha, že mi to nic neudělá. Krátce jsem se po tom hmyzu ohlédla. Byla to vosa. Málem jsem ji přimáčkla ramenem do sedačky. Jen ta vteřina nepozornosti stačila a už jsem koukala, že mířím do svodidel.
Vybrala jsem to na poslední chvíli, vose jsem stáhla okénko a důrazně ji požádala, aby opustila můj vůz. Vosa poslechla a hned oknem odletěla. Dojela jsem do cíle v pořádku, ale celou cestu jsem si nadávala, protože jsem se zbytečně ohrozila. Kočka moc dobře věděla, proč mě zdržuje. Čekala, až ze mě ta vosa sleze, aby mě pak neohrozila při jízdě.
Při návratu zpátky už na mě kočka čekala před domem. Jakoby věděla, v kolik dojedu. Hladila jsem ji tak dlouho kolik si řekla a omluvila se, že jsem ji neposlechla. Mohla jsem bez její pomoci zůstat zapíchnutá v příkopu.

7. Prorocké sny a vize budoucnosti
Měli jste odmalička schopnost vidět sny s událostmi budoucnosti? Máte možnost vidět budoucnost, když sledujete mraky nebo hrající si děti?

Šamani mají schopnost vidět a předpovídat budoucnost. Jedná se o velmi silný šamanský rys, který jim pomáhá a který je vede.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-06-13 02:09:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Boží článek Aluško!

My máme v rodině minimálně dva lidi(už nežijí), kteří měli vyloženě „epické“ schopnosti… Jeden je měl vrozené(třeba věděl přesně kde je nějaká ztracená věc, když se ho někdo zeptal. Lidi za ním kvůli tomu chodili pořád. Věděl toho určitě hodně a beztak uměl i další věci), druhá prababička to měla částečně; její oba rodiče ji učili bylinkářství už odmala, takže toho hodně věděla… A pak schopnosti a vědění dostala darem za to, že slíbila, že tak bude pomáhat lidem(právě že díky tomu mohla žít dál, přesně jak říká článek zažila zážitek blízké smrti a výměnou za to, že bude dál žít, musela potom pomáhat lidem). Byla dost známá a pořád se o ní najdou na netu zmínky(Květoslava Patočková), uměla toho hrozně moc a věděla tolik, chodily za ní zástupy lidí a mě hrozně mrzí, že už jsem ji nemohla poznat osobně, měla bych tolik moc otázek!! Trochu mě děsí fakt, že předpovídala, že člověk který bude žít v bytě, kde jsem teď já, bude taky něco jako léčitel. Jako… Já nejsem ta pravá osoba, upřímně 😀 navíc jak by asi mohla vidět takhle HODNĚ dopředu(ona budoucnost předpovědět uměla dost dopředu, ale toto by bylo moc). Třeba předpověděla něco, co se nakonec změnilo. Děsivé, moji předci jsou velkým důkazem pro to, že „paranormálno“ fakt existuje(haha, říká se tomu na téhle planetě „nadpřirozeno“ a ono houbeles, je to úúúplně přirozené).

Ten příběh s kočkou a vosou je zajímavý! Stejně jako ty zážítky s tou paní. – Ještě, že se ti nic nestalo!!! proboha. Dávej si na sebe pozor, jsi vzácnější než lanýž:)

Sny a vize mám 🙂 Někdy přijdou samy a jindy o ně musím požádat, když potřebuju něco vědět. To se pak dějí věci… A když se to děje moc a je to fakt až příliš informativní a symbolický a jdu moc daleko, začnou se objevovat agenti a podobná pakáž:/ když do ničeho „nevrtám“, tak je to v klidu a nechávají mě většinou být. Za mnou chodí jeden, kterého si už pamatuju a vím, jak se maskuje. Vždy před ním ve snu zdrhám a už mám i způsoby, jak na něj vyzrát 🙃 stačí si uvědomit, že on je jen agent omezený Matrixem a já člověk. Ha! Přála bych vám vidět ho zuřit. Ten je ale ještě okej, dá se porazit, ale co mě jednu dobu pronásledovala nějaká odporná Satanistická bytost… To bylo hodně špatný, fakt jsem se cítila, že mi jde o život a nahnáno z toho mám doteď, zachraňoval mě tehdy můj anděl. Pak si to v jednom ze snů vzalo někoho jiného(chytilo ho to a mě ne) a od té doby mám klid 😦 co to mělo jako být, wtf! Jako kdyby to někdo poslal nebo co. Jak jinak by to o mně asi vědělo?! Nebyla to náhoda, šlo to přímo po mně. Nejhorší je, že tyhle vzpomínky ve mě hrozně zůstaly. Tfuj. A vtipný je, že v těchhle snech mě zachránilo to, že jsem za sebou zavřela dveře – bylo to úplně instinktivní, nevěděla jsem tehdy, že to má člověk udělat. Ale bylo to jen tak tak a hrozně to na ně tlouklo… 😟 i kdyby to byly „jen sny“, tak takhle silný pocit ohrožení jsem nikdy nezažila. Chtěla jsem i skákat oknem, kdyby to jinak nešlo 😀 logika – lepší být zraněná než mrtvá.

Ohledně těch zvířat…
Mě třeba pronásledují a přitahují lvy a hodně kočky, ty jsou se mnou odmala a nedalo se tomu vyhnout. Mám za to, že lev je jedno z mých totemových zvířat, i jsem jim v obličeji podobná. Tuhle jsem měla krátký sen, kde byla zlatá lví hlava na stříbře, vypadalo to jako velká brož. Ležela na nějakém stole, kolem vše zářilo. „Lev. Tvé totemové zvíře a také sluneční symbol,“ říkal nějaký hlas. Hm. Taky mám bílou modrookou vlčici, tu miluju:) Jinak obecně zvířata mě mají ráda, třeba kamarádčina fenka mě miluje a to úplně bez důvodu… Stejně tak to je, když třeba jdu někam na návštěvu. Zvířata jsou se mnou vždy spokojená a já s nimi. Rozumíme si, prostě pro ně mám přirozený cit. Je to jako umět se na ně „napojit“ a tak trochu číst mezi řádky, chovat se s nimi přirozeně.. Často stačí kouknout do očí a prostě víte:) ne každý to umí, vyžaduje to takový jemný cit a klid v duši aspoň na malý moment, nicméně pro mě je to prostě přirozené. S koňmi mě tahle komunikace velice baví, oni taky komunikují vesměs skrze jemná gesta. Ač momentálně mě ohledně komunikace víc baví pejsci. Naopak lidem mám někdy problém porozumět… Fakt jako – s komunikací s lidmi mám problémy pořád a dlouho jsem se to učila, není to žádná sranda, dřív mi to dělalo dost vrásky. Prostě introvert, no. Zato komunikace s davem je o dost jiná, to mě paradoxně baví.

….. No, ze mě osobně ať už bude cokoliv, jsem ještě zatím zakuklená housenka ve fázi velkých příprav 🙂 Můj se je spíš ukazovat lidem pravdu, otevírat jim oči a ukazovat konstruktivní cestu(skrze hudební klipy a hudbu, hehe, ale to se nestane:) než vyloženě léčit, ač třeba homeopatika mě zajímají. Ale než může člověk kohokoliv vést, musí nejdřív být sám psychicky i fyzicky zdravý.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-06-13 02:12:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo a… Ten obrázek na konci; její vlasy a ten vlk, to celé – je to boží :3 celkově jsou to nádherné obrázky. Ty prostě víš, co vybrat. Pro mě jsou po dobré příklady co si vytisknout a pověsit jako dekoraci na stěnu.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-06-13 07:58:29
Ikona diskutujiciho
sipka

díky 🙂 jsem ráda že už existuje tolik fotografů a umělců co dělají jeden super obrázek za druhým… nedá se to vůbec srovat s netem před deseti lety.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-06-13 08:47:21
Ikona diskutujiciho
sipka

Právě moje generace už má tenhle luxus, že je na netu tolik hezkých věcí a tak dobře dostupných… Ale pamatuju si taky, že když jsem byla malá, bývalo to omezenější. Hodně se to vyvinulo během celkem chvíle a děcka dneska ani nevědí, co mají. Jen úplně nenávidím když dá někdo tablet do rukou už třeba 3 letému prckovi, pak nemají mít problémy s očima 🙄 ale to už je zas úplně jiné téma.

Ikona diskutujiciho Ajuška 2019-07-01 21:31:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak k tem obrazkum…a trosku dotaz na Alue-zda vi,ci nevi-co se mi vesmir pokousi rict….Je to v praci-chodba k zachodu a na chodbe umyvadlo se zrcadlem nad umyvadlem…obrazek se nachazi hned vedle zrcadla…jde videt,ze zed byla několikrát premalovana zrejme bez oskrabani…Uz téměř dva roky na to koukam každý den…a nevim…Je tam naprosto zretelna lvi hlava s hrivou,ocima slastne privrenyma,cumakem a tak…k te hlave se sklani zena,ktera ma ruce zaborene v srsti,zavrene oci–jdou videt všechny detaily-jako nos usta,vlasy dlouhe asi k lopatkam scesane dozadu-a při tom kleci…komplet cele telo jde videt uplne jasne….No a ja vic,nez rok a pul na tu zvlastnost v malbe koukam skoro každý den a premyslim,co mi chce vesmir sdelit…Jedine voditko,ze muj letity partner je lev….Ale,ze se o nej staram a zalezi mi na nem vim i tak….zkusim to vyfotit-a dat sem obrazek…ale nevim,jestli na fotce všechno vynikne,jako při pohledu na zed….:-)

Ikona diskutujiciho pavel-))) 2019-06-13 11:49:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

to já mám se znameními zkušenosti tehdy se na to nedbal a dost sem na to dojel

Byl pátek měl se ranní ten den začal že sem zaspal budík nezazvonil tak sem měl pulhodinové zpoždění tak se rychle chvátal se snídaní s oblékáním pak rychle dát kočce kapsičku až sem jí tu dál tak místo aby začla to jíst furt se mi pletla pod nohy až k brance ja jí říkám co chceš sem ti kapsičku dal snad nechceš eště jednu pak ztloustneš a budeš vypadat jako ti britsky kočky cesta do práce probíhala taky ne zrovna přívětivě když sem šel po silnici tak se si nevšiml díry v silnici zakopl sem a celý sem se potloukl když sem došel o hodinu pozdějc do práce šel k mašině pracuji jako strojírenský dělník a zpracovávám rozžhavené železo o teplotě o 1200 stupnů o hodinu později sem vybrušoval formu kvůli nerovnostem a tu na jednou mi vlítne pod brýlemi špona do oka no šponu se mi po 10 minutach podařilo vyplavit z oka a pak sem opravu dokončil o pul hodiny později když mi podávaci pec podávala kus vyletěl s koryta a neštastnou náhodou vletěl do kapsy a měl a začaly mi hořet modráky to byl mžík rychle se modraky ze sebe ztrhal i tak sem měl na noze popáleniny 2 stupně a musel sem na pohotovost tam sem čekal dvě hodiny mezitím mi naskákalo na noze plno puchyřů který dost bolely a estě 3 týdny potom tak sem si dva měsíce zamarodil a měl dost času popřemyšlet že se varovná znamení nevyplatí igorovat

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-06-13 12:12:18
Ikona diskutujiciho
sipka

TÝJO! To je strašný! Kam se hrabu já se svou trapnou vosou! :O

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-06-13 13:24:13
Ikona diskutujiciho
sipka

Panebože 🙁 to je opravdu není hezký.
Koukám, že až mě kočka nebude chtít někam pustit, tak jí určitě poslechnu.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-06-13 13:52:41
Ikona diskutujiciho
sipka

Poslouchej svou kočku, občas je chytřejší než ty 🙂 Připadá mi zajímavé, že i když jsem přišla o oba svoje kocoury, tak mi Vesmír přihrál sousedovu číču, aby na mě dohlížela. K jiným sousedům vůbec neleze, ani se nehladí u cizích… Jenom za mnou. Tak se snažím sekat latinu, aby mě před ničím nemusela zachraňovat. A stejně jsem to s tou vosou nakonec pokazila.

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-06-13 14:58:20
Ikona diskutujiciho
sipka

No do prkna! To jste si „užil“, to je mi vás líto…. nevím, jestli by mi to taky došlo, kdyby mi vlastní kočka začla tohle dělat před pozdním odchodem do práce…..

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-06-16 23:58:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Nojono, štěstí, že to nakonec dopadlo takhle. Ale zas na druhou stranu na sebe nebuď tak tvrdá, jinak procházíš ze všeho na výbornou, podle mě 😊 člověk občas udělá chybku, už jsem se s tímhle skoro naučila žít. Nicméně tohle znám… Nevím jak to máš ty, ale já mám tendence na sebe být někdy děsný ras. Nevnímala jsem to, až druzí lidé mě na to upozornili a mají pravdu. Naučila jsem se na to metodu „co by sis řekla, kdybys byla tvůj kamarád“. To pomáhá hodně. Protože kamarády mám ráda, takže bych jim nikdy nenaordinovala 45 minut děsnýho kardia po kterým skoro umřou… 😀 řekla bych radši „jdi se projít hele, pár kiláčků bude mít podobný efekt a psychicky tě to nezničí, budeš mít lepší den, v lese je zdravý vzduch.“ – A ha! Funguje to. Jsem o kousek spokojenější a už na sebe nejsem tak hrozně přísná, jsem přeci svůj vlastní kamarád:) nebo i když řeším v hlavice něco vážnýho… „Klíííd, hele, to bude dobrý. Rozber si situaci na jednotlivé body a vydedukuj konstruktivní řešení. To zvládneš. Jdi za tím co chceš a cítíš, vše je v pořádku a jak má být. Jinak bys to necítila a nechtěla, ne? Tak šup, sepiš si na papír jak a co, jednotlivé úkoly.“ – a funguje to. Prostě mluvit takhle sama k sobě jako ke kamarádovi pomáhá, kdo nezkusil tak doporučuju:)

PS: Dnes jsem byla kvůli pár věcem v OC Foru v Liberci. Eh. Nevim, čím to bylo, tentokrát jsem tam ani nic nejedla… Ale chytila mě tam blbá nálada, taky pocit bolesti nohou, byly těžké jak něco z ničeho nic a pak to zase docela rychle odeznělo. Na začátku taky pocit těžkosti na hrudi. Každopádně podrážděná jsem byla skoro celou dobu:/ nevim, co to způsobuje. Buď blbé energie nebo nezvyk být mezi tolika lidmi, takže úzkost. Hm. A když jsem centrum opustila, špatná nálada se do 30 minut ztratila. Taky to bylo tím, že jsem z rádia slyšela MJ… To mi vždycky spraví náladu, ani nevím proč. Tak jako tak jsem ráda, že jsem pryč. A; Chci si jako dekoraci na stěnu vyrobit takový sluníčkový lapač snů, podle jednoho obrázku, co jsem našla. Muhaha, „náhodou“ jsem tam na něj sehnala úplně všechno a přesně ty věci, které jsem potřebovala! To je osud! 😀 :3 měla jsem kouknout, jestli cena nákupu nekončila na 54 😀 taky jsem šla kolem výlohy H&M a na plakátu stálo „zůstat věrný sám sobě je správná cesta“. Nejradši bych to brala jako znamení, že nenechat si dát rovnátka je správně. Však co bych z toho měla, nechat si rvát zdravé zuby.

Ikona diskutujiciho 54Alice 2019-06-13 14:42:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

MNE SA DEJE TO, AKOBY NIEKTO NA MNA VOLAL., NEROB TO, NECHOD TAM ALEBO PROSTE ZAVOLAJ TAM CHOD TAM. NEVIEM CI MI TO NIEKTO UVERI ALE JA MAM KONTAKT S MUZOM KTORY BOL V JEDNOM Z MOJICH ZIVOTOV MOJIM MANZELOM. BOL VLADCOM EGYPTA JA JEDNA Z JEHO HLAVNYCH MANZELIEK A ZABILA SOM HO. NECHCELA SOM TOMU VERIT KED SA MI PRIHOVORIL VOSNE, ALE DOHLADALA SOM V ANGLICTINE HNED RANO TOHO DNA PO SNE, ZE TO TAK BOLO. POVEDAL MI AJ MENO NASLA SOM TO V HYSTORII. CHRANI MA V TOMRO ZIVOTE, PRITOM JA SOM HO ZABILA VTEDY. CHRANIL MA ALE AJ VTEDY, UPRATALI MA NECH DOZIJEM V KLUDE V KNIZNICI NIECO AKO MAJU MNISI V KLASTOROCH. BOLA SOM TAM VLASTNE STASTNA ON ESTE PAR DNI ZIL PO TOM UTOKU AJ KED HISTORIA NA INTERNETE TO PISE ZE ZOMREL HNED. DOVOD MOJHO CINU AKOBY VEDEL POCHOPIT ALE ESTE AJ V TOMTO ZIVOTE MI VYSVETLOVAL ZE TO VTEDY NEMOHOL UROBIT AKO JA SOM CHCELA LEBO MOJ SYN KTOREHO SOM CHCELA DOSADIT NA TRON NEBOL VHODNY… UZ VIE ZE NEBOL UKAZAL MI TO V SNE… INAK VIEM Z KTOREJ PLANETY TU SOM PRISLA AJ VIEM ZE ZIVOT NA NEJ BOL DA SA POVEDAT ZNICENY. ALE JE TAM JEDEN SAMAN KTORY MA PO TEJ PLANETE PREVIEDOL A VIDELA SOM ZE PAR OBYVATELOV TAM ZOSTALO. MALA SOM SA TAM VRATIT ALE NESUHLASILA SOM AKOBY SOM MU VRAVELA ZE JA SOM PRISLA ZACHRANIT ZEM A MUSIM TO PROSTE DOKONCIT. VOLAL NA MNA ZE BRANA SA ZAVRIE A UZ NEBUDE TA MOZNOST VIAC. POTOM SOM AJ LUTOVALA TO CO SA MI ZACALO DIAT TU NA ZEMI BOLO HROZNE NO A TAK MI ZNOVU PONUKLI MOZNOST ODIST ALE VELMI KOMPLIKOVANE NIECO AKO ODIDES NA INU PLANETIU A ESTE NA INU A TAK POTOM NA NASU ALE ODIST A DOSTAT SA NA TIE INE CHCELO OBSTAT V NEJAKYCH SKUSKACH ABY VAS TAM VPUSTILI. PODARILO SA, SOM SICE FYZICKY TU ALE VIEM SA UZ PREMIESTNOVAT V SNOCH AJ TAM DOMOV. NA ZEMI ALE VOJNA NEBUDE- BOJ JE U KONCA. TOTO CO SA DEJE V ZEMI SU LEN DOZVUKY SKAPINAJUCICH KONI KTORE MAJU CHOLERU. INAK STALE SOM SA VIDELA V JASKYNI A KED SOM SA SPYTALA AKE MAM TOTEMOVE ZVIERA -UKAZAL SA MI MEDVED.A TEN MA NAJRADSEJ POBYT V JASKINI. PRETO SOM TAM STALE CHODILA ZO SNOV. MOJE MENO V PREKLADE ZNAMENA VLK A V SNOCH ZA MNOU CHODI PEGAS A JEDNOROZEC. MAJU KRASNE MENA. MACKA A PES MA MAJU VZDY RADY, AJ KED IDEM PRVY KRAT NA NAVSTEVU NIEKAM A MAJU VLCIAKA KTORY BRECHA S POZA PLOTA KLUDNE VOJDEM DO DVORA PES PRIDE POCHODI SI OKOLA MNA A IDE SI LAHNUT A HOTOVO. MOZEM IST KU DVERAM PRIPADNE IDE VEDLA MNA PRITOM MA VIDI PRVY KRAT. MACKA AJ NEZNAMA SA ZACNE OKOLO MNA OBTIERAT A AK SI NA TYCH NAVSEVACH SADNEM TAK SA MI POSADI NA KOLENA. JEDNU MI RAZ CHCELI ROVNO ZABALIT AJ DOMOV ZE KED SA TAK KU MNE MA. ALE JA NEMAM DOMA ZVIERATKA UZ. MOZNO NESKOR. INAK MALA SOM SVOKRU NA PRVEJ NAVSTEVE U NICH MA TA ZENA VIDESILA A CHCELA SOM SA Z MANZELOM ROZIST. UKECAL MA NO NESKOR SA UKAZALO ZE JE TO VELMI OTRASNA BABA CELKOVO ZAKERNA INTRIGANSKA ALE NESKUTOCNE SA LUTUJE AKO JEJ SVET UBLIZUJE. DO KOSTOLA VSAK IDE KAZDU NEDELU A POTOM UZ PALILA AJ BIBLIE A MODLITEBNE KNIZKY NA ZAHRADE. NO NESKUTOCNE STVALA MOJE MALEHO YNA PROTI MNE A ROBI TO DODNES A MYSLYM ZE SYN JE TYM DOST NAINFIKOVANY. NEVIEM PRECO ZRAZU MI NEDVIHA TELEFON ZABLOKOVAL SI MOJE CISLO A JA NEVIEM PRECO. POPRIAL MI SICE KU DNU MATIEK A TYM TO SKONCILO. JA MI PÍSEM VOLAM POSIELAM DALEJ PENIAZE NA UCET ABY MAL NA LEASIN AUTA KTORE JE SICE PISANE NA MNA ALE ON HO POTREBUJE VIAC. KUPILA SOM SI DALSIE TAKE MALE SEM DO PRAHY. NEVIETE NIEKTO MI POMOCT POCHOPIT TOHTO 20ROCNEHO SYNA 21.6 BUDE MAT 21 ROKOV. V TAKY KRASNY DEN SA NARODIL NA PRVY LETNY DEN HNED RANO ZA VYCHODU SLNKA A BOLA NEDELA TO SU DETI STASTENY A MNE NEJDE DOHLAVY PRECO MI ASPO NENAPISE CO SA HO DOTLO CO MU VADI A JA NEVIEM AKY POSTOJ K TOMU ZAUJAT. TRAPI MA TO MAM HO MOC RADA.

Ikona diskutujiciho Tereza 2019-06-13 20:45:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

2, 3, 5 a 6. Zvířata se stále prohlubují, dneska jsme na sebe koukali snad minutu s holubem v parku. Z oka do oka, krása 🙂 Jindy „blbej holub“ a najednou byl tak moudrý a rozumný. Až jsem se pak sama sobě smála, ale bylo to fajn 🙂 A bylinky si mě snad hledají samy. Vůbec mám teď krásné období 😊

Ikona diskutujiciho coccinelle26 2019-06-14 01:29:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mazec clanek, jeste ho musim precist tak 5x, nezpracovala jsem to. Zaujala me ta kocka a dobre vim, o cem mluvis. Kdyz se mnou moje kocky spi, vim, ze je prusvih a ochranuji me. Jine noci me ignoruji a chrapou v koupelne😀Dekuji za sve moudre kocici pritelkyne, delaji mi bezpecny domov. Pohled do jejich oci je laska sama ve sve podstate😊

Ikona diskutujiciho Dan 2019-06-14 14:54:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdysi jsem tyto schopnosti mel, bohuzel jednou jsem sel s kamaradkou na kafe, u protejsiho stolu sedeli nejaci lide, porad mi pripadali divni, jakoby kolem nich byla mlha. Zniceho nic jsem zaregistroval pritomnost zaporne energie, pak fialovy zablesk a silna bolest u srdce. N obranu jsem sice pouzil tez energii, ale pozde, byl to cileny utok na mou srdecni cakru, trvalo temer pul roku se dat doporadku, ale schopnosti se snizily a pridaly se zdravotni problemy. Ty lidi jsem casem objevil v jednom „carodejnickem obchode“ divne na mne koukali, tak jsem jim rekl, ze to delat nemuseli. Davejte si pozor na lidi vyzarujici zapornou energii nekteri s ni umi i pracovat.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-06-14 18:54:30
Ikona diskutujiciho
sipka

tak to je strašný! 🙁 to pomalu aby se člověk bál někam chodit

Ikona diskutujiciho Dexter 2019-06-14 15:15:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

1 – Nevím, netuším. Minimálně z těch známých předků tam žádnej bylinkář ani čarodějnice není.
2 – Přírodu mám rád jako matku, ale s bylinkami (vyjma konopí a koření obecně) nic nedělám.
3 – Jestli za zážitky blízké smrti můžu považovat halucina v horečce kdy jsem skoro umřel, tak jo, to bych měl. Ale jestli jsem si z toho odnesl něco vyššího? Já byl hlavně rád, že vůbec žiju.
4 – Co se týče snů, ty si až na vyjímky nepamatuji. Astrální projekce nedělám.
5 – Jop, to sedí.
6 – Jestli za podivnou návštěvu zvířete můžu počítat opakovaný vrážení ptáků do zvřených francouzských oken, tak to by taky sedělo.
7 – Jak už jsem řekl, sny si nepamatuju, takže nevím.
Takže mám šamanské schopnosti, nebo nemám? Sám vím, že se většinou rozhoduju spíš podle svýho pocitu, než podle rozumu. A většinou je to tak, že pocit se neplete. Jako posledně – volal jsem zákazníkovi, že internet jim nejde, protože na vysílači nejdřív spadnul proud. Pak se mě kolega ptá, jestli to mám oveřený, já že ne. Tak jsem volal na místo a skutečně, nešel tam proud. Nebo při řízení, nemám problém začít předjíždět do zatáčky. Prostě vím, že tam nid není. Naopak, dost často nepředjíždím na celkem přehledném úseku, protože vím že se mi tam vyřítí auto.

Ikona diskutujiciho Vítězslav Crha 2019-06-16 21:02:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já nemám tyto schopnosti , ale Bůh – vesmír mi dal do vínku výborné vypravěčské schopnosti a naslouchací možnosti. Tím mám možnost ovlivňovat davy v tom dobrém slova smyslu. Jedna vědma mi říkala, že můj dávný předek byl dobrý a chytrý kněz, co zemřel pro svou víru cizí rukou. Já to chápu , ale vše nechávám na svém já a na svou zodpovědnost. Cítím se zvířaty a bojuji o zdravou planetu, jak jen mohu. Rozprávím s vesmírem a prosím jej za všechny dobré lidi, aby vše, co se děje pomýleného na této planetě přerostlo v procitnutí a k splynutí s přírodou. Jen tak budeme na této zemi spaseni k životu v míru, přátelství a porozumění. Ne to nejsou fráze, to je zkušenost. Doufám, že mě všichni chápete, jak to myslím. Je nutné obnovit hlavní činitel života a tím je pravda. Pak musí následovat narovnání morálního kodexu člověka, pak přístup k práci, jako jediného zdroje potravy a sebevzdělávání. Když toto zmákneme, jsme na půl cesty ke zlatému věku lidstva. Pak se nám vesmír odmění svým otevřením a vysvětlením dosud neobjeveného.

Ikona diskutujiciho hanka 2019-07-29 21:28:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na zážitek s vosou v autě jsem si vzpomněla před dvěma dny. Jela jsem domů přes město a na křižovatce při pohledu do zrcátka jsem uviděla na zadním skle obří vosu. Říkám si klid, holka prosím tě zůstaň tam kde jsi, ani se nehni. Ona tam zůstala, jak jsem zaparkovala, jdu otevřít kufr abych ji vyhnala a v tom vidím že to není žádná vosa, ale sršeň. Z té dálky to nebylo vidět. Pěkně jsem se vyděsila, poodstoupila o kus dál a nechala ho vylétnout. Netuším kdy se mi do auta dostal, ale měla jsem obrovské štěstí že se nic nestalo. Vždycky andílky prosím před cestou o ochranu, možná mi pomohli oni.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-07-30 07:50:26
Ikona diskutujiciho
sipka

Sršeň je mírumilovná, nesmí jenom dostat pocit, že na ni útočíš.

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-07-30 15:04:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je pravda. Já sice dostala žihadlo
od sršně dvakrát,
(před lety na farmě)
ale pokaždé to byla moje vina. Poprvé při slavnosti,která začíná až o půlnoci,všude bylo plno lidí a já necítila že mi sedí na palci pravé ruky.
A podruhé když jsem šla na kompost a ona mi vletěla pod sukni a já jí samozřejmě plácla. To žihadlo do toho palce byla hrůza. Během chvilky mi ten palec tak natekl a tak mi v něm pnulo,že jsem čekala kdy mi exploduje. V celé ruce od prstů po rameno mi škubalo,byla to strašná bolest a trvalo to až do rána.
To druhé do nohy proti tomu nic nebylo,možná mi ho nedala úplně,jak jsem jí plácla (jo a
v pořádku odletěla)
A ještě, na jakékoli žihadlo je nejlepší dát kousek rajčete.
Ne cibuli nebo ocet,ale rajče

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-07-30 18:15:19
Ikona diskutujiciho
sipka

To jo, mě píchla včera, když se mě lekla. Seděla v trávě, já tam s botou, padla mi na holý nárt a buch ho. Hmyzu prostě musíte první dát důvod. Sršně jsem naštěstí neschytala a jsem ráda.

Ikona diskutujiciho Anna 2020-03-30 12:18:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím vás všechny… Nejsem si vědoma nějaké čarodějky v naší rodině. Jen moje babička měla ráda bylinky a sbírala si je.
Sny mám už od malička. Jsou různé i varovné. V posledním půl roku se mi zdálo nejvíce o medvědech, hnědých a taky o ledních.K hnědému jsem se ve snu tulila a usnula jsem , bylo mi moc hezky , cítila jsem bezpečí. S ledními medvědy jsem byla v lázních včetně lidí, LM mohlo jich být tak šest . O ledních se mi během týdne zálo 2x. Pak přišli Lvy a lvice . Volně se pohybovali po zahradě , chodili vedle mne. Přemýšlela jsem, jestli mám mít strach nebo ne… Nevšímali si mne.
Pak byl zase sen o tygrech. Přišel ke mně až k obličeji a prohlížel si mne. Z mé strany, ani z jeho, strach nebo útok nebyl.
Myslím , že mívám moc hezké sny.
Tak tohle jsou sny. Dále mám zážitky převážně s ptáčky. Máme doma kočky, milující, tulící ..Prostě mazlíčky. Jen nám dost nosí úlovky. Občas naštěstí nějakého ptáčka zachráníme. Vždy prosím andělé přírody o pomoc, aby mu pomohl se stresem, který z něj vnámám. Jednou jsem cítila jeho klid. Otevřela jsem dlaň a ptáček stále seděl na ruce. Prohlížel si mne, pak odletěl..
Jsem vnímavý člověk . V přírodě vnímám bytosti, nevidím je , ale vnímám a vím, že tam jsou. (no jednou jsem viděla vílu, která mi letěla nad hlavou – krásný zážitek…) Anna

Ikona diskutujiciho Anna 2020-03-30 12:27:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ještě maličkost… Zapomněla jsem Alušce poděkovat za krásný článek. Tímto dodatečně děkuji…
Zdravím všechny přispívající. Anna

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek